Podporujeme ekologické zemědělství

EU organic logoBlendea SUPERGREENS je součástí tzv. ekologického zemědělství, které  se vyznačuje respektováním životního prostředí.

Kvalita této úrovně zemědělství je označená evropským biologem pod záštitou vysokých nároků Evropské Unie.

 

Co znamená označení výrobku evropským biologem, tzv. BIO list?

 • jedná se o výrobek, který je ekologický, certifikovaný a zaručuje celkový proces výroby v souladu s přísnými environmentálními předpisy EU a pravidel životních podmínek zvířat
 • podmínky jsou neustále a průběžně kontrolovány
 • evropské logo mohou získat pouze BIO výrobky, které byly vyrobeny nebo zpracovány v jednom z členských států EU a splňují normy jednotně stanovené pro Evropskou Unii

 

V čem spočívá záruka evropského biologa?

Udržitelná výroba

Při produkci výrobků je kladen důraz na minimalizaci spotřeby přírodních zdrojů, používání toxických látek, produkci odpadů a škodlivin v průběhu celého výrobního cyklu tak, aby nebylo ohroženo uspokojování potřeb budoucích generací. 

Environmentální ochrana

Výsledný produkt je zárukou, že v celém procesu nebyla žádná z rostlin geneticky modifikovaná (problematika GMO).

Kvalita výrobku

Během celého procesu výroby není dovolené  použití pesticidů.

Dobré životní podmínky chovných zvířat

Hospodářská zvířata musí být chovaná na pastvinách a mít přístup k výběhu pod širým nebem. Zemědělci, zpracovatelé, distributoři, maloobchodníci a dovozci musí dodržet přísná pravidla EU, pokud chtějí používat logo a označit svůj produkt  jako ekologický.

ekologické zemědělství EU

Zdroj: https://ec.europa.eu

 

Jak je možné tohle označení získat?

 • Všechny články celého procesu výroby oznámí a popíšou své činnosti příslušnému orgánu ekologické kontroly v členském státě.
 • Každý z článků je pod dohledem kontrolního orgánu.
 • V případě pozitivních výsledků a dodržení všech zásad je udělen certifikát.
 • S tímto označením mohou být produkty uvedeny na trh pod označením “ekologické”. Jedná se o označení evropským biologem, tzv. BIO list.

 

Co to je BIO?

 • BIO výrobky jsou živočišného nebo rostlinného původu vyrobené z BIO produktů, které jsou pěstované na ekologicky hospodařících farmách.
 • Daný produkt nebo farma musí být zaregistrovaná do systému kontroly a evidence příslušných orgánů.
 • Minimálně jednou za rok jsou všechny články výroby daného produktu podrobeny kontrole prostřednictvím jedné z certifikovaných organizací.
 • Produkty, které splňují požadované normy, mohou být označovány oficiálním logem pro BIO výrobek.
 • BIO kvalita znamená nevyužívání žádné chemie v celém procesu výroby, podporuje udržitelný rozvoj, respektuje přírodu a ke všem zvířatům přistupuje jako k živým tvorům s vlastními potřebami.

ekologické zemědělství EU

 

POUŽITÉ ZDROJE: 

https://ec.europa.eu

https://ec.europa.eu/agriculture/organic/index_cs

Soubory cookie používáme pro správné fungování naší stránky, přizpůsobení obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a pro analýzu návštěvnosti. Informace o používání naší stránky také sdílíme s našimi sociálními médii, reklamními a analytickými partnery.