• Domov
 • Recepty
 • Blog
 • Pomozte Vláďovi a jeho rodině. Každá koruna se počítá

Pomozte Vláďovi a jeho rodině. Každá koruna se počítá

#spolecneprotibezmoci

Toto proradné onemocnění začíná velmi nenápadně. K lékařům zašel jen s drobným problémem s jemnou motorikou. O několik měsíců později se dozvěděl diagnostiku i to, že průměrná doba dožití je 2-5 let.

Nemoc se rychle vyvíjí. Během progrese dochází k potížím s chůzí, oblékáním, psaním, mluvením, polykáním a dýcháním. Postupně je paralyzováno celé tělo, pacient se stává zcela závislý na přístrojích. Smyslové funkce a mentální schopnosti zůstávají plně zachovány až do úplné konce. Žádný lék na ALS není.

Vláďa Mikuláš s manželkou Denisou a dětmi

Vláďa s manželkou Denisou a kluky Samuelem a Gabrielem

Pozitivní pohled na svět si Vláďa od nemoci ukrást nenechá

Nemoc však bývalému fyzioterapeutovi, učiteli jógy a duševní rovnováhy, masérovi české fotbalové i futsbalové reprezentace nezabránila prožívat šťastný život plný radosti a úsměvů.

Vláďa Mikuláš

Vláďa učil jógu a masíroval českou fotbalovou i futsbalovou reprezentaci

Velkou inspirací je pro Vláďu britský teoretický fyzik Stephen Hawking, který s touto smrtelnou nemocí bojoval od 21. Přestože mu lékaři předpokládali nedožitou třicítku, přežil všechny prognózy o 50 let. Hawking loni zemřel v 76 letech.

PODÍVEJTE SE na film o Stephenu Hawkingovi “Teorie všeho”. Je sice trochu smutný, ale plný naděje a ohromné lásky

Onemocnění vyžaduje intenzivní spolupráci celého okolí. A to nejen kvůli fyzickému stavu. Pacient se musí snažit žít. Jsem přesvědčen, že všichni kdo jsou nemocní na smrt, z nějakého důvodu, emoce, nechtějí žít. Říkat jim dělej, chtěj žít, makej, to je na nic. Obklopit ty lidi láskou a péčí,” vyslovil Vláďa krásnou myšlenku v televizním pořadu Show Jana Krause. “Myslím si, že se uzdravím. A potvrzují mi to i na úřadě. ZTP průkaz mám totiž jen dočasně,” dodal za smíchu a potlesku diváků.

Vláďa Mikuláš v televizním pořadu Show Jana Krause

Vláďa říká, že se celý život věnoval sportu, studiu fungování lidského těla a trochu zapomněl na duši a emoce. V pořadu Show Jana Krause řekl, že si mezi pacienty všímá podobných rysů: “Neumíme si odpouštět. Já si neuměl odpustit to, že nejsem dostatečně dobrý. Dále určitá urputnost. Když se po těch 2 letech sebediagnostikuji, tak tu nemoc mám naprosto zaslouženě. Jak jsem se choval sám k sobě. Nedokázal jsem si odpouštět omyly, bral jsem se možná příliš vážně, chtěl jsem všem pomoct a zapomněl jsem se na sebe.”

ŽE JE VLÁĎA VESELÁ KOPA zjistěte v rozhovoru Vládi v pořadu Show Jana Krause. Najdete ho na této stránce

50 Kč pro Vláďu z každé vaší Blendea objednávky aneb proč jdeme do toho

“Blendea měla vždy velmi blízko k józe. V minulosti jsme organizovali několik offlinových setkání, mimo jiné i s Katkou Burešovou, lektorkou jógy, majitelkou studia Sedmé Nebe a nyní už mou velmi dobrou přítelkyní. V dubnu jsme plánovali letní akce a Káťa se mi zmínila právě o Vláďovi. Ten je zase její velmi dobrý kamarád.

Takové “flow” při telefonátu jsem neměla ani nepamatuju. Káťa mi odvyprávěla Vláďův příběh a hned mi bylo jasné, že tady můžeme s Blendeou pomoci. Původní myšlenkou bylo nachystat celodenní workshop. Než jsem se nadála, z jednodenní akce vzešel nápad na akci celoměsíční.

Pak už to bylo rychlé. Celý Blendea tým jednohlasně souhlasil a přípravy se rozběhly. S Vláďou jsem se osobně poznala na začátku června. Dlouho jsem neviděla tak usměvavého, pokorného a energického člověka, který vyzařuje kouzlem a odhodláním.

Blendea nedokáže spasit celý svět, ale snad tady můžeme pomoci tak, aby Vláďa mohl šířit svoji energii dál, měl k tomu adekvátní podmínky a potřebné zdravotní pomůcky. A tak vznikla celá akce pro Vláďu. ALS je velmi nevyzpytetelná a zákeřná nemoc, které se věnuje jediný projekt tohoto druhu v ČR ALSA, z. s. Nevybírá si, prostě vleze do života klidně i tomu nejzdravějšímu člověku a vše převrátí naruby. I díky Vláďovi jsem si uvědomila, že fráze “Važme si svého zdraví” opravdu není klišé. Září štěstím a bojuje za každou buňku svého těla”, říká Květa Bezuchová, naše marketingová manažerka.

Jak můžeme Vláďovi společně pomoci?

 • od 1. 7. do 31. 7. 2019 si objednejte Blendeu a do objednávky zadejte kód „provladu“
 • Vláďovi za vás z každé objednávky pošleme 50 Kč, vy neplatíte nic navíc
 • potěší vás také sleva 10 % na objednávku
Vláďa Mikuláš

Vláďa má i přes záludnou nemoc stále velmi pozitivní pohled na svět

Od 1. 7. 2019 do 31. 7. 2019 při zadání kódu “provladu” Vláďovi z celkové hodnoty vaší objednávky přispějete 50 korun (tedy neplatíte nic navíc). Jako bonus od nás na objednávku dostanete 10% slevu.

Vláďa zatím schody doma v bytovce jakž takž zvládá. Aktuálně je pro něj zásadní našetřit dost peněz a včas postavit schodolez, až se přes schody nebude moci dostat z domu.

Hlavním ambasadorem akce je Káťa Burešová. Na konci července s ní pro vás uspořádáme alespoň 1 jógový workshop, kde akci vesele zakončíme. Pokud to Vláďovi zdravotní stav dovolí, moc rád přijde také 🙂

Vláďa s Janou Krausovou

Vláďa s Janou Krausovou

16 faktů o ALS:

 1. V ČR má ALS v současné chvíli diagnostikováno asi 600-800 pacientů, tedy 6-8 případů na 100 000 obyvatel (lidí s touto nemocí je ale pravděpodobně mnohem více).
 2. Ročně 200 Čechů a Češek na ALS zemře a u stejného počtu se nemoc objeví.
 3. Průměrná délka dožití od stanovení diagnózy je 2-5 let.
 4. Nemoc postupně vyřadí všechny svaly v těle, vědomí však zůstává v plné míře zachováno až do poslední chvíle.
 5. Symptomy ALS: Obtíže s dýcháním (nejčastější příčiny smrti bývají zánět plic a dechové selhání), obtíže s polykáním, poruchy spánku a únava, poruchy řeči, psychická zátěž, omezení mobility, svalové křeče a záškuby.
 6. Onemocnět může kterýkoliv dospělý, nehledě na pohlaví, rasu a věk.
 7. Průměr věku stanovení diagnózy je 55 let.
 8. ALS se vyskytuje o 20 % častěji u mužů než u žen.
 9. Příčina, léčba ani prevence nejsou známy.
 10. Jako jediná se osvědčila látka Rutizol, která v klinických studiích život při 12-18 měsíčním podávání prodloužila průměrně o 3 měsíce. Při nasazení léku v časné fázi a při delším podávání se život prodloužil až o 21 měsíců.
 11. Lékaři mají o nemoci mnohdy tak nedostatečné znalosti, že pacientům nedokáží poradit ani se základními věcmi.
 12. Diagnostika je složitá, protože neexistuje žádný test, který by toto onemocnění potvrdil. Stanovení diagnózy může trvat 9-12 měsíců.
 13. Vznik onemocnění nejspíš podporuje oxidační stres, špatně sbalené proteiny a defekty v jednotlivých genech. Rizikovými faktory jsou kouření, intenzivní fyzická aktivita, pesticidy a toxické látky.
 14. ALS není infekční ani nakažlivá. 5-10 % případů se vyskytuje u více rodinných příslušníků a nemoc může být dědičná.
 15. S nemocí se pojí značné finanční náklady – zejména na léčbu a úpravu domu. Pomůcky jsou velmi nákladné (například vozík, motoped na procvičování rukou a nohou) a stav pacienta se velmi rychle mění. Jde na kontrolu, objedná vozík, vozík přijde za 2 měsíce, kdy už pacient potřebuje jiný.
 16. V Česku funguje nezisková organizace ALSA, která zdarma půjčuje velmi drahé pomůcky. Organizace ALSA sdružuje pacienty a profesionály se zájmem o amyotrofickou laterální sklerózu a snaží se jim pomáhat poradenstvím, konzultacemi vhodných terapií, půjčováním pomůcek, rekondičními pobyty, výjezdy specialistů do domovů nemocných a podobně.
Vláďa s modelkou Danielou Pešotovou

Vláďa s modelkou Danielou Peštovou na charitativním kalendáři

#spolecneprotibezmoci

Systematická péče o pacienty s ALS v České republice momentálně neexistuje. Nemoc postupuje velmi rychle. Běžně se stává, že pojišťovna pomůcky pacientovi přizná, až když je nepotřebuje.

Vláďa s manželkou Denisou

Vláďa s manželkou Denisou

Pacienti s ALS potřebují speciální pravidelnou fyzioterapii, pomůcky na odkašlávání, elektronické vozíky. Především také drahé komunikační přístroje, které jim po ztrátě hlasu a schopnosti ovládat ruce a nohy pomohou sdělit jejich blízkým, co je trápí.

Všechno to potřebují co nejdříve, ne až po zdlouhavém schvalovacím procesu. Mentální schopnosti nemocných zůstávají nezměněné a o to zřetelněji si svou bezmoc uvědomují. Přejí si zůstat alespoň v kontaktu se svým okolím.

PODPOŘTE organizaci ALSA, aby mohli nakoupit pomůcky a rychle je zapůjčit potřebným, než je dostanou od pojišťovny (pokud jim je tedy vůbec přizná). Přispět můžete DMS nebo na účet ALSY (postup najdete přímo na stránkách ALSY), zakoupením předmětů na eshopu nebo účastí na projektech.

Stálými podporovateli ALSY jsou veřejně známé osobnosti jako například David Kraus, Patricie Solaříková, David Svoboda, Linda Bartošová, Jana Plodková, Daniela Písařovicová, Thom Artway, Kateřina Sedláková a Taťjana Medvecká.

Známé osobnosti trpící ALS

Ezzard Charles

Afroamerický boxer Ezzard Charles (zdroj)

Stephen Hawking

Britský astrofyzik Stephen Hawking (zdroj)

Lou Gehrig

Americký baseballista Lou Gehrig (zdroj)

Mao Ce-tung (zdroj)

Čínský vůdce Mao Ce-tung (zdroj)

Stanislav Gross

Bývalý český premiér Stanislav Gross (zdroj)

Marián Čišovský

Slovenský fotbalista Marián Čišovský (zdroj)

Rozhovor s Vláďou Mikulášem a jeho úžasnou ženou Deniskou

ROZHOVOR S VLÁĎOU:

Vláďo, jak se dnes cítíte? 

Cítím se velmi dobře, užívám si každé vteřiny života.

Jak vypadá Váš běžný den?

Každý den je jedinečný a tím žádný den není běžný. A tak popíšu dnešek – poté, co jsem se probudil a zapraktikoval vleže dechová a zdravotní cvičení, mě moje žena Denisa přesunula na židli. Děti jsou již po snídani a odcházejí do školky a manželka do práce. Moji snídani jsme nestíhali, tak jsem si nasadil prodloužený půst a první jídlo jím až na oběd. Na dopoledne mám zelenou Blendeu 😉 Na stole jsem měl připravený počítač na studium či relaxaci. Počítač ovládám velmi těžce pouze myší, takže to na nějaké velké psaní není. Na oběd, který mám připravený od manželky, přijde asistentka a nakrmí mě a dneska nám dokonce vyprala a uklidila prádlo. Po 2hod. asistentka odešla a já se věnoval poslechu audioknihy a meditaci. Dnes jsem měl sílu a energii cvičit krk a těšil jsem se až přijde manželka s dětmi. Po bouřlivém přivítání se s klukama budu dívat na nějakou pohádku a sledovat, jak si hrají. Manželka začne připravovat večeři a po ní manželka všechny umyje a dá spát.

V jednom rozhovoru jste uvedl: “…Ale žít a nemít pocit štěstí, to je neštěstí”, co je pro Vás teď to štěstí?

Žití přítomného okamžiku.

Zjistil jste, co Vám nemoc svou přítomností chtěla naznačit?

Rozhodně abych se učil věci, které jsem neznal či znal jen teoreticky, skutečně prožívat. A v tom je řešení celé situace.

Od té doby, co víte o své nemoci – změnil se tedy Váš přístup k životu?

Změnil se stav vědomí a tím se změnil můj život k lepšímu.

Co Vám teď nejvíc pomáhá?

Pomáhá mi setkávání s přáteli a poznávání inspirujících bytostí. Čerpám z jejich zkušeností a to mi pomáhá k širšímu stavu vědomí.

Jak na sobě pracujete?

Pracuji na sobě neustále, věnuji se velmi širokému okruhu zájmů, studuji např. jógu, bojová umění a zdravotní cvičení. A zabývám se studiem harmonie mezilidských vztahů.

Viděla jsem, že se doma neustále vzděláváte (když jsem u Vás byla na návštěvě, zrovna jste četl knihu), máte nějaký cíl pro tento rok?

Cíl nebo poslání mám pouze pro tento okamžik. A to je co nejširší a zároveň detailnější stav vědomí.

Jaké zdravotní pomůcky Vám teď nejvíce pomohou a jsou potřeba?

Nyní zařizujeme schodolez, protože nemáme bezbariérový vchod do domu. Koupili jsme teď také nový mechanický vozík na transport. A vybíráme elektrický vozík, který máme zatím zapůjčený. Elektrický vozík mi dává trochu svobody v pohybu.

V čem Vám v životě pomohla jóga a meditace?

Je to cesta, která vede ke změně stavu vědomí, k harmonii a propojování.

Jste třeba i v kontaktu s ostatními pacienty, kteří mají nemoc ALS?

Jsem a velmi mi to pomáhá a inspiruje. A všichni mají můj veliký obdiv za jejich přístup.

Vidíte smysl v užívání zelených superpotravin? Dá se říci, že Vám SUPERGREENS v něčem pomáhá?

Neužívám žádné uměle vytvořené léky, pouze přírodní produkty, a proto i superpotraviny občas užívám, ať už k doplnění či pročištění organismu.

Vláďa a Deniska Mikulášovi

Chtěli byste také tričko nebo mikinu, kterou má Vláďa s Denisou? Jejich koupí na e-shopu ALSY z.s. přispějete na dobrou věc 🙂

ROZHOVOR S DENISKOU:

Denisko, jak zásadně se Vám změnil život po tom, co jste se dozvěděla o nemoci svého manžela?

V něčem se změnil, v něčem zůstal stejný. Na počátku je to šok, neuměla jsem si představit, co nás čeká. Ale pak do toho vplujete, postupně se přizpůsobujete a přijde vám jako běžná součást života, že se o někoho staráte, oblékáte, krmíte, vybíráte vozíky a další pomůcky.

Je Váš rodinný život v něčem jiný, než třeba lidí okolo?

Těžko srovnávat, každá rodina je jedinečná. U nás jsme více závislí na pomoci zbytku rodiny, kteří nám hlídají děti nebo chodí domů pomáhat s Vládíkem. Zase to rodinu více stmeluje a jsme spolu častěji. Manžel nemůže nikam sám jít, musí čekat až ho někdo naloží na vozík a vezme ven. Takže tomu přizpůsobujeme společné akce. Ale jako rodina myslím fungujeme dobře.

Jak vypadá Váš běžný den? Stíháte někdy i odpočívat?

Běžně vstávám jako první kolem 6h a připravuju snídani pro děti a oběd pro Vládíka a další věci. Pak vstávají děti, takže se vše točí kolem nich, Vládík zatím čeká v posteli. Odcházíme kolem 9h (pozdní příchody nám naštěstí ve školce promíjejí 🙂 ), předtím Vládíka posadím, obléknu a připravím mu vše na celý den. Většinou zůstává do 17h sedět u stolu (představte si, že musíte sedět 8hod. na jednom místě, na jedné židli a nemůžete se zvednout, poškrábat, nic si podat apod., je neuvěřitelnej jak to zvládá a ani si nestěžuje). Já chodím do práce od 10-16h, mezi prací občas vyřizuju různou administrativu jako žádost o příspěvky, pomůcky, terapeuty apod. Pak zas vyzvednu kluky ze školky a jdeme na kroužky nebo někam na hřiště apod. A pak domů zas připravit večeři, všechny umýt a dát spát. To už většinou já sotva chodím 🙂 Odpočívám v práci 😀 a v noci tvrdě spím 🙂

Kde se ve Vás i u Vládi bere tolik energie?

Pořád děláme to, co nás baví. Tvoříme společné projekty. Máme super rodinu, která nám pomáhá a občas tak máme volný víkend pro sebe, když si vezmou děti. To vše nás nabíjí energií.

Jak vnímají nemoc Vaše děti?

Děti jsou úplně v pohodě. Žijí přítomným okamžikem. Neznají ještě čas a tak se nestresují tím, co bude někdy v budoucnu. Dospělí se trápí, co třeba bude zítra v práci, bojí se, že onemocní, že něco nestihnou nebo přijdou pozdě apod. Děti tohle neřeší. Takže nemoc berou jako přirozenou součást života. Nelitují toho, co s tatínkem nemůžou dělat, ale užívají si to, co s ním teď dělají. Kéž bychom i my dospělí měli takové myšlení.

S čím teď nejvíc potřebujete pomoci?

S asistencí pro manžela, aby nemusel být tak dlouho doma sám a čekat, až někdo přijde. Také by mu pomohlo častější cvičení a protahování a masáže, chodí k nám jednou týdně úžasná fyzioterapetka, ale potřebovali bychom více. A pak ještě bezbariérový přístup do domu. A já bych jen občas chtěla víc času na čtení, ale to si snad užiju v důchodu 🙂 , takže jinak jsme spokojeni.

Vládíku a Denisko, moc Vám oběma děkujeme za krásný rozhovor. Deni, Vám i za to, že jste Vládíkovi s jeho napsáním pomáhala.

Vláďa a Deniska Mikulášovi

Vláďa a Deniska Mikulášovi

Děláte rádi dobré skutky? Pokud ano, použijte v objednávce od 1. 7. 2019 do 31. 7. 2019 kód “provladu”, my za vás pošleme 50 korun na pomoc Vláďovi a vás potěšíme slevou 10 %.

autor

Marta Svačinová

Psaní a přírodu jsem milovala vždy, k zájmu o aktivní zdravý styl života mě přivedlo až podlomené zdraví. Zjistila jsem, jaké zázraky se začnou dít, když tělu a duši namísto rozkazování začneme naslouchat. Nyní se snažím tyto 3 koníčky skloubit dohromady a zkušenosti s hledáním harmonie a spokojenosti sama se sebou předávat i mým čtenářům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Kelp (Ascophyllum nodosum), štítná žláza, správný vývoj dítěte a další vědecky potvrzené zdravotní účinky

31.01.2023

Kelp je výživná mořská řasa s výrazným vlivem na funkce a kondici štítné žlázy. Má vysoký obsah jódu, který štítná žláza rovněž potřebuje pro správné fungování. Kelp pro vás nově vyrábíme v kapslích Blendea pro každodenní užívání. V článku proto vysvětlím zdravotní účinky kelpu a odkážu na odborné a vědecké zdroje, které tyto účinky potvrzují.

Číst celý článek

Kontryhel obecný (Alchemilla vulgaris) jako „nejlepší přítel žen“: Vědecky potvrzené účinky na ženské intimní zdraví (menstruační komfort a menopauza)

25.01.2023

Kontryhel obecný extrahujeme a zpracováváme jako tradiční léčivou bylinu do olejových kapek s MCT olejem pod značkou Blendea. Ač je kontryhel prospěšný i pro zdraví muže, v článku představím hlavně vedecky potvrzené účinky na ženské intimní zdraví. Významná je pomoc s bolestivou menstruací, nadměrným krvácením a podpora menopauzálního komfortu. Pokud si kapky objednáte, do 2 […]

Číst celý článek

Holistický detox: Zdravý a účinný postup očisty

06.01.2023

Holistický přístup k životu je čím dál oblíbenější. Stále více a více lidí si uvědomuje, že síla přírody je daleko mocnější než všechny možné léky a praktiky, které nám nabízí klasické zdravotnictví. Možná je právě tato cesta tou vhodnou variantou, jak začít znovu a provést tolik potřebný detox těla i mysli. Očistit se od škodlivých […]

Číst celý článek

Ženšen pravý (Panax ginseng, Všehoj ženšenový): Vědecky podložené pozitivní účinky, vedlejší účinky a dávkování

16.11.2022

Ženšen pravý je vytrvalá rostlina s původem v Asii. Roste i v Rusku a Americe. Za nejučinnější se považuje ženšen s původem v Koreji. Pro lidské zdraví je důležitý ženšenový kořen, který obsahuje cenné ginsenosidy. Prohledal jsem odborné zdroje, abych vám představil všechny vědecky potvrzené zdravotní účinky pravého ženšenu. Kapsle se sušeným kořenem ženšenu vyrábíme […]

Číst celý článek

Nootropika podpoří paměť, soustředění a funkce mozku. Které chytré drogy jsou nejsilnější?

27.10.2022

Nootropika neboli chytré drogy (anglicky smart drugs) jsou psychoaktivní látky příznivě ovlivňující funkce mozku, myšlení, paměť, bdělost, soustředění i motivaci a úroveň stresu. Zpomalují stárnutí mozku a zmírňují neurodegenerativní procesy, kvůli kterým ubývá mozkových buněk (neuronů). Určitě se nelekejte označení chytré drogy. Ty přírodní jsou legální a můžete je bez omezení normálně nakupovat a užívat. […]

Číst celý článek

Jak snížit cholesterol dlouhodobě i rychle? Co jíst a jak změnit životosprávu?

25.10.2022

Jak snížit cholesterol, když jej ve zdravé míře potřebujeme všichni? Již nepatrně zvýšená hladina začne pomalu ucpávat cévy. Jelikož se zvýšený cholesterol prakticky nijak citelně neprojevuje, vysoká hladina zvyšuje riziko infarktů a mrtvic. „Tradiční“ český jídelníček obsahuje velmi tučné a nevhodně upravené potraviny, které cholesterol zvyšují. Je chudý na zdravé rostlinné tuky, které hladinu dovedou […]

Číst celý článek

Jak mi funkční houby doslova změnily život (zkušenost mladé maminky Niky)

11.10.2022

Před pár lety jsem byla na nějakém mém pomyslném životním dně, kde se mi nedařilo a vše se mi hroutilo. Hodinu před státnicemi se se mnou po šesti letech rozešel přes sms bývalý přítel. Nejen že proběhl rozchod, ale ke státnicím jsem v tom stavu nedošla, a tak jsem se “nemohla” a hlavně nechtěla vracet […]

Číst celý článek

Třezalka tečkovaná – ta ti zvedne náladu ? (přírodní antidepresivum, rychlejší hojení ran, tlumení příznaků menopauzy)

27.09.2022

Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum) je tradiční bylinka s původem v Evropě. Mezi Čechy je velmi oblíbená díky prospěšným zdravotním účinkům. Nejčastěji se konzumuje sušená ve formě třezalkového čaje. Za nejvýznamnější účinek lze považovat pomoc s depresemi a zhoršeným duševním stavem. Pro některé lidi ale není vhodná a nedoporučuje se kombinovat ji s některými léky. V […]

Číst celý článek

4 novinky v prodeji: Bylinné olejové kapky Blendea s MCT olejem. Jak je vyrábíme a jaké mají účinky?

12.09.2022

Neúnavně vyvíjíme nové produkty a na e-shop právě přidáváme 4 nové druhy bylinných kapek s MCT olejem. V článku vám chci představit olejové kapky, účinky jednotlivých extraktů a zároveň účinky kokosového MCT oleje. Všechny olejové kapky Blendea jsou určeny pro každodenní užívání a já již dnes věřím, že si je rychle oblíbíte 🙂

Číst celý článek

Jak snížit kortizol? Kromě redukce stresu jsou nezbytné zdravé návyky (11 tipů)

15.08.2022

Různým druhům stresu čelíme každý den všichni. Stres zvyšuje sekreci hormonu kortizolu, který sice potřebujeme, ale dlouhodobě vysoká hladina je škodlivá. Našim společným cílem je proto snížení hladiny kortizolu.

Číst celý článek

Soubory cookie používáme pro správné fungování naší stránky, přizpůsobení obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a pro analýzu návštěvnosti. Informace o používání naší stránky také sdílíme s našimi sociálními médii, reklamními a analytickými partnery.