Náš ekologický deníček

Všem nám ve firmě na naší planetě záleží. Shodli jsme se, že máme nějaké rezervy (například současný obal Blendejky) a rozhodli se na tom zapracovat. Nezavírat oči před tím, jaké může mít naše chování důsledky na druhé straně planety nebo za několik desítek let.

Zamysleli jsme se nad tím, že bez přírody bychom neexistovali, neměli co dýchat, pít, ani jíst. Že ani za všechno bohatství světa by si nikdo nemohl koupit to, co nám všem příroda velkoryse denodenně dává úplně zadarmo. Každý z nás jí máme tolik co vracet. Nejen proto, aby nám i našim dětem bylo na světě hezky.

Jak se nám v ekologičtějším podnikání daří?

Krůček po krůčku se k přírodě snažíme chovat lépe. A protože bychom k zodpovědnějšímu chování k přírodě, zvířatům i ostatním lidem chtěli inspirovat i naše zákazníky a další firmy, všechno to sepisujeme. Možná že v našem ekologickém deníčku také objevíte něco, co jde dělat úplně jednoduše, přitom s obrovským efektem.


Plastovou tašku po nás nechtějte

Moc často se to nestává, ale občas nás při osobním odběru Blendejky zákazníci poprosí o tašku. Nejradši bychom samozřejmě byli, kdyby si všichni nosili svoji a nevytvářeli jsme další odpad 🙂 Krátce po spuštění prodeje jsme alespoň tašky plastové vyměnili za ty trochu ekologičtější, papírové.


Zelený ječmen a mladou pšenici už pro vás nevozíme z druhého konce světa

Do Blendejky místo zeleného ječmene a mladé pšenice až z Nového Zélandu mícháme raději stejně dobrý (ne li lepší) ječmen a pšenici z panensky čistých plání sousedního Německa. Nechceme totiž planetu zbytečně ničit skleníkovými plyny vypouštěnými při přepravě do ovzduší.

Náš zelený ječmen je zelený po všech stránkách – i co se týče životního prostředí

Vodu z plastu pijeme, jen když opravují potrubí

Věděli jste, že jedna z nejlepších vod na světě je ta „obyčejná“, která u nás teče z kohoutku? V Česku máme opravdu štěstí, protože u nás patří k jedněm z nejkvalitnějších. Na rozdíl od vody balené je čerstvější, mnohem levnější a často i zdraví prospěšnější. Navíc bez zbytečných plastů.

Letos jsme v kanceláři měli tu smůlu, že v těch největších vedrech několikrát opravovali potrubí – a voda tekla rezavá nebo žádná. A protože se nám to nepodařilo zjistit předem, i ty plastové láhve přišly vhod.

Květa Bali vlastní láhev

Čistou vodu z kohoutku pijeme v naší pražské kanceláři, i když pracujeme na cestách 🙂 Tohle byla venkovní kancelář Květky na Bali


Spouštíme pátrání po ekologičtějším obalu pro naše výrobky

V současnosti Blendejku balíme do hliníku, plastu a papíru. To nezní jako ten nejekologičtější obal světa, že. Chceme se ale polepšit a snažíme se vymyslet něco ekologičtějšího. Není to však jen tak a pátrání je zatím bohužel neúspěšné. Možná budeme Blendeu jednou prodávat třeba v kompostovatelných pytlících, které si doma sami přesypete do krásné znovupoužitelné dózičky.

Blendea SUPERGREENS a SUPERPROTEIN

Nenápadně vás nabádáme k ekologičtějšímu žití

V říjnu jste se s námi mnozí zapojili do Blendea výzvy #PIJUZELENOU. Zaměřili jsme se na očistu těla, duše i planety od zbytečných plastů. Inspirovali jsme vás a radili také například v tom, jak odlehčit jídleníček od živočišných produktů, které ve velké míře neprospívají vám, ani přírodě.

V kanceláři třídíme odpad

Pořídili jsme si parádní separační tašky na papír, plast, nápojové kartony, sklo a všichni poctivě třídíme. Paní uklizečka se nám sice naše plány snažila zhatit a vysypávala všechny do klasické popelnice, naštěstí jsme ji však brzy odhalili a domluvili se s ní, že s vytříděným odpadem pravidelně každý pátek někdo z nás vyběhne do nedalekých kontejnerů.

třídění odpadu

Takto u nás vypadá třídění odpadu

Frontu na ranní kávu stojíme jedině s vlastním hrníčkem a na výlety si bereme vlastní láhev s pitím

Každý jsme si pořídili svoji skleněnou flašku i hrníček na ranní kávu, aby se nám plastovým lahvím a jednorázovým kelímkům vyhýbalo ještě snadněji. Kdo si v hospodě nechce dávat jen pivo, vyfasoval i kovové brčko do drinků a limonád.

Květka se znovupoužitelnou láhví

Květka výletí jedině s její znovupoužitelnou flaškou 🙂


Na Vánoční večírek tramvají, ne taxíkem

1. prosince jsme všechny naše kolegy a influencerky pozvali na Vánoční večeři. Z kanceláře jsme sice vyráželi v počtu ideálním pro objednání taxíku, přece jen však vyhrála zelenější volba a svezli jsme se tramvají.

Dostali jste od nás k Vánocům ekologická brčka z bambusu

Když jsme přemýšleli, co vám letos budeme k objednávkám posílat pod stromeček, chtěli jsme, aby to bylo nejen něco užitečného, ale i ekologického. A protože většina z vás Blendejku pije, rozhodli jsme se pro krásná znovupoužitelná brčka z bambusu, v látkovém pytlíčku, s praktickým kartáčkem na čištění. Brčka zvedla takovou hladinu nadšení, že uvažujeme o jejich zařazení do naší stálé nabídky.

Blendea bambusová brčka s pytlíkem a kartáčkem

Blendea bambusová brčka s pytlíkem a kartáčkem


Snažíme se otužovat a oblíkáme si tlusté svetry, ať nemusíme tolik topit

Zima až praští, jak už to v lednu bývá 🙂 Většina z nás se doma sprchujeme studenou a do kanceláře chodíme v tlustějších svetrech, abychom nemuseli tolik topit. Nemrzneme, ani neusínáme z přetopeného vzduchu.


Veletrh organických potravin BIOFACH v Norimberku

Norimberský BIOFACH je největší veletrh organických potravin, které mimo jiné znamenají zodpovědné využívání přírodních zdrojů. Vyslali jsme na něj naše 2 zakladatele, bratry Peťa a Maťa.

Veletrh organických potravin BIOFACH v Norimberku

Letos byl celosvětový veletrh BIOFACH zaměřený zejména na vegetariánské, veganské produkty a nulový odpad

Veletrh organických potravin BIOFACH v Norimberku

„Pravidelne chodíme na výstavy a veľtrhy, kde veľa ochutnávame a inšpirujeme sa zaujímavými produktami, zahraničnými výrobcami a modernými trendmi v stravovaní a zdravej životospráve,” říká co-founder Blendey Peter

Veletrh organických potravin BIOFACH v Norimberku

Kluci (na fotce Matej) na veletrhu BIOFACH v Norimberku pokukovali i po ekologičtějším obalu pro Blendeu. Bohužel se jim však nepodařilo najít ideálního kandidáta a v hledání pokračujeme i nadále


Napsali jsme pro vás první ekočlánek

Protože odpad je jedním z nejpalčivějších problémů životního prostředí a každý ho každý den produkujeme mraky, sepsali jsme pro vás článek s návodem, jak toho úplně jednoduše vyhazovat alespoň o trochu míň. Přečíst si ho můžete tady

Upcyklační výzva aneb květináček z odpadu

Věděli jste, že ⅓ všech odpadků tvoří jen obaly? Takže ⅓ všeho, co kupujete, je vlastně vyrobené jen jako odpad. To je přece opravdu šílené. Poctivě jste si to zaplatili, tak proč to hned vyhazovat a nepoužít dál? Šetřete přírodu a ještě se u toho skvěle zabavte. My si předělávání našich obalů na květináčky fakt užili. Návod najdete tady

Tenhle krásný květináček s rostlinkou bude vašemu oknu slušet rozhodně více, než jakou „parádu“ by dělal obal na skládce


Balzám na rty ať nerozdáváte polibky jak od struhadla

První máj a s ním spojená líbačka se kvapem blíží. K objednávkám vám tedy zadarmo balíme veganský eko balzámek na rty, ať to stojí za to.

balzám na rty

Aby vaše rtíky byly 100% neodolatelné, namažte si je ekologickým balzámkem, který nebyl testovaný na zvířatech


Praktické ekotipy jak žít udržitelněji celkem bez námahy

Jsme šťastní, že se snažíte žít udržitelněji a rádi bychom vám zelenější žití usnadnili. Dáváme vám jednoduché tipy, které by vás třeba ani nenapadly a přitom mají obrovský dopad. Navíc je můžete snadno sdílet a podpoří vás tak i ve vašich snahách o ozelenění okolí.

ekotip čištění zubů

10 litrů. Fakt


Peníze na dobrou věc

Máme ohromnou radost, že v Česku existuje spousta organizací, které se rozhodly skutečně přiložit ruku k dílu a pohnout světem dobrým směrem. Jako poděkování posíláme 2000 korun na dva úžasné útulky pro zvířata. Jeden pro kočky a handicapované psy Tibet a druhý pro hospodářská zvířata Jarikhanda.

Beny

Náš psí kolega Beny za příspěvěk na pomoc zvířátkům hlasoval také

Soubory cookie používáme pro správné fungování naší stránky, přizpůsobení obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a pro analýzu návštěvnosti. Informace o používání naší stránky také sdílíme s našimi sociálními médii, reklamními a analytickými partnery.