Náš ekologický deníček

Všem nám ve firmě na naší planetě záleží. Shodli jsme se, že máme nějaké rezervy (například současný obal Blendejky) a rozhodli se na tom zapracovat. Nezavírat oči před tím, jaké může mít naše chování důsledky na druhé straně planety nebo za několik desítek let.

Zamysleli jsme se nad tím, že bez přírody bychom neexistovali, neměli co dýchat, pít, ani jíst. Že ani za všechno bohatství světa by si nikdo nemohl koupit to, co nám všem příroda velkoryse denodenně dává úplně zadarmo. Každý z nás jí máme tolik co vracet. Nejen proto, aby nám i našim dětem bylo na světě hezky.

 

Jak se nám v ekologičtějším podnikání daří?

Krůček po krůčku se k přírodě snažíme chovat lépe. A protože bychom k zodpovědnějšímu chování k přírodě, zvířatům i ostatním lidem chtěli inspirovat i naše zákazníky a další firmy, všechno to sepisujeme. Možná že v našem ekologickém deníčku také objevíte něco, co jde dělat úplně jednoduše, přitom s obrovským efektem.

 

Listopad 2016

🛍️ Plastovou tašku po nás nechtějte

Moc často se to nestává, ale občas nás při osobním odběru Blendejky zákazníci poprosí o tašku. Nejradši bychom samozřejmě byli, kdyby si všichni nosili svoji a nevytvářeli jsme další odpad 🙂 Krátce po spuštění prodeje jsme alespoň tašky plastové vyměnili za ty trochu ekologičtější, papírové.

 

 

Květen 2018

🚛 Už k vám necestují přes půl planety

Doprava jednoznačně patří k největším znečišťovatelům ovzduší. Zelený ječmen a mladou pšenici proto už nevozíme z Nového Zélandu, ale pěstujeme ho pro vás hned u sousedů v Německu.

zelený ječmen

Zelený ječmen a mladou pšenici pro vás ekologicky pěstujeme ne na druhém konci planety, ale u sousedů v Německu

 

 

srpen 2018

🚰 Vodu z plastu pijeme, jen když opravují potrubí

Věděli jste, že jedna z nejlepších vod na světě je ta “obyčejná”, která u nás teče z kohoutku? V Česku máme opravdu štěstí, protože u nás patří k jedněm z nejkvalitnějších. Na rozdíl od vody balené je čerstvější, mnohem levnější a často i zdraví prospěšnější. Navíc bez zbytečných plastů.

Letos jsme v kanceláři měli tu smůlu, že v těch největších vedrech několikrát opravovali potrubí – a voda tekla rezavá nebo žádná. A protože se nám to nepodařilo zjistit předem, i ty plastové láhve přišly vhod.

čistá voda z kohoutku

Čistou vodu z kohoutku pijeme v naší pražské kanceláři, i když pracujeme na cestách 🙂 Tohle byla venkovní kancelář Květky na Bali

 

 

září 2018

🔎 Spouštíme pátrání po ekologičtějším obalu pro naše výrobky 

V současnosti Blendejku balíme do hliníku, plastu a papíru. To nezní jako ten nejekologičtější obal světa, že. Chceme se ale polepšit a snažíme se vymyslet něco ekologičtějšího. Není to však jen tak a pátrání je zatím bohužel neúspěšné. Možná budeme Blendeu jednou prodávat třeba v kompostovatelných pytlících, které si doma sami přesypete do krásné znovupoužitelné dózičky.

Blendea SUPERGREENS a SUPERPROTEIN

Obaly našich produktů zatím ekologické bohužel moc nejsou. Zatím 🙂

 

 

říjen 2018

🌱 Nenápadně vás nabádáme k ekologičtějšímu žití

V říjnu jste se s námi mnozí zapojili do Blendea výzvy #PIJUZELENOU. Zaměřili jsme se na očistu těla, duše i planety od zbytečných plastů. Inspirovali jsme vás a radili také například v tom, jak odlehčit jídleníček od živočišných produktů, které ve velké míře neprospívají vám, ani přírodě.

 

♻️ V kanceláři konečně třídíme odpad

Pořídili jsme si parádní separační tašky na papír, plast, nápojové kartony, sklo a všichni poctivě třídíme. Paní uklizečka se nám sice naše plány snažila zhatit a vysypávala všechny do klasické popelnice, naštěstí jsme ji však brzy odhalili a domluvili se s ní, že s vytříděným odpadem pravidelně každý pátek někdo z nás vyběhne do nedalekých kontejnerů.

třídění odpadu

Takto u nás vypadá třídění odpadu

 

🥤 Frontu na ranní kávu stojíme jedině s vlastním hrníčkem a na výlety si bereme vlastní láhev s pitím

Každý jsme si pořídili svoji skleněnou flašku i hrníček na ranní kávu, aby se nám plastovým lahvím a jednorázovým kelímkům vyhýbalo ještě snadněji. Kdo si v hospodě nechce dávat jen pivo, vyfasoval i kovové brčko do drinků a limonád.

Květka se znovupoužitelnou láhví

Květka výletí jedině s její znovupoužitelnou flaškou 🙂

 

 

listopad 2018

📜 Přestali jsme vydávat papírové faktury

Papírovou fakturu už nepřikládáme ke každé objednávce. Posíláme vám ji to totiž mailem. Vytištěnou od nás dostanete, jen když si pro Blendejku přijdete osobně.

 

💵 Zrušili jsme papírové kupóny

Ke každé objednávce jsme vám dříve přibalili papírový kupón se slevou pro příští nákup. Teď už to však neděláme. Přemýšlíte, jestli jsme vám slevu v záchvatu ochrany stromů úplně zrušili? Žádné strachy, mrkněte na vnitřní stranu víka krabice. Kupónek teď tiskneme tam.

 

🎁 Nezdar s papírovou izolepou

S vidinou zelenější budoucnosti jsme pro vás balíčky začali lepit papírovou izolepou. Zjistili jsme však, že hlavně umělohmotná lepící páska byla to, na čem držela nálepka s doručovacími údaji (papírová je zvláštně povoskovaná). Hrozilo, že se nálepky začnou ztrácet a balíčky k našim zákazníkům nikdy nedorazí. Museli jsme se tedy po pár dnech vrátit zase k izolepě klasické. Nevzdáváme to však a ekologičtější variantu izolepy hledáme dál.

 

 

prosinec 2018

🚕 Na Vánoční večírek tramvají, ne taxíkem

14. prosince jsme všechny naše kolegy a influencerky pozvali na Vánoční večeři. Z kanceláře jsme sice vyráželi v počtu ideálním pro objednání taxíku, přece jen však vyhrála zelenější volba a svezli jsme se tramvají.

 

🎄 Dostali jste od nás k Vánocům ekologická brčka z bambusu

Když jsme přemýšleli, co vám letos budeme k objednávkám posílat pod stromeček, chtěli jsme, aby to bylo nejen něco užitečného, ale i ekologického. A protože většina z vás Blendejku pije, rozhodli jsme se pro krásná znovupoužitelná brčka z bambusu, v látkovém pytlíčku, s praktickým kartáčkem na čištění. Brčka zvedla takovou hladinu nadšení, že uvažujeme o jejich zařazení do naší stálé nabídky.

Blendea bambusová brčka s pytlíkem a kartáčkem

Blendea bambusová brčka s pytlíkem a kartáčkem

 

 

leden 2019

❄️ Snažíme se otužovat a oblíkáme si tlusté svetry, ať nemusíme tolik topit

Zima až praští, jak už to v lednu bývá 🙂 Většina z nás se doma sprchujeme studenou a do kanceláře chodíme v tlustějších svetrech, abychom nemuseli tolik topit. Nemrzneme, ani neusínáme z přetopeného vzduchu.

 

 

únor 2019

🍏 Veletrh organických potravin BIOFACH v Norimberku

Norimberský BIOFACH je největší veletrh organických potravin, které mimo jiné znamenají zodpovědné využívání přírodních zdrojů. Vyslali jsme na něj naše 2 zakladatele, bratry Peťa a Maťa.

Veletrh organických potravin BIOFACH v Norimberku

Letos byl celosvětový veletrh BIOFACH zaměřený zejména na vegetariánské, veganské produkty a nulový odpad

 

Veletrh organických potravin BIOFACH v Norimberku

“Pravidelne chodíme na výstavy a veľtrhy, kde veľa ochutnávame a inšpirujeme sa zaujímavými produktami, zahraničnými výrobcami a modernými trendmi v stravovaní a zdravej životospráve,” říká co-founder Blendey Peter

 

Veletrh organických potravin BIOFACH v Norimberku

Kluci (na fotce Matej) na veletrhu BIOFACH v Norimberku pokukovali i po ekologičtějším obalu pro Blendeu. Bohužel se jim však nepodařilo najít ideálního kandidáta a v hledání pokračujeme i nadále

 

 

Březen 2019

📝 Píšeme pro vás o ekologii

Rozhodli jsme se obohacovat vás i ekočlánky. Zas takový odklon od článků zaměřených na zdravý životní styl to ale není. Vždyť přece, pokud bude odpadků a chemikálií plný celý svět (včetně jídla, které jíme, vody, kterou pijeme a vzduchu, který dýcháme), zdravě se v něm žít nejspíš nebude dát.

PŘEČTĚTE SI: Náš první ekočlánek na téma odpadky

 

🥑 Upcyklujeme obaly a sázíme rostlinky

Spustili jsme pro vás výzvu, při které znovu použijeme naše obaly a z “odpadu” vysadíme krásnou rostlinku, která vám doma bude dělat parádu a taky čistit vzdoušek.

ZJISTĚTE: Jak si vypěstovat avokádo třeba v prázdném obalu od Blendejky

blendea výzva avokádoNo řekněte sami, nebylo by škoda pecku i krabičku hodit na skládku?

 

 

Duben 2019

🍒 Mazejte si rtíky samotnou přírodou

Abyste 1. máje nerozdávali polibky jak od struhadla, balili jsme vám k objednávkám zdarma balzámek na rty. Ne však jen tak ledajaký. 100% přírodní v BIO kvalitě, veganský a netestovaný na zvířatech.

balzám na rty

Napadlo by vás, že průměrná žena za svůj život sní neuvěřitelných 3,5 kila rtěnek – které bývají natřískané chemií? Z našeho balzámku se nic škodlivého rozhodně neuvolňuje do vás ani do přírody

 

 

Květen 2019

💚 Zásobujeme vás EKO TIPY

Snažíme se žít zeleněji a inspirovat k tomu i vás. Lidé se “neekologicky” často chovají jen z nevědomosti. No, řekněte sami, tipli byste si, že tak moc vody lze zbytečně vyplýtvat 2x denně?

ekotip blendea

Další EKO TIPY pravidelně přidáváme na náš Instagram a Facebook

 

NOVÝ PRODUKT

Blendea
SUPERPROTEIN

Pořiďte si kvalitní zdroj rostlinných bílkovin se superpotravinami.

Zjístit více