Často se nás ptáte

O superpotravinách

Má konzumace zelených superpotravin nějaký význam?

Zelené superpotraviny obsahují komplex zdraví prospěšných živin. Současný životní styl spojený se špatným stravováním způsobuje některým lidem zdravotní komplikace, nebo přispívá k rozvoji civilizačních chorob. Blendea SUPERGREENS doplňuje cenné přírodní látky, které mnozí přijímají ve stravě nedostatečně, nebo vůbec.

Dokážu s Blendeou zhubnout?

Blendea není přípravek na zhubnutí, takže její konzumace nemá přímý vliv na váhu. Složky přípravku však urychlují metabolismus, zlepšují zažívání a čistí trávicí soustavu. Vysoký obsah vlákniny navíc tlumí pocity hladu. Blendea stimuluje tělo k lepšímu hospodaření s živinami, takže určitý váhový úbytek očekávat můžete.

V čem je Blendea lepší než ostatní výrobky ze superpotravin?

Jedná se o unikátní kombinaci 4 zelených superpotravin, kterou v žádném jiném doplňku stravy nenajdete. Poměr chlorelly, spiruliny, zeleného ječmene i mladé pšenice jsme vyvážili tak, abyste nemuseli brát žádné podobné přípravky navíc. Navíc má Blendea svěží chuť, a to díky kousku máty.

Jaké komplikace přináší špatné stravování?

Lidské tělo potřebuje kvalitní výživu. Pokud jídlo zanedbáváte, hladovíte, nebo se přejídáte nezdravými potravinami, brzy se to někde projeví. Hladovění podporuje vznik žaludečních vředů, trvale zvýšený přísun cukru způsobuje diabetes. Tučná jídla a polotovary zvyšují hladinu cholesterolu, který zanáší cévy a zhoršuje kondici srdce. Neřízená redukční dieta obírá tělo o svalovinu, dochází k řídnutí kostí a snižuje se elasticita kloubů. Blendea pomáhá měnit vaši životosprávu k lepšímu, postupně a bez dramatických výkyvů.

Složení

Je Blendea 100% BIO?

Ano. Veškeré suroviny pochází z kvalitních zdrojů. Každý pěstitel splňuje přísná kritéria ekologického zemědělství. Blendea neobsahuje žádná rezidua chemických postřiků, ani těžkých kovů. Jde o čistě přírodní přípravek, bez syntetických přísad.

Jak zajišťujete šetrné a eko pěstování rostlin?

Dbáme na prvotřídní jakost surovin. Náš výrobce trvale kontroluje vybrané pěstitele, rostliny prochází pečlivým laboratorním rozborem. Veškeré testy se pravidelně opakují. Kvalitu surovin zaručuje také certifikát SI-EKO Bureau Veritas.

Blendea se vyrábí pouze ve formě prášku?

Ano, jedná se totiž o nejpraktičtější způsob zpracování. Po sklizni se rostliny rychle kazí. Raději je ihned sušíme a zpracováváme na prášek. Jen tak lze zachovat maximální množství živin. Prodlouženou trvanlivost místo konzervantů zajišťuje nepropustně uzavřený obal.

Přidává se do směsi Blendea ještě něco kromě superpotravin?

Vůbec nic. Blendea představuje pouze čisté spojení 4 zelených superpotravin a kousku máty. Žádná barviva, aromata, syntetická dochucovadla, či konzervanty.

Obsahuje Blendea usušené mleté rostliny nebo dehydrovanou šťávu?

Blendea obsahuje usušené a na jemný prášek mleté superpotraviny a mátu. Šetrným sušením při nízké teplotě uchová všechny bioaktivní látky a nesníží jejich účinek.

Jak může být Blendea bez lepku, když obsahuje pšenici a ječmen?

Lepek obsahují pouze zralé klasy. Blendeu vyrábíme z mladého, zeleného ječmene a pšenice. Jsou to svěží zelené výhonky plné živin, které žádný lepek neobsahují. Opatrně je sušíme a meleme na jemný prášek.

Dochází u chlorelly k rozbití buněčné stěny?

Ano, samozřejmě. Bez procesu dezintegrace by tělo nedokázalo využít cenné látky uvnitř buňky. Existují dva procesy zpracování. Při tradičním postupu je míra stravitelnosti 40 % až 50 %. Náš dodavatel využívá proces nízkotlakového rozpínání, díky čemuž je míra stravitelnosti téměř dvojnásobná. Při této metodě nízkotlaký expanzivní blesk rozbijí buněčný proces, což má za následek rozpad buněčné stěny během tří sekund. Poté se na povrchu objevují póry, které můžeme přirovnat k prasknutí kukuřice. Stoupající záření jako následek procesu zapříčiní vyloučení vlhkosti v chlorelle a teplota se snižuje zpět k normálu. Data této narušené buněčné stěny vykazují míru stravitelnosti až 80 %.

Obsahuje Blendea alergeny?

Ne, ačkoliv při zpracování máty v potravinářské fabrice může dojít ke kontaktu s mikroskopickými stopami ořechů. Jde pouze o stopové množství, se kterým se setkáváte prakticky nepřetržitě i v jiných výrobcích.

Je Blendea bez nebezpečných pesticidů?

Ano, zcela bez. Výrobce složky testuje na přítomnost až 310 různých škodlivých pesticidů. Složení Blendey je dokonale čisté a vysoce kvalitní. Blendea také získala evropské označení BIOlogo jako výrobek nejvyšší kvality.

Obsahuje Blendea těžké kovy, mykotoxiny, pesticidy, ionizující radianty nebo GMO látky?

Blendea je naprosto čistá a bezpečná. Složení je pod přísnou kontrolou Evropské Směrnice. Ta ustanovuje maximální povolené hodnoty obsahu některých kontaminantů a kontaminujících látek v potravinách. Blendea směrnici plně dodržuje a maximální povolené hodnoty nepřekračuje.

Jak vysoká je teplota při sušení trav a řas použité v Blendea SUPERGREENS?

Chlorella a spirulina se suší metodou rozprašování. Při této metodě je v jedné fázi zvýšená teplota na 130 - 150 ℃, a to na pouhé 3 sekundy. Díky krátkému času procesu zůstávají zachovány veškeré enzymy a výživové hodnoty surovin. Při sušení mladé pšenice a zeleného ječmene se teplota vzduchu pohybuje v jednotlivých fázích od 40°C - 100°C, i přesto je zachována RAW kvalita, protože vnitřní část rostliny nepřesáhne 42°C.

Blendea SUPERGREENS je vyrobena ze sušené mleté rostliny nebo z dehydrované šťávy?

Blendea SUPERGREENS je ze sušených celých rostlinek, které jsou mleté na jemný prášek. Šetrným sušením při nízké teplotě se uchovávají všechny bioaktivní látky a nesníží se tak jejich účinek.

Které druhy superpotravin Blendea SUPERGREENS obsahuje?

Používáme pouze čisté a kvalitní suroviny: prášek z lístků mladé pšenice Triticum aestivum, prášek z mladých lístků zeleného ječmene Hordeum vulgare, prášek ze spiruliny Arthrospira platensis a prášek z chlorelly Chlorella pyrenoidosa. Směs dochucujeme svěží mátou Mentha piperita.

Co je to Certificate of Analysis?

Tento ověřený dokument garantuje, že Blendea SUPERGREENS poctivě plní všechny předepsané specifikace na kvalitu produktu. Certifikát vydává oddělení pro zajišťování kvality společnosti PlanetBIO d.o.o. Aby bylo vše vždy na 100 %, certifikaci necháváme dělat pro každou šarži a pro každou její složku znova. Certifikaci aktuálně prodávané Blendey SUPERGREENS šarže 0118180-1401 (prášek z mladé pšenice BL 010-14, mladého ječmene BL 012-20, spiruliny 201802007 02, chlorelly 201802007 001 a máty peprné 80) ze dne 6. listopadu 2018 si můžete prohlédnou v tomto PDF dokumentu.

Užívání

Jak se Blendea užívá?

Velice jednoduše. Ideálně ráno nalačno smíchejte 1 - 2 čajové lžičky s alespoň 2 dcl čisté vody, džusu, šťávy nebo smoothie. Konzumace nalačno je ideální pro maximální vstřebání živin. Doporučujeme Blendeu rychle vypít, aby se na dně sklenice nezačala usazovat sedlina. Pro maximální využití veškerých živin doporučujeme Blendeu užívat bez jakékoliv úpravy, ideálně nalačno smíchanou s vodou, džusem či do smoothie. Veškeré rostlinné suroviny vlivem tepelné úpravy mohou ztrácet část svých živin. Především při teplotě nad bodem varu se znehodnocuje velká část vitamínů. Proto jsme pro vás připravili sekci receptů, do kterých zařazujeme kromě smoothie právě i raw recepty jako alternativu tepelné úpravy pokrmů.

Jak dlouho se Blendea užívá?

Blendeu doporučujeme užívat dlouhodobě. Tělo každého člověka je jiné, a stejně tak jsou odlišné každého cíle a potřeby. Někteří zákazníci dosáhnou požadovaného zlepšení již po dvou měsících užívání a naopak někteří užívají Blendeu nepřetržitě. Závisí tedy na zdravotním benefitu, kterého potřebujete dosáhnout a na současném zdravotním stavu. Doporučujeme se v tomto případě řídit dle Vašeho pocitu.

Kdo by se měl přípravku Blendea raději vyhnout?

Detoxikace organismu se nehodí jak pro těhotné a kojící ženy, tak pro děti do 3 let věku. Ojediněle se u některých osob může objevit alergická reakce, v takovém případě užívání přípravku přerušte - viz sekce účinky

Pro koho je Blendea vhodná?

Téměř pro každého. Suroviny v BIO kvalitě, šetrné zpracování a vysoká výživová hodnota proměňují Blendeu v univerzální potravinu pro všechny. Do jídelníčku ji mohou zařadit příznivci zdravé výživy i lidé se zdravotními komplikacemi, či dietním omezením (diabetici, celiaci, jedinci citliví na laktózu). Ocení ji také vegani, vegetariáni, vitariáni i příznivci paleo a RAW stravování.

Jak Blendeu užívají děti?

Blendeu jako součást vyváženého jídelníčku můžete podávat dětem od 3 let. Připravte jim nápoj z poloviny čajové lžičky směsi. Děti nad 15 let mohou Blendeu užívat stejně jako dospělí.

Mohu Blendeu kombinovat s dalšími výživovými doplňky?

Záleží na typu používaného doplňku. Výrobky s podobným složením neužívejte zároveň s Blendeou. Pokud pravidelně berete nějaké předepsané léky, poraďte se o vhodnosti zelené směsi s vaším lékařem. Pokud užíváte pravidelně léky, kombinaci doporučujeme konzultovat s lékařem.

Co dělat, když si zapomenu vzít denní dávku?

Blendea je pouze výživový doplněk, jeho vynechání nepředstavuje žádné zdravotní riziko. Pouze přijdete o denní dávku cenných živin, případně zpomalíte proces detoxikace.

Mohu se Blendeu předávkovat?

Při užívání podle návodu předávkování nehrozí. Velikost jednotlivých dávek přesně odpovídá ideálnímu poměru živin, které denně potřebujete. Zvýšená konzumace přípravku (tj. nad doporučené množství) může způsobit průjem, zácpu, nebo bolesti břicha.

Mohu během užívání přípravku Blendea kouřit a pít alkohol?

V podstatě můžete, ale pak se zamyslete nad tím, proč vlastně Blendeu užíváte. Chcete si přece očistit tělo a zlepšit svůj zdravotní stav, že? A v tom vám alkohol a cigarety rozhodně nepomohou. Naopak, způsobují spoustu potíží, proti kterým se s Blendeou snažíte bojovat.

Mohu Blendeu užívat během chemoterapie a ozařování?

Ve všeobecnosti se užívání během léčby rakoviny nedoporučuje. Bližší informace vám poskytne ošetřující lékař.

Může Blendeu užívat i moje děťátko?

Ve všeobecnosti se žádné doplňky nedoporučují jak dětem do 3 let, tak ani jejich těhotným a kojícím maminkám. Užívání není nebezpečné, ale u tak mladého organismu může ojediněle dojít k alergické reakci.

Mohu Blendeu užívat, pokud trpím autoimunitním onemocněním?

Zelené superpotraviny jsou skvělým povzbuzením přirozené imunity a mají co dělat v jídelníčku lidí se slabou imunitou. Pokud vás lékař vysloveně před superpotravinami nevaroval, Blendeu můžete s klidem užívat.

Jak Blendea chutná? Podobá se chuť na jiné výrobky?

Na vyladěnou chuť Blendey jsme obzvlášť hrdí. Superpotraviny obecně mají svou specifickou chuť, na kterou je nutné si zvyknout. Právě proto do směsi přidáváme špetku svěží máty, která celou chuť vylepší. Blendeu můžete užívat samotnou nebo jako přísadu do smoothie či jiných zdravých receptů.

Mohu Blendeu SUPERGREENS užívat když jsem těhotná/kojím?

Všeobecně se nedoporučují žádné doplňky stravy ani těhotným, ani kojícím ženám. Některé ženy mají však opačný názor a v průběhu těhotenství/kojení Blendeu SUPERGREENS užívájí nepřetržitě. Proto vždy doporučujeme poradit se s vaším ošetřujícím lékařem.

Praktické informace

Jak se Blendea skladuje?

Přípravek skladujte při pokojové teplotě a nevystavujte ho přímému slunečnímu světlu. Po otevření dodržujte datum spotřeby.

Mohu na Blendeu uplatnit nějakou slevu?

Ano. Stabilně poskytujeme množstevní slevy při objednávce dvou a více kusů. Naše věrné zákazníky navíc oceňujeme slevovým kupónem, který přikládáme ke každé objednávce. Kód na slevu využijete při další objednávce.

Kolik stojí poštovné?

Kompletní ceník a způsoby doručení najdete v sekci doprava a platba

Jak Blendeu zaplatím?

Platit můžete buď hotově poštovnímu doručovateli, nebo kurýrovi DPD. Umožňujeme také platbu převodem na účet. Detailní informace hledejte v sekci doprava a platba

Mohu při osobním odběru platit kartou?

Ano.

Při doručování zásilky mě nezastihli doma, co teď?

V takové případě pošta uloží zásilku na nejbližší pobočce, kde si ji můžete vyzvednout po dobu následujících 14 dní. DPD kurýr vás kontaktuje telefonicky a domluví si s vámi termín dalšího doručení.

Mohu Blendeu vrátit?

Samozřejmě, máte na to nárok, ale byla by to škoda. Neotevřená balení nám můžete vrátit a my vám pošleme vaši platbu zpět. Blendeu buď posílejte na adresu eMarkest, s.r.o., Domažlická 1232/3, 13000 Praha, anebo nám ji přineste osobně tamtéž. Podle reklamačního řádu vracíme peníze pouze převodem na váš bankovní účet.

Potřebuji inspiraci, jak Blendeu užívat kromě smíchání s čistou vodou.

Přesně pro vás jsme zavedli sekci Smoothie recepty a Zdravé recepty. Blendeu můžete smíchat každý den jinak a my se postaráme, že nedostatkem inspirace rozhodně trpět nebudete.

Jaká je doba expirace?

Blendea, kterou vám pošleme, má standardně roční dobu spotřeby, pokud ne déle.

NOVÝ PRODUKT

Blendea
SUPERPROTEIN

Pořiďte si kvalitní zdroj rostlinných bílkovin se superpotravinami.

Zjístit více