Jak se zbavit chutí na sladké pomocí superpotravin?

Po vánočních svátcích je potřeba naše chutě většinou trochu krotit. V prosinci to byla samá vánočka, chlebíček, cukroví a teď nemůžete na sladké přestat myslet? Nebojte, trochu přeháníme, ale princip je myšlen zcela vážně. Cukr je totiž malinko návykový a ruku na srdce, přes svátky je ho všude více než dost. Pokud tedy máte neustále chuť na něco sladkého, čtěte dál. V tomto článku vám sdělíme několik rad a tipů, jak s chutěmi zatočit.

Vzdát se dortíků není vždy jednoduché. Blendea vám ale poradí, jak sladkosti omezit.

Proč si naše tělo neustále říká o sladké?

Indikátorů může být několik. Pravděpodobně bude však problém ve vašem jídelníčku. Pokud nemáte dostatečný, vyvážený a také pravidelný příjem, tělo nemůže být stoprocentně spokojené. Možná nepociťujete klasický hlad, ale váš organismus se s největší pravděpodobností i přes to potýká s určitými deficity, což se může projevovat právě chutí na sladká a nezdravá jídla.

Nedostatek komplexních sacharidů

Nejčastější příčinou chutí na rychlé cukry je nedostatek komplexních sacharidů (celozrnné pečivo, rýže, luštěniny, brambory…). Jelikož jsou sacharidy základním stavebním kamenem naší energie, mozek se při takovém nedostatku začne domáhat těch rychlých cukrů, které v jídelníčku moc nechceme.

Pestrý jídelníček je základ úspěchu.

Absence bílkovin

Bílkoviny mají největší sytící efekt, proto mají na naše chutě také obrovský vliv. Pokud jich do jídelníčku nezařadíte dostatek (v každém jídle byste bílkoviny měli mít obsažené), tělo začne mít brzy hlad. Chuť na sladké či jiné nezdravé věci tak může přijít klidně i v těsné blízkosti po hlavním jídle.

Nekvalitní spánek

Vše se točí okolo energie. V případě, že toho v noci moc nenaspíte a energie vám bude chybět, je naprosto jasné, že se po ní bude tělo dožadovat. Síly na každodenní činnosti totiž potřebuje opravdu mnoho. Spánek navíc poskytuje organismu prostor na potřebnou regeneraci. Kvalitní spánek je tedy základ úspěchu a to nejen při krocení chutí na sladké.

Jaké superpotraviny dokáží pomoct?

Příroda je mocná. Dokonce natolik, že lidský organismus dokáže osvobodit od neustálého přemýšlením nad čokoládovými tyčinkami a dalšími rychlými cukry. Jaké superpotraviny vám s tím pomohou?

Skořice cejlonská

Skořice dokáže snižovat glykemický index jídel a eliminovat tak rychlý vzestup a následný pokles krevního cukru (glykémii). Vyhledávat doporučujeme především skořici cejlonskou, která je také přezdívaná jako pravá. Nenechte se zmást prodávaným standartem pocházejícím z Číny, který obsahuje toxické látky. Srílanská skořice je jemnější, křehčí a její tyčinky mají více vrstev, ne jen jednu spirálovitou.

Skořici cejlonskou obsahuje například směs SUPERCOFFEE, která nejenže eliminuje chuť na sladké, ale i dodává energii.

Kardamom Pravý

To je koření, které dokáže snížit hladinu cukru v krvi a zároveň eliminovat chuť na jeho doplňování. Existují dokonce i studie, ve kterých se prokázal jeho kladný účinek na snižování viscerálního tuku. Kardamom pravý je součástí kari koření. Jeho chutí dokážete obohatit nespočet pokrmů.

Zázvor

Zde chuť na sladké zamezuje vyloženě ta specifická štiplavá chuť. Kořen zázvoru navíc také příznivě ovlivňuje imunitu a obranyschopnost. Najdete ho například ve směsi SUPERBOOST nebo ho můžete samostatně zkombinovat například s již zmíněným kardamomem, který má podobný účinek.

Garcinie Kambodžská

Garcinie je tropické ovoce z jihovýchodní Asie. Má blahodárné účinky, což tamní obyvatelé dobře vědí. Navozuje pocit sytosti a některé studie dokonce tvrdí, že její konzumace je zabraňuje ukládání tuků. Garcinii si můžete zakoupit jako doplněk stravy v běžných lékárnách.

Věříme, že vám naše tipy pomohli a nebojte, každý má občas chuť. Život si přece musíme malinko osladit, tak si nevyčítejte, když si tu a tam dovolíte nějakou tu sladkost.

Chcete se dozvědět více o důležitosti kvalitního spánku?

Přečtěte si článek Cirkadiánní rytmus jsou vaše biologické hodiny, které vše řídí. Jak zajistit, aby tikaly správně? ⏱️
cirkadiánní rytmus

Kamila Bárnetová

Můj život se točí okolo zvířat, přírody, marketingu a zdravého životního stylu. Už pěknou řadu let jsem vegetariánkou, ve volných chvílích sportuji nebo létám po světě. Cestování je totiž má největší vášeň. Poznávání nových míst, kultur, jídla a vystupování z komfortní zóny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Artyčok a extrakt z artyčoku: Potvrzené zdravotní účinky na játra, cukr, cholesterol a další

22.03.2023

Artyčok na pizzu patří! Ale to nás dnes zajímat nebude 🙂 Zajímat se budeme o zdravotní účinky artyčoku, a hlavně extraktu v doplňcích stravy, a tedy v tabletách a kapslích. Extrakt z artyčoku totiž přidáváme do nových kapslí Blendea se 400 mg extraktu v jedné. V článku vám vysvětlím, s čím vším vám může artyčok […]

Číst celý článek

Detoxikace jater: Odděluji fakta od mýtů. Co dělat, co nepomáhá a co je nemožné?

02.03.2023

Detoxikace jater je velice populární téma, zvlášť po zimě začátkem jara. Bohužel v této oblasti existuje více mýtů a dezinformací, než vědecky potvrzených, pravdivých a bezpečných informací. Skoro každá stránka se vás bude snažit přesvědčit, že díky detoxikaci jater se stanete téměř nesmrtelní a zbavíte se všech možných i nemožných nemocí. Není to pravda. Játra […]

Číst celý článek

Vypadávání vlasů: Zdravotní příčiny a rady pro podporu růstu

28.02.2023

Vypadávání vlasů běžně trápí ženy i muže. Ženy problém vnímají intenzivněji, protože přicházejí o jeden ze symbolů ženskosti a své přirozené krásy. Muži přemýšlejí stejně a čím méně vlasů mají, o to se cítí starší a méně přitažliví. V článku vám vysvětlím nejčastější zdravotní příčiny padání vlasů a také příčiny, za které si (bohužel) můžeme […]

Číst celý článek

Kelp (Ascophyllum nodosum), štítná žláza, správný vývoj dítěte a další vědecky potvrzené zdravotní účinky

31.01.2023

Kelp je výživná mořská řasa s výrazným vlivem na funkce a kondici štítné žlázy. Má vysoký obsah jódu, který štítná žláza rovněž potřebuje pro správné fungování. Kelp pro vás nově vyrábíme v kapslích Blendea pro každodenní užívání. V článku proto vysvětlím zdravotní účinky kelpu a odkážu na odborné a vědecké zdroje, které tyto účinky potvrzují.

Číst celý článek

Kontryhel obecný (Alchemilla vulgaris) jako „nejlepší přítel žen“: Vědecky potvrzené účinky na ženské intimní zdraví (menstruační komfort a menopauza)

25.01.2023

Kontryhel obecný extrahujeme a zpracováváme jako tradiční léčivou bylinu do olejových kapek s MCT olejem pod značkou Blendea. Ač je kontryhel prospěšný i pro zdraví muže, v článku představím hlavně vedecky potvrzené účinky na ženské intimní zdraví. Významná je pomoc s bolestivou menstruací, nadměrným krvácením a podpora menopauzálního komfortu. Pokud si kapky objednáte, do 2 […]

Číst celý článek

Holistický detox: Zdravý a účinný postup očisty

06.01.2023

Holistický přístup k životu je čím dál oblíbenější. Stále více a více lidí si uvědomuje, že síla přírody je daleko mocnější než všechny možné léky a praktiky, které nám nabízí klasické zdravotnictví. Možná je právě tato cesta tou vhodnou variantou, jak začít znovu a provést tolik potřebný detox těla i mysli. Očistit se od škodlivých […]

Číst celý článek

Ženšen pravý (Panax ginseng, Všehoj ženšenový): Vědecky podložené pozitivní účinky, vedlejší účinky a dávkování

16.11.2022

Ženšen pravý je vytrvalá rostlina s původem v Asii. Roste i v Rusku a Americe. Za nejučinnější se považuje ženšen s původem v Koreji. Pro lidské zdraví je důležitý ženšenový kořen, který obsahuje cenné ginsenosidy. Prohledal jsem odborné zdroje, abych vám představil všechny vědecky potvrzené zdravotní účinky pravého ženšenu. Kapsle se sušeným kořenem ženšenu vyrábíme […]

Číst celý článek

Nootropika podpoří paměť, soustředění a funkce mozku. Které chytré drogy jsou nejsilnější?

27.10.2022

Nootropika neboli chytré drogy (anglicky smart drugs) jsou psychoaktivní látky příznivě ovlivňující funkce mozku, myšlení, paměť, bdělost, soustředění i motivaci a úroveň stresu. Zpomalují stárnutí mozku a zmírňují neurodegenerativní procesy, kvůli kterým ubývá mozkových buněk (neuronů). Určitě se nelekejte označení chytré drogy. Ty přírodní jsou legální a můžete je bez omezení normálně nakupovat a užívat. […]

Číst celý článek

Jak snížit cholesterol dlouhodobě i rychle? Co jíst a jak změnit životosprávu?

25.10.2022

Jak snížit cholesterol, když jej ve zdravé míře potřebujeme všichni? Již nepatrně zvýšená hladina začne pomalu ucpávat cévy. Jelikož se zvýšený cholesterol prakticky nijak citelně neprojevuje, vysoká hladina zvyšuje riziko infarktů a mrtvic. „Tradiční“ český jídelníček obsahuje velmi tučné a nevhodně upravené potraviny, které cholesterol zvyšují. Je chudý na zdravé rostlinné tuky, které hladinu dovedou […]

Číst celý článek

Jak mi funkční houby doslova změnily život (zkušenost mladé maminky Niky)

11.10.2022

Před pár lety jsem byla na nějakém mém pomyslném životním dně, kde se mi nedařilo a vše se mi hroutilo. Hodinu před státnicemi se se mnou po šesti letech rozešel přes sms bývalý přítel. Nejen že proběhl rozchod, ale ke státnicím jsem v tom stavu nedošla, a tak jsem se “nemohla” a hlavně nechtěla vracet […]

Číst celý článek

Soubory cookie používáme pro správné fungování naší stránky, přizpůsobení obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a pro analýzu návštěvnosti. Informace o používání naší stránky také sdílíme s našimi sociálními médii, reklamními a analytickými partnery.