• Domov
  • Recepty
  • Blog
  • Jak lehce a úspěšně zvládnout zkouškové? Máme pro vás 5 tipů, jak na to

Jak lehce a úspěšně zvládnout zkouškové? Máme pro vás 5 tipů, jak na to

Vysoká škola je občas radost, ale sem tam přináší i trápení a nervy. Hlavně v období zkoušek. To pak přichází prokrastinace, stres a kvůli strachu často i selhání sebevědomí. To ale nechceme. Studentské období by přece mělo být plné zábavy a užívání si života. Proto jsem si pro vás připravila tento článek o tom, jak zvládnout zkouškové úspěšně a v klidu, který vychází z vlastních zkušeností. Čtěte dál ?

SUPERCOFFEE dokonale zastoupí nezdravé energy drinky a nezatěžuje žaludek.

Pište si všechny termíny do kalendáře

Není nic horšího, než když přijdete do školy a až tam zjistíte, že vás tento den čeká zkouška, test nebo odevzdání seminární práce. V takovou chvíli už můžete nadávat jen a pouze sobě za to, že jste si to nezapsali a zapomněli na to. Kalendář se může pro tyto příležitosti opravdu osvědčit. Pokud si zvyknete na jeho používání, už nikdy na nic nezapomenete. Ať už to budou narozeniny bráchy nebo právě zkouška ve škole. Každý chytrý telefon naštěstí kalendář, kde si můžete i nastavit, kdy chcete na danou událost upozornit, má. Díky tomu je osvojení této funkce opravdu jednoduché a mnohdy se vyplatí.

Povinné seminární práce neodkládejte na poslední chvíli

„Začnu psát zítra.“ Ano, jistě. Nakonec si uvědomíte, že máte za dva dny práci odevzdat a přitom nemáte ani jedinou větu. To moc dobře znám. V tu chvíli začínáte panikařit a snažíte si namluvit, že dva dny jsou ještě hromada času. Po pravdě? Dva dny jsou na kvalitní práci pekelně málo času. Nehledě na to, že těch pár stran textu v takové situaci většinou vznikne za cenu několika plechovek energy drinků a nedostatku spánku. Takto opravdu ne. Hned, jak se dozvíte zadání všech seminárních prací na daný semestr, rozplánujte si (opět do kalendáře) podle priorit předmětů, kdy budete psát kterou a tyto své termíny dodržujte. Budete díky tomu v klidu a rozhodně se vám nestane, že byste předmět pak nezvládli.

Možná to bude chtít hodně kávy, ale nepodceňte den před zkouškou

Čerstvě naučené informace jsou na zkoušce ty nejcennější. Pokud vás další den čeká zkouška, dejte si opravdu záležet. Vypište si večer všechny důležité body, které byste si mohli vytáhnout nebo ty, o kterých zaručeně chcete mluvit. Ideálně, když využijete i barevné zvýrazňovače a každému tématu dáte vlastní barvu. To vám vryje informace do paměti aniž byste si to uvědomili. Poté si ráno v den zkoušky dejte v klidu kávu a ještě jednou si to, co jste si napsali večer, dobře projděte. Poté už stačí jen zachovat chladnou hlavu a máte předmět úspěšně v kapse.

Blendea STUDENT BALÍČEK je určený především pro studenty, kteří se školu chtějí užít naplno.

Jaké produkty bychom studentům doporučili?

Máme pro ně přímo určený SUDENT BALÍČEK. Obsahuje SUPERCOFFEE, což je jasná volba. Tato směs dokonale zastoupí nezdravé energy drinky. Pro podporu paměti v sortimentu zase máme Vegan OMEGA 3 olej, který povzbuzuje kognitivní funkce a chrání zrak. No a nakonec směs SUPERCHILL, aby si tělo také odpočinulo od náporu informací.

Všechno se vám „vykouřilo“ z hlavy? Hlavně klid!

To se stává opravdu často. Zavolají vaše jméno a vy nervozitou zapomenete vše, co jste se učili. Zkuste se hluboce nadechnout. Uvědomte si, že kantoři tam nejsou primárně kvůli tomu, aby vás hned vyhodili. Pokud vás z přednášek nebo cvičení znají, jistě budou maximálně otevření a alespoň trochu vám pomohou. Klidně jim o své nervozitě řekněte, třeba vám malinko navedou. Pokud to nepomůže nebo se pomoci vůbec nedočkáte, zkuste se důkladně zamyslet. Kde všude jste se s daným tématem setkali? S čím vším si toto téma spojujete? Tak se jistě dopracujete alespoň k nějakým informacím, které vám pomohou předmět úspěšně ukončit.

Nepřehánějte to

Ležet v knihách od rána do noci produktivní opravdu není. Nezapomínejte na sebe. Dejte si pauzu na jídlo, jděte se projít nebo si zacvičit. Choďte spát tak, jak jste zvyklí. Rozhodit si cirkadiánní rytmus kvůli škole se nevyplatí. Pozor ale, aby ve vás toto ustanovení ale neprobudilo prokrastinaci. Učte se, ale všechno s mírou. Žádný extrém není přínosný a tady to platí dvojnásob.

Chcete se dozvědět více o tom, jak funguje lidské tělo?

Přečtěte si článek o cirkadiánním rytmu a naučte se tyto lidské hodiny správně ovládat.
cirkadiánní rytmus

Kamila Bárnetová

Můj život se točí okolo zvířat, přírody, marketingu a zdravého životního stylu. Už pěknou řadu let jsem vegetariánkou, ve volných chvílích sportuji nebo létám po světě. Cestování je totiž má největší vášeň. Poznávání nových míst, kultur, jídla a vystupování z komfortní zóny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Kelp (Ascophyllum nodosum), štítná žláza, správný vývoj dítěte a další vědecky potvrzené zdravotní účinky

31.01.2023

Kelp je výživná mořská řasa s výrazným vlivem na funkce a kondici štítné žlázy. Má vysoký obsah jódu, který štítná žláza rovněž potřebuje pro správné fungování. Kelp pro vás nově vyrábíme v kapslích Blendea pro každodenní užívání. V článku proto vysvětlím zdravotní účinky kelpu a odkážu na odborné a vědecké zdroje, které tyto účinky potvrzují.

Číst celý článek

Kontryhel obecný (Alchemilla vulgaris) jako „nejlepší přítel žen“: Vědecky potvrzené účinky na ženské intimní zdraví (menstruační komfort a menopauza)

25.01.2023

Kontryhel obecný extrahujeme a zpracováváme jako tradiční léčivou bylinu do olejových kapek s MCT olejem pod značkou Blendea. Ač je kontryhel prospěšný i pro zdraví muže, v článku představím hlavně vedecky potvrzené účinky na ženské intimní zdraví. Významná je pomoc s bolestivou menstruací, nadměrným krvácením a podpora menopauzálního komfortu. Pokud si kapky objednáte, do 2 […]

Číst celý článek

Holistický detox: Zdravý a účinný postup očisty

06.01.2023

Holistický přístup k životu je čím dál oblíbenější. Stále více a více lidí si uvědomuje, že síla přírody je daleko mocnější než všechny možné léky a praktiky, které nám nabízí klasické zdravotnictví. Možná je právě tato cesta tou vhodnou variantou, jak začít znovu a provést tolik potřebný detox těla i mysli. Očistit se od škodlivých […]

Číst celý článek

Ženšen pravý (Panax ginseng, Všehoj ženšenový): Vědecky podložené pozitivní účinky, vedlejší účinky a dávkování

16.11.2022

Ženšen pravý je vytrvalá rostlina s původem v Asii. Roste i v Rusku a Americe. Za nejučinnější se považuje ženšen s původem v Koreji. Pro lidské zdraví je důležitý ženšenový kořen, který obsahuje cenné ginsenosidy. Prohledal jsem odborné zdroje, abych vám představil všechny vědecky potvrzené zdravotní účinky pravého ženšenu. Kapsle se sušeným kořenem ženšenu vyrábíme […]

Číst celý článek

Nootropika podpoří paměť, soustředění a funkce mozku. Které chytré drogy jsou nejsilnější?

27.10.2022

Nootropika neboli chytré drogy (anglicky smart drugs) jsou psychoaktivní látky příznivě ovlivňující funkce mozku, myšlení, paměť, bdělost, soustředění i motivaci a úroveň stresu. Zpomalují stárnutí mozku a zmírňují neurodegenerativní procesy, kvůli kterým ubývá mozkových buněk (neuronů). Určitě se nelekejte označení chytré drogy. Ty přírodní jsou legální a můžete je bez omezení normálně nakupovat a užívat. […]

Číst celý článek

Jak snížit cholesterol dlouhodobě i rychle? Co jíst a jak změnit životosprávu?

25.10.2022

Jak snížit cholesterol, když jej ve zdravé míře potřebujeme všichni? Již nepatrně zvýšená hladina začne pomalu ucpávat cévy. Jelikož se zvýšený cholesterol prakticky nijak citelně neprojevuje, vysoká hladina zvyšuje riziko infarktů a mrtvic. „Tradiční“ český jídelníček obsahuje velmi tučné a nevhodně upravené potraviny, které cholesterol zvyšují. Je chudý na zdravé rostlinné tuky, které hladinu dovedou […]

Číst celý článek

Jak mi funkční houby doslova změnily život (zkušenost mladé maminky Niky)

11.10.2022

Před pár lety jsem byla na nějakém mém pomyslném životním dně, kde se mi nedařilo a vše se mi hroutilo. Hodinu před státnicemi se se mnou po šesti letech rozešel přes sms bývalý přítel. Nejen že proběhl rozchod, ale ke státnicím jsem v tom stavu nedošla, a tak jsem se “nemohla” a hlavně nechtěla vracet […]

Číst celý článek

Třezalka tečkovaná – ta ti zvedne náladu ? (přírodní antidepresivum, rychlejší hojení ran, tlumení příznaků menopauzy)

27.09.2022

Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum) je tradiční bylinka s původem v Evropě. Mezi Čechy je velmi oblíbená díky prospěšným zdravotním účinkům. Nejčastěji se konzumuje sušená ve formě třezalkového čaje. Za nejvýznamnější účinek lze považovat pomoc s depresemi a zhoršeným duševním stavem. Pro některé lidi ale není vhodná a nedoporučuje se kombinovat ji s některými léky. V […]

Číst celý článek

4 novinky v prodeji: Bylinné olejové kapky Blendea s MCT olejem. Jak je vyrábíme a jaké mají účinky?

12.09.2022

Neúnavně vyvíjíme nové produkty a na e-shop právě přidáváme 4 nové druhy bylinných kapek s MCT olejem. V článku vám chci představit olejové kapky, účinky jednotlivých extraktů a zároveň účinky kokosového MCT oleje. Všechny olejové kapky Blendea jsou určeny pro každodenní užívání a já již dnes věřím, že si je rychle oblíbíte 🙂

Číst celý článek

Jak snížit kortizol? Kromě redukce stresu jsou nezbytné zdravé návyky (11 tipů)

15.08.2022

Různým druhům stresu čelíme každý den všichni. Stres zvyšuje sekreci hormonu kortizolu, který sice potřebujeme, ale dlouhodobě vysoká hladina je škodlivá. Našim společným cílem je proto snížení hladiny kortizolu.

Číst celý článek

Soubory cookie používáme pro správné fungování naší stránky, přizpůsobení obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a pro analýzu návštěvnosti. Informace o používání naší stránky také sdílíme s našimi sociálními médii, reklamními a analytickými partnery.