Odstartujte nový rok v plné síle. Použijte slevový kód LEDEN15 pro 15 % slevu na celý nákup.

+420 608 255 816 Po - Pá: 09:00 - 18:00
  • Domov
  • Recepty
  • Blog
  • Jak lehce a úspěšně zvládnout zkouškové? Máme pro vás 5 tipů, jak na to. 🙏🏼

Jak lehce a úspěšně zvládnout zkouškové? Máme pro vás 5 tipů, jak na to. 🙏🏼

Vysoká škola je občas radost, ale sem tam přináší i trápení a nervy. Hlavně v období zkoušek. To pak přichází prokrastinace, stres a kvůli strachu často i selhání sebevědomí. To ale nechceme. Studentské období by přece mělo být plné zábavy a užívání si života. Proto jsem si pro vás připravila tento článek o tom, jak zvládnout zkouškové úspěšně a v klidu, který vychází z vlastních zkušeností. Čtěte dál 😊

SUPERCOFFEE dokonale zastoupí nezdravé energy drinky a nezatěžuje žaludek.

Pište si všechny termíny do kalendáře

Není nic horšího, než když přijdete do školy a až tam zjistíte, že vás tento den čeká zkouška, test nebo odevzdání seminární práce. V takovou chvíli už můžete nadávat jen a pouze sobě za to, že jste si to nezapsali a zapomněli na to. Kalendář se může pro tyto příležitosti opravdu osvědčit. Pokud si zvyknete na jeho používání, už nikdy na nic nezapomenete. Ať už to budou narozeniny bráchy nebo právě zkouška ve škole. Každý chytrý telefon naštěstí kalendář, kde si můžete i nastavit, kdy chcete na danou událost upozornit, má. Díky tomu je osvojení této funkce opravdu jednoduché a mnohdy se vyplatí.

Povinné seminární práce neodkládejte na poslední chvíli

„Začnu psát zítra.“ Ano, jistě. Nakonec si uvědomíte, že máte za dva dny práci odevzdat a přitom nemáte ani jedinou větu. To moc dobře znám. V tu chvíli začínáte panikařit a snažíte si namluvit, že dva dny jsou ještě hromada času. Po pravdě? Dva dny jsou na kvalitní práci pekelně málo času. Nehledě na to, že těch pár stran textu v takové situaci většinou vznikne za cenu několika plechovek energy drinků a nedostatku spánku. Takto opravdu ne. Hned, jak se dozvíte zadání všech seminárních prací na daný semestr, rozplánujte si (opět do kalendáře) podle priorit předmětů, kdy budete psát kterou a tyto své termíny dodržujte. Budete díky tomu v klidu a rozhodně se vám nestane, že byste předmět pak nezvládli.

Možná to bude chtít hodně kávy, ale nepodceňte den před zkouškou

Čerstvě naučené informace jsou na zkoušce ty nejcennější. Pokud vás další den čeká zkouška, dejte si opravdu záležet. Vypište si večer všechny důležité body, které byste si mohli vytáhnout nebo ty, o kterých zaručeně chcete mluvit. Ideálně, když využijete i barevné zvýrazňovače a každému tématu dáte vlastní barvu. To vám vryje informace do paměti aniž byste si to uvědomili. Poté si ráno v den zkoušky dejte v klidu kávu a ještě jednou si to, co jste si napsali večer, dobře projděte. Poté už stačí jen zachovat chladnou hlavu a máte předmět úspěšně v kapse.

Blendea STUDENT BALÍČEK je určený především pro studenty, kteří se školu chtějí užít naplno.

Jaké produkty bychom studentům doporučili?

Máme pro ně přímo určený SUDENT BALÍČEK. Obsahuje SUPERCOFFEE, což je jasná volba. Tato směs dokonale zastoupí nezdravé energy drinky. Pro podporu paměti v sortimentu zase máme Vegan OMEGA 3 olej, který povzbuzuje kognitivní funkce a chrání zrak. No a nakonec směs SUPERCHILL, aby si tělo také odpočinulo od náporu informací.

Všechno se vám „vykouřilo“ z hlavy? Hlavně klid!

To se stává opravdu často. Zavolají vaše jméno a vy nervozitou zapomenete vše, co jste se učili. Zkuste se hluboce nadechnout. Uvědomte si, že kantoři tam nejsou primárně kvůli tomu, aby vás hned vyhodili. Pokud vás z přednášek nebo cvičení znají, jistě budou maximálně otevření a alespoň trochu vám pomohou. Klidně jim o své nervozitě řekněte, třeba vám malinko navedou. Pokud to nepomůže nebo se pomoci vůbec nedočkáte, zkuste se důkladně zamyslet. Kde všude jste se s daným tématem setkali? S čím vším si toto téma spojujete? Tak se jistě dopracujete alespoň k nějakým informacím, které vám pomohou předmět úspěšně ukončit.

Nepřehánějte to

Ležet v knihách od rána do noci produktivní opravdu není. Nezapomínejte na sebe. Dejte si pauzu na jídlo, jděte se projít nebo si zacvičit. Choďte spát tak, jak jste zvyklí. Rozhodit si cirkadiánní rytmus kvůli škole se nevyplatí. Pozor ale, aby ve vás toto ustanovení ale neprobudilo prokrastinaci. Učte se, ale všechno s mírou. Žádný extrém není přínosný a tady to platí dvojnásob.

Chcete se dozvědět více o tom, jak funguje lidské tělo?

Přečtěte si článek o cirkadiánním rytmu a naučte se tyto lidské hodiny správně ovládat.
cirkadiánní rytmus

Kamila Bárnetová

Můj život se točí okolo zvířat, přírody a sociálních sítí. Už pěknou řadu let jsem vegetariánkou a mou vášní je cvičení a cestování. Udržovat své tělo fit je podle mě nejdůležitější úloha, kterou člověk má, a v tom se se čtenáři jistě shodneme :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Začátek veganství: Na co si dát pozor a jak nahrazovat živočišné produkty? 🌱

27.10.2021

Vegetariánství a veganství se pomalu ale jistě rozrůstá. V obchodech přibývají rostlinné produkty a suroviny, v restauracích už na vás nekoukají tak překvapeně, když se snažíte vysvětlit, že to maso pro vás není úplně lákavé. Jednoduše, začíná to být trochu trend. A my z toho máme obrovskou radost, ale to je přesně ten důvod, proč […]

Číst celý článek

Nemusíte zvládat 10 věcí najednou aneb: Jak se nezbláznit před Vánoci? 🎄

19.10.2021

Vánoce. Svátky klidu a míru. Ne jedna maminka by nám dala za pravdu, že je toto tvrzení občas dost k smíchu. Minimálně po dobu příprav až do chvíle, kdy na poslední chvíli smažíte kapra nebo jeho veganskou alternativu. Poté už je, nebo by alespoň měl být, klid. A ten je opravdu kouzelný. Zasloužený. Jak se […]

Číst celý článek

Co je to kofein: Jak ovlivňuje zdraví, kdy pomáhá a kdy naopak škodí? 🤔

07.10.2021

Kofein je velmi zajímavá látka. Jde o přírodní stimulant vyznačující se řadou účinků na zdraví, ať už pozitivních, tak i těch negativních. O tom, jaký účinek převáží, rozhoduje více faktorů od přijímaného množství až po vybraný zdroj.   Vůbec nejznámějším zdrojem kofeinu jsou kávové boby, z nichž se připravuje káva. Nápoj, který si každý den dopřávají […]

Číst celý článek

Léčba akné: Jak docílit krásné pleti pomocí vhodné stravy? 👩🏽

22.09.2021

Akné je velkým otazníkem a zároveň strašákem nejen pro mnoho slečen. Problematická pleť se projevuje hlavně v období dospívání, ale také v případě vysazení hormonální antikoncepce nebo také při nadmíře stresu. Naši pleť ale ovlivňuje mnoho faktorů. Jedním z těch dalších, na které bychom neměli zapomínat, je strava.

Číst celý článek

Matcha čaj a prášek: Zahazujte kávu a zelený čaj, je tady mnohem prospěšnější nápoj pro zdraví (+ RECEPTY)

25.08.2021

Představím vám velice zvláštní odrůdu zeleného čaje, která se pěstuje a používá úplně jinak než klasické zelené čaje. Obsahuje ohromné množství účinných látek, zejména antioxidantů, ovlivňuje lidskou psychiku a údajně podporuje i spalování tuků. Tento práškový čaj se sytě zelenou barvou se nazývá matcha (také mača, mačča). Sytě zelený a velmi jemný prášek matcha je […]

Číst celý článek

Zdravé tuky: Role ve vyvážené stravě a nejlepší zdroje v rostlinných a živočišných potravinách

17.08.2021

Zdravé tuky patří mezi základní živiny. Ty jsou jsou tři. Žádná z nich není nezdravá nebo dokonce škodlivá. Potřebujeme je všechny, ne dvě a už vůbec ne pouze jednu. Vyvážená konzumace sacharidů, bílkovin a tuků představuje jediný správný princip zdravého stravování.  Léta trvající démonizace tuků, které byly označeny za hlavní příčinu rostoucí obezity a dalších […]

Číst celý článek

„Největším nebezpečím jsme my sami,“ říká o potravinové intoleranci výživová poradkyně Nikola van Waardenburg

28.07.2021

Potravinová intolerance dokáže člověka pořádně potrápit a ztížit mu život. Její projevy ale lidé často ignorují a podceňují.

Číst celý článek

Ženské hormony: Které jsou nejdůležitější a jak přesně ovlivňují naše zdraví?

21.07.2021

Nezastupitelnou roli ve zdravém fungování organismus zastávají hormony. Účastní se a ovlivňují celou řadu procesů v lidském těle. Co se týče čistě ženských hormonů, pak musíme zmínit ty nejdůležitější. Jedná se estrogen, progesteron, testosteron, FSH/LH, prolaktin, melatonin a oxytocin. Hormony ženy ovlivňují mnohem více než jejich silnější polovičky. Ovlivňují růst, náladu i sexuální touhu (libido). […]

Číst celý článek

Elektrolyty ztrácejí hlavně potící se lidé 💦 Toto jsou nejbohatší zdroje v potravinách na každý den

30.06.2021

O elektrolytech se mluví zejména v souvislosti s výživou a doplňky stravy pro aktivní sportovce, kteří častěji trpí jejich nedostatkem kvůli nadměrné fyzické zátěži a ztrátě tekutin kvůli pocení. Elektrolyty jsou však nepostradatelné pro normální funkce organismu a celkové zdraví každého z nás.

Číst celý článek

Omega-3 mastné kyseliny pro vegany a vegetariány: Jak je získat z rostlinných zdrojů?

23.06.2021

Pro fungování lidského organismu jsou omega-3 mastné kyseliny nepostradatelné. Nejlepšími zdroji jsou mořské ryby a rybí tuk. Jak však omega-3 mastné kyseliny doplňují vegani, kteří živočišné produkty nekonzumují vůbec? Nachází se omega-3 mastné kyseliny také v rostlinných zdrojích? Článek poradí, co přesně jíst a proč jsou omega-3 tak důležité.

Číst celý článek