• Domov
  • Recepty
  • Rozhovory
  • „Dělám prostě to, co dělá dobře tělu i hlavě,“ rozhovor se spokojenou zákaznicí Terezou Horníčkovou

„Dělám prostě to, co dělá dobře tělu i hlavě,“ rozhovor se spokojenou zákaznicí Terezou Horníčkovou

Máme tu pro Vás další rozhovor ze série reálných zákaznických zkušeností s Blendeou.

Tentokrát se o svůj příběh podělila slečna Tereza Horníčková, která je lektorkou jógy, výživová poradkyně a milovnice zelených superpotravin - doslova! :) 

Dozvíte se, proč vyzkoušela téměř všechny zelené ječmeny na českém trhu, jaké problémy mohou spustit špatně fungující střeva a jaké byly její výsledky známého programu Whole30.

Dobrý den, Terezo, představíte se nám?
Jsem Tereza Horníčková, lektorka jógy a majitelka jógového studia v Břeclavi, výživová poradkyně a hlavně zarytá vášnivá objevovatelka fungování lidského těla.

Jak už bylo zmíněno, bydlím v Břeclavi a ačkoliv mám vystudovanou politologii a veřejnou politiku, pohyb a zdravá strava bylo to, co mě nakonec učarovalo a už nepustilo.

Když necvičím, tak píšu, vymýšlím jídelníčky, chodím dlouho a často do lesa, no prostě dělám to, co dělá dobře tělu i hlavě.

Proč jste si pořídila balení Blendey?
Byla jsem milovnicí „zelených potravin“ – chlorelly a ječmene už delší dobu. Dneska to můžou být tak tři roky, kdy je baštím denně a neodjedu bez nich na dovolenou.

První problémy přišly po operaci střev, protože jsem toho mohla po operaci jíst pramálo zdravého, žádnou zeleninu či ovoce, ládovala jsem do sebe zelený ječmen horem spodem.

Od té doby jsem zelených potravin vyzkoušela nespočet. Vlastně jednou jsem to spočítala, to číslo se blížilo ke dvaceti různým značkám a prostě jsem hledala to nejlepší u čeho už zůstanu. Nic z to to nebylo.

Prakticky každý ječmen či chlorellu, kterou jsem zahlédla na internetu nebo v obchodě, jsem vyzkoušela. No a zkrátka jsem jednoho dne zahlédla Blendeu. A u ní jediné jsem už zůstala. Opravdu, jako u jediné.

Trápily Vás před užíváním nějaké potíže?
Jak jsem psala, zelené potraviny přišly po operaci střev. Tři roky poté to pořád nebylo dobré a střevní potíže mě trápily hodně, i když se o nich špatně mluví, je to přece jenom takové intimnější téma 🙂

Se špatným fungováním střev ale bohužel souvisí i spoustu dalších obtíží. Ruku v ruce s tím jde špatná pleť, nekvalitní vlasy, nehty, výkyvy nálad, únava, oslabená imunita.

To všechno se na mě projevilo v okamžiku, kdy jsem měla zase nějaké horší období. Zdravé zažívání rovná se zdravé tělo.

Řešila jste s odborníkem? Zkoušela jste jinou léču či doplňky?
Ano a ano. Samozřejmě jsem podstoupila hodně vyšetření, ale doktoři nepomohli a neporadili.

Řekli, že mi nic není a že jim není jasné, proč akutní stav pro operaci nastal a tak jsem začala ve velkém studovat a radit si sama.

Věřím, že jídlo je lék. Zkoušela jsem vysadit všechny možné alergeny v potravě (podstoupila tzv. program Whole30), ale neukázal mi nic převratného.

Mám menší nesnášenlivost cukru, který v mém jídelníčku ale nemá pravidelné místo už pár let. Vyzkoušela jsem křemelinu, MSM, zařadila jsem pickles a jak jsem psala, spousty ale opravdu spousty druhů zeleňuchů.

Změnilo se něco po užívání Supergreens?
Abych řekla pravdu, byla jsem tak zvyklá na baštění zelených potravin, že jsem si nevšimla a nestihla zaznamenat, kdy změna přišla.

Každopádně s jistotou mohu říct, že na konci piksličky Blendea (což je cca po měsíci užívání), jsem se pozastavila nad tím, který výrobek si koupím dál.

Přišla jsem na to, že mám výrazněji kvalitnější vlasy, čistší pleť a že se trávení ustálilo. Objednala jsem potom ještě dvě balení.

To se stalo vůbec poprvé 😀 Potom tři 😀 Potom jsem na okamžik zkusila přeci jen naposled jiné zelené výrobky, ale ani jsem je nedojedla a objednala Blendea balení hned třikrát.

Jak dlouho vám vydrží balení Blendey?
Nejsem si jistá, ale je to o něco dýl než měsíc.
Jak dlouho směs používáte?
Asi třičtvrtě roku.

Změnu jsem zaznamenala až po měsíci, ale možná, že přišla mnohem dřív 😀

Používáte i Superprotein Blendea?
Ano, vyzkoušela jsem, ale abych byla upřímná, nevyhovuje mi chuťově.

Přesto oceňuju jeho špičkové složení a tak piju. Piju to, co je pro mě dobré 🙂

Jak SUPERGREENS užíváte nejraději?
Mám oblíbené pitíčko, na které nedám dopustit. Půl vymačkaného citronu, odměrku Blendea a čtvrt lžičky kelpu (pozn.: kelp je mořská řasa).

Občas hodím Blendeu do smoothie se špenátem, banánem, avokádem a třemi datlemi.

Co byste vzkázala budoucím zákazníkům?
Asi trpělivost. Výsledky se dostaví, ale nemůžu to čekat po první skleničce.

Taky někoho může odradit chuť. Taky mi přišla poprvé zvláštní, ale teď mi to chutná. Jeden zelený ječmen od nejmenované firmy byl dokonce slazený.

Fuj, byla jsem zvyklá na přírodní chuť a slazený mi ani nešel přes krk. 😀 Opravdu, potom už si bez té chuti nebudete umět představit den!

Sledujete některého z naši ambasadorů?
Ano, miluju radikálně upřímnou Bagniari a jako jogínka taky Tomáše Strnada.

TIP: Klikněte na instagramové profily ambasadorů značky Blendea. Katarína Bagniari a Tomáš Strnad.

Kdo je pro vás inspirací?
Všichni, kteří se snaží splnit si svoje sny. Vážně, nejde říct tady jedno jméno. 🙂
Životní motto, heslo?
Mám, ale je osobní a nerada ho prozrazuji.
Květka Bezuchová

Máte i vy svůj příběh, o který se chcete podělit? Máte reálnou zkušenost s našimi produkty?

Napište mi na kveta@blendea.cz a pojďme to předat dalším zákazníkům v podobě rozhovoru. Odměna vás nemine 🙂

Další inspirativní a motivující rozhovory

Fitness maminka Eva Tóth: "Jak zhubnout po novém roce díky stravě?"
Výživová specialistka Ing. Hana Střítecká, Ph.D.: Přerušovaný půst – kompletní MANUÁL pro začátečníky
Influencerka Simona Dočkalová: "Nestydím se za to, že jsem blázen"
Pacientka Niki Musilová: "Rakovina útočí na symboly vašeho ženství"
Fitness maminka Eva Tóth: "Poslouchejte své tělo. Vždy dá tu nejlepší zpětnou vazbu, zda jsme si vybrali správnou cestu"
„Náš organismus nemůže být nikdy zcela vyčištěn,“ rozhovor se specialiskami na výživu z NE HLADU
autor

Květa Bezuchová

Baví mě sepisovat poznatky do užitečných článků a rozhovorů, které mají přidanou hodnotu. S mým tělem budu až do konce života, a tak mi rozhodně není lhostejné, čím ho vyživuji. Základ informací jsem načerpala z kurzu pro výživové poradce zakončený certifikační zkouškou MŠMT. Mám ráda inspiraci, která je všude kolem v podobě zajímavých životních příběhů a ráda tyto zkušenosti sepisuji a předávám lidem v podobě inspirativních rozhovorů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Detoxikace organismu pohledem nutričního speciality: Je detox vůbec správný?

01.02.2024

S příchodem nového roku přichází i různá novoroční předsevzetí. Jedním z nejčastějších je „očista“ a detoxikace organismu, abychom vcházeli do nového roku s tzv. „čistým štítem“. Je to ale skutečně zapotřebí? Potřebuje naše tělo skutečně detoxikační programy? Na to se podíváme v článku, který pro Vás napsala nutriční specialistka Mgr. Kristýna Kubíková. 

Číst celý článek

Jak mi funkční houby doslova změnily život (zkušenost mladé maminky Niky)

11.10.2022

Před pár lety jsem byla na nějakém mém pomyslném životním dně, kde se mi nedařilo a vše se mi hroutilo. Hodinu před státnicemi se se mnou po šesti letech rozešel přes sms bývalý přítel. Nejen že proběhl rozchod, ale ke státnicím jsem v tom stavu nedošla, a tak jsem se “nemohla” a hlavně nechtěla vracet […]

Číst celý článek

„Největším nebezpečím jsme my sami,“ říká o potravinové intoleranci výživová poradkyně Nikola van Waardenburg

28.07.2021

Potravinová intolerance dokáže člověka pořádně potrápit a ztížit mu život. Její projevy ale lidé často ignorují a podceňují.

Číst celý článek

Háňa s Vérou z blogu Peaches: Za nejzásadnější považujeme znalost fungování ženského těla a cykličnosti

07.05.2021

Nesoustředěnost, náladovost, zhoršení akné, paranoia, únava, nespavost, úzkost, plačtivost, bolest svalů a zad. I to všechno mohou být příznaky PMS neboli premenstruačního syndromu, který se u žen objevuje přibližně v posledním týdnu před menstruací. Studie odhadují, že nějakou formu PMS zažívá až 20 – 40 % všech žen. O svůj pohled na tuto problematiku, zkušenosti […]

Číst celý článek

„Dech s naším rozpoložením dělá velké zázraky,“ upozorňuje jogínka Petra Kozejová

24.02.2021

Petra Kozejová je jogínka, sportovkyně a ambassadorka Blendea produktů. V dnešním rozhovoru jsme ji trošku vyzpovídali. Dozvěděli jsme se, jaké byly její začátky s jógou, jaké jsou její zdravé návyky a kde čerpá inspiraci. Pohodlně se usaďte, jdeme na to 🙂

Číst celý článek

„Pokud chceme mít hezké vztahy, nejdůležitější je rozvíjet vztah k sobě,“ motivuje koučka Dagmar Kožinová

10.02.2021

Každý z nás si jistě prošel vztahem, který nebyl úplně stoprocentní a nepovedl se tak, jak jsme si představovali. Rozchody a jiná zklamání mohou zanechat hluboké šrámy a ovlivnit nás více, než bychom chtěli nebo vůbec čekali. Usoudili jsme proto, že k tomuto tématu by bylo nejlepší přizvat si odborníka. Oslovili jsme lektorku a životní […]

Číst celý článek

„Padlo tabu, že jít k psychologovi rovná se být blázen,“ ujisťuje zakladatelka Soulmio.com Simona Zábržová

07.10.2020

Zakladatelka Soulmio.com Simona Zábržová mluví o tom, zda se české firmy starají o psychickou pohodu svých zaměstnanců, jaké psychické problémy sebou nese dnešní uspěchaná doba zaměřená na výkon a poradí, co dělat doma pro každodenní psychohygienu.

Číst celý článek

„22 kilogramů šlo dolů a cítím se dobře,“ pochvaluje si změnu životosprávy zákaznice Aneta

30.09.2020

Mladá maminka Aneta je naše spokojená zákaznice. Popisuje zdravotní problémy, které ji trápily a změny v životosprávě, díky kterým se komplikací zbavila. Aneta užívá Blendea SUPERGREENS a popisuje, jak přesně jí zelená směs pomohla.

Číst celý článek

„Zadýchal jsem se i u vázání tkaniček,“ rozhovor se zakladatelem značky Blendea Petrem Chodelkou, MSc.

13.05.2020

My v týmu Blendea nechceme působit pouze jako anonymní prodejci doplňků výživy. O zdravé stravě píšeme a mluvíme pořád, a proto jsme se rozhodli naše stravovací návyky, které ale nejsou vždy úplně ukázkové, sepsat veřejně v sérii rozhovorů s námi. Ve 2. díle odpovídá zakladatel značky Blendea Peter Chodelka, MSc., který razí cestu zdravé stravy, ale […]

Číst celý článek

„Ak si chcete uľahčiť pôst, detox či diétu, odporúčam začať v deň splnu,“ radí Alexandra Kováčová

20.11.2019

Přerušovaný půst se těší čím dál větší pozornosti a lidé od něj mají velká očekávání.  Na prvním místě je snaha očistit organismus, zvýšit energii i imunitu, a dokonce podpořit hubnutí.  Pro ty, kteří se na plný nebo přerušovaný půst teprve chystáte, jsem sepsala dnešní rozhovor s Alexandrou Kováčovou, na Instagramu známou jako @CrazySexyFunTraveler.  S půstem […]

Číst celý článek

Na tento recept byl použit produkt - Supergreens Originál Máta 90 g