• Domov
 • Recepty
 • Blog
 • Brahmi – prospěšné účinky, rizika a dávkování Bakopy drobnolisté

Brahmi – prospěšné účinky, rizika a dávkování Bakopy drobnolisté

Brahmi (Bakopa drobnolistá) je drobná plazivá rostlina s prospěšným vlivem nejen na kondici mozku a paměť. V podrobném profilu brahmi se podíváme:

 • na studiemi potvrzené účinky,
 • na negativní účinky a pro koho brahmi není vhodná,
 • na bezpečné a účinné dávkování.
brahmi, Bakopa drobnolistá

Co přesně je brahmi?

Brahmi (česky Bakopa drobnolistá) je stálezelená, nenápadná, nízká, plazivá rostlina rostoucí v bažinatých a podmáčených půdách. Roste u řek, v mokřadech a březích vodních toků do výšky maximálně 30 cm. Přirozeně roste v Indii, Austrálii, Africe, Asii, Americe, ale také v Evropě.

Má drobné šťavnaté lístky dorůstající do velikosti 6 mm a malé bílé nebo světle modré květy. Právě lístky se pro pozitivní účinky konzumují čerstvé, u nás v Česku ale častěji zpracované a sušené ve formě prášku a směsí, kapslí, tablet, čajů a tinktur.

Brahmi je známou bylinou používanou v ajurvédě (tradiční indické medicíně založené na účincích rostlin) pro zlepšení paměti a funkcí mozku. Díky podpůrným účinkům se o brahmi zajímají lidé po celém světě.

Hned na začátek upozorníme, že brahmi nemá léčivé účinky a nelze ji tak vnímat jako lék či způsob prevence před nemocemi. Má ale několik vědecky potvrzených prospěšných účinků, které si vyjmenujeme.

Další názvy brahmi: Česky Bakopa drobnolistá, latinsky Bacopa monnieri. Dále Brahmi, Bakopa, Bacopa, vodní yzop, waterhyssop, Hysope d'Eau, Brahmi, Nira-Brahmi, Jai-Brahmi, Jalnaveri, Jalanimba, Aridri, Sambrani Chettu, Bacopa, rostlina milosti, Indian Pennywort, Thyma-leave, Gratiola, Moniera cuneifolia, Herpestis monniera.

Drobné a zdraví prospěšné lístky brahmi

Účinné bakosidy v bakopě

Hlavní účinnou složkou brahmi jsou bakosidy (bacosidy). Jde o aktivní sloučeniny, které zabíjejí agresivní mozkové nádorové buňky, tlumí a zpomalují (inhibují) růst a síření buněk rakoviny prsu a tlustého střeva. Brahmi není lékem proti rakovině, ale kromě jiných účinků pomáhá významně snižovat riziko rozvoje a množení rakovinných buněk.

Další důležitou látkou je brahmin, který má uklidňující účinky a působí jako mozkové tonikum s prospěšným vlivem na funkce mozku.

VÍTE, ŽE 100 % čistou organickou brahmi v kapslích pro vás vyrábíme pod značkou Blendea?

Kapsle jsou nejjednodušším způsobem, jak brahmi užívat, a zároveň vždy dodržet bezpečnou účinnou dávku.

Klikněte na tlačítko a podívejte se na informace o produktu. Případnou objednávku vám doručíme do 2 pracovních dnů.

Účinky brahmi (Bakopy drobnolisté)

Nejvýznamněji brahmi působí na funkce a kondici mozku. Podporuje paměť a soustředění, zlepšuje vnímání a chápání. Brahmi je velice vhodná pro lidi vysokým mentálním výkonem, a tedy studenty a pracovníky, kteří se potřebují hluboce soustředit a být produktivní na denní bázi.

V tabulce níže vidíte seznam účinků brahmi podle Státní potravinářské inspekce SZPI, která tato tvrzení povoluje při následném prodeji. Státní orgán tak jmenuje účinky, které jsme do článku sepsali s odkazy na relevantní studie.

Brahmi, Bakopa drobnolistá, účinky podle SZPI

Zlepšení mozkových funkcí

Brahmi samotnou nebo v kombinaci s jinými rostlinami najdete běžně jako součást různých směsí, nápojů a dalších výrobků pro podporu soustředění.

Podle výsledků veřejně dostupných studií brahmi pomáhá zlepšovat mozkové funkce, hlavně schopnost učit se a důkladně si naučené informace zapamatovat. Brahmi zároveň rozšiřuje rozvětvení sítě nervových buněk.

Účastníci studie užívali 300 mg extraktu z listů brahmi denně během 12 týdnů. Toto množství pomohlo výrazně zlepšit rychlost vnímaní, učení a zpracovávání informací ve srovnání s účastníky, kteří užívali pouze neúčinné placebo. Tyto účinky dokázala i další studie, ve které starší lidé užívali 12 týdnů od 300 do 600 mg extraktu brahmi za den. I jim se povedlo zlepšit celkovou paměť, soustředěnost a schopnost pamatovat si naučené.

Výsledek: Studie na lidech i zvířatech dokládají, že brahmi zlepšuje paměť, pozornost, soustředěnost a schopnost vnímat vizuální vjemy.

Navození duševní pohody

Brahmi patří mezi adaptogenní rostliny (adaptogeny). To jsou ty, které lidem pomáhají lépe se připravit a snášet různé typy stresové zátěže a zvyšují odolnost vůči němu. Stres je nejenom psychický, ale také fyzický, třeba při zvýšené fyzické zátěži během sportu nebo práce.

Brahmi pomáhá bojovat proti stresu a úzkosti díky snížení hladiny stresového hormonu kortizolu. Pokud je hladina v krvi vysoká, „vytlačuje“ a blokuje účinky hormonů štěstí (dopamin, serotonin) a omezuje jejich produkci, takže se člověk cítí ještě hůře.

Studie doložily významné snížení úzkostí a depresí u dospělých lidí po 12 týdnech s 300 mg bakopy denně. Výsledky jsou zatím ale smíšené, protože jiná menší studie žádný účinek na úzkost nepotvrdila. Je proto pořád zapotřebí rozsáhlejší výzkum a více zkoumaných osob.

Výsledek: Brahmi pomáhá tlumit stres a úzkosti díky snížení hladiny kortizolu. Tento účinek zatím potvrdily pouze některé, nikoliv všechny vědecké studie.

Další tipy pro přirozené snížení kortizolu jsem sepsal v tomto článku.

Protizánětlivé účinky

Dlouhodobý, a tedy chronický zánět v těle je nežádoucí a zvyšuje riziko vzniku dalších zdravotních komplikací jako cukrovka, nemoci srdce a cév, ledvin nebo rakoviny. Zánět je přirozenou obrannou reakcí organismu na přítomnost bakterií, virů, různých škodlivin a pro lidi je potřebný.

Chrání před nemocemi a pomáhá léčit, ale dlouhodobým působením se mění na zdravotní riziko.

Podle důkazů brahmi pomáhá potlačovat uvolňování cytokinů v těle. To jsou proteiny, které vyvolávají imunitní odpověď organismu a proces zánětu. Když jich tělo uvolní méně, zánět zeslábne. V jiné studii na zvířatech měla brahmi účinky srovnatelné s běžně používanými protizánětlivými léky.

V případě chronického zánětu vždy dodržujte radu lékaře a předepsané dávkování léků. Pokud ale zařadíte i brahmi, zánětu se můžete zbavit rychleji a zároveň tlumit jeho negativní dopady.

Výsledek: Brahmi má protizánětlivé účinky a pomáhá potlačit uvolňování enzymů a cytokynů, které zánět vyvolávají.

Antioxidační schopnosti bakopy

Antioxidanty jsou látky, které pomáhají chránit buňky před škodlivými volnými radikály. Ty buňky poškozují nebo zcela ničí a urychlují tak vznik různých chronických problémů, často cukrovky, nemocí srdce a různých druhů rakoviny.

Nejsilnějšími antioxidanty v brahmi jsou bakosidy, které neutralizují volné radikály a brání jim v poškozování buněk (tzv. oxidační stres). Nebezpečná je také vzájemná reakce volných radikálů s molekulami tuku, protože tento proces se spojuje se zvýšeným rizikem Alzheimerovy a Parkinsonovy nemoci a dalších poruch mozku.

Brahmi pomáhá bránit poškození vyvolanému oxidačním stresem a zlepšuje známky poškození paměti, které tyto nemoci způsobují.

Výsledek: Antioxidační účinky má brahmi díky bakosidům, které působí v celém organismu včetně mozku. Chrání v něm buňky před poškozením a pomáhají zlepšit stav těch, které již byly poškozené.

Brahmi pro zlepšení příznaků ADHD

ADHD je zkratka pro neurovývojovou poruchu pozornosti, hyperaktivitu, problémy se soustředěním a impulzivní chování. Brahmi pomáhá tyto nepříjemné příznaky tlumit.

Podle studie měla prospěšný účinek denní dávka 225 mg brahmi po dobu 6 měsíců. Ta pomohla snížit příznaky ADHD u 85 % zúčastněných dětí ve věku 6 až 12 let. Podle jiné studie měla významné účinky na negativní projevy již dávka 125 mg za den. Zde brahmi pomohla zlepšit sebeovládání, pozornost, soustředění a napravit impulzivní chování.

Zdůrazňujeme, že brahmi není uznaná jako lék na ADHD. Pokud vaše dítě poruchou trpí, vždy dodržujte v první řadě všechny rady a léčbu předepsanou lékařem. Brahmi lze ale dávkovat i dětem, nejdříve od 3 let a ve snížené dávce do 150 mg.

Výsledek: Brahmi může pomoct tlumit příznaky ADHD jako rozrušení a problémy se sebeovládáním.

Brahmi proti vysokému krevnímu tlaku

Dlouhodobě zvýšený krevní tlak je pro srdce a cévy velkou zátěží. Oslabuje je a zvyšuje riziko vzniku nemocí. Brahmi pomáhá udržet krevní tlak na bezpečných hodnotách.

Podle studie brahmi uvolňuje oxid dusnatý, který rozšiřuje cévy, zlepšuje průtok krve a pomáhá udržet tlak krve v normálních hodnotách.

Studie zatím proběhly pouze na zvířatech, u kterých dokázaly, že brahmi snížila tlak u jedinců s rizikově vysokým tlakem, ale neúčinkovala na ty, kteří měli normální a bezpečný tlak.

Výsledek: Brahmi pomohla snížit rizikově vysoký krevní tlak u zvířat. Výzkum na lidech zatím není dostatečný. Pro lidi s vysokým tlakem je ale brahmi bezpečná a mohou ji zařadit do jídelníčku.

Protirakovinné schopnosti

Tyto schopnosti zatím doložily pouze studie ve zkumavce a na zvířatech, výsledky jsou ale slibné a vyžadují více pozornosti vědců.

Aktivní látky bakosidy při testech na buňkách ve zkumavce zabíjely mozkové rakovinné buňky a zpomalily růst rakovinných buněk prsu, kůže a tlustého střeva. V boji proti rakovině různých druhů jsou antioxidanty obecně velmi důležité, proto se jich snažte mít v jídelníčku vždy dostatek i pokud brahmi neužíváte. Seznam zdrojů v potravinách a účinky najdete ZDE.

Výsledek: Brahmi podle studií ve zkumavkách a na zvířatech blokuje růst rakovinných buněk a zpomaluje šíření rakoviny. Je potřeba více studií a výzkumů na člověku.

VIDEO (anglicky): Hlavní účinky brahmi

Negativní a vedlejší účinky brahmi

Brahmi se obecně považuje za bezpečnou rostlinu bez závažných negativních účinků. Jelikož jde o rostlinu, negativa se mohou ojediněle objevit.

Nejčastěji jde o zažívací problémy, nevolnosti, žaludeční křeče a sucho v ústech. Brahmi zrychluje pohyb střev (peristaltiku střev), takže příliš vysoká dávka může způsobit průjem.

Kdo a s jakými léky by bakopu neměl užívat?

Brahmi se stejně jako jiné doplňky stravy a účinné rostliny nedoporučuje těhotným ani kojícím ženám. Pokud jde o děti, ty mohou brahmi užívat nejdříve od 3 let. Děti do 15 let mohu užívat poloviční dávky kolem maximálně 150 miligramů za den. Pokud dáte brahmi dítěti, vždy sledujte obsah rostliny v konkrétním doplňku.

 • Brahmi není vhodné kombinovat s léky proti bolesti. Brahmi je doporučeno užívat aspoň několik týdnů. V případě, že dlouhodobě užíváte jakékoliv léky na předpis, zeptejte se na bezpečnost brahmi lékaře, který vám je předepisuje.
 • Brahmi není vhodná pro pacienty s pomalou srdeční frekvencí (bradykardie), protože sama frekvenci zpomaluje. Bezpečnost konzultujte s lékařem i při jiných problémech se srdcem.
 • Bacopa může zhoršovat již existující žaludeční vředy, takže pokud jimi trpíte, brahmi raději neužívejte. Zároveň může zhoršovat astma nebo CHOPN, takže ji konzultujte s plicním lékařem.
 • Brahmi může zvýšit produkci hormonů štítné žlázy, takže opatrně, pokud trpíte nemocemi štítné žlázy nebo na ni užíváte léky.
 • Stejně tak opatrně v případě zablokování močových cest.

Dávkování a užívání brahmi

Brahmi v Česku nejčastěji seženete jako prášek z mletých listů nebo v kapslích či tabletách. Ve studiích, na které jsme odkazovali, se účastníkům standardně dávkovalo 300 až 600 mg prášku z listů, aby se u nich projevily prospěšné účinky. Množství do 600 mg za den během aspoň 12 týdnů vědci považují za bezpečné.

Prášek z drcených či mletých listů lze zalít horkou vodou a připravit si čaj. 5 gramů (přibližně jednu polévkovou lžíci) zalijte 250 ml horké vody a nechte pár minut louhovat. Doporučené množství opět sledujte na konkrétním čaji.

Každý produkt s brahmi může mít rozdílné dávkování, protože přesná denní dávka nebyla odborníky stanovena.

BRAHMI KOUPÍTE PŘÍMO U NÁS: Kapsle se 100 % čistou brahmi značky Blendea obsahují bezpečných 400 mg prášku z listů v BIO kvalitě. Toto množství je podle výsledků studií účinné, a zároveň bezpečné bez rizika negativních účinků.

Balení obsahuje 90 kapslí a v případě potřeby lze dávkováni zvýšit na 2 kapsle denně.

Klikněte na tlačítko a podívejte se na informace o produktu. Případnou objednávku vám doručíme do 2 pracovních dnů.

Jak brahmi vypěstovat?

Brahmi je nenáročná rostlina a pěstování je jednoduché. Lze ji pěstovat na zahradě i v bytě. Vysází se na jaře až opadnou ranní mrazy, takže zhruba někdy koncem března až začátkem dubna.

Brahmi potřebuje slunce, maximálně polostín. Nemá ráda soustavný stín. Důležitá je půda, která musí být pořádně vlhká až bažinatá a plná živin. Pokud takové místo na zahradě ani v bytě nemáte, brahmi musíte velmi často polévat, aby byla půda soustavně vlhká.

Na konci léta se musí brahmi přesadit do květináče, protože začátek mrazů by na podzim nepřežila. Pokud máte doma akvárium, bakopu do něj lze bez problémů umístit.

VIDEO (anglicky): Pěstování brahmi z řízků.

Brahmi a často kladené otázky (FAQ)

Jaké jsou hlavní prospěšné účinky brahmi?

Brahmi působí hlavně na kondici a správné fungování mozku. Má silné antioxidační účinky (chrání buňky před poškozením), pomáhá snižovat záněty, podporuje funkce mozku (paměť, soustředění, schopnost vnímání a rychlých reakcí – tzv. kognitivní funkce), jako adaptogen pomáhá proti stresu a úzkostem, pomáhá tlumit příznaky ADHD (poruchy pozornosti a hyperaktivity), pomáhá snížit hladinu krevního cukru, může působit proti rakovině. Prospěšné je užívání brahmi při Alzheimerově nemoci, při syndromu dráždivého tračníku a pro tlumení alergických reakcí.

Může brahmi vyléčit ADHD?

Ve studii pomohlo půlroční užívání až 85 % dětí s ADHD významně snížit negativní příznaky jako nervozita, neklid, problémy se sebekontrolou a pozorností. I když byly výsledky pozitivní, brahmi pořád není lékem proti ADHD.

Je brahmi dobrá pro vlasy?

Díky antioxidačním účinkům pomáhá vlasům získat lesk a pevnost. Antioxidační vlastnosti pomáhají udržují pokožku hlavy čistou a bez problémů, jako je akné, suchost nebo lupy.

Může mít brahmi negativní vedlejší účinky?

Ano, může. Při příliš vysokém dávkování nebo u citlivějších lidí a alergiků se může objevit nevolnost, žaludeční křeče, průjem, nadýmání, zrychlené pohyby střev, sucho v ústech nebo zvýšená únava. Pokud by se tato negativa objevila, brahmi přestaňte užívat.

Způsobuje brahmi ospalost?

Brahmi pomáhá navodit kvalitní a nerušený spánek a má mírně sedativní účinek. Zároveň tlumí stres a úzkosti, kvůli kterým často dochází k problémům se spánkem. Během dne brahmi podporuje soustředění a bdělost, takže lze rostlinu užívat i během dne bez toho, aby vyvolávala spánek. Podle zdrojů brahmi pomáhá i proti nespavosti (insomnii).

Zvyšuje nebo pozměňuje brahmi hladinu testosteronu?

Podle výsledků studií nemělo užívání brahmi žádný vliv na hladinu testosteronu.

Jak dlouho a v jakém množství brahmi užívat?

Pro zdravé dospělé lidi je bezpečná a účinná dávka 300 až 600 miligramů prášku z lístků za den po dobu 12 týdnů. Samozřejmě lze brahmi užívat i déle. Dětem od 3 do 15 let je doporučeno užívat maximálně poloviční dávku.

Kdy brahmi užívat?

Brahmi užívejte ideálně s jídlem nebo po jídle, takže s obědem nebo večeří. Zároveň dodržujte doporučené dávkování konkretního výrobku.

Která část rosliny se užívá díky pozitivním účinkům?

Z brahmi se užívají čerstvé nebo sušené listy rozemleté na prášek, případně výluhy a čaje z nich.

Kdo by brahmi neměl užívat?

Brahmi není vhodná pro lidi se žaludečními vředy, protože může zvyšovat sekreci žaludku a střev. Astmatici a lidé s dýchacími problémy by měli užívání konzultovat s lékařem.

Mohu konzumovat čerstvé listy brahmi?

Pokud se vám je povede koupit nebo vypěstovat doma, listy lze žvýkat samotné nebo z nich připravit čaj. Listy pomáhají zlepšit funkce plic, jsou účinné proti nachlazení a pomáhají proti bronchitidě. Zároveň čistí dýchací cesty a odstraňují nahromaděný hlen.

Je brahmi vhodná pro studenty a zaměstnance se zvýšeným mentálním výkonem?

Ano, brahmi je vhodná pro lidi se zvýšeným pracovním nebo studijním výkonem i stresem.

Lze brahmi vypěstovat i v Česku?

Ano, je to možné a brahmi zde přežije v polostínu s dostatkem vláhy.

Co je to brahmi káva?

Jde o běžnou mletou nebo instantní kávu obohacenou o prášek z brahmi. Směs si můžete připravit i sami smícháním kávy s práškem.

Kde koupit brahmi?

Kapsle s práškem z listů indické brahmi pro vás vyrábíme pod značkou Blendea. Přes tlačítko níže se proklikněte k objednávce. Brahmi vám doručíme do 2 dnů.

Co jsme o brahmi zjistili?

 • brahmi (Bakopa drobnolistá) je starodávná součást ajurvédy – tradiční indické medicíny
 • moderní vědecké studie potvrzují hlavně prospěšné účinky brahmi na mozkové funkce, paměť a schopnost učit se
 • důležitá je schopnost brahmi tlumit stres a úzkosti, chránit buňky před poškozením oxidačním stresem a zmírnit negativní projevy ADHD
 • podle dalších studií působí proti rakovině a vysokému krevnímu tlaku
 • bezpečná a účinná dávka je 300 až 600 mg prášku z kořene
 • účinky se začnou projevovat po několika týdnech pravidelného užívání

100 % čistou brahmi v BIO kvalitě v kapslích vám pošleme o 2 dnů přímo na adresu.

Ihned tak můžete začít těžit z prospěšných účinků a prospět svému zdraví.

Kapsle s bylinkou brahmi pro podporu kognitivních funkcí
Kapsle vždy zapijte sklenicí čisté vody. Užívejte společně s obědem nebo večeří. Denně užijte 1 až 2 kapsle.
 
Další profily superpotravin: 
 
autor

Lukáš Chládek

Ve firmě eMarkest, s.r.o. jsem začal jako prodejce, a právě to mě dovedlo k podrobnému studiu našich výrobků, a hlavně jejich účinků. Jako redaktor blogu Blendea Vám podrobně představím naše produkty. V článcích vysvětlím všechny pozitivní účinky složek produktů Blendea. Podíváme se i na nejčastější zdravotní komplikace, které naše zákazníky trápí, jejich příčiny a projevy. Poradíme, jak se jich nejrychleji zbavit. Kdykoliv mi můžete napsat na chladek.emarkest@gmail.com. Odpovídám během pracovních dnů mezi 09:00 až 18:00. Děkuji, že čtete náš blog a nakupujete u nás. Přeji Vám krásný den a pevné zdraví :)

2 komentáře: “Brahmi – prospěšné účinky, rizika a dávkování Bakopy drobnolisté”

 1. Jen mě zajímá, proč máte na druhém obrázku Gotu kola (Centella asiatica) a ne Brahmi (Bacopa monierri). Jak má člověk věřit vašemu produktu, když ani pořádně neumíte přiřadit správnou rostlinu k výrobku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Atopický ekzém: Najděte konkrétní spouštěč a vyhněte se mu 🚫

07.09.2023

Atopický ekzém (atopická dermatitida) je zdravotní stav způsobující suchou, svědící, olupující se a zanícenou pokožku. Atopický ekzém je velmi častý u novorozenců a dětí, ale trápí a znesnadňuje život i mnoha dospělým. Ekzém je většinou dlouhotrvající, a tedy chronické povahy. Navíc může často měnit intenzitu od téměř nepatrných svědivých flíčků až po velká zanícená a […]

Číst celý článek

Pískavice řecké seno: Cenná rostlinka pro podporu laktace s mnoha dalšími zdravotními benefity

31.08.2023

Pískavice řecké seno si dnes představíme hlavně díky její podpoře laktace, a tedy podpoře produkce mateřského mléka. Zároveň uvedu další zdravotní benefity pískavice a to na ženské i mužské zdraví. Pomáhá kontrolovat hladinu krevního cukru, cholesterolu a zvyšuje hladinu hormonu testosteronu. Některé účinky zatím nejsou potvrzené vědeckými studiemi, proto se zaměřím na ty, které již […]

Číst celý článek

Artritida: Zánětlivá nemoc kloubů, kvůli které dnes možná ani nevstanete z postele 😔

24.07.2023

Výraz artritida (lidově revma) hledá na českém internetu každý měsíc přes 4400 lidí, takže jde o rozšířený a době známý zdravotní problém pohybového aparátu, konkrétně jde o zánět kloubů. Lidi nejčastěji zajímá, proč artritida vzniká a jak se projevuje, jaké druhy artritidy známe, a samozřejmě jak zle artritidu léčit nebo aspoň zmírnit její bolestivé symptomy. […]

Číst celý článek

Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea): Krásná květinka pro podporu mentální výkonnosti a tělesné kondice 🧠💪

17.06.2023

Každý z času na čas potřebujeme mentální vzpruhu, která by podpořila naši soustředěnost, psychickou výkonnost, paměť, pozornost, a ideálně urychlila schopnost učit se. Obvykle sáhneme po kávě či jiném legálním stimulantu, protože jsou nejdostupnější. Existuje ale několik tradičních a rovněž dostupných bylin, které nám pomohou nakopnout duševní výkonnost aniž bychom si na nich vytvořili závislost. […]

Číst celý článek

Nedostatek hořčíku a negativní příznaky, které již možná pociťujete

15.06.2023

Nedostatek hořčíku má své jasné příznaky. Některých jste si na sobě již možná všimli, ale zatím netušíte, zda reálně trpíte nedostatkem. Proto vás navedu na určité „indice“, které mohou deficit prokazovat. V článku se nevěnuji nepostradatelnému významu hořčíku v těle. O něm se dočtete v lékařských a vědeckých zdrojích, na které v článku odkazuji. Hlavním […]

Číst celý článek

Blendea SUPERCOFFEE je prostě „jiný kafe“. Řeknu vám proč.

31.05.2023

Není žádným tajemstvím, že Blendea SUPERCOFFEE je aktuálně nejprodávanějším produktem, a tedy bestsellerem naší značky. Není se čemu divit, protože nás spokojení zákazníci „bombardují“ pochvalnými zkušenostmi a skvělými recenzemi. Několik jich přikládám níže. Pokud SUPERCOFFEE zatím ještě neznáte, rád bych vás seznámil s hlavními rozdíly mezi klasickou kávou a naší instantní, zdravější alternativou. Vyjmenuji prospěšné […]

Číst celý článek

Jak zlepšit kvalitu spánku? (vaše nová spánková hygiena)

27.04.2023

Spánek je nezbytný pro každou živou bytost. O kvalitním spánku si mnozí bohužel můžeme „nechat jenom zdát“. To, jak a kolik spíme, má přímý vliv na regeneraci organismu, zdravotní kondici, tělesnou i mentální energii a v neposlední řadě i na náš vzhled. Jistě to znáte. Pokud se jednu-dvě noci dobře nevyspíte, jste bledí nebo naopak […]

Číst celý článek

Tribulus terrestris (Kotvičník zemní): Cenná soupiska potvrzených účinků i rizik

26.04.2023

Tribulus terrestris (česky Kotvičník zemní) vyvolává zvýšený zájem mužů, protože pomáhá stimulovat přirozenou tvorbu vlastního testosteronu. Pod značkou Blendea jsme začali prodávat kapsle s extraktem z tribulusu. Zajímavý je 40% obsah saponínů. V článku srozumitelně vysvětlím, jak tribulus pomáhá s hladinou testosteronu, a samozřejmě odkáži na výsledky vědeckých studií, které všechny informace potvrzují. Zmíním i […]

Číst celý článek

Nafouklé břicho a změny stravování, které vás jej zbaví

29.03.2023

Nafouklé břicho dnes řeším, protože zmírnění až odstranění pocitů nafouklého břicha hlásíte jako jeden z nejčastějších prospěšných účinků směsi Blendea SUPERGREENS. Výrobek zároveň doporučuji hned na úvod. Než článek dočtete, směs může být na cestě k vám 🙂 Do té doby ale vysvětlím, kvůli kterým příčinám se vlastně břicho nafukuje a jak se problému zbavit […]

Číst celý článek

Artyčok a extrakt z artyčoku: Potvrzené zdravotní účinky na játra, cukr, cholesterol a další

22.03.2023

Artyčok na pizzu patří! Ale to nás dnes zajímat nebude 🙂 Zajímat se budeme o zdravotní účinky artyčoku, a hlavně extraktu v doplňcích stravy, a tedy v tabletách a kapslích. Extrakt z artyčoku totiž přidáváme do nových kapslí Blendea se 400 mg extraktu v jedné. V článku vám vysvětlím, s čím vším vám může artyčok […]

Číst celý článek

Soubory cookie používáme pro správné fungování naší stránky, přizpůsobení obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a pro analýzu návštěvnosti. Informace o používání naší stránky také sdílíme s našimi sociálními médii, reklamními a analytickými partnery.