Příběh vzniku značky Blendea: Jak to celé začalo?

Znáte takové ty šťastné a obdivuhodné příběhy, kdy jeden člověk dostane skvělý nápad, zrealizuje ho, úspěšně proslaví a lidé se jdou utlouct, aby si mohli výrobek koupit taky? Příběhy, které končí někde na pláži na Bali, kde se pak onen šikovný člověk vyvaluje a postuje na sítě záviděníhodné fotky?

Podobný, ne-li stejný je i příběh značky Blendea. Pouze s drobnými rozdíly:

  • Blendea již totiž nestojí na jednom člověku, ale na týmu šikovných mladých lidí, kteří neúnavně sledují aktuální trendy na poli doplňků stravy a vyrábějí čisté přírodní produkty, které pomáhají zákazníkům s mnoha zdravotními komplikacemi.
  • Druhý rozdílem je, že zatím, co zakladatelé jiných značek na asijských plážích končí, zakladatel značky Blendea Petr na balijské pláži začal.

I já sám jsem součástí týmu značky, která svědomitě pokračuje ve vývoji dalších užitečných výrobků, od samého začátku. Nechte mě tedy zavzpomínat, jak šel čas se značkou Blendea. Takže, jak to bylo?

Útěk z Prahy do přírody a poznávání jejich darů

Možná to znáte. Makáte a makáte, nevíte, kde vám hlava stojí. Pořádně ani nespíte, ale práce žádá své, a pokud se chcete uživit, dřete jak diví. A takový byl i někdejší osud Petra. Práce datového analytika pro zahraniční korporát jej nenaplňovala a chtěl svůj potenciál rozvíjet jinde a jinak. Tehdy byl dosti ve stresu, dokonce mluvil něco o syndromu vyhoření.

Dlouhodobý stres se u Petra začal projevovat nejdříve v zažívacích potížích, protože se ne vždy stravoval pravidelně (ani příliš zdravě). Akné, únava a to i přesto, že pravidelně sportoval. Když se jdete v práci sedřít a pak se ještě trápíte v posilovně, nelze to udržet dlouhodobě a tělo začne protestovat.

Následovala výpověd. Před zhruba deseti lety bylo v kurzu asijské Bali, tak se milý Petr sebral, objednal jednosměrnou letenku, rezervoval ubytování a hurá na výlet do Asie ✈️

zakladatel Blendea Peter Chodelka
Zakladatel Blendea Peter nacházející smysl zdravého života na Bali

Shot ze zeleného ječmene jako game-changer

Hned po prvních zprávách a telefonátech bylo na Petrovi znát, že je ve svém živlu. Ráno jóga, zdravá snídaně, pak práce na projektech na dálku, poté čerstvý zdravý oběd, zase práce, z práce na trénink do posilovny nebo workout hřiště a večer to završil zdravou večeří.

Na Bali se jí hromady zeleniny a ryby, takže podstata zdravého a racionálního jídelníčku byla naplněna. Z Petra jsem vycítil, že byl na Bali skutečně šťastný, v pohodě, a hlavně se přestal tolik stresovat.

Zlom a dá se tvrdit, že i převrat v Petrovom životě nastal, když mu dal domorodec okoštovat shot se zeleným ječmenem. Prostě jenom čerstvě vymačkaná šťáva z mladých lístků ječmene, které si uchovávají největší podíl prospěšných látek. Díky nim z rostliny později vyrůstá klas.

Tehdy jsme v Česku ještě kroutili hlavami, co za podivný zelený brčál to na fotkách popíjí, ale pochvaloval si to a začal se o zelené superpotraviny zajímat více do hloubky. Ječmen není jediná s prospěšnými účinky.

Blendea, první pokusy
Petrův notoricky oblíbený zelený shot, čerstvý džus a první pokus o nápoj ze směsi zelených superpotravin

Návrat do Čech s novými nápady

Z nápoje ze zeleného ječmene se pro Petra stal pravidelný zvyk. Z Bali se vrátil zpátky a nedovedete si představit, jak moc se divil, když tady v obchodech se zdravou výživou ani na internetu nic podobného nenašel. Chtěl prostě mít svou ranní vzpruhu každý den. Ale kde ji vzít?

Zjišťoval, kde sežene sušený zelený ječmen, aby si mohl namíchat nápoj kdykoliv během roku. Na světlo světa se tehdy začaly dostávat i jiné zelené superpotraviny. Rozšířila se i mladá zelená pšenice a výrazný hype zasáhl řasu chlorellu a sinici spirulinu.

OK,“ řekl si Petr. „Ty se mi líbí taky.“ Začal koštovat a shánět dodavatele. Když jej našel, začal míchat a experimentovat. A potom nás to ještě všechno naučit a dopodrobna nám, tehdy ještě neználkům, vysvětlit. Ptát se dietologů a dalších lékařů. Vyzvídat u svých známých, zda by jim neuměl se stravou nějak poradit.

Následně nechal své první pokusy o novou směs ochutnávat kamarády, jejich rodiče i zcela neznámé lidi ve svém okolí, převážně sportovce a příznivce zdravé životosprávy.

A povedlo se. Touto dobou se na svět dostal prototyp směsi Blendea SUPERGREENS se špetkou svěží máty, která je naším totálním bestsellerem.

blendea supergreens
Jedno z prvních balení originální směsi SUPERGREENS

Rozšiřování značky o nové produkty

Směs SUPERGREENS se začíná proslavovat a sypou se na ní pouze pozitivní reakce. Lidem se líbí, že jim zlepšila trávení, zvýšila energii, pomohla s akné, afty a koutky i kvalitou pleti (podívejte se na spokojené recenze na naší stránce nebo na Heuréka.cz). Díky tomu nakupují, až jsme jednoho času nestíhali vyrábět, ale poptávce jsme se rychle přizpůsobili.

Značka Blendea dnes nestojí pouze na směsi SUPERGREENS. Zájem a hlavně úspěch prvního produktu nás motivoval pořád vymýšlet nové a nové směsi a další produkty. I proto se jmenujeme Blendea. Blend = směs a ea jsme doplnili, aby to znělo jako fajn značka.

Produktů dnes vyrábíme desítky. Každý jeden z nich má své prokazatelné účinky a místo v jídelníčku zdravě se stravujících lidí.

Klikněte a podívejte se na tu parádu 🙂 Za naše výrobky dám ruku do ohně. Některé z nich sám pravidelně užívám a všímám si každého zlepšení. Na stránce i na Heuréce odpovídám na všechny recenze a téměř 100% spokojenost s výrobky nám dokazuje, že jsou s nimi lidé téměř na 100 % spokojení.

Blendea, značka, produkty

Vlastní lokální výroba

Dlouhá léta jsme fungovali tak, že jsme vymysleli recepturu produktu, ale nechali si doplněk vyrobit v jiných fabrikách. Vlastní výroby jsme nebyli schopní.

Do děje ale vstoupil Petrův mladší bratr Matěj, který postupem času převzal mnohé Petrovy úkoly a pronajal výrobní halu v Havlíčkově Brodu. Do týmu vzal i chemika Martina, který dohlíží na výrobní procesy a hlavně na kvalitu, účinnost a bezpečnost všech produktů Blendea.

Dnes si díky tomu vyrábíme všechny produkty sami, takže šetříme nejenom náklady (nejsme závislí na třetí straně), ale také životní prostředí.

Blendea výroba
Ve vlastní havlíčkobrodské fabrice Blendea vyrobí pracovníci až několik tisíců produktů denně.
Blendea SUPERGREENS, výroba

Sedm let značky Blendea uteklo jako voda

I když jsem ve firmě od jejího začátku, začínám ztrácet přehled o tom, kdo všechno vlastně s firmou spolupracuje. Jsou to různí influenceři, jiní prodejci, různí marketéři, kolegové, kteří sedí stovky kilometrů ode mně, ale v pražské kanceláři jsem je nikdy neviděl a tak dále.

Ale to nevadí. Každý má v našem týmu jasné místo a každý si dělá svou práci nejlépe, jak dovede bez ohledu na to, kde právě sedí. Co kolega, to milovník produktů Blendea se svým jasným posláním.

Zorganizovali jsme pro vás spoustu zajímavých přednášek a ochutnávek
Komunitní meet-upy s tvůrci, partnery a zákazníky
Blendea holky
Květka, Evička a Sonička na přednášce o střevním mikrobiomu v Brně

Tohle jen tak rychle neskončí. Buďte u toho s námi

Víte, proč jsem v úvodu psal o nekonečném příběhu? Protože Blendea je tady pro vás vždy a nikam pryč se nechystá 🙂

  • Máme desítky spolehlivých produktů, které vzbuzují pouze spokojenost.
  • Máme množství nových receptur, které ladíme k dokonalosti a již brzy je vypustíme na trh.
  • Neustále sledujeme nové trendy ve zdravém stravování, hledáme nové i dávno prověřené složky, pracujeme online i offline a děláme vše pro to, aby se doplňky Blendea staly zdravým rituálem každého dne i pro vás. Buďte u toho také a pomozte nám psát příběh značky Bendea i nadále.
Blendea, značka, produkty

Pokud vás zajímá cokoliv o příběhu značky Blendea, členech týmu nebo o konkrétních produktech, zeptejte se v komentáři pod článkem, pište mail na info@blendea.cz nebo volejte Kryštofovi na zákaznickou linku +420 608 255 816.

Váš zájem nás velmi těší a slibujeme, že budete mile překvapení a spokojení stejně, jako všichni ostatní za těch 7 let. Vše nejlepší, Blendeo!

Blendea, Domažlická
Menší pražská část týmu Blendea v celé své aktuální kráse: (zleva) chemik Martin, zákaznická podpora Kryštof, social specialistka Iva, markeťačka Sonička, autor blogu Luky (já), Petrův mladší bratr a spolumajitel značky Matěj, markeťačka Kamila a správce sítě Ivo 🙂
autor

Lukáš Chládek

Ve firmě eMarkest, s.r.o. jsem začal jako prodejce, a právě to mě dovedlo k podrobnému studiu našich výrobků, a hlavně jejich účinků. Jako redaktor blogu Blendea Vám podrobně představím naše produkty. V článcích vysvětlím všechny pozitivní účinky složek produktů Blendea. Podíváme se i na nejčastější zdravotní komplikace, které naše zákazníky trápí, jejich příčiny a projevy. Poradíme, jak se jich nejrychleji zbavit. Kdykoliv mi můžete napsat na chladek.emarkest@gmail.com. Odpovídám během pracovních dnů mezi 09:00 až 18:00. Děkuji, že čtete náš blog a nakupujete u nás. Přeji Vám krásný den a pevné zdraví :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Jak mít o svátcích v pohodě trávení?

30.11.2023

„Já si o svátcích jím co chci!“ řekl nejeden svátečník, kterého pak bolel žaludek a břicho se mu nafukovalo až do Tří králů. „Já o svátcích držím zásadně dietu!“ řekl si druhý a pak u sváteční tabule záviděl, jak si ostatní přidávají salátku, než se jim dosmaží třetí kapří podkovička a zatím si přicinkávali druhým […]

Číst celý článek

Reflux: Co dělat, když se obsah žaludku vrací přes jícen a proč se to děje?

25.11.2023

Reflux, v lékařském slovníku gastroezofageální reflux, v lidské řeči reflux jícnu nebo kyselý reflux označuje častou poruchu, kdy se natrávená potrava a žaludeční šťávy vracejí zpět do jícnu. Jícen je trubice spojující hltan s žaludkem. Reflux vyvolává nepříjemné pálení žáhy, krkání, pocity překyselení, tíhy, tlaku a bolesti na hrudi a někdy až zvracení. Mnozí lidé […]

Číst celý článek

Nutrikosmetika: Vaše nová kadeřnice a kosmetička ve stravě 😯

25.10.2023

Nutrikosmetika je přesně to, co jste si zřejmě mysleli 🙂 Nutri = výživa/potrava, kosmetika = péče o vnější vzhled pleti, vlasů a nehtů. Pojmenování zatím není příliš známé, ale z nutrikosmetiky se evidentně stává nový výživový trend a my jako Blendea na trendy vždy okamžitě (a velmi rádi) reagujeme. Pomocí kosmetiky se snažíme zlepšit stav […]

Číst celý článek

Koenzym Q10: Důležitá sloučenina, které máte v těle (pravděpodobně) dostatek

10.10.2023

Pojem koenzym Q10 jsem poprvé zachytil v televizních reklamách. Byl doslova všude a primárně jej obsahovala kosmetika pro zpomalení stárnutí. Mluvilo se hlavně o anti-age účincích a reklamy byly již tradičně zaměřené na ženy, které se předčasného stárnutí bojí a brání nejvíce. Ty jsou zároveň nejčastějšími zákaznicemi oněch výrobků. Podívám se proto, co o tomto […]

Číst celý článek

Atopický ekzém: Najděte konkrétní spouštěč a vyhněte se mu 🚫

07.09.2023

Atopický ekzém (atopická dermatitida) je zdravotní stav způsobující suchou, svědící, olupující se a zanícenou pokožku. Atopický ekzém je velmi častý u novorozenců a dětí, ale trápí a znesnadňuje život i mnoha dospělým. Ekzém je většinou dlouhotrvající, a tedy chronické povahy. Navíc může často měnit intenzitu od téměř nepatrných svědivých flíčků až po velká zanícená a […]

Číst celý článek

Pískavice řecké seno: Cenná rostlinka pro podporu laktace s mnoha dalšími zdravotními benefity

31.08.2023

Pískavice řecké seno si dnes představíme hlavně díky její podpoře laktace, a tedy podpoře produkce mateřského mléka. Zároveň uvedu další zdravotní benefity pískavice a to na ženské i mužské zdraví. Pomáhá kontrolovat hladinu krevního cukru, cholesterolu a zvyšuje hladinu hormonu testosteronu. Některé účinky zatím nejsou potvrzené vědeckými studiemi, proto se zaměřím na ty, které již […]

Číst celý článek

Artritida: Zánětlivá nemoc kloubů, kvůli které dnes možná ani nevstanete z postele 😔

24.07.2023

Výraz artritida (lidově revma) hledá na českém internetu každý měsíc přes 4400 lidí, takže jde o rozšířený a době známý zdravotní problém pohybového aparátu, konkrétně jde o zánět kloubů. Lidi nejčastěji zajímá, proč artritida vzniká a jak se projevuje, jaké druhy artritidy známe, a samozřejmě jak zle artritidu léčit nebo aspoň zmírnit její bolestivé symptomy. […]

Číst celý článek

Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea): Krásná květinka pro podporu mentální výkonnosti a tělesné kondice 🧠💪

17.06.2023

Každý z času na čas potřebujeme mentální vzpruhu, která by podpořila naši soustředěnost, psychickou výkonnost, paměť, pozornost, a ideálně urychlila schopnost učit se. Obvykle sáhneme po kávě či jiném legálním stimulantu, protože jsou nejdostupnější. Existuje ale několik tradičních a rovněž dostupných bylin, které nám pomohou nakopnout duševní výkonnost aniž bychom si na nich vytvořili závislost. […]

Číst celý článek

Nedostatek hořčíku a negativní příznaky, které již možná pociťujete

15.06.2023

Nedostatek hořčíku má své jasné příznaky. Některých jste si na sobě již možná všimli, ale zatím netušíte, zda reálně trpíte nedostatkem. Proto vás navedu na určité „indice“, které mohou deficit prokazovat. V článku se nevěnuji nepostradatelnému významu hořčíku v těle. O něm se dočtete v lékařských a vědeckých zdrojích, na které v článku odkazuji. Hlavním […]

Číst celý článek

3 důvody proč vyzkoušet adaptogenní kávu SUPERCOFFEE? ☕🍄

31.05.2023

Není žádným tajemstvím, že Blendea SUPERCOFFEE je aktuálně nejprodávanějším produktem, a tedy bestsellerem značky Blendea. Není se čemu divit, protože nás spokojení zákazníci „bombardují“ pochvalnými zkušenostmi a skvělými recenzemi. Několik jich přikládám níže. Pokud SUPERCOFFEE zatím ještě neznáte, rád bych vás seznámil s hlavními rozdíly mezi klasickou kávou a naší instantní, zdravější alternativou. Vyjmenuji prospěšné […]

Číst celý článek

Soubory cookie používáme pro správné fungování naší stránky, přizpůsobení obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a pro analýzu návštěvnosti. Informace o používání naší stránky také sdílíme s našimi sociálními médii, reklamními a analytickými partnery.