Příběh vzniku značky Blendea: Jak to celé začalo?

Znáte takové ty šťastné a obdivuhodné příběhy, kdy jeden člověk dostane skvělý nápad, zrealizuje ho, úspěšně proslaví a lidé se jdou utlouct, aby si mohli výrobek koupit taky? Příběhy, které končí někde na pláži na Bali, kde se pak onen šikovný člověk vyvaluje a postuje na sítě záviděníhodné fotky?

Podobný, ne-li stejný je i příběh značky Blendea. Pouze s drobnými rozdíly:

  • Blendea již totiž nestojí na jednom člověku, ale na týmu šikovných mladých lidí, kteří neúnavně sledují aktuální trendy na poli doplňků stravy a vyrábějí čisté přírodní produkty, které pomáhají zákazníkům s mnoha zdravotními komplikacemi.
  • Druhý rozdílem je, že zatím, co zakladatelé jiných značek na asijských plážích končí, zakladatel značky Blendea Petr na balijské pláži začal.

I já sám jsem součástí týmu značky, která svědomitě pokračuje ve vývoji dalších užitečných výrobků, od samého začátku. Nechte mě tedy zavzpomínat, jak šel čas se značkou Blendea. Takže, jak to bylo?

Útěk z Prahy do přírody a poznávání jejich darů

Možná to znáte. Makáte a makáte, nevíte, kde vám hlava stojí. Pořádně ani nespíte, ale práce žádá své, a pokud se chcete uživit, dřete jak diví. A takový byl i někdejší osud Petra. Práce datového analytika pro zahraniční korporát jej nenaplňovala a chtěl svůj potenciál rozvíjet jinde a jinak. Tehdy byl dosti ve stresu, dokonce mluvil něco o syndromu vyhoření.

Dlouhodobý stres se u Petra začal projevovat nejdříve v zažívacích potížích, protože se ne vždy stravoval pravidelně (ani příliš zdravě). Akné, únava a to i přesto, že pravidelně sportoval. Když se jdete v práci sedřít a pak se ještě trápíte v posilovně, nelze to udržet dlouhodobě a tělo začne protestovat.

Následovala výpověd. Před zhruba deseti lety bylo v kurzu asijské Bali, tak se milý Petr sebral, objednal jednosměrnou letenku, rezervoval ubytování a hurá na výlet do Asie ✈️

zakladatel Blendea Peter Chodelka
Zakladatel Blendea Peter nacházející smysl zdravého života na Bali

Shot ze zeleného ječmene jako game-changer

Hned po prvních zprávách a telefonátech bylo na Petrovi znát, že je ve svém živlu. Ráno jóga, zdravá snídaně, pak práce na projektech na dálku, poté čerstvý zdravý oběd, zase práce, z práce na trénink do posilovny nebo workout hřiště a večer to završil zdravou večeří.

Na Bali se jí hromady zeleniny a ryby, takže podstata zdravého a racionálního jídelníčku byla naplněna. Z Petra jsem vycítil, že byl na Bali skutečně šťastný, v pohodě, a hlavně se přestal tolik stresovat.

Zlom a dá se tvrdit, že i převrat v Petrovom životě nastal, když mu dal domorodec okoštovat shot se zeleným ječmenem. Prostě jenom čerstvě vymačkaná šťáva z mladých lístků ječmene, které si uchovávají největší podíl prospěšných látek. Díky nim z rostliny později vyrůstá klas.

Tehdy jsme v Česku ještě kroutili hlavami, co za podivný zelený brčál to na fotkách popíjí, ale pochvaloval si to a začal se o zelené superpotraviny zajímat více do hloubky. Ječmen není jediná s prospěšnými účinky.

Blendea, první pokusy
Petrův notoricky oblíbený zelený shot, čerstvý džus a první pokus o nápoj ze směsi zelených superpotravin

Návrat do Čech s novými nápady

Z nápoje ze zeleného ječmene se pro Petra stal pravidelný zvyk. Z Bali se vrátil zpátky a nedovedete si představit, jak moc se divil, když tady v obchodech se zdravou výživou ani na internetu nic podobného nenašel. Chtěl prostě mít svou ranní vzpruhu každý den. Ale kde ji vzít?

Zjišťoval, kde sežene sušený zelený ječmen, aby si mohl namíchat nápoj kdykoliv během roku. Na světlo světa se tehdy začaly dostávat i jiné zelené superpotraviny. Rozšířila se i mladá zelená pšenice a výrazný hype zasáhl řasu chlorellu a sinici spirulinu.

OK,“ řekl si Petr. „Ty se mi líbí taky.“ Začal koštovat a shánět dodavatele. Když jej našel, začal míchat a experimentovat. A potom nás to ještě všechno naučit a dopodrobna nám, tehdy ještě neználkům, vysvětlit. Ptát se dietologů a dalších lékařů. Vyzvídat u svých známých, zda by jim neuměl se stravou nějak poradit.

Následně nechal své první pokusy o novou směs ochutnávat kamarády, jejich rodiče i zcela neznámé lidi ve svém okolí, převážně sportovce a příznivce zdravé životosprávy.

A povedlo se. Touto dobou se na svět dostal prototyp směsi Blendea SUPERGREENS se špetkou svěží máty, která je naším totálním bestsellerem.

blendea supergreens
Jedno z prvních balení originální směsi SUPERGREENS

Rozšiřování značky o nové produkty

Směs SUPERGREENS se začíná proslavovat a sypou se na ní pouze pozitivní reakce. Lidem se líbí, že jim zlepšila trávení, zvýšila energii, pomohla s akné, afty a koutky i kvalitou pleti (podívejte se na spokojené recenze na naší stránce nebo na Heuréka.cz). Díky tomu nakupují, až jsme jednoho času nestíhali vyrábět, ale poptávce jsme se rychle přizpůsobili.

Značka Blendea dnes nestojí pouze na směsi SUPERGREENS. Zájem a hlavně úspěch prvního produktu nás motivoval pořád vymýšlet nové a nové směsi a další produkty. I proto se jmenujeme Blendea. Blend = směs a ea jsme doplnili, aby to znělo jako fajn značka.

Produktů dnes vyrábíme desítky. Každý jeden z nich má své prokazatelné účinky a místo v jídelníčku zdravě se stravujících lidí.

Klikněte a podívejte se na tu parádu 🙂 Za naše výrobky dám ruku do ohně. Některé z nich sám pravidelně užívám a všímám si každého zlepšení. Na stránce i na Heuréce odpovídám na všechny recenze a téměř 100% spokojenost s výrobky nám dokazuje, že jsou s nimi lidé téměř na 100 % spokojení.

Blendea, značka, produkty

Vlastní lokální výroba

Dlouhá léta jsme fungovali tak, že jsme vymysleli recepturu produktu, ale nechali si doplněk vyrobit v jiných fabrikách. Vlastní výroby jsme nebyli schopní.

Do děje ale vstoupil Petrův mladší bratr Matěj, který postupem času převzal mnohé Petrovy úkoly a pronajal výrobní halu v Havlíčkově Brodu. Do týmu vzal i chemika Martina, který dohlíží na výrobní procesy a hlavně na kvalitu, účinnost a bezpečnost všech produktů Blendea.

Dnes si díky tomu vyrábíme všechny produkty sami, takže šetříme nejenom náklady (nejsme závislí na třetí straně), ale také životní prostředí.

Blendea výroba
Ve vlastní havlíčkobrodské fabrice Blendea vyrobí pracovníci až několik tisíců produktů denně.
Blendea SUPERGREENS, výroba

Sedm let značky Blendea uteklo jako voda

I když jsem ve firmě od jejího začátku, začínám ztrácet přehled o tom, kdo všechno vlastně s firmou spolupracuje. Jsou to různí influenceři, jiní prodejci, různí marketéři, kolegové, kteří sedí stovky kilometrů ode mně, ale v pražské kanceláři jsem je nikdy neviděl a tak dále.

Ale to nevadí. Každý má v našem týmu jasné místo a každý si dělá svou práci nejlépe, jak dovede bez ohledu na to, kde právě sedí. Co kolega, to milovník produktů Blendea se svým jasným posláním.

Zorganizovali jsme pro vás spoustu zajímavých přednášek a ochutnávek
Komunitní meet-upy s tvůrci, partnery a zákazníky
Blendea holky
Květka, Evička a Sonička na přednášce o střevním mikrobiomu v Brně

Tohle jen tak rychle neskončí. Buďte u toho s námi

Víte, proč jsem v úvodu psal o nekonečném příběhu? Protože Blendea je tady pro vás vždy a nikam pryč se nechystá 🙂

  • Máme desítky spolehlivých produktů, které vzbuzují pouze spokojenost.
  • Máme množství nových receptur, které ladíme k dokonalosti a již brzy je vypustíme na trh.
  • Neustále sledujeme nové trendy ve zdravém stravování, hledáme nové i dávno prověřené složky, pracujeme online i offline a děláme vše pro to, aby se doplňky Blendea staly zdravým rituálem každého dne i pro vás. Buďte u toho také a pomozte nám psát příběh značky Bendea i nadále.
Blendea, značka, produkty

Pokud vás zajímá cokoliv o příběhu značky Blendea, členech týmu nebo o konkrétních produktech, zeptejte se v komentáři pod článkem, pište mail na info@blendea.cz nebo volejte Kryštofovi na zákaznickou linku +420 608 255 816.

Váš zájem nás velmi těší a slibujeme, že budete mile překvapení a spokojení stejně, jako všichni ostatní za těch 7 let. Vše nejlepší, Blendeo!

Blendea, Domažlická
Menší pražská část týmu Blendea v celé své aktuální kráse: (zleva) chemik Martin, zákaznická podpora Kryštof, social specialistka Iva, markeťačka Sonička, autor blogu Luky (já), Petrův mladší bratr a spolumajitel značky Matěj, markeťačka Kamila a správce sítě Ivo 🙂
autor

Lukáš Chládek

Ve firmě eMarkest, s.r.o. jsem začal jako prodejce, a právě to mě dovedlo k podrobnému studiu našich výrobků, a hlavně jejich účinků. Jako redaktor blogu Blendea Vám podrobně představím naše produkty. V článcích vysvětlím všechny pozitivní účinky složek produktů Blendea. Podíváme se i na nejčastější zdravotní komplikace, které naše zákazníky trápí, jejich příčiny a projevy. Poradíme, jak se jich nejrychleji zbavit. Kdykoliv mi můžete napsat na chladek.emarkest@gmail.com. Odpovídám během pracovních dnů mezi 09:00 až 18:00. Děkuji, že čtete náš blog a nakupujete u nás. Přeji Vám krásný den a pevné zdraví :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Kyselina listová v těhotenství: Nebeská mana pro plod i kojence 👼🍀

05.06.2024

Kyselina listová se doporučuje každé těhotné ženě a také kojícím matkám. Pokud jste těhotná nebo otěhotnět teprve plánujete, váš lékař vám již kyselinu listovou pravděpodobně doporučil. Mimo zelených druhů zeleniny a dalších rostlinných potravin obsahují kyselinu listovou také doplňky stravy, ve kterých lze efektivněji dávkovat optimální denní množství v dobře vstřebatelné formě. V menším množství […]

Číst celý článek

Shilajit: Zdraví prospěšná pryskyřice? Jak se jí a co dělá? 🪨

14.05.2024

Shilajit je přírodní látka rostlinného původu s různými zdravotními účinky. Je to pryskyřice a tedy lepkavá, tmavá hmota podobná dehtu nebo syrové ropě, která se v přirozené formě vyskytuje různě po světě. Historicky nejvyšší oblibu si získala v tradiční ajurvédské a tedy původní indické medicíně. V článku jmenuji aktuálně dostupné důkazy o zdravotních účincích shilajitu, […]

Číst celý článek

Co je v doplňku lepší, extrakt nebo prášek ze sušené rostliny?

25.04.2024

Věčné téma a jeden z prvních požadavků na složení doplňků stravy: Užívat doplňky s extrakty z rostlin nebo sušené prášky či práškové směsi z celých surovin? Každá forma doplňků má své plusy i mínusy. Jelikož v Blendea vyrábíme několik doplňků v obou formách, vysvětleme si, pro koho je která vhodná a proč.

Číst celý článek

Bestseller SUPERGREENS hlásí nové svěží příchutě: lesní směs, mango, hruška, višeň a švestka 😍

17.04.2024

Co jste po nás chtěli, to jsme pro vás vyrobili! A pokud jste náhodou nechtěli nic, i tak budete příjemně překvapení. O co jde?

Číst celý článek

Rozmarýnový olej: Na vlasy jako stvořený 👩🏼

21.03.2024

Výraz Rozmarýnový olej na vlasy hledá na českém internetu přes 6000 lidí měsíčně (!!). Jelikož rozmarýnový olej nově přidáváme do vlasového séra pod značkou Blendea, opět jsem si sedl nad odborné zdroje a hledal v nich důkazy jak rozmarýnový olej působí na růst a kvalitu vlasů a jakou roli hraje v prevenci před jejich vypadáváním. […]

Číst celý článek

Atopický ekzém jako důsledek mikrobiální dysbiózy. Jak souvisejí a co jíst? 🤔

12.03.2024

O příčinách vzniku atopického ekzému a metodách, jak jej zklidnit svépomocí jsem již obsáhlý článek psal nedávno. Na svět ale přicházejí pořád nové vědecké studie, které míru závažnosti a úlevu od atopického ekzému spojují se zdravím střev a tím, co přesně jíme. Důležité je zde zdraví střevní mikrobioty a optimální stav toho, co vědci nazývají […]

Číst celý článek

Vaginální mykóza: Příčiny a protikvasinková dieta, která vás zbaví infekce 🍄

22.02.2024

Vaginální mykóza je bezesporu nepříjemný a rizikový intimní problém způsobený vaginální kvasinkovou infekcí. Příznaky jsou vesměs nepříjemné a postiženou omezují v denních návycích i hygieně. Mykóza se projevuje pálením, podrážděním, zarudnutím a svěděním kůže kolem pochvy, zároveň může měnit vlastnosti poševního výtoku. Kromě toho, že postižená zažívá značně nepříjemné pocity a nemá jistotu v tom, […]

Číst celý článek

Detoxikace organismu pohledem nutričního speciality: Je detox vůbec správný?

01.02.2024

S příchodem nového roku přichází i různá novoroční předsevzetí. Jedním z nejčastějších je „očista“ a detoxikace organismu, abychom vcházeli do nového roku s tzv. „čistým štítem“. Je to ale skutečně zapotřebí? Potřebuje naše tělo skutečně detoxikační programy? Na to se podíváme v článku, který pro Vás napsala nutriční specialistka Mgr. Kristýna Kubíková. 

Číst celý článek

Steatóza jater (ztučnění) nesouvisí pouze s alkoholem. Co dělat, aby játra „zhubla“?

04.01.2024

Steatóza jater označuje nežádoucí a rizikový stav, kdy se v játrech nahromadí nadbytečné množství tuku (nad 5 % hmotnosti jater). Hlavním rizikovým faktorem ztučnění jater jsou různé metabolické stavy a tedy procesy proměny, které se v játrech odehrávají. Steatózu může vyvolat i nadměrné pití alkoholu a, co si budem, v Česku je alkohol velmi častou […]

Číst celý článek

Jak mít o svátcích v pohodě trávení?

30.11.2023

„Já si o svátcích jím co chci!“ řekl nejeden svátečník, kterého pak bolel žaludek a břicho se mu nafukovalo až do Tří králů. „Já o svátcích držím zásadně dietu!“ řekl si druhý a pak u sváteční tabule záviděl, jak si ostatní přidávají salátku, než se jim dosmaží třetí kapří podkovička a zatím si přicinkávali druhým […]

Číst celý článek