Velký jarní detox plán pro všechny odhodlané

Je tu jaro a s ním i čas na velkou jarní očistu. Možná už máte doma vygruntováno, odlehčili jste svůj šatník a provedli i očistu zahrady tak, abyste se mohli kochat krásou barevných jarních květů. Jarní očista není od věci v domácnosti, v šatníku, na zahradě. Měla by se však týkat i nás samotných, našeho těla, našich orgánů a jídelníčku.

Je tu jaro a s ním i čas na velkou jarní očistu. Možná už máte doma vygruntováno, odlehčili jste svůj šatník a provedli i očistu zahrady tak, abyste se mohli kochat krásou barevných jarních květů.

Jarní očista není od věci v domácnosti, v šatníku, na zahradě. Měla by se však týkat i nás samotných, našeho těla, našich orgánů a jídelníčku.

S jarní únavou i detoxem pomůže Blendea SUPERGREENS

Popořte celkovou očistu těla i mysli směsí Blendea SUPERGREENS.

  • Jediná lžička směsi zelených superpotravin se silným detoxikačním účinkem denně vám pomůže ustálit trávení, zlepšit stav pleti a nabije energií.
  • Vychutnejte si zdraví přímo z přírody obsažené v unikátní směsi zeleného ječmene, mladé pšenice, spiruliny a chlorelly.

složení Blendea SUPERGREENS

Plánujete velkou jarní očistu a nevíte, jak na to? Pomůže vám náš velký jarní detox plán!

jarni_detoxikace

Úroda ze zahrádek je pro jarní detox to nejvhodnější

1. Připravte se na detox se vším všudy

Stejně jako při hubnutí, při osvojování si nových zvyků nebo při zásadních životních změnách je i při detoxikaci klíčovým faktorem motivace.

Vymanit se ze zaběhnutých návyků, zvládnout své chutě, skutečně očistit jídelníček rozhodně není jen tak. Aby se vám to povedlo, potřebujete především dostatečnou motivaci.

Jak se motivovat?

Stanovte si konkrétní cíle a odměny. Můžete si například říct, že na dva týdny očistíte svůj jídelníček, a pokud se vám to povede, koupíte si něco hezkého na sebe. To zní dobře, ne?

Ještě lépe mohou znít tyto motivační cíle:

  • Chci zažít ten pocit lehkosti.
  • Chci cítit, že jsem fit.
  • Chci udělat něco pro sebe.
  • Chci být zdravější a krásnější.
  • Chci zapracovat na své kondici.

detoxikacni_jidelnicek

Zdraví a krása je skutečně hlavně v tom, co jíme

2. Dejte své jarní očistě konkrétní podobu

Jarní očista má mnoho podob, důležité je vybrat si jednu a té se držet. Měli byste si rozmyslet, zda vaše očista bude krátkodobá nebo dlouhodobá. Doba detoxikace určuje, jak bude vypadat váš jídelníček.

Nezapomeňte, že každé očistě by navíc měla předcházet přípravná fáze a přechod do běžného režimu by měl být postupný.

Ideální je očistě věnovat asi dva týdny, neměla by přitom být nějak drastická.

Jarní očistě, resp. půstu se na svém webu věnuje i vyhlášená výživová poradkyně Margit Slimáková. Ta objasňuje svůj pohled:

„Lepší jsou méně razantní, avšak zvládnutelná pravidla. Přísný půst pozbývá význam, pokud se při něm trápíme hladem. Nakonec ho stejně psychicky neustojíme. Moc smyslu nemá ani postit se jen pár dnů v roce, když pak po zbytek dnů jíme stravu z fast foodů.“/1/

Inspirací může být i video, kde Margit představuje svůj jídelníček:

TIP: Podrobný článek o půstu a hladovce

3. Očistěte jídelníček

V době jarní očisty jsou nežádoucí veškeré polotovary, umělá dochucovadla, konzervanty a barviva. Očistný jídelníček by měl odlehčit detoxikačním orgánům, ty tak získají prostor pro neutralizaci škodlivin usazených v organismu. Nežádoucí je také alkohol a nikotin. Vyplatí se omezit příjem masa a uzenin, mléčných výrobků, cukrovinek, bílého cukru nebo kofeinu.

TIP: Éčka v potravinách – které škodí a které ne? 

Základem jarní očisty by měly být obiloviny, semínka, ovoce a zelenina, mladé zelené rostlinky, jarní výhonky, bylinky a klíčky. Takováto strava je plná živých enzymů, vitamínů a minerálů, které se postarají o regeneraci celého těla.

Podpoří činnost vnitřních orgánů. Fungují jako antioxidanty. Díky obsahu vlákniny navíc zajistí důkladnou očistu střev a lepší vylučování škodlivin. Významný je také obsah chlorofylu, kterému jsou připisovány detoxikační účinky.

Vysoký podíl chlorofylu najdeme v zelených potravinách. Proto jsou také zelené potraviny jako chlorella, spirulina, mladý ječmen nebo zelená pšenice ideální součástí každé detoxikační kúry. Jarní očista s nimi dostane nový rozměr!

VIDEO: 4 detoxikační potraviny do smoothies.

Jak povzbudit vnitřní očistu organismu?

A nezapomeňte na dostatečný pitný režim!

Bez vody není život. Bez vody není ani detoxikace. Vylučování škodlivin ven z těla probíhá prostřednictvím vody. Voda je nezbytná pro většinu biochemických reakcí v organismu, tedy i těch metabolických a detoxikačních.

jarni_ocista

Důslednou detoxikací se budete cítit lehká jako pampeliška.. 🙂

4. Berte to s lehkostí

Jarní očista, jakýkoliv detox a nakonec i hubnutí může být zábava. Pokud si stanovíte cíle, budete pracovat s odměnami a pochvalami, může to být příjemný způsob jak kompletně změnit svoji životosprávu.

Může jít o první kroky k vašemu zdravějšímu životu. Držte se proto plánu, ale nevzdávejte se po prvním klopýtnutí. Odpusťte si případné prohřešky proti očistě.

Hledejte zdravější alternativy potravin

  • Pokud vás například honí chutě na sladké, než sáhnete po své oblíbené cukrovince, zkuste si nejprve dát některé ze sladkého ovoce. I ovoce obsahuje jednoduché cukry, ale s nimi i mnoho vitamínů a dalších cenných látek.
  • Možná máte rádi chroupání slaných brambůrek, mnohem zdravější chroupání vám skýtají oříšky. Chutnají výborně a ještě jsou zdrojem vzácných nenasycených mastných kyselin.
  • Jestli máte pocit, že potřebujete nějaký životabudič, vyměňte kávu třeba za zelený čaj. I zelený čaj vás nabije energií a také dávkou antioxidantů. Jako životabudič funguje i směs zelených superpotravin Blendea SUPERGREENS.

VIDEO: Vyzkoušejte detoxikační smoothie ze špenátu, ananasu, zeleného jablka, máty, citronu, Blendey SUPERGREENS a kokosové vody

Objevujte!

Objevujte nové chutě, barvy, vůně a pokrmy, které jsou zdravé, a přitom chutné a nápadité. Může jít třeba o nejrůznější kombinace smoothies. Tipy a recepty najdete i u nás na blogu!

pohyb_a_detoxikace

Pohyb, pitný režim a zdravá strava vás zbaví toxinů a to i bez nákupu doplňků

5. Buďte aktivní

Jarní očista může být pomocníkem proti jarní únavě. Strava plná živých enzymů vás nabije energií. Stejně tak vám prospěje energie slunečních paprsků, která se v lidském těle proměňuje na vitamín D. Pohyb venku udělá dobře na těle i na duši. Pokud to s jarní očistou myslíte vážně, jděte ven, a nadechněte se čerstvého vzduchu.

Je to jednoduché, zapojte do své jarní očisty hluboké dýchání. Hluboké dýchání povzbuzuje vnitřní očistné procesy. Každým nádechem dodáváte buňkám svého těla tolik potřebný kyslík. Čím více, tím lépe.

Okysličením buněk podpoříte také prostřednictvím pohybu. Fyzická aktivita vede k lepšímu prokrvení, tím i okysličení tkání. Podporuje činnost vnitřních orgánů, je nezbytná pro správnou funkci střev. S pohybem také dochází k aktivaci lymfatického systému, a tím i zvýšenému odplavování škodlivin z tkání.

Prostřednictvím pohybu také můžete aktivovat svůj metabolismus, i ten bazální. Pohyb totiž pomáhá utváření svalové hmoty. Svaly přitom spotřebují více energie než tuky (i v klidovém stavu).

To potvrzuje i lékař a obezitolog z III. interní kliniky LF UK a Všeobecné fakultní nemocnice Martin Matoulka, Ph. D:

„Jedinou cestou, jak zrychlit metabolismus, je postupně vybudovat svaly. Tím se zvýší zastoupení tkáně, která v době klidu pálí energii.“/5/

Náš tip! Pokud usilujete o vybudování svalové hmoty, přijdou vám vhod bílkoviny. Velkou dávku kvalitních bílkovin najdete ve směsi Blendea SUPERGREENS.

Zajímají vás více o detoxikaci? Užitečné informace najdete v těchto článcích:

ČTĚTE DÁLE: Superpotraviny z pohledu historie i současnosti.

autor

Radka X Křivánková

Popsala jsem stohy papírů. Zaplnila jsem nespočet webových stránek články o zdravé výživě a životním stylu. A přece je pro mě toto téma nadále nevyčerpatelnou studnicí. Jíst zdravě je jednoduché. Klíčem je spokojenost. Cílem je cítit se dobře. A přece se mnoho z nás trápí s tím, co jíst, kdy jíst, jak jíst. A přece jsou tu věčné diety založené na omezování a nespokojenosti se sebou samým. Tak jsem stvořila PARADOX dietu, dietu zaměřenou na spokojenost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Zánět močových cest chytnete nahned. Jak se projevuje a léčí?

30.07.2024

Zánět močových cest vás zajímá ze 2 důvodů: Buď před ním máte respekt a zajímá vás, čemu všemu se vyhýbat nebo vám jej urolog již diagnostikoval a nyní hledáte možnosti úlevy a rady, aby se opět nevrátil. Standardně přicházím se všemi odpověďmi. Nejčastější příčinou zanícených močových cest je bakteriální infekce bakterií Escherichia coli nebo různá […]

Číst celý článek

Sleepy girl mocktail podpoří spánek, ale neohrozí linii 🍒😴

16.07.2024

Dnes se podíváme na nový tiktokový trend, kterým je sleepy girl mocktail a tedy moktejl ospalé dívky. Přiznám se, že TikTok nesleduji, nicméně jako značka Blendea trendy sledujeme a přizpůsobujeme jim svou nabídku. Jako zdravější alternativu přeslazených mocktailů, které zvlášť v létě neoceníte kvůli snaze udržet si štíhlou postavu do plavek a do svých tiktokových […]

Číst celý článek

Kyselina listová v těhotenství: Nebeská mana pro plod i kojence 👼🍀

05.06.2024

Kyselina listová se doporučuje každé těhotné ženě a také kojícím matkám. Pokud jste těhotná nebo otěhotnět teprve plánujete, váš lékař vám již kyselinu listovou pravděpodobně doporučil. Mimo zelených druhů zeleniny a dalších rostlinných potravin obsahují kyselinu listovou také doplňky stravy, ve kterých lze efektivněji dávkovat optimální denní množství v dobře vstřebatelné formě. V menším množství […]

Číst celý článek

Shilajit: Zdraví prospěšná pryskyřice? Jak se jí a co dělá? 🪨

14.05.2024

Shilajit je přírodní látka rostlinného původu s různými zdravotními účinky. Je to pryskyřice a tedy lepkavá, tmavá hmota podobná dehtu nebo syrové ropě, která se v přirozené formě vyskytuje různě po světě. Historicky nejvyšší oblibu si získala v tradiční ajurvédské a tedy původní indické medicíně. V článku jmenuji aktuálně dostupné důkazy o zdravotních účincích shilajitu, […]

Číst celý článek

Co je v doplňku lepší, extrakt nebo prášek ze sušené rostliny?

25.04.2024

Věčné téma a jeden z prvních požadavků na složení doplňků stravy: Užívat doplňky s extrakty z rostlin nebo sušené prášky či práškové směsi z celých surovin? Každá forma doplňků má své plusy i mínusy. Jelikož v Blendea vyrábíme několik doplňků v obou formách, vysvětleme si, pro koho je která vhodná a proč.

Číst celý článek

Bestseller SUPERGREENS hlásí nové svěží příchutě: lesní směs, mango, hruška, višeň a švestka 😍

17.04.2024

Co jste po nás chtěli, to jsme pro vás vyrobili! A pokud jste náhodou nechtěli nic, i tak budete příjemně překvapení. O co jde?

Číst celý článek

Rozmarýnový olej: Na vlasy jako stvořený 👩🏼

21.03.2024

Výraz Rozmarýnový olej na vlasy hledá na českém internetu přes 6000 lidí měsíčně (!!). Jelikož rozmarýnový olej nově přidáváme do vlasového séra pod značkou Blendea, opět jsem si sedl nad odborné zdroje a hledal v nich důkazy jak rozmarýnový olej působí na růst a kvalitu vlasů a jakou roli hraje v prevenci před jejich vypadáváním. […]

Číst celý článek

Atopický ekzém jako důsledek mikrobiální dysbiózy. Jak souvisejí a co jíst? 🤔

12.03.2024

O příčinách vzniku atopického ekzému a metodách, jak jej zklidnit svépomocí jsem již obsáhlý článek psal nedávno. Na svět ale přicházejí pořád nové vědecké studie, které míru závažnosti a úlevu od atopického ekzému spojují se zdravím střev a tím, co přesně jíme. Důležité je zde zdraví střevní mikrobioty a optimální stav toho, co vědci nazývají […]

Číst celý článek

Vaginální mykóza: Příčiny a protikvasinková dieta, která vás zbaví infekce 🍄

22.02.2024

Vaginální mykóza je bezesporu nepříjemný a rizikový intimní problém způsobený vaginální kvasinkovou infekcí. Příznaky jsou vesměs nepříjemné a postiženou omezují v denních návycích i hygieně. Mykóza se projevuje pálením, podrážděním, zarudnutím a svěděním kůže kolem pochvy, zároveň může měnit vlastnosti poševního výtoku. Kromě toho, že postižená zažívá značně nepříjemné pocity a nemá jistotu v tom, […]

Číst celý článek

Detoxikace organismu pohledem nutričního speciality: Je detox vůbec správný?

01.02.2024

S příchodem nového roku přichází i různá novoroční předsevzetí. Jedním z nejčastějších je „očista“ a detoxikace organismu, abychom vcházeli do nového roku s tzv. „čistým štítem“. Je to ale skutečně zapotřebí? Potřebuje naše tělo skutečně detoxikační programy? Na to se podíváme v článku, který pro Vás napsala nutriční specialistka Mgr. Kristýna Kubíková. 

Číst celý článek