Jak oživit zimou zničené konečky vlasů?

Jaro už je téměř za dveřmi, ale mrazivé večery vám stále připomínají polámané konečky vlasů? Předtím, než se rozhodnete sáhnout po nůžkách, zkuste několik tipů, které dokáží vlasy oživit a vrátit jim tu původní vitalitu.

Proč vlasy v zimě tolik trpí?

Pletené čepice, svetry a hromada teplého oblečení, které nás sice chrání před zimou, ale ničí naše vlasy. Přičtěte k tomu fakt, že jsme svou hřívu vystavovali častým tepelným změnám a máte odpověď. Nadměrné pocení pokožky pod čepicí navíc může vést k tvoření lupů nebo lámání vlasů. Co se s tím tedy dá dělat?

maz a vlasy
Mráz vlasy vysušuje více než přímé slunce.

Vsaďte na kvalitní vlasovou kosmetiku

Dopřejte své hřívě péči, kterou si zaslouží. Sáhněte po přírodních přípravcích, které o vaše vlasy budou pečovat jedna báseň. Chemické šampony s parabeny a silikony totiž nejsou tou nejlepší cestou, kterou bychom měli jít. Tyto produkty vlasy zatěžují a způsobují různé alergie. Kosmetika s přírodními složkami udržuje vlasovou pokožku přirozeně zdravou a vyživuje vlas tak, jak si zaslouží.

Vynechte fénování i žehlení

Horký vzduch nebo rozžhavené plochy žehličky vlasy vysušují a to nechceme. Už tak je k nim zima krutá. Pokud máte fén se studeným vzduchem, použijte ten.

Mnohem lepší je ale nechat vlasy přirozeně uschnout a nezatěžovat je. Jestliže si ale potřebujete vlasy vysušit rychle, sáhněte alespoň po nějakém pečujícím spreji, který chrání před horkem.

Žehličku se pokusme vynechat úplně. Vždyť vlnité vlasy mají také něco do sebe 🙂

Tři tipy, jak udělat vlnité vlasy bez použití kulmy nebo jiné tepelné úpravy.

Domácí masky na vlasy

Zkuste například banánovou. Toto exotické ovoce má totiž opravdu široké využití. Pro zjemění těsta bábovky nebo palačinek sáhneme po banánu a pro záchranu suchých vlasů bychom měli udělat to samé. Obsah draslíku a přirozeně se vyskytujících vitamínů má kouzelné zjemňující účinky.

Banán stačí rozmačkat na kašičku a nanést po celé délce vlasů. Pro ještě intenzivnější účinek můžete přidat třeba pár kapek jojobového oleje, který hydrataci ještě podpoří. Na vlasech nechte odpočívat cca 30 minut a poté opláchněte a umyjte svým oblíbeným šamponem. Vaše vlasy budou jemné a důkladně vyživené.

Nepoužívejte horkou vodu

V zimních měsících je horká lázeň hodně uvolňující a pro mnohé z nás oblíbená. Nehledě na to, že tak vysušujeme kůži, trpí i vlasy. Při mytí vlasů byste tudíž měli používat výhradně vlažnou nebo chladnější vodu. Vlasy vám za to poděkují leskem a pružností.

Jak to ale skutečně je s těmi koupelemi, to popisujeme s článku Horké koupele a jejich účinky na tělo i mysl.

zdravé vlasy během zimy
Za zdravými vlasy stojí mnoho faktorů. Nepodceňujte je.

Spolehněte se na pestrou sezónní stravu

Pro celkové zdraví celého těla je pestrá strava velice důležitá. Bez toho mít zdravé vlasy nikdy nebudete. Sezónnost našeho jídelníčku zajistí většinu potřebných vitamínů, které mají na starosti třeba práve vlasy a vlasovou pokožku. Tyto látky však můžete přijímat i ve formě doplňků stravy.

Například vitamin C je důležitý pro růst vlasů a tvorbu kolagenu. Od toho se odráží i zdravé klouby, zuby nebo nehty. Dostatkem vitaminu C můžete dokonce předejít i nadměrnému vypadávání nebo dokonce předčasnému šedivění vlasů.

Naštěstí existuje Blendea SUPERBEAUTY. Díky této směsi doplníte potřebné vitaminy a ještě si pochutnáte. Lze totiž konzumovat jako drink nebo například přidat do snídaňové kaše, které zároveň dodá svěží ovocnou chuť.

Blendea SUPERBEAUTY složení
Čisté a přírodní složení směsi Blendea SUPERBEAUTY. Klikněte na tlačítko a čtěte o všech prospěšných účincích na kvalitu a zdraví vlasů, pleti a nehtů.

Kamila Bárnetová

Můj život se točí okolo zvířat, přírody, marketingu a zdravého životního stylu. Už pěknou řadu let jsem vegetariánkou, ve volných chvílích sportuji nebo létám po světě. Cestování je totiž má největší vášeň. Poznávání nových míst, kultur, jídla a vystupování z komfortní zóny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Zánět močových cest chytnete nahned. Jak se projevuje a léčí?

30.07.2024

Zánět močových cest vás zajímá ze 2 důvodů: Buď před ním máte respekt a zajímá vás, čemu všemu se vyhýbat nebo vám jej urolog již diagnostikoval a nyní hledáte možnosti úlevy a rady, aby se opět nevrátil. Standardně přicházím se všemi odpověďmi. Nejčastější příčinou zanícených močových cest je bakteriální infekce bakterií Escherichia coli nebo různá […]

Číst celý článek

Sleepy girl mocktail podpoří spánek, ale neohrozí linii 🍒😴

16.07.2024

Dnes se podíváme na nový tiktokový trend, kterým je sleepy girl mocktail a tedy moktejl ospalé dívky. Přiznám se, že TikTok nesleduji, nicméně jako značka Blendea trendy sledujeme a přizpůsobujeme jim svou nabídku. Jako zdravější alternativu přeslazených mocktailů, které zvlášť v létě neoceníte kvůli snaze udržet si štíhlou postavu do plavek a do svých tiktokových […]

Číst celý článek

Kyselina listová v těhotenství: Nebeská mana pro plod i kojence 👼🍀

05.06.2024

Kyselina listová se doporučuje každé těhotné ženě a také kojícím matkám. Pokud jste těhotná nebo otěhotnět teprve plánujete, váš lékař vám již kyselinu listovou pravděpodobně doporučil. Mimo zelených druhů zeleniny a dalších rostlinných potravin obsahují kyselinu listovou také doplňky stravy, ve kterých lze efektivněji dávkovat optimální denní množství v dobře vstřebatelné formě. V menším množství […]

Číst celý článek

Shilajit: Zdraví prospěšná pryskyřice? Jak se jí a co dělá? 🪨

14.05.2024

Shilajit je přírodní látka rostlinného původu s různými zdravotními účinky. Je to pryskyřice a tedy lepkavá, tmavá hmota podobná dehtu nebo syrové ropě, která se v přirozené formě vyskytuje různě po světě. Historicky nejvyšší oblibu si získala v tradiční ajurvédské a tedy původní indické medicíně. V článku jmenuji aktuálně dostupné důkazy o zdravotních účincích shilajitu, […]

Číst celý článek

Co je v doplňku lepší, extrakt nebo prášek ze sušené rostliny?

25.04.2024

Věčné téma a jeden z prvních požadavků na složení doplňků stravy: Užívat doplňky s extrakty z rostlin nebo sušené prášky či práškové směsi z celých surovin? Každá forma doplňků má své plusy i mínusy. Jelikož v Blendea vyrábíme několik doplňků v obou formách, vysvětleme si, pro koho je která vhodná a proč.

Číst celý článek

Bestseller SUPERGREENS hlásí nové svěží příchutě: lesní směs, mango, hruška, višeň a švestka 😍

17.04.2024

Co jste po nás chtěli, to jsme pro vás vyrobili! A pokud jste náhodou nechtěli nic, i tak budete příjemně překvapení. O co jde?

Číst celý článek

Rozmarýnový olej: Na vlasy jako stvořený 👩🏼

21.03.2024

Výraz Rozmarýnový olej na vlasy hledá na českém internetu přes 6000 lidí měsíčně (!!). Jelikož rozmarýnový olej nově přidáváme do vlasového séra pod značkou Blendea, opět jsem si sedl nad odborné zdroje a hledal v nich důkazy jak rozmarýnový olej působí na růst a kvalitu vlasů a jakou roli hraje v prevenci před jejich vypadáváním. […]

Číst celý článek

Atopický ekzém jako důsledek mikrobiální dysbiózy. Jak souvisejí a co jíst? 🤔

12.03.2024

O příčinách vzniku atopického ekzému a metodách, jak jej zklidnit svépomocí jsem již obsáhlý článek psal nedávno. Na svět ale přicházejí pořád nové vědecké studie, které míru závažnosti a úlevu od atopického ekzému spojují se zdravím střev a tím, co přesně jíme. Důležité je zde zdraví střevní mikrobioty a optimální stav toho, co vědci nazývají […]

Číst celý článek

Vaginální mykóza: Příčiny a protikvasinková dieta, která vás zbaví infekce 🍄

22.02.2024

Vaginální mykóza je bezesporu nepříjemný a rizikový intimní problém způsobený vaginální kvasinkovou infekcí. Příznaky jsou vesměs nepříjemné a postiženou omezují v denních návycích i hygieně. Mykóza se projevuje pálením, podrážděním, zarudnutím a svěděním kůže kolem pochvy, zároveň může měnit vlastnosti poševního výtoku. Kromě toho, že postižená zažívá značně nepříjemné pocity a nemá jistotu v tom, […]

Číst celý článek

Detoxikace organismu pohledem nutričního speciality: Je detox vůbec správný?

01.02.2024

S příchodem nového roku přichází i různá novoroční předsevzetí. Jedním z nejčastějších je „očista“ a detoxikace organismu, abychom vcházeli do nového roku s tzv. „čistým štítem“. Je to ale skutečně zapotřebí? Potřebuje naše tělo skutečně detoxikační programy? Na to se podíváme v článku, který pro Vás napsala nutriční specialistka Mgr. Kristýna Kubíková. 

Číst celý článek