Horké koupele a jejich účinek na tělo i mysl

Možná mají mnozí z nás zafixované večerní koupele jen jako rutinu a očistu, abychom nechodili spát zašpinění. Pravdou však je, že objetí teplé vody má na organismus mnohem více pozitivních účinků. Jaké to jsou se dozvíte v tomto článku ?

Jen si představte, jak se po dlouhém pracovním dni ponoříte do horké lázně a prostě jen jste. Jednoduše tak na pár okamžiků hodíte všechny starosti za hlavu a smyjete ze sebe všechen stres a nátlak okolního světa. Skvělá představa, že?

uklidňující květinová lázeň
Večerní uklidňující lázeň s květinami

Jaké jsou pozitivní účinky koupele?

  • Studie Neila Morrise z roku 2002 dokazuje, že každodenní koupele zlepšují psychickou vyrovnanost, snižují negativní smýšlení a podporují pocit radosti.
  • Horká vana dokáže spolehlivě uvolnit namožené svalstvo po sportovních výkonech nebo náročném dni v práci a snížit tak svalovou horečku.
  • Podporuje krevní oběh.
  • Pomáhá imunitnímu systému fungovat efektivněji.
  • Prohřeje organismus při podchlazení v zimních dnech.

Jak by měla vypadat správná koupel?

Pokud jste milovníci horké vody tak, až vám z toho rudne pokožka, dejte si pozor. Ideální teplota koupele je 32-35°C, což je o malinko méně, než má standardně lidský organismus. Při vyšší teplotě už totiž hrozí zvýšení krevního tlaku a kůže pak rozhodně nebude mít tak zdravou kondici, jakou by měla mít. Při teplotě lázně 40°C a více může být pokožka vysušená a mohou se objevovat i popáleniny.

Naložení ve vodě byste také neměli být zbytečně dlouho. Optimální čas je tak 10-20 minut, i když je občas hodně lákavé ve vaně setrvat až do konce života 🙂 Tak moc příjemné koupele jsou.

Šumivá bomba do koupele blendea
Šumivka do koupele, která zjemní kůži a provoní koupelnu

Recept na domácí bath bomb pro ještě větší požitek

Pro ještě větší požitek z odpočinku můžete využít barevné vodní bomby, které si jednoduše vyrobíte i doma. Potřebujete k tomu jen pár ingrediencí.

  • 1 hrnek jedlé sody
  • 1/2 hrnku kyseliny askorbové (Vitamin C)
  • 1/2 hrnku epsomské soli
  • 1/2 hrnku bramborového škrobu
  • 2 lžičky mandlového oleje
  • 5-7 kapek esenciálního oleje dle vašeho výběru (my použili růži)
  • 2 lžičky vody
  • 3 lžičky zkrášlující směsi Blendea SUPERBEAUTY

Dále je třeba mít větší mísu, metličku a formičku na bath bomb.

Co je zkrášlující směs Blendea SUPERBEAUTY?

Směs sušeného bobulovitého ovoce, houby tremelly, jílu křemeliny a kořene čekanky, která posilňuje hustotu a lesk vlasů, pevnost a růst nehtů a jasný tón pleti.

Má výbornou ovocnou chuť a prospěšné účinky. Klikněte na tlačítko níže a čtěte o nich podrobněji.

Postup:

  1. Smícháme suché ingredience.
  2. Přidáme oleje i vodu a vytvoříme směs, která bude pod tlakem držet tvar.
  3. Šumivou směsí pěchujeme formičky a tvoříme tak vodní bombičky, které nám nejen provoní koupelnu, ale i zjemní kůži při koupeli.

Koupelovou bombu vhodíte do teplé vody, ta krásně vyšumí a vaše kůže bude po koupeli mnohem jemnější. Věřte, že si čas strávený v koupelně budete užívat více než kdy dřív.

A co na téma koupelí říká Peter Chodelka, zakladatel značky Blendea?

Peter Chodelka
Peter Chodelka, zakladatel značky Blendea

Při jaké příležitosti nebo z jakého důvodu se vždy rozhodneš pro koupel namísto sprchy?

Ja mám kúpeľ ako relax a meditáciu. Takže účel kúpele nie je iba sa umyť, ale skôr zrelaxovať a trošku spomaliť po celom dni, prípadne aj fyzickej aktivite. 

Jak tvá koupel vypadá? Máš nějaké rituály?

Zapálim si sviečku, pustím pomalú hudbu a väčšinou začnem krátkou meditáciou. Ponorím sa do vody, zavriem oči a spravím 10 hlbokých nádychov a výdychov.

Možností, jak si tuto chvíli pro sebe můžete užít je skutečně spousta. Doporučuji také směs Blendea SUPERCHILL. Popíjet v bublinkové lázni lahodné kakao je totiž dokonalá kombinace.

Tomu už se možná vyrovná pouze pravé šampaňské. SUPERCHILL má mimojiné i skvělé účinky. Uklidňuje mysl a navozuje zasloužený relax, což je taková oáza například po náročném pracovním dni.

Blendea SUPERCHILL, složení
Složení relaxační směsi Blendea SUPERCHILL

Kamila Bárnetová

Můj život se točí okolo zvířat, přírody, marketingu a zdravého životního stylu. Už pěknou řadu let jsem vegetariánkou, ve volných chvílích sportuji nebo létám po světě. Cestování je totiž má největší vášeň. Poznávání nových míst, kultur, jídla a vystupování z komfortní zóny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Co je v doplňku lepší, extrakt nebo prášek ze sušené rostliny?

25.04.2024

Věčné téma a jeden z prvních požadavků na složení doplňků stravy: Užívat doplňky s extrakty z rostlin nebo sušené prášky či práškové směsi z celých surovin? Každá forma doplňků má své plusy i mínusy. Jelikož v Blendea vyrábíme několik doplňků v obou formách, vysvětleme si, pro koho je která vhodná a proč.

Číst celý článek

Bestseller SUPERGREENS hlásí nové svěží příchutě: lesní směs, mango, hruška, višeň a švestka 😍

17.04.2024

Co jste po nás chtěli, to jsme pro vás vyrobili! A pokud jste náhodou nechtěli nic, i tak budete příjemně překvapení. O co jde?

Číst celý článek

Rozmarýnový olej: Na vlasy jako stvořený 👩🏼

21.03.2024

Výraz Rozmarýnový olej na vlasy hledá na českém internetu přes 6000 lidí měsíčně (!!). Jelikož rozmarýnový olej nově přidáváme do vlasového séra pod značkou Blendea, opět jsem si sedl nad odborné zdroje a hledal v nich důkazy jak rozmarýnový olej působí na růst a kvalitu vlasů a jakou roli hraje v prevenci před jejich vypadáváním. […]

Číst celý článek

Atopický ekzém jako důsledek mikrobiální dysbiózy. Jak souvisejí a co jíst? 🤔

12.03.2024

O příčinách vzniku atopického ekzému a metodách, jak jej zklidnit svépomocí jsem již obsáhlý článek psal nedávno. Na svět ale přicházejí pořád nové vědecké studie, které míru závažnosti a úlevu od atopického ekzému spojují se zdravím střev a tím, co přesně jíme. Důležité je zde zdraví střevní mikrobioty a optimální stav toho, co vědci nazývají […]

Číst celý článek

Vaginální mykóza: Příčiny a protikvasinková dieta, která vás zbaví infekce 🍄

22.02.2024

Vaginální mykóza je bezesporu nepříjemný a rizikový intimní problém způsobený vaginální kvasinkovou infekcí. Příznaky jsou vesměs nepříjemné a postiženou omezují v denních návycích i hygieně. Mykóza se projevuje pálením, podrážděním, zarudnutím a svěděním kůže kolem pochvy, zároveň může měnit vlastnosti poševního výtoku. Kromě toho, že postižená zažívá značně nepříjemné pocity a nemá jistotu v tom, […]

Číst celý článek

Detoxikace organismu pohledem nutričního speciality: Je detox vůbec správný?

01.02.2024

S příchodem nového roku přichází i různá novoroční předsevzetí. Jedním z nejčastějších je „očista“ a detoxikace organismu, abychom vcházeli do nového roku s tzv. „čistým štítem“. Je to ale skutečně zapotřebí? Potřebuje naše tělo skutečně detoxikační programy? Na to se podíváme v článku, který pro Vás napsala nutriční specialistka Mgr. Kristýna Kubíková. 

Číst celý článek

Steatóza jater (ztučnění) nesouvisí pouze s alkoholem. Co dělat, aby játra „zhubla“?

04.01.2024

Steatóza jater označuje nežádoucí a rizikový stav, kdy se v játrech nahromadí nadbytečné množství tuku (nad 5 % hmotnosti jater). Hlavním rizikovým faktorem ztučnění jater jsou různé metabolické stavy a tedy procesy proměny, které se v játrech odehrávají. Steatózu může vyvolat i nadměrné pití alkoholu a, co si budem, v Česku je alkohol velmi častou […]

Číst celý článek

Jak mít o svátcích v pohodě trávení?

30.11.2023

„Já si o svátcích jím co chci!“ řekl nejeden svátečník, kterého pak bolel žaludek a břicho se mu nafukovalo až do Tří králů. „Já o svátcích držím zásadně dietu!“ řekl si druhý a pak u sváteční tabule záviděl, jak si ostatní přidávají salátku, než se jim dosmaží třetí kapří podkovička a zatím si přicinkávali druhým […]

Číst celý článek

Reflux: Co dělat, když se obsah žaludku vrací přes jícen a proč se to děje?

25.11.2023

Reflux, v lékařském slovníku gastroezofageální reflux, v lidské řeči reflux jícnu nebo kyselý reflux označuje častou poruchu, kdy se natrávená potrava a žaludeční šťávy vracejí zpět do jícnu. Jícen je trubice spojující hltan s žaludkem. Reflux vyvolává nepříjemné pálení žáhy, krkání, pocity překyselení, tíhy, tlaku a bolesti na hrudi a někdy až zvracení. Mnozí lidé […]

Číst celý článek

Příběh vzniku značky Blendea: Jak to celé začalo?

06.11.2023

Znáte takové ty šťastné a obdivuhodné příběhy, kdy jeden člověk dostane skvělý nápad, zrealizuje ho, úspěšně proslaví a lidé se jdou utlouct, aby si mohli výrobek koupit taky? Příběhy, které končí někde na pláži na Bali, kde se pak onen šikovný člověk vyvaluje a postuje na sítě záviděníhodné fotky? Podobný, ne-li stejný je i příběh […]

Číst celý článek