• Domov
 • Recepty
 • Blog
 • Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea): Krásná květinka pro podporu mentální výkonnosti a tělesné kondice 🧠💪

Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea): Krásná květinka pro podporu mentální výkonnosti a tělesné kondice 🧠💪

Každý z času na čas potřebujeme mentální vzpruhu, která by podpořila naši soustředěnost, psychickou výkonnost, paměť, pozornost, a ideálně urychlila schopnost učit se. Obvykle sáhneme po kávě či jiném legálním stimulantu, protože jsou nejdostupnější.

Existuje ale několik tradičních a rovněž dostupných bylin, které nám pomohou nakopnout duševní výkonnost aniž bychom si na nich vytvořili závislost. Mezi tyto rostliny patří i dobře známá a vyhledávaná Rozchodnice růžová, krásná to květinka :)

Podíváme se na všechny vědecky potvrzené prospěšné účinky, najdeme vhodnou denní dávku a vyjmenujeme si případné negativní účinky.

Zároveň vám krátce představím náš nový produkt - kapsle Rhodiola BIO Organic s obsahem 600 mg rozchodnice v jedné denní dávce. Jelikož dnes byla sobota a já se i přesto vybral do práce, jednu kapsli jsem si "lupnul" hned ráno, abych se na článek soustředil co nejlépe a lépe se mi psalo :) Zda to fungovalo posuďte sami.

Rozchodnice růžová, účinky a dávkování
Nalevo vidíte kořen rozchodnice, který má nejsilnější zdravotní účinky, napravo samotnou rostlinku, která je jinak moc moc hezká 🙂 Nasaďte si ji i vy, milí čtenáři.

Český název: Rozchodnice růžová, Rozchodník růžový, slovensky: Rozchodnica ružová

Lidové názvy: růžovka, rozchodník, arktický kořen, sibiřský kořen, zlatý kořen

Vědecky podložené zdravotní účinky Rozchodnice růžové

Rozchodnice, konkrétně její kořen pomáhá posílit vaše reakce na fyzické i duševní stresory. To jsou vlivy nebo situace, které na nás působí jako zátěž a vyvolávají stresovou reakci. Rozchodnice patří mezi známé adaptogeny a má tzv. adaptogenní účinky, co znamená, že pomáhá lépe se přizpůsobit stresujícím podmínkám a překonat je. Za nejsilnější účinné látky považují vědci rozavín a salidrozid.

Mezi fyzické stresory patří třeba tělesné vyčerpání z práce, ze sportovního tréninku, ale také dlouhodobá únava a nedostatek spánku.

 • Mezi stresory patří i existující zranění nebo nemoci. Bolest a omezená pohyblivost negativně ovlivňuje kvalitu života a představuje nechtěnou stresovou zátěž.
 • Stresovat nás může i náhlá změna životního stylu (typicky různé extrémní diety), změna prostředí, ve kterém žijeme nebo změna pracoviště. Než se člověk naplno aklimatizuje, podléhá nějaký čas stresorům.
 • Za stresory považujte i extrémně nízké či vysoké teploty, hluk, špatné osvětlení a znečištěné životní prostředí.

Duševní stresory mají vliv na psychické a emocionální zdraví. Nejčastěji mezi ně patří pracovní stres, kdy jsme pod tlakem, nestíháme své povinnosti a neustále někam potřebujeme spěchat (vítejte v mém světě 🙂 ).

 • Psychický stres si přenášíme i do soukromého života, kde se stresory stávají vztahové konflikty, rozchody a rozvody, strach o vlastní děti, finanční potíže nebo úmrtí blízkého člověka.
 • Duševní stresory doprovázejí i nové události jako změny zaměstnání, stěhování na nové místo, různé životní epizody nebo narození dítěte.

Uznejte, že se stresory se v určité míře potýkáme všichni a je velmi náročné se jim vyhýbat úplně. Praktiky cokoliv, co vyvolává tělesnou či duševní zátěž, lze považovat za stresor. Rozchodnice vám pomůže vyrovnat se se stresory rychleji a příjemněji.

Rozchodnice růžová podporuje funkce mozku (tzv. kognitivní funkce)

Cože jsou to ony tajemné kognitivní funkce, které rozchodnice podporuje?

 • Kognitivní funkce jsou mentální schopnosti člověka spojené s myšlením a zpracováním informací. Patří sem pozornost, paměť, učení, myšlení, percepce a jazykové schopnosti.
 • Díky pozornosti se dovedeme soustředit na důležité věci a povinnosti.
 • Díky paměti si informace zapamatujeme a dovedeme si je rychle vybavit.
 • Učení je proces získávání nových znalostí.
 • Myšlení zahrnuje logické uvažování a řešení problémů.
 • Percepce je vnímání smyslových podnětů.
 • Jazykové schopnosti nám umožňují porozumět a používat jazyk.
Kognitivní funkce jsou vlastně to, díky čemu jsme všichni myslící bytosti. Rozchodnice růžová tyto důležité funkce účinně podporuje a posilňuje.

Mozek přirozeně udržujeme v efektivním chodu díky zdravé výživě a dostatečnému odpočinku. Rozchodnice spolu s dalšími rostlinami tuto snahu velmi efektivně podporuje.

Zmíním ještě studie na zvířatech, kterým rozchodnice zlepšila paměť a měla na ně antidepresivní účinek. Zvířatům zlepšila zmíněné kognitivní funkce a spravila poruchy nálady. Sice netuším, jak vypadá laboratorní krysa s depresí, ale co říkají studie je pro nás vždy svaté 🙂

Rozchodnice růžová pro podporu kognitivních funkcí
SZPI potvrzuje příznivý vliv na kognitivní výkon, a dokonce i podporu normálního trávení a krevního oběhu

Rozchodnice růžová pomáhá tlumit stres

Rozchodnice jako adaptogen zvyšuje tělesnou i duševní odolnost vůči stresovým vlivům. Odborníci potvrzují, že užívání rozchodnice během stresujících období vám je pomůže lépe zvládat.

Hodí se takřka ve všech náročných situacích, typicky během zkouškových období ve škole, při náročných zadáních v práci (přesně zde se rozchodnice hodí pro mě 🙂 ), dokonce při syndromu vyhoření z chronického stresu, při partnerských krizích (ovšem rozchodnice je za vás nevyřeší, pouze pomůže lépe se na problémy připravit a nedělat si z nich zas tak těžkou hlavu), při depresích a kdykoliv jindy, kdy potřebujete cílenou tělesnou i duševní vzpruhu.

Cituji výsledky souhrnu několika vědeckých studií:

„Experimentální skupina prokázala významné snížení úzkosti, stresu, hněvu, zmatenosti a deprese. Po 14 dnech účastníci hlásili významné zlepšení celkové nálady. Nebyly pozorovány žádné relevantní rozdíly v kognitivní výkonnosti mezi skupinami. Rozchodnice růžová vykazovala příznivý efekt na snášenlivost stresorů.“

K nejcitelnějšímu zlepšení došlo hned v prvním týdnu užívání, ale příjemné pocity vydržely až do konce experimentu.

Studie hodnotily jeden konkrétní výrobek z rozchodnice, který pochopitelně jmenovat nebudu. Šlo ale o dávku 400 mg rozchodnice denně po dobu 14 dnů. Zdůrazním, že jedna kapsle Blendea Rhodiola BIO Organic obsahuje až 600 mg, takže se můžete připravit na velmi podobné, ne-li ještě silnější účinky.
Rozchodnice růžová proti stresu
Podle SZPI rozchodnice díky tlumení stresu navozuje emoční komfort

Rozchodnice růžová pomáhá proti únavě

Stres, spousta povinností a nedostatek spánku spolehlivě vyvolají fyzické i duševní vyčerpání. Rozchodnice pomůže i zde a opět díky svým adaptogenním vlastnostem. I únava totiž patří mezi základní stresory.

Účastníci několika vědeckých studií užívali 8 týdnů denně 400 mg kořene a ve výsledku hlásili účinnou pomoc s chronickou, a tedy dlouhodobou únavou. Zároveň si pochvalovali mírnější příznaky stresu, zlepšení nálady, podporu koncentrace a celkové zlepšení kvality svých životů.

Rozchodnice růžová pro zmírnění únavy
SZPI potvrzuje, že rozchodnice tlumí stres způsobený únavou, a zároveň stimuluje nervový systém

Rozchodnice růžová snižuje příznaky deprese

Výskyt deprese aktuálně celosvětově narůstá a je velmi vhodné bránit se pře ní třeba i pomocí rozchodnice. Deprese dovede z postiženého v rychlém čase udělat úplně jiného člověka. Ovlivňuje, jak se člověk cítí (strašně) a jak jedná (apaticky až vůbec nijak). Příčinou depresí je nejčastěji nerovnováha až vyčerpání neurotransmiterů (dopamin, noradrenalin, serotonin), které přenášejí nervové vzruchy.

Lékař (psycholog nebo psychiatr) proti depresi předepisuje antidepresiva, která pomáhají vyladit neurotransmitery do rovnováhy. Rozchodnice sice není lékem na předpis, ale vykazuje významně podobné pozitivní účinky. Pokud depresí nedejbože trpíte, schválně se svého lékaře na rozchodnici zeptejte. Posoudí léky, které vám předepsal a navrhne bezpečnou dávku rozchodnice.

Vědecká studie zjistila následovné:

57 pacientům s depresivní poruchou lékaři 12 týdnů náhodně dávkovali rhodiolu, konkrétní antidepresivum anebo placebo (neúčinnou látku).

Rhodiola i antidepresivum úspěšně snížily příznaky deprese, přičemž lék účinkoval lépe a výrazněji. Rhodiola ale měla mnohem méně vedlejších účinků a pacienti ji snášeli mnohem lépe.

Rhodiola není lék, ale pro pacienty může mít velmi uspokojivý tlumivý účinek proti depresi díky pozitivnímu vlivu na hladinu neurotransmiterů.

Rozchodnice růžová pro lepší sportovní výkon

Díky tomu, že rhodiola snižuje tělesnou i duševní únavu, pomáhá zlepšit sportovní výkony. Pokud sportujete a někdy máte pocit, že je toho na vás nějak moc, rozchodnice je skvělým pomocníčkem, jak se ze zátěže nezhroutit.

Tato studie uvádí, že užívání rozchodnice před cvičením zlepšilo výkon tím, že snížila míru vnímané námahy. Účastníci nebyli tak unavení, takže zvládli makat déle a intenzivněji.

To všechno jsou jenom další důkazy, které dokládají prospěšné účinky rozchodnice pro sportovce a lidi podstupující náročnější fyzickou i psychickou zátěž.

Rozchodnice růžová a podpora fyzického výkonu
Podporu fyzického výkonu a kondice rozchodnici přiznává i Státní zemědělská a potravinářská inspekce SZPI, která drží dohled nad účinky rostlin a potravin

Rozchodnice růžová jako možná prevence cukrovky

S rozchodnicí nezůstanou zkrátka ani diabetici. Cukrovka totiž vzniká, když má organismus nedostatečně vyvinutou schopnost produkovat hormon inzulín nebo na něj správně reagovat (odborně inzulínová rezistence).

Kvůli tomu rizikově stoupá hladina krevního cukru (glukózy) a vzniká zdraví ohrožující stav hyperglykémie. Diabetici pravidelně používají inzulínové injekce nebo orální léky, které jim pomáhají zvýšit citlivost na inzulín a zvládnout tak zvýšenou hladinu glukózy.

Rozchodnice díky látce salidrozid ochránila pokusná zvířata před cukrovkou a diabetickým poškozením ledvin (odborně diabetická nefropatie). Studie na lidech pořád probíhají, ochranné účinky jsou ale zatím velice slibné. Pokud jste diabetik, doporučuji nejdříve si promluvit se svým lékařem (diabetolog nebo endokrinolog).

Čtěte i můj starší článek Jak snížit cukr v krvi co nejrychleji i bez inzulínu? (14 tipů pro zdravé lidi a pro diabetiky).

jak snížit cukr v krvi co nejrychleji?

Rozchodnice růžová a její možné protirakovinné účinky

Nerad se pouštím do těchto onkologických témat, ale důkazy mluví jasně. Účinná sloučenina salidrozid se ve studiích ve zkumavkách (in vitro) a na zvířatech projevila jako účinný inhibitor růstu rakovinných buněk v plicích, močovém měchýři, tlustém střevě a žaludku.

Ihnibitor/ihnibice znamená, že růst těchto nežádoucích buněk zpomaluje, znesnadňuje nebo úplně zastavuje.

Vědci se domnívají, že Rozchodnice růžová může být účinná a nápomocná při léčbě několika typů rakoviny. Zatím nelze vůbec s jistotou tvrdit, že rozchodnice má moc rakovinu léčit. Existující důkazy jsou však víc než slibné a já pevně doufám, že rozchodnice co nejrychleji ukáže svou moc naplno 🙂

Nežádoucí vedlejší účinky Rozchodnice růžové

Odborníci potvrzují, že nežádoucí účinky jsou velice mírné. Mohou například pozměnit účinnost některých léků na předpis (typicky léků proti úzkosti nebo léků na srdeční arytmii). Pokud nějaké užíváte, je doporučeno, abyste užívání rozchodnice konzultovali s předepisujícím lékařem ještě než s ní začnete.

Citliví lidé po užití hlásili i problémy se spánkem nebo ospalost, závratě, sucho v ústech nebo naopak nadměrnou tvorbu slin, bolesti hlavy a žaludeční nevolnost. Pokud by se u vás symptomy objevily, rozchodnici pro jistotu přestaňte užívat.

A pokud by to byla právě naše Blendea Rhodiola BIO Organic, otevřené balení nám pošlete zpátky a Kryštof ze zákaznického servisu vám pošle plnou sumu na váš bankovní účet 😉

Užívání a dávkování Rozchodnice růžové

Rozchodnici si můžete vypěstovat i sami, pravděpodobně byste ale měli problém zpracovat ji správně. Lidé znají hlavně čaj z listů nebo květů. Známá je také tinktura a kapky z rozchodnice.

Díky obsahu prospěšných sloučenin je velmi výhodné konzumovat kořen, resp. doplňky stravy se sušeným práškem z kořene nebo s extraktem z něj.

Ve vědeckých studiích, na které odkazuji, sledovaní účastníci užívali 200, 400 nebo až 600 mg extraktu z kořene rozchodnice po dobu 6, 8 až 12 týdnů. Specialisté doporučují užívat rozchodnici kratší dobu, a to nanejvýš 12 týdnů (3 měsíce). Tato množství se prokázala jako účinná při řešení různých zdravotních komplikací. Sportovní výkon a výdrž podpořilo již množství 200 – 300 mg extraktu za den.

Zde bych rád upozornil na praktičnost užívání doplňku v kapslích, protože si můžete účinné, ale pořád bezpečné množství přehledně dávkovat.

Přesně toto účinné množství 600 mg extraktu z rozchodnice obsahují naše nové kapsle Blendea Rhodiola BIO Organic. Tím zaručujeme, že každý den přijmete optimální, a hlavně účinnou dávku rozchodnice.

Klikněte na tlačítko níže a podívejte se na detail rhodiolových kapslí. Případnou objednávku vám doručíme do 48 hodin, a ihned můžete začít těžit z jejích prokázaných účinků. V případě jakékoliv nespokojenosti (kterou ale nepředpokládám 🙂 ) nám můžete produkt vrátit a my vám vrátíme celou sumu na váš bankovní účet. A přesně tak je to fér 🙂
Rozchodnice růžová kapsle

8 nejčastějších otázek na Rozchodnici růžovou

Jaké má Rozchodnice růžová vědecky potvrzené zdravotní účinky?

Rozchodnice růžová zlepšuje kognitivní (poznávací) funkce a kondici mozku, snižuje úroveň stresu, pomáhá proti fyzické i psychické únavě a vyčerpání, tlumí příznaky deprese, zlepšuje sportovní výkonnost a výdrž, funguje jako prevence před rozvojem nebo zhoršováním cukrovky a předpokládá se, že může mít i protirakovinné účinky.

Jaké má Rozchodnice růžová nežádoucí účinky?

Rozchodnice byla bezpečně používána ve studiích trvajících 6 až 12 týdnů. Mezi možné vedlejší účinky patří závratě a buď sucho v ústech, nebo nadměrná tvorba slin. Zatím není úplně jasné, zda je bezpečné užívat rozchodnici během těhotenství nebo během kojení. Pokud jste těhotná nebo kojíte, rozchodnici pro jistotu neužívejte.

Jaký má Rozchodnice růžová vliv na psychiku?

Rozchodnice růžová se široce používá ke stimulaci nervového systému, zmírnění úzkostí, zvýšení duševního pracovního výkonu, zmírnění únavy, předcházení výškové nemoci a úlevě od příznaků deprese.

Jaké má Rozchodnice růžová kontraindikace?

Rozchodnice může bránit působení imunosupresiv, které se užívají na roztroušenou sklerózu. Lidé s autoimunitními poruchami by rozchodnici neměli užívat. Rozchodnice by se neměla užívat, pokud jste těhotná nebo kojíte a nedoporučuje se ani malým dětem.

Podporuje Rozchodnice růžová hubnutí?

Částečně ano, protože urychluje pálení tuků a stimuluje metabolismus. Vždy ale záleží na celkové životosprávě a vstupní váze.

V jaké dávce bude Rozchodnice růžová účinná?

Ve studiích, na které odkazuji, sledovaní užívali 200, 400 až 600 mg extraktu z kořene rozchodnice po dobu do 12 týdnů. Odborníci nedoporučují rostlinu ani výrobky z ní užívat déle.

Reaguje nějak Rozchodnice růžová na antidepresiva?

Rozchodnici lze kombinovat s tricyklickými antidepresivy. Mírná reakce serotoninového syndromu se může objevit, když se rozchodnice kombinuje s paroxetinem a jinými SSRI. Pokud máte zájem o rhodiolu během léčby deprese, poraďte se se svým psychologem.

Kde mohu koupit Rozchodnici růžovou?

Jako e-shop s doplňky stravy Blendea můžete naše kapsle s extraktem z rozchodnice koupit přes tento odkaz nebo osobně v našem sídle: Firma eMarkest, s.r.o, Domažlická 1232/3, 13000 Praha 3, Žižkov, Česká republika. Těšíme se na vaši návštěvu 🙂

Co jsme zjistili o Rozchodnici růžové?

Lukáš Chládek, autor článku, redaktor blogu Blendea a spokojený uživatel kapslí s Rozchodnicí růžovou

Rhodiola rosea nabízí velmi silné prospěšné účinky:

 • Posiluje reakce těla na fyzické i psychické stresory a pomáhá tlumit stres,
 • podporuje kognitivní funkce mozku,
 • zlepšuje sportovní výkon a zmírňuje únavu,
 • může fungovat jako prevence vzniku cukrovky, depresí, či dokonce rakoviny (ta je ale pořád ve výzkumu).
 • Optimální množství, které bylo použito i ve vědeckých studiích, je 200 až 600 mg extraktu z kořene rhodioly (přesně 600 mg obsahují rhodiolové kapsle Blendea, které již mohou být na cestě k vám a dorazí již pozítří 🙂 ).

Máte dotaz k Rozchodnici růžové nebo s ní máte vlastní zkušenost? Určitě se nám ozvěte do komentáře pod článkem. Velmi rád zodpovím všechny vaše dotazy a vyslechnu si vaše zkušenosti.

Těším se na vás u dalšího článku, takže nás určitě sledujte i na facebooku Blendea, aby vám žádný neutekl, milí čtenáři 🙂

Rozchodnice růžová, extrakt v kapslích
autor

Lukáš Chládek

Ve firmě eMarkest, s.r.o. jsem začal jako prodejce, a právě to mě dovedlo k podrobnému studiu našich výrobků, a hlavně jejich účinků. Jako redaktor blogu Blendea Vám podrobně představím naše produkty. V článcích vysvětlím všechny pozitivní účinky složek produktů Blendea. Podíváme se i na nejčastější zdravotní komplikace, které naše zákazníky trápí, jejich příčiny a projevy. Poradíme, jak se jich nejrychleji zbavit. Kdykoliv mi můžete napsat na chladek.emarkest@gmail.com. Odpovídám během pracovních dnů mezi 09:00 až 18:00. Děkuji, že čtete náš blog a nakupujete u nás. Přeji Vám krásný den a pevné zdraví :)

2 komentáře: “Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea): Krásná květinka pro podporu mentální výkonnosti a tělesné kondice 🧠💪”

  • Dobrý den, Heleno.
   Rhodiola by pro Vás jako pacienta mohla mít přínos. Podle dostupných důkazů totiž (cituji): „Rhodiola rosea by mohla nabídnout užitečnou podporu při léčbě Parkinsonovy nemoci tím, že působí jako neuroprotektivní antioxidant, a tak zabraňuje poškození neuronů v oblastech mozku souvisejících s parkinsonismem.“ ZDROJ – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4117113/
   Nicméně vych Vám doporučil zeptat se na bezpečnost a vhodnost užívání lékaře, který Vás ošetřuje. Má o Vašem stavu nejpodrobnější přehled.
   V případě zájmu mohu nabídnout náš produkt Blendea Rhodiola BIO kapsle, aktuálně v akci 2+1 balení zdarma.
   Přeji krásný den a vždy pevné zdraví 🙂
   Lukáš Chládek z blogu Blendea

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Atopický ekzém: Najděte konkrétní spouštěč a vyhněte se mu 🚫

07.09.2023

Atopický ekzém (atopická dermatitida) je zdravotní stav způsobující suchou, svědící, olupující se a zanícenou pokožku. Atopický ekzém je velmi častý u novorozenců a dětí, ale trápí a znesnadňuje život i mnoha dospělým. Ekzém je většinou dlouhotrvající, a tedy chronické povahy. Navíc může často měnit intenzitu od téměř nepatrných svědivých flíčků až po velká zanícená a […]

Číst celý článek

Pískavice řecké seno: Cenná rostlinka pro podporu laktace s mnoha dalšími zdravotními benefity

31.08.2023

Pískavice řecké seno si dnes představíme hlavně díky její podpoře laktace, a tedy podpoře produkce mateřského mléka. Zároveň uvedu další zdravotní benefity pískavice a to na ženské i mužské zdraví. Pomáhá kontrolovat hladinu krevního cukru, cholesterolu a zvyšuje hladinu hormonu testosteronu. Některé účinky zatím nejsou potvrzené vědeckými studiemi, proto se zaměřím na ty, které již […]

Číst celý článek

Artritida: Zánětlivá nemoc kloubů, kvůli které dnes možná ani nevstanete z postele 😔

24.07.2023

Výraz artritida (lidově revma) hledá na českém internetu každý měsíc přes 4400 lidí, takže jde o rozšířený a době známý zdravotní problém pohybového aparátu, konkrétně jde o zánět kloubů. Lidi nejčastěji zajímá, proč artritida vzniká a jak se projevuje, jaké druhy artritidy známe, a samozřejmě jak zle artritidu léčit nebo aspoň zmírnit její bolestivé symptomy. […]

Číst celý článek

Nedostatek hořčíku a negativní příznaky, které již možná pociťujete

15.06.2023

Nedostatek hořčíku má své jasné příznaky. Některých jste si na sobě již možná všimli, ale zatím netušíte, zda reálně trpíte nedostatkem. Proto vás navedu na určité „indice“, které mohou deficit prokazovat. V článku se nevěnuji nepostradatelnému významu hořčíku v těle. O něm se dočtete v lékařských a vědeckých zdrojích, na které v článku odkazuji. Hlavním […]

Číst celý článek

Blendea SUPERCOFFEE je prostě „jiný kafe“. Řeknu vám proč.

31.05.2023

Není žádným tajemstvím, že Blendea SUPERCOFFEE je aktuálně nejprodávanějším produktem, a tedy bestsellerem naší značky. Není se čemu divit, protože nás spokojení zákazníci „bombardují“ pochvalnými zkušenostmi a skvělými recenzemi. Několik jich přikládám níže. Pokud SUPERCOFFEE zatím ještě neznáte, rád bych vás seznámil s hlavními rozdíly mezi klasickou kávou a naší instantní, zdravější alternativou. Vyjmenuji prospěšné […]

Číst celý článek

Jak zlepšit kvalitu spánku? (vaše nová spánková hygiena)

27.04.2023

Spánek je nezbytný pro každou živou bytost. O kvalitním spánku si mnozí bohužel můžeme „nechat jenom zdát“. To, jak a kolik spíme, má přímý vliv na regeneraci organismu, zdravotní kondici, tělesnou i mentální energii a v neposlední řadě i na náš vzhled. Jistě to znáte. Pokud se jednu-dvě noci dobře nevyspíte, jste bledí nebo naopak […]

Číst celý článek

Tribulus terrestris (Kotvičník zemní): Cenná soupiska potvrzených účinků i rizik

26.04.2023

Tribulus terrestris (česky Kotvičník zemní) vyvolává zvýšený zájem mužů, protože pomáhá stimulovat přirozenou tvorbu vlastního testosteronu. Pod značkou Blendea jsme začali prodávat kapsle s extraktem z tribulusu. Zajímavý je 40% obsah saponínů. V článku srozumitelně vysvětlím, jak tribulus pomáhá s hladinou testosteronu, a samozřejmě odkáži na výsledky vědeckých studií, které všechny informace potvrzují. Zmíním i […]

Číst celý článek

Nafouklé břicho a změny stravování, které vás jej zbaví

29.03.2023

Nafouklé břicho dnes řeším, protože zmírnění až odstranění pocitů nafouklého břicha hlásíte jako jeden z nejčastějších prospěšných účinků směsi Blendea SUPERGREENS. Výrobek zároveň doporučuji hned na úvod. Než článek dočtete, směs může být na cestě k vám 🙂 Do té doby ale vysvětlím, kvůli kterým příčinám se vlastně břicho nafukuje a jak se problému zbavit […]

Číst celý článek

Artyčok a extrakt z artyčoku: Potvrzené zdravotní účinky na játra, cukr, cholesterol a další

22.03.2023

Artyčok na pizzu patří! Ale to nás dnes zajímat nebude 🙂 Zajímat se budeme o zdravotní účinky artyčoku, a hlavně extraktu v doplňcích stravy, a tedy v tabletách a kapslích. Extrakt z artyčoku totiž přidáváme do nových kapslí Blendea se 400 mg extraktu v jedné. V článku vám vysvětlím, s čím vším vám může artyčok […]

Číst celý článek

Detoxikace jater: Odděluji fakta od mýtů. Co dělat, co nepomáhá a co je nemožné?

02.03.2023

Detoxikace jater je velice populární téma, zvlášť po zimě začátkem jara. Bohužel v této oblasti existuje více mýtů a dezinformací, než vědecky potvrzených, pravdivých a bezpečných informací. Skoro každá stránka se vás bude snažit přesvědčit, že díky detoxikaci jater se stanete téměř nesmrtelní a zbavíte se všech možných i nemožných nemocí. Není to pravda. Játra […]

Číst celý článek

Soubory cookie používáme pro správné fungování naší stránky, přizpůsobení obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a pro analýzu návštěvnosti. Informace o používání naší stránky také sdílíme s našimi sociálními médii, reklamními a analytickými partnery.