• Domov
  • Recepty
  • Rozhovory
  • „Cílem bylo vyhnout se nachlazení a podpořit zdravý vývoj miminka“, rozhovor s Evou Toth o užívání Blendey

„Cílem bylo vyhnout se nachlazení a podpořit zdravý vývoj miminka“, rozhovor s Evou Toth o užívání Blendey

Užívání doplňků stravy během těhotenství a kojení stále vytváří různé otazníky a další otázky. Užívat či ne? Také dočtete, že Blendea není doporučena nastávajícím i kojícím maminkám, stejně jako většina jiných doplňků stravy. Přišlo mi zajímavé oslovit naši ambasadorku a výživovou poradkyni Evču Toth, která boří mýty. Celé těhotenství užívala naše produkty, cítí se báječně, miminko je zdravé a dokonce už po 14ti dnech začala s cvičením. Jaké k tomu měla důvody a co ji k užívání Blendey vedlo si přečtěte už z jejich slov:

Užívání doplňků stravy během těhotenství a kojení stále vytváří různé otazníky a další otázky. Užívat či ne?

Také dočtete, že Blendea není doporučena nastávajícím i kojícím maminkám, stejně jako většina jiných doplňků stravy.

Přišlo mi zajímavé oslovit naši ambasadorku a výživovou poradkyni Evču Toth, která boří mýty. Celé těhotenství užívala naše produkty, cítí se báječně, miminko je zdravé a dokonce už po 14ti dnech začala s cvičením.

Jaké k tomu měla důvody a co ji k užívání Blendey vedlo si přečtěte už z jejich slov:

Ahoj Evčo. Jak se cítíš a jak se má malá Blendea Fionka?

Období šestinedělí je náročné, jak fyzicky, tak psychicky, jelikož s novým miminkem v rodině vzniká spousta nových situací. Anitka je jinak zdravé a spokojené miminko a už se s ní těšíme na první Vánoce 🙂

Jak vnímáš z pohledu odborníka, že většina doplňků stravy není vhodná pro kojící a těhotné ženy?

Myslím, že do budoucna by si toto téma zasloužilo více osvěty. V některých případech (jako je právě i Blendea) to vyvolává jakýsi mylný dojem, že by tyto doplňky nějak ohrožovaly maminku nebo miminko i když tomu tak není.

Výrobci se tímto tvrzením pouze chrání, jelikož nikdo nemůže testovat tyto výrobky na těhotných a kojících ženách. U přírodních produktů proto toto tvrzení nepodporuji.

Ginger Ewe

Na jaké minerály a vitamíny by měly myslet nastávající maminky?

Pokud žena těhotenství teprve plánuje je dobré zařadit do svého jídelníčku dostatek kyseliny listové, která pomáhá správnému vývoji miminka hlavně v prvních dvou až třech měsících, kdy se vyvíjí nervová soustava miminka.

Dalším důležitým prvkem je železo, které ženy více potřebují nejen v období těhotenství. Zda ho má žena v dostatečném množství hlídají lékaři celé těhotenství.

Třetím důležitým minerálem je hořčík, který může maminkám pomáhat od křečí nebo tvrdnutí bříška během celého těhotenství (ten je cca od 36tt potřeba vysadit).

Nejdůležitější je ale pestrá strava, poté maminka nemusí přijímat další těhotenské vitamíny, jelikož miminko dokáže vše čerpat z těla matky.

Jaké vitamíny a minerály jsi suplementovala během těhotenství ty?

Mým cílem bylo vyhnout se hlavně nachlazení a podpořit zdravý vývoj miminka, takže jsem užívala vitamín C, D3, omega 3 a Blendeu SUPERGREENS. Ke konci těhotenství také hořčík a železo.

Boříš trochu mýty, protože jsi užívala naše produkty právě i během vyčkávání miminka. Měla jsi k tomu nějaké důvody?

Ano měla. Mám doma 5ti-letého syna a neustále nosí ze školky nějaké choroby. Vidina onemocnění během těhotenství, kdy si člověk nemůže pomoct jinak než přírodní cestou byla nepříjemná, proto jsem si řekla, že to nenechám náhodě a podpořím svou imunitu.

Zároveň pro mě bylo důležité udržet si zdravé zažívání, jelikož těhotné ženy trpí na špatné zažívání a postupujícím těhotenstvím se tato problematika zhoršuje. Blendea mi pomohla toto období prožít v pohodě a bez problémů.

TIP: Evča zdaleka není naše jediná spokojená uživatelka. Klikněte a podívejte se na skvělá hodnocení desítek zákazníků

Kde jsi vzala důvěru, že Blendea tobě ani miminku neublíží?

Věřím, že přírodní produkty člověku neuškodí. Poslouchám své tělo. Pokud bych cítila, že mi Blendea nedělá dobře, nepokračovala bych v užívání.

Co bys dělala, pokud by sis všimla nějaké alergické reakce u miminka?

Nejprve bych se snažila zjistit z čeho alergie opravdu vznikla. Miminka velice rychle reagují na alergeny v jídle matky. Proto bych zvolila postupné vyřazení konkrétní potraviny a pozorovala reakci. Postupná selekce různých potravin by měla ukázat opravdový alergen.

Pociťovala jsi i nějaká negativa v těhotenství nebo i teď během kojení?

Zatím musím říct, že ne.

Konzultovala jsi užívání doplňků stravy se svým ošetřujícím lékařem?

Po absolvování všech potřebných vyšetřeních, které mi vyšly mnohem lépe než v 1. těhotenství, jsem se ujistila, že vše probíhá tak jak má. Samozřejmě v tom sehrál roli i celkově zdravý životní styl a aktivní životní styl před otěhotněním.

TIP: Klikněte a přečtěte si minulý rozhovor s Evčou o jejím aktivním živote, fitness a možnostech sportu i během těhotenství. 

Užíváš Blendeu i teď, během kojení?

Během šestinedělí ne, ale v dalších měsících bych ráda pokračovala v užívání.

Ginger Ewe Eva Toth

Motivovala jsi i rodinu a nejbližší kolem sebe k užívání zelených superpotravin?

Ano, prakticky celá rodina vyzkoušela Blendeu poté, co jsem jim pověděla o jejich pozitivech. Moji známí byli také zvědaví nebo je trápily nějaké potíže na které jsem jim doporučila vyzkoušet zelené superpotraviny.

Do jaké chvíle jsi sportovala s bříškem před sebou?

Cvičila jsem prakticky celé těhotenství. Dělala jsem prostě jen to, v čem jsem se cítila dobře.

Užívala jsi zároveň i proteinové doplňky? Proč?

V těhotenství jsem měla problém s příjmem bílkovin, které jsou ale důležitým prvkem v jídelníčku, proto jsem někdy ráda využila proteinové přípravky, které jsou příjemnější na konzumaci, mají větší podíl bílkovin a jsou dobře stravitelné.

Po jaké době ses od porodu vrátila k cvičení?

Už v prvních 14 dnech po porodu. V porodnici jsem dostala doporučení, že vzhledem k mému stavu mohu začít cvičit téměř ihned. Tento návrat ke cvičení je opravdu individuální záležitostí. Já začala komplexními cviky, kdy jsem začala procvičovat celé tělo. Jelikož cvičím silově v posilovně, tak to bude ještě nějaký čas trvat než se vrátím do původní formy.

Těhotenství je dlouhé a namáhavé období pro ženské tělo, proto nic není hned jako před těhotenstvím. Cvičení je ale velmi důležité pro celkovou regeneraci po porodu a ženy by na něj neměli zapomínat.

Jaké jsou tvoje nové cíle?

V roce 2019 bych si přála absolvovat rekvalifikační kurz trenéra fitness a také se dál vzdělávat v oblasti výživy. Těším se na nové výzvy a zajímavé spolupráce.

Evičko, děkuji za sdílení svých zkušeností.

Máte v hlavě otázku, na kterou byste se rádi zeptali? Neváhejte ani chvilku a napište na info@blendea.cz nebo kontaktujte přímo Evču na Instagramu.

A určitě si nezapomeňte objednat Blendeu i pokud těhotná právě nejste :) Denní dávka zelených superpotravin tělu dodá potřebné živiny pro dobrou imunitu, detoxikaci a zlepší kvalitu vlasů, pleti i zažívání.

autor

Květa Bezuchová

Baví mě sepisovat poznatky do užitečných článků a rozhovorů, které mají přidanou hodnotu. S mým tělem budu až do konce života, a tak mi rozhodně není lhostejné, čím ho vyživuji. Základ informací jsem načerpala z kurzu pro výživové poradce zakončený certifikační zkouškou MŠMT. Mám ráda inspiraci, která je všude kolem v podobě zajímavých životních příběhů a ráda tyto zkušenosti sepisuji a předávám lidem v podobě inspirativních rozhovorů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Detoxikace organismu pohledem nutričního speciality: Je detox vůbec správný?

01.02.2024

S příchodem nového roku přichází i různá novoroční předsevzetí. Jedním z nejčastějších je „očista“ a detoxikace organismu, abychom vcházeli do nového roku s tzv. „čistým štítem“. Je to ale skutečně zapotřebí? Potřebuje naše tělo skutečně detoxikační programy? Na to se podíváme v článku, který pro Vás napsala nutriční specialistka Mgr. Kristýna Kubíková. 

Číst celý článek

Jak mi funkční houby doslova změnily život (zkušenost mladé maminky Niky)

11.10.2022

Před pár lety jsem byla na nějakém mém pomyslném životním dně, kde se mi nedařilo a vše se mi hroutilo. Hodinu před státnicemi se se mnou po šesti letech rozešel přes sms bývalý přítel. Nejen že proběhl rozchod, ale ke státnicím jsem v tom stavu nedošla, a tak jsem se “nemohla” a hlavně nechtěla vracet […]

Číst celý článek

„Největším nebezpečím jsme my sami,“ říká o potravinové intoleranci výživová poradkyně Nikola van Waardenburg

28.07.2021

Potravinová intolerance dokáže člověka pořádně potrápit a ztížit mu život. Její projevy ale lidé často ignorují a podceňují.

Číst celý článek

Háňa s Vérou z blogu Peaches: Za nejzásadnější považujeme znalost fungování ženského těla a cykličnosti

07.05.2021

Nesoustředěnost, náladovost, zhoršení akné, paranoia, únava, nespavost, úzkost, plačtivost, bolest svalů a zad. I to všechno mohou být příznaky PMS neboli premenstruačního syndromu, který se u žen objevuje přibližně v posledním týdnu před menstruací. Studie odhadují, že nějakou formu PMS zažívá až 20 – 40 % všech žen. O svůj pohled na tuto problematiku, zkušenosti […]

Číst celý článek

„Dech s naším rozpoložením dělá velké zázraky,“ upozorňuje jogínka Petra Kozejová

24.02.2021

Petra Kozejová je jogínka, sportovkyně a ambassadorka Blendea produktů. V dnešním rozhovoru jsme ji trošku vyzpovídali. Dozvěděli jsme se, jaké byly její začátky s jógou, jaké jsou její zdravé návyky a kde čerpá inspiraci. Pohodlně se usaďte, jdeme na to 🙂

Číst celý článek

„Pokud chceme mít hezké vztahy, nejdůležitější je rozvíjet vztah k sobě,“ motivuje koučka Dagmar Kožinová

10.02.2021

Každý z nás si jistě prošel vztahem, který nebyl úplně stoprocentní a nepovedl se tak, jak jsme si představovali. Rozchody a jiná zklamání mohou zanechat hluboké šrámy a ovlivnit nás více, než bychom chtěli nebo vůbec čekali. Usoudili jsme proto, že k tomuto tématu by bylo nejlepší přizvat si odborníka. Oslovili jsme lektorku a životní […]

Číst celý článek

„Padlo tabu, že jít k psychologovi rovná se být blázen,“ ujisťuje zakladatelka Soulmio.com Simona Zábržová

07.10.2020

Zakladatelka Soulmio.com Simona Zábržová mluví o tom, zda se české firmy starají o psychickou pohodu svých zaměstnanců, jaké psychické problémy sebou nese dnešní uspěchaná doba zaměřená na výkon a poradí, co dělat doma pro každodenní psychohygienu.

Číst celý článek

„22 kilogramů šlo dolů a cítím se dobře,“ pochvaluje si změnu životosprávy zákaznice Aneta

30.09.2020

Mladá maminka Aneta je naše spokojená zákaznice. Popisuje zdravotní problémy, které ji trápily a změny v životosprávě, díky kterým se komplikací zbavila. Aneta užívá Blendea SUPERGREENS a popisuje, jak přesně jí zelená směs pomohla.

Číst celý článek

„Zadýchal jsem se i u vázání tkaniček,“ rozhovor se zakladatelem značky Blendea Petrem Chodelkou, MSc.

13.05.2020

My v týmu Blendea nechceme působit pouze jako anonymní prodejci doplňků výživy. O zdravé stravě píšeme a mluvíme pořád, a proto jsme se rozhodli naše stravovací návyky, které ale nejsou vždy úplně ukázkové, sepsat veřejně v sérii rozhovorů s námi. Ve 2. díle odpovídá zakladatel značky Blendea Peter Chodelka, MSc., který razí cestu zdravé stravy, ale […]

Číst celý článek

„Ak si chcete uľahčiť pôst, detox či diétu, odporúčam začať v deň splnu,“ radí Alexandra Kováčová

20.11.2019

Přerušovaný půst se těší čím dál větší pozornosti a lidé od něj mají velká očekávání.  Na prvním místě je snaha očistit organismus, zvýšit energii i imunitu, a dokonce podpořit hubnutí.  Pro ty, kteří se na plný nebo přerušovaný půst teprve chystáte, jsem sepsala dnešní rozhovor s Alexandrou Kováčovou, na Instagramu známou jako @CrazySexyFunTraveler.  S půstem […]

Číst celý článek

Na tento recept byl použit produkt - Supergreens Originál Máta 90 g