• Domov
 • Recepty
 • Rozhovory
 • “Cílem bylo vyhnout se nachlazení a podpořit zdravý vývoj miminka”, rozhovor s Evou Toth o užívání Blendey

“Cílem bylo vyhnout se nachlazení a podpořit zdravý vývoj miminka”, rozhovor s Evou Toth o užívání Blendey

Užívání doplňků stravy během těhotenství a kojení stále vytváří různé otazníky a další otázky. Užívat či ne?Také dočtete, že Blendea není doporučena nastávajícím i kojícím maminkám, stejně jako většina jiných doplňků stravy.Přišlo mi zajímavé oslovit naši ambasadorku a výživovou poradkyni Evču Toth, která boří mýty. Celé těhotenství užívala naše produkty, cítí se báječně, miminko je zdravé a dokonce už po 14ti dnech začala s cvičením.Jaké k tomu měla důvody a co ji k užívání Blendey vedlo si přečtěte už z jejich slov:

Užívání doplňků stravy během těhotenství a kojení stále vytváří různé otazníky a další otázky. Užívat či ne?

Také dočtete, že Blendea není doporučena nastávajícím i kojícím maminkám, stejně jako většina jiných doplňků stravy.

Přišlo mi zajímavé oslovit naši ambasadorku a výživovou poradkyni Evču Toth, která boří mýty. Celé těhotenství užívala naše produkty, cítí se báječně, miminko je zdravé a dokonce už po 14ti dnech začala s cvičením.

Jaké k tomu měla důvody a co ji k užívání Blendey vedlo si přečtěte už z jejich slov:

Ahoj Evčo. Jak se cítíš a jak se má malá Blendea Fionka?

Období šestinedělí je náročné, jak fyzicky, tak psychicky, jelikož s novým miminkem v rodině vzniká spousta nových situací. Anitka je jinak zdravé a spokojené miminko a už se s ní těšíme na první Vánoce 🙂

Jak vnímáš z pohledu odborníka, že většina doplňků stravy není vhodná pro kojící a těhotné ženy?

Myslím, že do budoucna by si toto téma zasloužilo více osvěty. V některých případech (jako je právě i Blendea) to vyvolává jakýsi mylný dojem, že by tyto doplňky nějak ohrožovaly maminku nebo miminko i když tomu tak není.

Výrobci se tímto tvrzením pouze chrání, jelikož nikdo nemůže testovat tyto výrobky na těhotných a kojících ženách. U přírodních produktů proto toto tvrzení nepodporuji.

Ginger Ewe

Na jaké minerály a vitamíny by měly myslet nastávající maminky?

Pokud žena těhotenství teprve plánuje je dobré zařadit do svého jídelníčku dostatek kyseliny listové, která pomáhá správnému vývoji miminka hlavně v prvních dvou až třech měsících, kdy se vyvíjí nervová soustava miminka.

Dalším důležitým prvkem je železo, které ženy více potřebují nejen v období těhotenství. Zda ho má žena v dostatečném množství hlídají lékaři celé těhotenství.

Třetím důležitým minerálem je hořčík, který může maminkám pomáhat od křečí nebo tvrdnutí bříška během celého těhotenství (ten je cca od 36tt potřeba vysadit).

Nejdůležitější je ale pestrá strava, poté maminka nemusí přijímat další těhotenské vitamíny, jelikož miminko dokáže vše čerpat z těla matky.

Jaké vitamíny a minerály jsi suplementovala během těhotenství ty?

Mým cílem bylo vyhnout se hlavně nachlazení a podpořit zdravý vývoj miminka, takže jsem užívala vitamín C, D3, omega 3 a Blendeu SUPERGREENS. Ke konci těhotenství také hořčík a železo.

Boříš trochu mýty, protože jsi užívala naše produkty právě i během vyčkávání miminka. Měla jsi k tomu nějaké důvody?

Ano měla. Mám doma 5ti-letého syna a neustále nosí ze školky nějaké choroby. Vidina onemocnění během těhotenství, kdy si člověk nemůže pomoct jinak než přírodní cestou byla nepříjemná, proto jsem si řekla, že to nenechám náhodě a podpořím svou imunitu.

Zároveň pro mě bylo důležité udržet si zdravé zažívání, jelikož těhotné ženy trpí na špatné zažívání a postupujícím těhotenstvím se tato problematika zhoršuje. Blendea mi pomohla toto období prožít v pohodě a bez problémů.

TIP: Evča zdaleka není naše jediná spokojená uživatelka. Klikněte a podívejte se na skvělá hodnocení desítek zákazníků

Kde jsi vzala důvěru, že Blendea tobě ani miminku neublíží?

Věřím, že přírodní produkty člověku neuškodí. Poslouchám své tělo. Pokud bych cítila, že mi Blendea nedělá dobře, nepokračovala bych v užívání.

Co bys dělala, pokud by sis všimla nějaké alergické reakce u miminka?

Nejprve bych se snažila zjistit z čeho alergie opravdu vznikla. Miminka velice rychle reagují na alergeny v jídle matky. Proto bych zvolila postupné vyřazení konkrétní potraviny a pozorovala reakci. Postupná selekce různých potravin by měla ukázat opravdový alergen.

Pociťovala jsi i nějaká negativa v těhotenství nebo i teď během kojení?

Zatím musím říct, že ne.

Konzultovala jsi užívání doplňků stravy se svým ošetřujícím lékařem?

Po absolvování všech potřebných vyšetřeních, které mi vyšly mnohem lépe než v 1. těhotenství, jsem se ujistila, že vše probíhá tak jak má. Samozřejmě v tom sehrál roli i celkově zdravý životní styl a aktivní životní styl před otěhotněním.

TIP: Klikněte a přečtěte si minulý rozhovor s Evčou o jejím aktivním živote, fitness a možnostech sportu i během těhotenství. 

Užíváš Blendeu i teď, během kojení?

Během šestinedělí ne, ale v dalších měsících bych ráda pokračovala v užívání.

Ginger Ewe Eva Toth

Motivovala jsi i rodinu a nejbližší kolem sebe k užívání zelených superpotravin?

Ano, prakticky celá rodina vyzkoušela Blendeu poté, co jsem jim pověděla o jejich pozitivech. Moji známí byli také zvědaví nebo je trápily nějaké potíže na které jsem jim doporučila vyzkoušet zelené superpotraviny.

Do jaké chvíle jsi sportovala s bříškem před sebou?

Cvičila jsem prakticky celé těhotenství. Dělala jsem prostě jen to, v čem jsem se cítila dobře.

Užívala jsi zároveň i proteinové doplňky? Proč?

V těhotenství jsem měla problém s příjmem bílkovin, které jsou ale důležitým prvkem v jídelníčku, proto jsem někdy ráda využila proteinové přípravky, které jsou příjemnější na konzumaci, mají větší podíl bílkovin a jsou dobře stravitelné.

Po jaké době ses od porodu vrátila k cvičení?

Už v prvních 14 dnech po porodu. V porodnici jsem dostala doporučení, že vzhledem k mému stavu mohu začít cvičit téměř ihned. Tento návrat ke cvičení je opravdu individuální záležitostí. Já začala komplexními cviky, kdy jsem začala procvičovat celé tělo. Jelikož cvičím silově v posilovně, tak to bude ještě nějaký čas trvat než se vrátím do původní formy.

Těhotenství je dlouhé a namáhavé období pro ženské tělo, proto nic není hned jako před těhotenstvím. Cvičení je ale velmi důležité pro celkovou regeneraci po porodu a ženy by na něj neměli zapomínat.

Jaké jsou tvoje nové cíle?

V roce 2019 bych si přála absolvovat rekvalifikační kurz trenéra fitness a také se dál vzdělávat v oblasti výživy. Těším se na nové výzvy a zajímavé spolupráce.

Evičko, děkuji za sdílení svých zkušeností.

Máte v hlavě otázku, na kterou byste se rádi zeptali? Neváhejte ani chvilku a napište na info@blendea.cz nebo kontaktujte přímo Evču na Instagramu.

A určitě si nezapomeňte objednat Blendeu i pokud těhotná právě nejste :) Denní dávka zelených superpotravin tělu dodá potřebné živiny pro dobrou imunitu, detoxikaci a zlepší kvalitu vlasů, pleti i zažívání.

Blendea koupit

autor

  Květa Bezuchová

  Baví mě sepisovat poznatky do užitečných článků a rozhovorů, které mají přidanou hodnotu. S mým tělem budu až do konce života, a tak mi rozhodně není lhostejné, čím ho vyživuji. Základ informací jsem načerpala z kurzu pro výživové poradce zakončený certifikační zkouškou MŠMT. Mám ráda inspiraci, která je všude kolem v podobě zajímavých životních příběhů a ráda tyto zkušenosti sepisuji a předávám lidem v podobě inspirativních rozhovorů.

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

  Čtěte další užitečné články

  Zakladatelka Soulmio.com Simona Zábržová: Padlo tabu, že jít k psychologovi rovná se být blázen (rozhovor)

  07.10.2020

  Zakladatelka Soulmio.com Simona Zábržová mluví o tom, zda se české firmy starají o psychickou pohodu svých zaměstnanců, jaké psychické problémy sebou nese dnešní uspěchaná doba zaměřená na výkon a poradí, co dělat doma pro každodenní psychohygienu.

  Číst celý článek

  “22 kilogramů šlo dolů a cítím se dobře,” pochvaluje si změnu životosprávy zákaznice Aneta

  30.09.2020

  Mladá maminka Aneta je naše spokojená zákaznice. Popisuje zdravotní problémy, které ji trápily a změny v životosprávě, díky kterým se komplikací zbavila. Aneta užívá Blendea SUPERGREENS a popisuje, jak přesně jí zelená směs pomohla.

  Číst celý článek

  “Zadýchal jsem se i u vázání tkaniček,” rozhovor se zakladatelem značky Blendea Petrem Chodelkou, MSc.

  13.05.2020

  My v týmu Blendea nechceme působit pouze jako anonymní prodejci doplňků výživy. O zdravé stravě píšeme a mluvíme pořád, a proto jsme se rozhodli naše stravovací návyky, které ale nejsou vždy úplně ukázkové, sepsat veřejně v sérii rozhovorů s námi. Ve 2. díle odpovídá zakladatel značky Blendea Peter Chodelka, MSc., který razí cestu zdravé stravy, ale […]

  Číst celý článek

  “Je to poprvé, co nedělám něco podobného pro hubnutí, ale pro své zdraví,” rozhovor se Símou Dočkalovou o detoxu na štávách

  13.11.2019

  Simona Dočkalová je ambassadorkou značky Blendea. V dnešním rozhovoru ale budeme rozebírat její očistnou kůru na zeleninových a ovocných šťávách, kterou nedávno absolvovala.  Jak dlouho detox držela, jaké výsledky díky němu dosáhla, zda se jí povedlo zhubnout, co pro ni bylo nejtěžší a zda se ke šťávám ještě někdy vrátí se dozvíte v dnešním milém […]

  Číst celý článek

  Na tento recept byl použit produkt - Blendea SUPERGREENS

  “Díky zdravotním problémům bych nebyla tam, kde jsem”, rozhovor s Barčou Millerovou

  22.10.2019

  Vyzpovídala jsem Barču Millerovou, mladou studentku, která by svým zdravím a zodpovědným přístupem k životu mohla inspirovat nejednoho dospěláka. Usměvavá a pozitivní Barča se také pochválila, jak ji Blendea SUPERGREENS pomohla s kvalitou pleti a trávením.

  Číst celý článek

  Na tento recept byl použit produkt - Blendea SUPERGREENS

  “Firmy zatím náhrady plastu netrápí, časem to budou muset řešit,” rozhovor se studentskou firmou EkoBrko

  31.07.2019

  Říkáte si, co ty dnešní mlaďochy v dnešní době vlastně baví? My jsme narazili na studentskou firmu Ekobrko a nestačíme se divit! Firmička vznikla pod záštitou neziskové organizace JA Czech, která dává studentům možnost vyzkoušet si podnikání přímo v praxi.  Parta mladých lidí šla do toho po hlavě a co víc! Vymysleli skvělý ekologický koncept […]

  Číst celý článek

  “Pokud nad koupí váháte kvůli chuti, je opravdu svěží, mátová a lahodná”, rozhovor se spokojenou zákaznicí Dášou

  26.07.2019

  Dnes jsem si s naší zákaznicí Dášou popovídala o tom, jak ji Blendea pomohla zbavit se trápení s věčně nafouknutým bříškem. Pokud často nosíte volná trička právě kvůli problémům s nafouknutím a trpíte bolestmi, tenhle rozhovor je přímo pro vás. 

  Číst celý článek

  Na tento recept byl použit produkt - Blendea SUPERGREENS

  “Dělám prostě to, co dělá dobře tělu i hlavě,” rozhovor se spokojenou zákaznicí Terezou Horníčkovou

  19.07.2019

  Máme tu pro Vás další rozhovor ze série reálných zákaznických zkušeností s Blendeou. Tentokrát se o svůj příběh podělila slečna Tereza Horníčková, která je lektorkou jógy, výživová poradkyně a milovnice zelených superpotravin – doslova! 🙂  Dozvíte se, proč vyzkoušela téměř všechny zelené ječmeny na českém trhu, jaké problémy mohou spustit špatně fungující střeva a jaké byly […]

  Číst celý článek

  Na tento recept byl použit produkt - Blendea SUPERGREENS

  “Náš organismus nemůže být nikdy zcela vyčištěn,” rozhovor se specialiskami na výživu z NE HLADU

  09.07.2019

  Ing. Mgr. Veronika Pourová a Mgr. Andrea Jakešová jsou nutriční terapeutky a nutriční specialistky, které absolvovaly studium na 1. lékařské fakultě UK. Jsou členkami České asociace nutričních terapeutů a zakladatelkami nutriční poradny Ne hladu. Co se svými klienty nejčastěji řeší, co si myslí o jarním detoxu, přerušovaném půstu a jak se podle nich udržíte fit po celý […]

  Číst celý článek

  “Původně byl pro mě sport sprosté slovo,” rozhovor s lektorkou jógy Šárkou Simonidesovou

  23.05.2019

  Hormonální jógu a její benefity jsme vám přiblížili už v našem minulém úspěšném článku, četli jste? Proto mě těší, že vám mohu přinést hodnotný a velmi výživný rozhovor se Šárkou Simonidesovou. Šárka je certifikovaná lektorka Hormonální jógové terapie dle Dinah Rodrigues a současně i akreditovanou jógy, jin jógy a lektorkou školy pánevního dna. V poutavém […]

  Číst celý článek
  [value^="om-"]
  [value^="om-"]