“Vznik knížky byl velký punk,” – rozhovor s blogerkou a kafeholičkou Veronikou Tázlerovou

Jsem věčný optimista a většinou beru věci s nadhledem. Nerada ztrácím čas čímkoli neefektivním. A protože už léta čelím všemožným nejen potravinovým alergiím, přecitlivělé pokožce a poslední dobou i histaminové intoleranci, vím, jak důležité je dělat všechno promyšleně. Včetně přípravy jídla a péče o sebe sama. A přesně v tom vám ráda poradím ve svých článcích

Přečtěte si motivační rozhovor s blogerkou Veronikou Tázlerovou, která se dokázala prokousat složitými situacemi v dětství, kdy už jako malá řešila váhu a hubnutí, začala zdravě a hlavně šťastně žít a nakonec si splnila i velký sen. Ze svého koníčku udělala část života, které se s láskou věnuje.

 

Veru, spolupracuješ na projektu o zdravé stravě. Jsi nutriční poradce?

Abych to uvedla na pravou míru, nutriční poradce nejsem. O výživu se sice zajímám už pěkných pár let, ale i tak bych si netroufla někomu radit, co má jíst, a co ne. Hubnutí je opravdu tenký led.

Proto jsem před rokem navázala spolupráci s nutričními poradkyněmi z Ne Hladu a obsah na tohle téma vytváříme společně. Na mém blogu vznikla rubrika Ne Hladu, kde čtenáři najdou vše, co se týká zdravé stravy a hubnutí.

 

Jaký máš obecně ty vztah k jídlu?

Dost složitý. Mám bohužel “tlusté geny”, proto se musím opravdu striktně hlídat. Nepiju alkohol, pravidelně cvičím, nejím nic nezdravého… Více jsem se o tom nedávno rozepsala v dost osobním článku na blogu.

Veronika Tázlerová

Veronika píše blog Stylish Coffee

 

Jak sis našla cestu k vyhovující životosprávě?

Nejvíce mi otevřela oči návštěva výživové poradkyně. Do té doby jsem viděla jen kalorie a nic víc mě nezajímalo. Tehdy jsem ale pochopila, jak důležité je hlídat si správný poměr sacharidů, bílkovin a tuků, co a kdy jím. Bylo to postupné a jsem si jistá, že ještě pořád nevím vše.

 

Co je v tomhle ohledu podle tebe pro člověka nejdůležitější?

Být šťastný a cítit se dobře. Pokud má někdo nadváhu, i přesto, že jí správně, nevidím důvod, proč by se měl trápit dietami. Druhá strana mince je pak absolutní nezájem o stravu – to je podle mě velký problém, který bohužel vidím u mnoha lidí.

 

Zažila jsi někdy, že tě lidé soudili za to, jak se zrovna stravuješ?

Dnes a denně. Má rodina striktně odmítá jakýkoliv zájem o výživu a kvalitní potraviny. Bílé rohlíky, salámy a smažená jídla jsou na denním pořádku a odmítají cokoliv měnit. S nepochopením se ale setkávám i na různých večeřích, blogerských akcích… Chce to pořádnou dávku sebezapření.

Veronika Tázlerová

Některé akce chtějí trochu sebezapření, co se občerstvení týká 🙂 

 

Jak se koukáš na nejrůznější druhy diet?

Pokud je to dieta, kterou nařídí lékař, má smysl. Co se ale týče všech těch trendových záležitostí, připadají mi zbytečné. Jediná cesta, jak být štíhlá a zdravá, je správné stravování, které nás provází celým životem. Čtrnáctidenní mučení nemá v dlouhodobém měřítku moc smysl.

 

Jde podle tebe hubnout i zdravě?

Samozřejmě!

 

Co si myslíš o veganství?

Proti veganství nic nemám. Chápu jeho hodnoty a pokud si vegani pohlídají dostatek potřebných živin ve stravě, nevidím v tom žádný problém.

Co mi ale vadí, je boom, který v posledních letech zažívá. Všechno, co je vegan-friendly, se označuje za zdravé, lidé se na veganskou stravu dávají kvůli hubnutí… To mi nepřijde jako správná cesta. Víc jsem se o tom rozepsala v tomto článku.

 

A teď ke kávě. Kolik si myslíš, že je ještě v mezích vypít denně káv? ☺

To je naprosto individuální. Záleží na zvyku, na tom, jak vysoký má člověk tlak, co ten den jedl… A samozřejmě i na kvalitě kávy. Já většinou zvládnu tři až čtyři.

 

Popiš nám svůj vztah ke kávě…

To se nedá popsat, je to láska!

Veronika Tázlerová na kafe

“Káva je láska”

 

Nakonec je z tvé vášně celá kniha. Jak dlouho jsi na ní pracovala a jak vlastně celý ten nápad vznikl?

Pořád tomu nemůžu uvěřit, ale je to tak. Pokud jde o vznik knížky, byl to jeden velký punk. Jsem zvyklá vše plánovat a promýšlet do posledního detailu. Tady to bylo přesně naopak.

Začátkem srpna mě oslovilo nakladatelství Pointa, zda nechci vydat knihu, ale že musí být za dva měsíce hotová. Na naši první schůzku jsem tehdy šla s přesvědčením, že si vyslechnu jejich návrh, ale tím to skončí.

Jak už to tak ale u mě bývá, za tu hodinu, co jsme se o možnosti vydání knížky bavili, jsem vymyslela skoro celý koncept a naprosto jsem se do něj zamilovala. A už nebylo cesty zpět – taková příležitost nešla odmítnout. Byla to pro mě obrovská výzva.

Pak následovaly dva měsíce, během kterých jsme řešili distribuci (v knihkupectvích, e-shopech i kavárnách) a teď už zbývá jen křest knížky Prague Coffee Guide, kam jste samozřejmě všichni zváni.

NEPROŠVIHNĚTE! Křest knížky Prague Coffee Guide se koná již 16.12.2018 v pražském SmetanaQ Café & Bistro.

Prague Coffee Guide

Kniha Prague Coffee Guide bude mít křest už za několik dní

 

Proč právě Prague Coffee Guide?

Kdykoliv někam cestuji, vyhledávám příjemné kavárny, kde dostanu skvělou kávu, a nemusím tak chodit do všech těch předražených podniků, které mají za cíl jen vyždímat z turistů co nejvíc peněz. Na základě toho jsem před rokem vytvořila na svém blogu online Mapu Kaváren, kam dávám tipy na zajímavé podniky z celého světa a kterou neustále aktualizuji.

No a kniha byl už jen další krok. Chtěla jsem lidem ukázat místa, kde se budou cítit dobře a kde baristé dělají svou práci s láskou, ne jen pro byznys. Zároveň jsem chtěla, aby Prague Coffee Guide sloužil i cizincům, kteří Prahu navštíví, tak jsem texty napsala i v angličtině.

 

Co plánuješ dál, na čem momentálně pracuješ?

Být šťastná a dělat to, co mě naplňuje a v čem vidím smysl.

 

Děkuji za zajímavý rozhovor, Veroniko. 

 

Sledujte Veroniku také na jejím Instagramu anebo blogu, kde najdete spoustu další pozitivní motivace. 

Další inspirativní a motivující rozhovory

Nechte se inspirovat našimi exkluzivními rozhovory. Poutavé příběhy, praktické rady a motivaci i pozitivní náladu najdete právě v rubrice plné rozhovorů se specialisty na zdravý životní styl, výživovými poradci, profesionálními sportovci, jogíny a jogínkami, modelkami, blogerkami, našimi zákazníky, ambasadorkami i členy našeho Blendea týmu a dalšími zajímavými lidmi. U nás si přečtete, na co jste se vždycky chtěli zeptat.
Fitness maminka Eva Tóth: "Jak zhubnout po novém roce díky stravě?"
Výživová specialistka Ing. Hana Střítecká, Ph.D.: Přerušovaný půst – kompletní MANUÁL pro začátečníky
Influencerka Simona Dočkalová: "Nestydím se za to, že jsem blázen"
Pacientka Niki Musilová: "Rakovina útočí na symboly vašeho ženství"
Fitness maminka Eva Tóth: "Poslouchejte své tělo. Vždy dá tu nejlepší zpětnou vazbu, zda jsme si vybrali správnou cestu"

 

“Vznik knížky byl velký punk,” – rozhovor s blogerkou a kafeholičkou Veronikou Tázlerovou
5 (100%) 1 hlas[ů]

Přidejte komentář

XHTML: Můžete použít tyto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

NOVÝ PRODUKT

Blendea
SUPERPROTEIN

Pořiďte si kvalitní zdroj rostlinných bílkovin se superpotravinami.

Zjístit více