• Domov
 • Recepty
 • Rozhovory
 • “Vznik knížky byl velký punk,” – rozhovor s blogerkou a kafeholičkou Veronikou Tázlerovou

“Vznik knížky byl velký punk,” – rozhovor s blogerkou a kafeholičkou Veronikou Tázlerovou

Přečtěte si motivační rozhovor s blogerkou Veronikou Tázlerovou, která se dokázala prokousat složitými situacemi v dětství, kdy už jako malá řešila váhu a hubnutí, začala zdravě a hlavně šťastně žít a nakonec si splnila i velký sen. Ze svého koníčku udělala část života, které se s láskou věnuje.

Přečtěte si motivační rozhovor s blogerkou Veronikou Tázlerovou, která se dokázala prokousat složitými situacemi v dětství, kdy už jako malá řešila váhu a hubnutí, začala zdravě a hlavně šťastně žít a nakonec si splnila i velký sen. Ze svého koníčku udělala část života, které se s láskou věnuje.

 

Veru, spolupracuješ na projektu o zdravé stravě. Jsi nutriční poradce?

Abych to uvedla na pravou míru, nutriční poradce nejsem. O výživu se sice zajímám už pěkných pár let, ale i tak bych si netroufla někomu radit, co má jíst, a co ne. Hubnutí je opravdu tenký led.

Proto jsem před rokem navázala spolupráci s nutričními poradkyněmi z Ne Hladu a obsah na tohle téma vytváříme společně. Na mém blogu vznikla rubrika Ne Hladu, kde čtenáři najdou vše, co se týká zdravé stravy a hubnutí.

 

Jaký máš obecně ty vztah k jídlu?

Dost složitý. Mám bohužel “tlusté geny”, proto se musím opravdu striktně hlídat. Nepiju alkohol, pravidelně cvičím, nejím nic nezdravého… Více jsem se o tom nedávno rozepsala v dost osobním článku na blogu.

Veronika Tázlerová

Veronika píše blog Stylish Coffee

 

Jak sis našla cestu k vyhovující životosprávě?

Nejvíce mi otevřela oči návštěva výživové poradkyně. Do té doby jsem viděla jen kalorie a nic víc mě nezajímalo. Tehdy jsem ale pochopila, jak důležité je hlídat si správný poměr sacharidů, bílkovin a tuků, co a kdy jím. Bylo to postupné a jsem si jistá, že ještě pořád nevím vše.

 

Co je v tomhle ohledu podle tebe pro člověka nejdůležitější?

Být šťastný a cítit se dobře. Pokud má někdo nadváhu, i přesto, že jí správně, nevidím důvod, proč by se měl trápit dietami. Druhá strana mince je pak absolutní nezájem o stravu – to je podle mě velký problém, který bohužel vidím u mnoha lidí.

 

Zažila jsi někdy, že tě lidé soudili za to, jak se zrovna stravuješ?

Dnes a denně. Má rodina striktně odmítá jakýkoliv zájem o výživu a kvalitní potraviny. Bílé rohlíky, salámy a smažená jídla jsou na denním pořádku a odmítají cokoliv měnit. S nepochopením se ale setkávám i na různých večeřích, blogerských akcích… Chce to pořádnou dávku sebezapření.

Veronika Tázlerová

Některé akce chtějí trochu sebezapření, co se občerstvení týká 🙂 

 

Jak se koukáš na nejrůznější druhy diet?

Pokud je to dieta, kterou nařídí lékař, má smysl. Co se ale týče všech těch trendových záležitostí, připadají mi zbytečné. Jediná cesta, jak být štíhlá a zdravá, je správné stravování, které nás provází celým životem. Čtrnáctidenní mučení nemá v dlouhodobém měřítku moc smysl.

 

Jde podle tebe hubnout i zdravě?

Samozřejmě!

 

Co si myslíš o veganství?

Proti veganství nic nemám. Chápu jeho hodnoty a pokud si vegani pohlídají dostatek potřebných živin ve stravě, nevidím v tom žádný problém.

Co mi ale vadí, je boom, který v posledních letech zažívá. Všechno, co je vegan-friendly, se označuje za zdravé, lidé se na veganskou stravu dávají kvůli hubnutí… To mi nepřijde jako správná cesta. Víc jsem se o tom rozepsala v tomto článku.

 

A teď ke kávě. Kolik si myslíš, že je ještě v mezích vypít denně káv? ☺

To je naprosto individuální. Záleží na zvyku, na tom, jak vysoký má člověk tlak, co ten den jedl… A samozřejmě i na kvalitě kávy. Já většinou zvládnu tři až čtyři.

 

Popiš nám svůj vztah ke kávě…

To se nedá popsat, je to láska!

Veronika Tázlerová na kafe

“Káva je láska”

 

Nakonec je z tvé vášně celá kniha. Jak dlouho jsi na ní pracovala a jak vlastně celý ten nápad vznikl?

Pořád tomu nemůžu uvěřit, ale je to tak. Pokud jde o vznik knížky, byl to jeden velký punk. Jsem zvyklá vše plánovat a promýšlet do posledního detailu. Tady to bylo přesně naopak.

Začátkem srpna mě oslovilo nakladatelství Pointa, zda nechci vydat knihu, ale že musí být za dva měsíce hotová. Na naši první schůzku jsem tehdy šla s přesvědčením, že si vyslechnu jejich návrh, ale tím to skončí.

Jak už to tak ale u mě bývá, za tu hodinu, co jsme se o možnosti vydání knížky bavili, jsem vymyslela skoro celý koncept a naprosto jsem se do něj zamilovala. A už nebylo cesty zpět – taková příležitost nešla odmítnout. Byla to pro mě obrovská výzva.

Pak následovaly dva měsíce, během kterých jsme řešili distribuci (v knihkupectvích, e-shopech i kavárnách) a teď už zbývá jen křest knížky Prague Coffee Guide, kam jste samozřejmě všichni zváni.

NEPROŠVIHNĚTE! Křest knížky Prague Coffee Guide se koná již 16.12.2018 v pražském SmetanaQ Café & Bistro.

Prague Coffee Guide

Kniha Prague Coffee Guide bude mít křest už za několik dní

 

Proč právě Prague Coffee Guide?

Kdykoliv někam cestuji, vyhledávám příjemné kavárny, kde dostanu skvělou kávu, a nemusím tak chodit do všech těch předražených podniků, které mají za cíl jen vyždímat z turistů co nejvíc peněz. Na základě toho jsem před rokem vytvořila na svém blogu online Mapu Kaváren, kam dávám tipy na zajímavé podniky z celého světa a kterou neustále aktualizuji.

No a kniha byl už jen další krok. Chtěla jsem lidem ukázat místa, kde se budou cítit dobře a kde baristé dělají svou práci s láskou, ne jen pro byznys. Zároveň jsem chtěla, aby Prague Coffee Guide sloužil i cizincům, kteří Prahu navštíví, tak jsem texty napsala i v angličtině.

 

Co plánuješ dál, na čem momentálně pracuješ?

Být šťastná a dělat to, co mě naplňuje a v čem vidím smysl.

 

Děkuji za zajímavý rozhovor, Veroniko. 

 

Sledujte Veroniku také na jejím Instagramu anebo blogu, kde najdete spoustu další pozitivní motivace. 

DÁLE ČTĚTE: Motivující rozhovor s běžkyní Ivankou Záškvarovou.

 

autor

  Adriana Martinovičová

  Jsem věčný optimista a většinou beru věci s nadhledem. Nerada ztrácím čas čímkoli neefektivním. A protože už léta čelím všemožným nejen potravinovým alergiím, přecitlivělé pokožce a poslední dobou i histaminové intoleranci, vím, jak důležité je dělat všechno promyšleně. Včetně přípravy jídla a péče o sebe sama. A přesně v tom vám ráda poradím ve svých článcích

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

  Čtěte další užitečné články

  “Firmy zatím náhrady plastu netrápí, časem to budou muset řešit,” rozhovor se studentskou firmou EkoBrko

  31.07.2019

  Říkáte si, co ty dnešní mlaďochy v dnešní době vlastně baví? My jsme narazili na studentskou firmu Ekobrko a nestačíme se divit! Firmička vznikla pod záštitou neziskové organizace JA Czech, která dává studentům možnost vyzkoušet si podnikání přímo v praxi.  Parta mladých lidí šla do toho po hlavě a co víc! Vymysleli skvělý ekologický koncept […]

  Číst celej článek

  “Pokud nad koupí váháte kvůli chuti, je opravdu svěží, mátová a lahodná”, rozhovor se spokojenou zákaznicí Dášou

  26.07.2019

  Dnes jsem si s naší zákaznicí Dášou popovídala o tom, jak ji Blendea pomohla zbavit se trápení s věčně nafouknutým bříškem. Pokud často nosíte volná trička právě kvůli problémům s nafouknutím a trpíte bolestmi, tenhle rozhovor je přímo pro vás. 

  Číst celej článek

  Na tento recept byl použit produkt - Blendea SUPERGREENS

  “Dělám prostě to, co dělá dobře tělu i hlavě,” rozhovor se spokojenou zákaznicí Terezou Horníčkovou

  19.07.2019

  Máme tu pro Vás další rozhovor ze série reálných zákaznických zkušeností s Blendeou. Tentokrát se o svůj příběh podělila slečna Tereza Horníčková, která je lektorkou jógy, výživová poradkyně a milovnice zelených superpotravin – doslova! 🙂  Dozvíte se, proč vyzkoušela téměř všechny zelené ječmeny na českém trhu, jaké problémy mohou spustit špatně fungující střeva a jaké byly […]

  Číst celej článek

  Na tento recept byl použit produkt - Blendea SUPERGREENS

  “Náš organismus nemůže být nikdy zcela vyčištěn,” rozhovor se specialiskami na výživu z NE HLADU

  09.07.2019

  Ing. Mgr. Veronika Pourová a Mgr. Andrea Jakešová jsou nutriční terapeutky a nutriční specialistky, které absolvovaly studium na 1. lékařské fakultě UK. Jsou členkami České asociace nutričních terapeutů a zakladatelkami nutriční poradny Ne hladu. Co se svými klienty nejčastěji řeší, co si myslí o jarním detoxu, přerušovaném půstu a jak se podle nich udržíte fit po celý […]

  Číst celej článek

  “Původně byl pro mě sport sprosté slovo,” rozhovor s lektorkou jógy Šárkou Simonidesovou

  23.05.2019

  Hormonální jógu a její benefity jsme vám přiblížili už v našem minulém úspěšném článku, četli jste? Proto mě těší, že vám mohu přinést hodnotný a velmi výživný rozhovor se Šárkou Simonidesovou. Šárka je certifikovaná lektorka Hormonální jógové terapie dle Dinah Rodrigues a současně i akreditovanou jógy, jin jógy a lektorkou školy pánevního dna. V poutavém […]

  Číst celej článek

  “Okolí mi tipuje tak o 10 let méně,” rozhovor se spokojenou zákaznicí Andy Jankovskou

  09.05.2019

  Zákaznice Andy a její instagramový profil @andysjankovska nás bohatě a pravidelně zásobuje nášupem zdravých Instastories, které vždy velmi rádi sdílíme jako inspiraci i pro ostatní. Nedalo mi to a Andy jsem vyzpovídala do detailu. Zajímalo mě, proč má Blendeu tak moc ráda a v čem ji konkrétně pomohla. Pokud trpíte na občasné bolesti hlavy a […]

  Číst celej článek

  “Jsem ráda, že jsem udělala první krok a tělu dopřála zelenou energii,” o účincích Blendey s Luckou

  23.04.2019

  Vždy nás potěší, když čteme chválu a pěkné zprávy od zákazníků. Častokrát nám píšete, jak se zlepšilo vaše trávení anebo máte po pravidelném užívání zelené směsi Blendea SUPERGREENS spoustu energie na rozdávání. Příběh zákaznice Lucky je rozhodně jiný. Velmi nás potěšilo, že se o něj rozhodla podělit v upřímném rozhovoru. Má totiž veselý konec 🙂

  Číst celej článek

  “Zdravie je vymoženosť dnešnej doby,” rozhovor s radikální a upřímnou koučkou Bagniari + pozvánka na BEZPLATNOU přednášku

  08.03.2019

  Káťa je radikální a upřímná výživová poradkyně, osobní trenérka a studentka aplikované kineziologie v jednom. Aktivně přednáší a učí širokou veřejnost, jak pracovat se svým tělem. Sama o sobě říká, že je nestranná a dělá to, co ji baví.

  Číst celej článek

  “Zelené superpotraviny do zdravého jídelníčku samozřejmě patří,” rozhovor se specialistkou Gabrielou Mádrovou

  14.02.2019

  Jak nahlíží nutriční specialistka Gabriela Mádrová na povánoční detox, jednorázové diety, zelené superpotraviny a proteiny jako doplněk stravy? Jak vám vlastně takový nutriční poradce může pomoci? Přečtěte si užitečný a zajímavý rozhovor.

  Číst celej článek

  “Cíle máme realizovat, ne o nich jenom snít,” rozhovor s poradkyní Kristýnkou Volfovou

  04.02.2019

  Kristýnka je odhodlaný člověk, který si jde tvrdě za vytouženým cílem. Ve svém mladém věku radí o generaci starším lidem, jak se stravovat a motivuje je k lepšímu a zdravějšímu JÁ. Ve volném čase natáčí videa pro svůj Youtube kanál, buduje komunitu na Instagramu a píše poezii. Týna je součástí naší #blendeafamily už od minulého […]

  Číst celej článek