• Domov
  • Recepty
  • Blog
  • 4 novinky v prodeji: Bylinné olejové kapky Blendea s MCT olejem. Jak je vyrábíme a jaké mají účinky?

4 novinky v prodeji: Bylinné olejové kapky Blendea s MCT olejem. Jak je vyrábíme a jaké mají účinky?

Neúnavně vyvíjíme nové produkty a na e-shop právě přidáváme 4 nové druhy bylinných kapek s MCT olejem.

V článku vám chci představit olejové kapky, účinky jednotlivých extraktů a zároveň účinky kokosového MCT oleje. Všechny olejové kapky Blendea jsou určeny pro každodenní užívání a já již dnes věřím, že si je rychle oblíbíte :)

olejové bylinné kapky Blendea

Jaké nové kapky jsou připravené prospívat vašemu zdraví?

Olejové kapky Blendea mají objem 10 ml, což je množství 240 kapek (16 až 24 denních dávek). 9,9 ml objemu tvoří kokosový MCT olej, zbylých 100 mg tvoří konkrétní rostlinný extrakt.

MCT olej pomáhá lépe vstřebat a rychleji využít prospěšné látky z rostlinných extraktů. Zároveň nedegraduje jejich kvalitu tak, jako etanol v klasických kapkách.

Uvedené účinky jmenuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce SZPI, která dohlíží na doplňky stravy. Mezi ně patří i olejové kapky Blendea.

Heřmánkové kapky

Heřmánek pravý (Matricaria chamomilla), 10 ml – 24 dávek. Užívejte 10 kapek denně po večeři.

Extrakt z heřmánku podporuje zdravý spánek, navozuje duševní pohodu a relaxaci, udržuje přirozenou obranyschopnost organismu, normální stav pokožky, duševní zdraví a kognitiviní (poznávací) funkce, dýchacího systému, trávení, rovnováhu vaginální mikroflóry, podílí se na metabolismu lipidů a působí jako antioxidant.

heřmánkové olejové kapky s MCT olejem blendea
Klikněte na tlačítko a podívejte se na detail heřmánkových kapek. Případnou objednávku dostanete do 2 pracovních dnů.

Kurkumové kapky s černým pepřem

Kurkuma dlouhá – oddenek (Curcuma longa), Pepř černý (Piper nigrum), 10 ml – 24 dávek. Užívejte 10 kapek kdykoliv během dne společně s jídlem.

Kurkumový extrakt udržuje normální trávení, činnost jater, chuť k jídlu, činnost kardiovaskulárního systému, imunitní systém jako antioxidant, stav kloubů a kostí, nervové soustavy a dýchacího systému, pokožky a kloubů.

Extrakt z černého pepře udržuje činnost nervové soustavy a dýchacího systému, trávení a tělesnou hmotnost, funkce pohlavního systému u žen, oběh v jemných cévách a kapilárách, normální stav pokožky.

kurkumové kapky s pepřem a MCT olejem blendea
Klikněte na tlačítko a podívejte se na detail kurkumových kapek s pepřem. Případnou objednávku dostanete do 2 pracovních dnů.

Třezalkové kapky

Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum), 10 ml – 16 dávek. Užívejte 15 kapek kdykoliv během dne společně s jídlem.

Extrakt z třezalky udržuje duševní zdraví a emoční rovnováhu, imunitu, relaxaci a zdravý spánek, udržuje emoční komfort, normální trávení a činnost jater a žlučníku, osvěžuje tělo, podporuje vylučování a pročištění, udržuje normální funkce kardiovaskulárního systému, močových cest a ledvin, rovnováhu vaginální mikroflóry, funkce dýchacího systému a stav pokožky.

třezalkové kapky s MCT olejem blendea
Klikněte na tlačítko a podívejte se na detail třezalkových kapek. Případnou objednávku dostanete do 2 pracovních dnů.

Zázvorové kapky

Zázvorovník lékařský – oddenek (Zingiber officinale), 10 ml – 24 dávek. Užívejte 10 kapek kdykoliv během dne společně s jídlem.

Zázvorový extrakt udržuje normální hladinu cukru v krvi, normální trávení, udržuje vitalitu a energii, pomáhá kontrolovat tělesnou hmotnost, udržuje duševní pohodu a relaxaci, přirozenou obranyschopnost a imunitní systém jako antioxidant, normální činnost kardiovaskulárního systému a dýchacích cest, normální stav kostí a kloubů.

zázvorové kapky s MCT olejem blendea
Klikněte na tlačítko a podívejte se na detail zázvorových kapek. Případnou objednávku dostanete do 2 pracovních dnů.

Proč jsme jako nosič extraktů vybrali právě MCT olej?

Z účinků rostlin chceme vytěžit maximum a právě MCT olej je pro tento cíl nejvhodnějším materiálem. Olej metabolizují (rozkládají) játra a ty jej společně s rostlinnými extrakty posílají do krevního řečiště.

Účinné látky poté putují přímo do orgánů, kde pomáhají zlepšit a udržet jejich funkci. Konkrétně jde o posílení imunity, relaxace a spánku, funkce jater, kloubů a svalů, dýchacího systému a další důležité účinky, které jmenuji výše.

olejové kapky blendea, plnění
Kontrola vstupního materiálu a hotové olejové kapky Blendea.

Jaký je rozdíl mezi běžnými a Blendea tinkturami?

Většina výrobců vyrábí kapky macerací rostliny v etanolu a tedy v alkoholu. Alkohol použitý jako rozpouštědlo a nosné médium v kapkách ale značně degraduje celkovou kvalitu. Poškozuje některé organické sloučeniny a snižuje nebo zcela ničí jejich účinnost. Zároveň je nedovede vytěžit v maximální míře.

To znamená, že i pokud alkoholové kapky obsahují velké množství extraktů, nemusí být tak účinné. Mnohé zdegradované látky nemusejí účinkovat vůbec.

Při výrobě našich extraktů používáme unikátní technologii extrakce, která je prováděna za inertní atmosféry, nízkých tlaků a teplot při kterých nedochází k degradaci přírodních látek. Ve výsledných extraktech se nenachází zbytková rozpouštědla, jinak netoxického a farmaceutického plynu.

Pro rozpouštění našich koncentrátů jsme jako nosné médium zvolili MCT olej, který zajišťuje výbornou stabilitu a vstřebatelnost aktivních látek.

Stejně jako u našich ostatních produktů jsou vstupní suroviny poctivě vybrané od ověřených dodavatelů díky čemu můžeme vyrobit skutečně kvalitní extrakty.

Výsledkem jsou kvalitní rostlinné olejové kapky vhodné pro každého kdo chce účinně podpořit své zdraví přírodní cestou.

Navíc díky 0% obsahu alkoholu si svou denní dávku můžete nakapat i při jízdě autem nebo v práci či ve škole.

Kapky plníme ručně pod pečlivým dohledem laboratorního pracovníka.

Co je to MCT olej?

MCT (medium-chain triglycerides a tedy triglyceridy se středním řetězcem) je tuk nacházející se v kokosovém a palmovém oleji nebo plnotučných mléčných výrobcích či rybách. Díky kratšímu řetězci triglyceridů je snadněji a rychleji stravitelný, než tuky s dlouhým řetězcem (jiné rostlinné oleje, ořechy a semena, ryby a mořské plody, maso, vejce).

Rychleji tak působí jeho účinky a rychleji rovněž účinkují extrakty v MCT oleji rozpuštěné.

Pro kapky Blendea využíváme MCT olej z kokosových ořechů, který má užitečné zdravotní benefity i přes aktuální vlnu kontroverze. Je samozřejmě vhodný pro vegany a vegetariány.

V Blendea se vždy opíráme o výsledky odborných studií a vědecké důkazy. Ty potvrzují, že kokosový olej je v přiměřeném množství bezpečný a má prospěšné zdravotní účinky. Patří mezi zdravé tuky.

Kokosový olej můžete používat v teplé nebo studené kuchyni i v péči o tělo. Samotný MCT olej tvoří zhruba 50 % obsahu tuků v kokosovém ořechu. Díky výborným účinkům jej stačí užívat po kapkách. Jaké má vědecky potvrzené účinky?

Prospěšné účinky MCT oleje potvrzené studiemi

Účinky vybraných rostlin, oddenků a pepře nejsou jediné, díky čemu jsou olejové kapky Blendea tak prospěšné. Samotný MCT olej patří do skupiny zdravých tuků a čeká na své místo ve vašem jídelníčku 🙂

Lepší vstřebatelnost oleje a důležitých látek

Olejové kapky doporučujeme užívat před, během nebo hned po jídle, aby do organismu dostaly více živin rozpustných v tucích, zejména vitamíny A, D, E a K ze stravy.

MCT olej zlepšuje a zrychluje vstřebatelnost živin a účinných látek z bylinných extraktů, pro které je MCT nosným médiem. MCT má výbornou stabilitu, takže z něj koncentrovaný extrakt nevyprchá tak rychle, jako z alkoholového média.

Díky tomu olejové kapky Blendea vydrží déle a mají lepší, rychlejší a vydatnější vstřebatelnost, než kdybychom byliny macerovali v alkoholu, jak je to aktuálně běžné u většiny konkurenčních kapek.

MCT olej nemá žádnou specifickou chuť ani zápach, takže nezakrývá přirozené aroma extraktů. Zároveň není cítit po kokosu.

Dobrý zdroj energie

Díky kratší délce řetězce putuje MCT ze střeva do jater rychleji než tuky s dlouhým řetězcem. Olej tělo využije jako okamžitý zdroj energie a nebude jej ukládat do zásob, takže neovlivňuje váhu. Nezapomeňte na pravidelný pohyb a zvýšený výdej energie.

Možná podpora hubnutí

MCT olej podporuje vylučování hormonů peptidu YY a leptinu. Ty ovlivňují pocit sytosti, takže člověk není tak hladový a sní méně. Tento účinek má i samotný kokosový olej, takže jej klidně používejte v kuchyni.

Podle studie pomáhá MCT snížit tělesnou hmotnost a obvod pasu, díky čemu lze předcházet vzniku obezity. Vždy ale myslete na komplexně zdravý jídelníček, protože pouze pomocí MCT oleje zhubnout nelze.

MCT olej je dietnější a obsahuje o přibližně 10% méně kalorií než tuky s dlouhým řetězcem. Zároveň napomáhá množení prospěšných bakterií ve střevě (mikrobiom), což je také důležitým předpokladem pro přirozené hubnutí.

Prevence množení a růstu kvasinek a bakterií

Zde jsou důležité antibakteriální a antifungální účinky oleje. MCT olej i samotný kokosový olej snižuje množení kvasinek až o čtvrtinu. Zlepšuje tak stav infekčních kvasinkových onemocnění. Tyto účinky mají obsažené kyseliny kaprylová, kaprinová a laurová.

Kontrola hladiny krevního cukru

MCT nabízí výhody pro diabetiky. Snižuje ukládání a zrychluje spalování tuků. Cukrovkáři ve studii zaznamenali úbytek hmotnosti, zlepšení inzulínové rezistence a zmenšení obvodu pasu.

Snížení rizikových faktorů pro nemoci srdce

Riziko onemocnění srdce zvyšuje vysoký body mass index (BMI), vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak, kouření a tělesné záněty. MCT částečně podporuje hubnutí, díky čemu klesá riziko nemocí srdce.

Studie se účastnili lidé s nadváhou, kteří užívali MCT olej společně s lněným olejem. Po měsíci snížili rizikovou hladinu cholesterolu o 12,5 %. Účastnící, kteří konzumovali pouze olivový a lněný olej, snížili cholesterol o „pouhých“ 4,7 %. MCT zároveň zvyšuje hladinu dobrého HDL cholesterolu, který chrání srdce.

Lepší zvládání autismu, epilepsie a Alzheimerovy nemoci

Podle studií je MCT olej vhodný společně s ketogenní dietou pro pacienty s uvedenými nemocemi.

Konkrétně kyselina kaprinová z MCT oleje pomáhá zlepšit kontrolu záchvatů lépe než antiepileptikum. Upozorňuji ale, abyste se nesnažili epilepsii ani ostatní nemoci léčit či zlepšovat pomocí MCT oleje ani kapek Blendea. Jde o doplňky stravy. Vždy dodržujte lékařem předepsanou léčbu.

Mozky pacientů s Alzheimerovou nemocí nedovedou správně využívat cukr jako zdroj energie. MCT společně s ketogenní dietou nabízí jako zdroj energie tzv. ketony, které pomáhají lépe zachovat mozkové buňky. Podle studie může kyselina kaprinová a kaprylová z MCT oleje zlepšit příznaky mírné až střední Allzheimerovy nemoci.

Studie na autistických dětech potvrdila, že 6 měsíců na ketogenní a bezlepkové dietě s konzumací MCT oleje výrazně zlepšilo autistické chování u 6 z 15 sledovaných.

Opakuji, že jde pouze o orientační výsledky vědeckých studií a určitě se nesnažte tyto nemoci léčit doma a bez dohledu lékaře. Snažil jsem se pouze doložit významné účinky MCT oleje, kterým se nyní zabývají vědci a lékaři po celém světě 🙂

Rostlinné MCT olejové kapky Blendea netrpělivě čekají na váš nákup 🙂

Lukáš Chládek, blog Blendea
Lukáš Chládek, autor článku a redaktor blogu Blendea

Věřím, že jsem srozumitelně vysvětlil všechny prospěšné účinky kokosového MCT oleje a rostlinných extraktů, které do něj přidáváme.

MCT olej používáme kromě kapek jako nosič vitamínu D3 v měkkých kapslích Vegan Vitamin D3 a také v novém Rostlinném creameru do kávy.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy na nové výrobky, napište nám do komentáře pod článkem nebo ihned volejte +420 608 255 816 či pište na info@blendea.cz (odpovídáme po-pá 09:00-18:00).

Objednaný balíček vám doručíme do 2 dnů a ihned můžete začít těžit z výborných účinků čistě rostlinných olejů Blendea. Předem děkuji za objednávku a přeji krásný den a vždy pevné zdraví 🙂

olejové MCT kapky Blendea
autor

Lukáš Chládek

Ve firmě eMarkest, s.r.o. jsem začal jako prodejce, a právě to mě dovedlo k podrobnému studiu našich výrobků, a hlavně jejich účinků. Jako redaktor blogu Blendea Vám podrobně představím naše produkty. V článcích vysvětlím všechny pozitivní účinky složek produktů Blendea. Podíváme se i na nejčastější zdravotní komplikace, které naše zákazníky trápí, jejich příčiny a projevy. Poradíme, jak se jich nejrychleji zbavit. Kdykoliv mi můžete napsat na chladek.emarkest@gmail.com. Odpovídám během pracovních dnů mezi 09:00 až 18:00. Děkuji, že čtete náš blog a nakupujete u nás. Přeji Vám krásný den a pevné zdraví :)

Jeden komentář: “4 novinky v prodeji: Bylinné olejové kapky Blendea s MCT olejem. Jak je vyrábíme a jaké mají účinky?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Atopický ekzém: Najděte konkrétní spouštěč a vyhněte se mu 🚫

07.09.2023

Atopický ekzém (atopická dermatitida) je zdravotní stav způsobující suchou, svědící, olupující se a zanícenou pokožku. Atopický ekzém je velmi častý u novorozenců a dětí, ale trápí a znesnadňuje život i mnoha dospělým. Ekzém je většinou dlouhotrvající, a tedy chronické povahy. Navíc může často měnit intenzitu od téměř nepatrných svědivých flíčků až po velká zanícená a […]

Číst celý článek

Pískavice řecké seno: Cenná rostlinka pro podporu laktace s mnoha dalšími zdravotními benefity

31.08.2023

Pískavice řecké seno si dnes představíme hlavně díky její podpoře laktace, a tedy podpoře produkce mateřského mléka. Zároveň uvedu další zdravotní benefity pískavice a to na ženské i mužské zdraví. Pomáhá kontrolovat hladinu krevního cukru, cholesterolu a zvyšuje hladinu hormonu testosteronu. Některé účinky zatím nejsou potvrzené vědeckými studiemi, proto se zaměřím na ty, které již […]

Číst celý článek

Artritida: Zánětlivá nemoc kloubů, kvůli které dnes možná ani nevstanete z postele 😔

24.07.2023

Výraz artritida (lidově revma) hledá na českém internetu každý měsíc přes 4400 lidí, takže jde o rozšířený a době známý zdravotní problém pohybového aparátu, konkrétně jde o zánět kloubů. Lidi nejčastěji zajímá, proč artritida vzniká a jak se projevuje, jaké druhy artritidy známe, a samozřejmě jak zle artritidu léčit nebo aspoň zmírnit její bolestivé symptomy. […]

Číst celý článek

Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea): Krásná květinka pro podporu mentální výkonnosti a tělesné kondice 🧠💪

17.06.2023

Každý z času na čas potřebujeme mentální vzpruhu, která by podpořila naši soustředěnost, psychickou výkonnost, paměť, pozornost, a ideálně urychlila schopnost učit se. Obvykle sáhneme po kávě či jiném legálním stimulantu, protože jsou nejdostupnější. Existuje ale několik tradičních a rovněž dostupných bylin, které nám pomohou nakopnout duševní výkonnost aniž bychom si na nich vytvořili závislost. […]

Číst celý článek

Nedostatek hořčíku a negativní příznaky, které již možná pociťujete

15.06.2023

Nedostatek hořčíku má své jasné příznaky. Některých jste si na sobě již možná všimli, ale zatím netušíte, zda reálně trpíte nedostatkem. Proto vás navedu na určité „indice“, které mohou deficit prokazovat. V článku se nevěnuji nepostradatelnému významu hořčíku v těle. O něm se dočtete v lékařských a vědeckých zdrojích, na které v článku odkazuji. Hlavním […]

Číst celý článek

Blendea SUPERCOFFEE je prostě „jiný kafe“. Řeknu vám proč.

31.05.2023

Není žádným tajemstvím, že Blendea SUPERCOFFEE je aktuálně nejprodávanějším produktem, a tedy bestsellerem naší značky. Není se čemu divit, protože nás spokojení zákazníci „bombardují“ pochvalnými zkušenostmi a skvělými recenzemi. Několik jich přikládám níže. Pokud SUPERCOFFEE zatím ještě neznáte, rád bych vás seznámil s hlavními rozdíly mezi klasickou kávou a naší instantní, zdravější alternativou. Vyjmenuji prospěšné […]

Číst celý článek

Jak zlepšit kvalitu spánku? (vaše nová spánková hygiena)

27.04.2023

Spánek je nezbytný pro každou živou bytost. O kvalitním spánku si mnozí bohužel můžeme „nechat jenom zdát“. To, jak a kolik spíme, má přímý vliv na regeneraci organismu, zdravotní kondici, tělesnou i mentální energii a v neposlední řadě i na náš vzhled. Jistě to znáte. Pokud se jednu-dvě noci dobře nevyspíte, jste bledí nebo naopak […]

Číst celý článek

Tribulus terrestris (Kotvičník zemní): Cenná soupiska potvrzených účinků i rizik

26.04.2023

Tribulus terrestris (česky Kotvičník zemní) vyvolává zvýšený zájem mužů, protože pomáhá stimulovat přirozenou tvorbu vlastního testosteronu. Pod značkou Blendea jsme začali prodávat kapsle s extraktem z tribulusu. Zajímavý je 40% obsah saponínů. V článku srozumitelně vysvětlím, jak tribulus pomáhá s hladinou testosteronu, a samozřejmě odkáži na výsledky vědeckých studií, které všechny informace potvrzují. Zmíním i […]

Číst celý článek

Nafouklé břicho a změny stravování, které vás jej zbaví

29.03.2023

Nafouklé břicho dnes řeším, protože zmírnění až odstranění pocitů nafouklého břicha hlásíte jako jeden z nejčastějších prospěšných účinků směsi Blendea SUPERGREENS. Výrobek zároveň doporučuji hned na úvod. Než článek dočtete, směs může být na cestě k vám 🙂 Do té doby ale vysvětlím, kvůli kterým příčinám se vlastně břicho nafukuje a jak se problému zbavit […]

Číst celý článek

Artyčok a extrakt z artyčoku: Potvrzené zdravotní účinky na játra, cukr, cholesterol a další

22.03.2023

Artyčok na pizzu patří! Ale to nás dnes zajímat nebude 🙂 Zajímat se budeme o zdravotní účinky artyčoku, a hlavně extraktu v doplňcích stravy, a tedy v tabletách a kapslích. Extrakt z artyčoku totiž přidáváme do nových kapslí Blendea se 400 mg extraktu v jedné. V článku vám vysvětlím, s čím vším vám může artyčok […]

Číst celý článek

Soubory cookie používáme pro správné fungování naší stránky, přizpůsobení obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a pro analýzu návštěvnosti. Informace o používání naší stránky také sdílíme s našimi sociálními médii, reklamními a analytickými partnery.