• Domov
  • Recepty
  • Blog
  • 4 novinky v prodeji: Bylinné olejové kapky Blendea s MCT olejem. Jak je vyrábíme a jaké mají účinky?

4 novinky v prodeji: Bylinné olejové kapky Blendea s MCT olejem. Jak je vyrábíme a jaké mají účinky?

Neúnavně vyvíjíme nové produkty a na e-shop právě přidáváme 4 nové druhy bylinných kapek s MCT olejem.

V článku vám chci představit olejové kapky, účinky jednotlivých extraktů a zároveň účinky kokosového MCT oleje. Všechny olejové kapky Blendea jsou určeny pro každodenní užívání a já již dnes věřím, že si je rychle oblíbíte :)

olejové bylinné kapky Blendea

Jaké nové kapky jsou připravené prospívat vašemu zdraví?

Olejové kapky Blendea mají objem 10 ml, což je množství 240 kapek (16 až 24 denních dávek). 9,9 ml objemu tvoří kokosový MCT olej, zbylých 100 mg tvoří konkrétní rostlinný extrakt.

MCT olej pomáhá lépe vstřebat a rychleji využít prospěšné látky z rostlinných extraktů. Zároveň nedegraduje jejich kvalitu tak, jako etanol v klasických kapkách.

Uvedené účinky jmenuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce SZPI, která dohlíží na doplňky stravy. Mezi ně patří i olejové kapky Blendea.

Heřmánkové kapky

Heřmánek pravý (Matricaria chamomilla), 10 ml – 24 dávek. Užívejte 10 kapek denně po večeři.

Extrakt z heřmánku podporuje zdravý spánek, navozuje duševní pohodu a relaxaci, udržuje přirozenou obranyschopnost organismu, normální stav pokožky, duševní zdraví a kognitiviní (poznávací) funkce, dýchacího systému, trávení, rovnováhu vaginální mikroflóry, podílí se na metabolismu lipidů a působí jako antioxidant.

heřmánkové olejové kapky s MCT olejem blendea
Klikněte na tlačítko a podívejte se na detail heřmánkových kapek. Případnou objednávku dostanete do 2 pracovních dnů.

Kurkumové kapky s černým pepřem

Kurkuma dlouhá – oddenek (Curcuma longa), Pepř černý (Piper nigrum), 10 ml – 24 dávek. Užívejte 10 kapek kdykoliv během dne společně s jídlem.

Kurkumový extrakt udržuje normální trávení, činnost jater, chuť k jídlu, činnost kardiovaskulárního systému, imunitní systém jako antioxidant, stav kloubů a kostí, nervové soustavy a dýchacího systému, pokožky a kloubů.

Extrakt z černého pepře udržuje činnost nervové soustavy a dýchacího systému, trávení a tělesnou hmotnost, funkce pohlavního systému u žen, oběh v jemných cévách a kapilárách, normální stav pokožky.

kurkumové kapky s pepřem a MCT olejem blendea
Klikněte na tlačítko a podívejte se na detail kurkumových kapek s pepřem. Případnou objednávku dostanete do 2 pracovních dnů.

Třezalkové kapky

Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum), 10 ml – 16 dávek. Užívejte 15 kapek kdykoliv během dne společně s jídlem.

Extrakt z třezalky udržuje duševní zdraví a emoční rovnováhu, imunitu, relaxaci a zdravý spánek, udržuje emoční komfort, normální trávení a činnost jater a žlučníku, osvěžuje tělo, podporuje vylučování a pročištění, udržuje normální funkce kardiovaskulárního systému, močových cest a ledvin, rovnováhu vaginální mikroflóry, funkce dýchacího systému a stav pokožky.

třezalkové kapky s MCT olejem blendea
Klikněte na tlačítko a podívejte se na detail třezalkových kapek. Případnou objednávku dostanete do 2 pracovních dnů.

Zázvorové kapky

Zázvorovník lékařský – oddenek (Zingiber officinale), 10 ml – 24 dávek. Užívejte 10 kapek kdykoliv během dne společně s jídlem.

Zázvorový extrakt udržuje normální hladinu cukru v krvi, normální trávení, udržuje vitalitu a energii, pomáhá kontrolovat tělesnou hmotnost, udržuje duševní pohodu a relaxaci, přirozenou obranyschopnost a imunitní systém jako antioxidant, normální činnost kardiovaskulárního systému a dýchacích cest, normální stav kostí a kloubů.

zázvorové kapky s MCT olejem blendea
Klikněte na tlačítko a podívejte se na detail zázvorových kapek. Případnou objednávku dostanete do 2 pracovních dnů.

Proč jsme jako nosič extraktů vybrali právě MCT olej?

Z účinků rostlin chceme vytěžit maximum a právě MCT olej je pro tento cíl nejvhodnějším materiálem. Olej metabolizují (rozkládají) játra a ty jej společně s rostlinnými extrakty posílají do krevního řečiště.

Účinné látky poté putují přímo do orgánů, kde pomáhají zlepšit a udržet jejich funkci. Konkrétně jde o posílení imunity, relaxace a spánku, funkce jater, kloubů a svalů, dýchacího systému a další důležité účinky, které jmenuji výše.

olejové kapky blendea, plnění
Kontrola vstupního materiálu a hotové olejové kapky Blendea.

Jaký je rozdíl mezi běžnými a Blendea tinkturami?

Většina výrobců vyrábí kapky macerací rostliny v etanolu a tedy v alkoholu. Alkohol použitý jako rozpouštědlo a nosné médium v kapkách ale značně degraduje celkovou kvalitu. Poškozuje některé organické sloučeniny a snižuje nebo zcela ničí jejich účinnost. Zároveň je nedovede vytěžit v maximální míře.

To znamená, že i pokud alkoholové kapky obsahují velké množství extraktů, nemusí být tak účinné. Mnohé zdegradované látky nemusejí účinkovat vůbec.

Při výrobě našich extraktů používáme unikátní technologii extrakce, která je prováděna za inertní atmosféry, nízkých tlaků a teplot při kterých nedochází k degradaci přírodních látek. Ve výsledných extraktech se nenachází zbytková rozpouštědla, jinak netoxického a farmaceutického plynu.

Pro rozpouštění našich koncentrátů jsme jako nosné médium zvolili MCT olej, který zajišťuje výbornou stabilitu a vstřebatelnost aktivních látek.

Stejně jako u našich ostatních produktů jsou vstupní suroviny poctivě vybrané od ověřených dodavatelů díky čemu můžeme vyrobit skutečně kvalitní extrakty.

Výsledkem jsou kvalitní rostlinné olejové kapky vhodné pro každého kdo chce účinně podpořit své zdraví přírodní cestou.

Navíc díky 0% obsahu alkoholu si svou denní dávku můžete nakapat i při jízdě autem nebo v práci či ve škole.

Kapky plníme ručně pod pečlivým dohledem laboratorního pracovníka.

Co je to MCT olej?

MCT (medium-chain triglycerides a tedy triglyceridy se středním řetězcem) je tuk nacházející se v kokosovém a palmovém oleji nebo plnotučných mléčných výrobcích či rybách. Díky kratšímu řetězci triglyceridů je snadněji a rychleji stravitelný, než tuky s dlouhým řetězcem (jiné rostlinné oleje, ořechy a semena, ryby a mořské plody, maso, vejce).

Rychleji tak působí jeho účinky a rychleji rovněž účinkují extrakty v MCT oleji rozpuštěné.

Pro kapky Blendea využíváme MCT olej z kokosových ořechů, který má užitečné zdravotní benefity i přes aktuální vlnu kontroverze. Je samozřejmě vhodný pro vegany a vegetariány.

V Blendea se vždy opíráme o výsledky odborných studií a vědecké důkazy. Ty potvrzují, že kokosový olej je v přiměřeném množství bezpečný a má prospěšné zdravotní účinky. Patří mezi zdravé tuky.

Kokosový olej můžete používat v teplé nebo studené kuchyni i v péči o tělo. Samotný MCT olej tvoří zhruba 50 % obsahu tuků v kokosovém ořechu. Díky výborným účinkům jej stačí užívat po kapkách. Jaké má vědecky potvrzené účinky?

Prospěšné účinky MCT oleje potvrzené studiemi

Účinky vybraných rostlin, oddenků a pepře nejsou jediné, díky čemu jsou olejové kapky Blendea tak prospěšné. Samotný MCT olej patří do skupiny zdravých tuků a čeká na své místo ve vašem jídelníčku 🙂

Lepší vstřebatelnost oleje a důležitých látek

Olejové kapky doporučujeme užívat před, během nebo hned po jídle, aby do organismu dostaly více živin rozpustných v tucích, zejména vitamíny A, D, E a K ze stravy.

MCT olej zlepšuje a zrychluje vstřebatelnost živin a účinných látek z bylinných extraktů, pro které je MCT nosným médiem. MCT má výbornou stabilitu, takže z něj koncentrovaný extrakt nevyprchá tak rychle, jako z alkoholového média.

Díky tomu olejové kapky Blendea vydrží déle a mají lepší, rychlejší a vydatnější vstřebatelnost, než kdybychom byliny macerovali v alkoholu, jak je to aktuálně běžné u většiny konkurenčních kapek.

MCT olej nemá žádnou specifickou chuť ani zápach, takže nezakrývá přirozené aroma extraktů. Zároveň není cítit po kokosu.

Dobrý zdroj energie

Díky kratší délce řetězce putuje MCT ze střeva do jater rychleji než tuky s dlouhým řetězcem. Olej tělo využije jako okamžitý zdroj energie a nebude jej ukládat do zásob, takže neovlivňuje váhu. Nezapomeňte na pravidelný pohyb a zvýšený výdej energie.

Možná podpora hubnutí

MCT olej podporuje vylučování hormonů peptidu YY a leptinu. Ty ovlivňují pocit sytosti, takže člověk není tak hladový a sní méně. Tento účinek má i samotný kokosový olej, takže jej klidně používejte v kuchyni.

Podle studie pomáhá MCT snížit tělesnou hmotnost a obvod pasu, díky čemu lze předcházet vzniku obezity. Vždy ale myslete na komplexně zdravý jídelníček, protože pouze pomocí MCT oleje zhubnout nelze.

MCT olej je dietnější a obsahuje o přibližně 10% méně kalorií než tuky s dlouhým řetězcem. Zároveň napomáhá množení prospěšných bakterií ve střevě (mikrobiom), což je také důležitým předpokladem pro přirozené hubnutí.

Prevence množení a růstu kvasinek a bakterií

Zde jsou důležité antibakteriální a antifungální účinky oleje. MCT olej i samotný kokosový olej snižuje množení kvasinek až o čtvrtinu. Zlepšuje tak stav infekčních kvasinkových onemocnění. Tyto účinky mají obsažené kyseliny kaprylová, kaprinová a laurová.

Kontrola hladiny krevního cukru

MCT nabízí výhody pro diabetiky. Snižuje ukládání a zrychluje spalování tuků. Cukrovkáři ve studii zaznamenali úbytek hmotnosti, zlepšení inzulínové rezistence a zmenšení obvodu pasu.

Snížení rizikových faktorů pro nemoci srdce

Riziko onemocnění srdce zvyšuje vysoký body mass index (BMI), vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak, kouření a tělesné záněty. MCT částečně podporuje hubnutí, díky čemu klesá riziko nemocí srdce.

Studie se účastnili lidé s nadváhou, kteří užívali MCT olej společně s lněným olejem. Po měsíci snížili rizikovou hladinu cholesterolu o 12,5 %. Účastnící, kteří konzumovali pouze olivový a lněný olej, snížili cholesterol o „pouhých“ 4,7 %. MCT zároveň zvyšuje hladinu dobrého HDL cholesterolu, který chrání srdce.

Lepší zvládání autismu, epilepsie a Alzheimerovy nemoci

Podle studií je MCT olej vhodný společně s ketogenní dietou pro pacienty s uvedenými nemocemi.

Konkrétně kyselina kaprinová z MCT oleje pomáhá zlepšit kontrolu záchvatů lépe než antiepileptikum. Upozorňuji ale, abyste se nesnažili epilepsii ani ostatní nemoci léčit či zlepšovat pomocí MCT oleje ani kapek Blendea. Jde o doplňky stravy. Vždy dodržujte lékařem předepsanou léčbu.

Mozky pacientů s Alzheimerovou nemocí nedovedou správně využívat cukr jako zdroj energie. MCT společně s ketogenní dietou nabízí jako zdroj energie tzv. ketony, které pomáhají lépe zachovat mozkové buňky. Podle studie může kyselina kaprinová a kaprylová z MCT oleje zlepšit příznaky mírné až střední Allzheimerovy nemoci.

Studie na autistických dětech potvrdila, že 6 měsíců na ketogenní a bezlepkové dietě s konzumací MCT oleje výrazně zlepšilo autistické chování u 6 z 15 sledovaných.

Opakuji, že jde pouze o orientační výsledky vědeckých studií a určitě se nesnažte tyto nemoci léčit doma a bez dohledu lékaře. Snažil jsem se pouze doložit významné účinky MCT oleje, kterým se nyní zabývají vědci a lékaři po celém světě 🙂

Rostlinné MCT olejové kapky Blendea netrpělivě čekají na váš nákup 🙂

Lukáš Chládek, blog Blendea
Lukáš Chládek, autor článku a redaktor blogu Blendea

Věřím, že jsem srozumitelně vysvětlil všechny prospěšné účinky kokosového MCT oleje a rostlinných extraktů, které do něj přidáváme.

MCT olej používáme kromě kapek jako nosič vitamínu D3 v měkkých kapslích Vegan Vitamin D3 a také v novém Rostlinném creameru do kávy.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy na nové výrobky, napište nám do komentáře pod článkem nebo ihned volejte +420 608 255 816 či pište na info@blendea.cz (odpovídáme po-pá 09:00-18:00).

Objednaný balíček vám doručíme do 2 dnů a ihned můžete začít těžit z výborných účinků čistě rostlinných olejů Blendea. Předem děkuji za objednávku a přeji krásný den a vždy pevné zdraví 🙂

olejové MCT kapky Blendea
autor

Lukáš Chládek

Ve firmě eMarkest, s.r.o. jsem začal jako prodejce, a právě to mě dovedlo k podrobnému studiu našich výrobků, a hlavně jejich účinků. Jako redaktor blogu Blendea Vám podrobně představím naše produkty. V článcích vysvětlím všechny pozitivní účinky složek produktů Blendea. Podíváme se i na nejčastější zdravotní komplikace, které naše zákazníky trápí, jejich příčiny a projevy. Poradíme, jak se jich nejrychleji zbavit. Kdykoliv mi můžete napsat na chladek.emarkest@gmail.com. Odpovídám během pracovních dnů mezi 09:00 až 18:00. Děkuji, že čtete náš blog a nakupujete u nás. Přeji Vám krásný den a pevné zdraví :)

Jeden komentář: “4 novinky v prodeji: Bylinné olejové kapky Blendea s MCT olejem. Jak je vyrábíme a jaké mají účinky?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Sleepy girl mocktail podpoří spánek, ale neohrozí linii 🍒😴

16.07.2024

Dnes se podíváme na nový tiktokový trend, kterým je sleepy girl mocktail a tedy moktejl ospalé dívky. Přiznám se, že TikTok nesleduji, nicméně jako značka Blendea trendy sledujeme a přizpůsobujeme jim svou nabídku. Jako zdravější alternativu přeslazených mocktailů, které zvlášť v létě neoceníte kvůli snaze udržet si štíhlou postavu do plavek a do svých tiktokových […]

Číst celý článek

Kyselina listová v těhotenství: Nebeská mana pro plod i kojence 👼🍀

05.06.2024

Kyselina listová se doporučuje každé těhotné ženě a také kojícím matkám. Pokud jste těhotná nebo otěhotnět teprve plánujete, váš lékař vám již kyselinu listovou pravděpodobně doporučil. Mimo zelených druhů zeleniny a dalších rostlinných potravin obsahují kyselinu listovou také doplňky stravy, ve kterých lze efektivněji dávkovat optimální denní množství v dobře vstřebatelné formě. V menším množství […]

Číst celý článek

Shilajit: Zdraví prospěšná pryskyřice? Jak se jí a co dělá? 🪨

14.05.2024

Shilajit je přírodní látka rostlinného původu s různými zdravotními účinky. Je to pryskyřice a tedy lepkavá, tmavá hmota podobná dehtu nebo syrové ropě, která se v přirozené formě vyskytuje různě po světě. Historicky nejvyšší oblibu si získala v tradiční ajurvédské a tedy původní indické medicíně. V článku jmenuji aktuálně dostupné důkazy o zdravotních účincích shilajitu, […]

Číst celý článek

Co je v doplňku lepší, extrakt nebo prášek ze sušené rostliny?

25.04.2024

Věčné téma a jeden z prvních požadavků na složení doplňků stravy: Užívat doplňky s extrakty z rostlin nebo sušené prášky či práškové směsi z celých surovin? Každá forma doplňků má své plusy i mínusy. Jelikož v Blendea vyrábíme několik doplňků v obou formách, vysvětleme si, pro koho je která vhodná a proč.

Číst celý článek

Bestseller SUPERGREENS hlásí nové svěží příchutě: lesní směs, mango, hruška, višeň a švestka 😍

17.04.2024

Co jste po nás chtěli, to jsme pro vás vyrobili! A pokud jste náhodou nechtěli nic, i tak budete příjemně překvapení. O co jde?

Číst celý článek

Rozmarýnový olej: Na vlasy jako stvořený 👩🏼

21.03.2024

Výraz Rozmarýnový olej na vlasy hledá na českém internetu přes 6000 lidí měsíčně (!!). Jelikož rozmarýnový olej nově přidáváme do vlasového séra pod značkou Blendea, opět jsem si sedl nad odborné zdroje a hledal v nich důkazy jak rozmarýnový olej působí na růst a kvalitu vlasů a jakou roli hraje v prevenci před jejich vypadáváním. […]

Číst celý článek

Atopický ekzém jako důsledek mikrobiální dysbiózy. Jak souvisejí a co jíst? 🤔

12.03.2024

O příčinách vzniku atopického ekzému a metodách, jak jej zklidnit svépomocí jsem již obsáhlý článek psal nedávno. Na svět ale přicházejí pořád nové vědecké studie, které míru závažnosti a úlevu od atopického ekzému spojují se zdravím střev a tím, co přesně jíme. Důležité je zde zdraví střevní mikrobioty a optimální stav toho, co vědci nazývají […]

Číst celý článek

Vaginální mykóza: Příčiny a protikvasinková dieta, která vás zbaví infekce 🍄

22.02.2024

Vaginální mykóza je bezesporu nepříjemný a rizikový intimní problém způsobený vaginální kvasinkovou infekcí. Příznaky jsou vesměs nepříjemné a postiženou omezují v denních návycích i hygieně. Mykóza se projevuje pálením, podrážděním, zarudnutím a svěděním kůže kolem pochvy, zároveň může měnit vlastnosti poševního výtoku. Kromě toho, že postižená zažívá značně nepříjemné pocity a nemá jistotu v tom, […]

Číst celý článek

Detoxikace organismu pohledem nutričního speciality: Je detox vůbec správný?

01.02.2024

S příchodem nového roku přichází i různá novoroční předsevzetí. Jedním z nejčastějších je „očista“ a detoxikace organismu, abychom vcházeli do nového roku s tzv. „čistým štítem“. Je to ale skutečně zapotřebí? Potřebuje naše tělo skutečně detoxikační programy? Na to se podíváme v článku, který pro Vás napsala nutriční specialistka Mgr. Kristýna Kubíková. 

Číst celý článek

Steatóza jater (ztučnění) nesouvisí pouze s alkoholem. Co dělat, aby játra „zhubla“?

04.01.2024

Steatóza jater označuje nežádoucí a rizikový stav, kdy se v játrech nahromadí nadbytečné množství tuku (nad 5 % hmotnosti jater). Hlavním rizikovým faktorem ztučnění jater jsou různé metabolické stavy a tedy procesy proměny, které se v játrech odehrávají. Steatózu může vyvolat i nadměrné pití alkoholu a, co si budem, v Česku je alkohol velmi častou […]

Číst celý článek