• Domov
  • Recepty
  • Blog
  • 4 novinky v prodeji: Bylinné olejové kapky Blendea s MCT olejem. Jak je vyrábíme a jaké mají účinky?

4 novinky v prodeji: Bylinné olejové kapky Blendea s MCT olejem. Jak je vyrábíme a jaké mají účinky?

Neúnavně vyvíjíme nové produkty a na e-shop právě přidáváme 4 nové druhy bylinných kapek s MCT olejem.

V článku vám chci představit olejové kapky, účinky jednotlivých extraktů a zároveň účinky kokosového MCT oleje. Všechny olejové kapky Blendea jsou určeny pro každodenní užívání a já již dnes věřím, že si je rychle oblíbíte :)

olejové bylinné kapky Blendea

Jaké nové kapky jsou připravené prospívat vašemu zdraví?

Olejové kapky Blendea mají objem 10 ml, což je množství 240 kapek (16 až 24 denních dávek). 9,9 ml objemu tvoří kokosový MCT olej, zbylých 100 mg tvoří konkrétní rostlinný extrakt.

MCT olej pomáhá lépe vstřebat a rychleji využít prospěšné látky z rostlinných extraktů. Zároveň nedegraduje jejich kvalitu tak, jako etanol v klasických kapkách.

Uvedené účinky jmenuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce SZPI, která dohlíží na doplňky stravy. Mezi ně patří i olejové kapky Blendea.

Heřmánkové kapky

Heřmánek pravý (Matricaria chamomilla), 10 ml – 24 dávek. Užívejte 10 kapek denně po večeři.

Extrakt z heřmánku podporuje zdravý spánek, navozuje duševní pohodu a relaxaci, udržuje přirozenou obranyschopnost organismu, normální stav pokožky, duševní zdraví a kognitiviní (poznávací) funkce, dýchacího systému, trávení, rovnováhu vaginální mikroflóry, podílí se na metabolismu lipidů a působí jako antioxidant.

heřmánkové olejové kapky s MCT olejem blendea
Klikněte na tlačítko a podívejte se na detail heřmánkových kapek. Případnou objednávku dostanete do 2 pracovních dnů.

Kurkumové kapky s černým pepřem

Kurkuma dlouhá – oddenek (Curcuma longa), Pepř černý (Piper nigrum), 10 ml – 24 dávek. Užívejte 10 kapek kdykoliv během dne společně s jídlem.

Kurkumový extrakt udržuje normální trávení, činnost jater, chuť k jídlu, činnost kardiovaskulárního systému, imunitní systém jako antioxidant, stav kloubů a kostí, nervové soustavy a dýchacího systému, pokožky a kloubů.

Extrakt z černého pepře udržuje činnost nervové soustavy a dýchacího systému, trávení a tělesnou hmotnost, funkce pohlavního systému u žen, oběh v jemných cévách a kapilárách, normální stav pokožky.

kurkumové kapky s pepřem a MCT olejem blendea
Klikněte na tlačítko a podívejte se na detail kurkumových kapek s pepřem. Případnou objednávku dostanete do 2 pracovních dnů.

Třezalkové kapky

Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum), 10 ml – 16 dávek. Užívejte 15 kapek kdykoliv během dne společně s jídlem.

Extrakt z třezalky udržuje duševní zdraví a emoční rovnováhu, imunitu, relaxaci a zdravý spánek, udržuje emoční komfort, normální trávení a činnost jater a žlučníku, osvěžuje tělo, podporuje vylučování a pročištění, udržuje normální funkce kardiovaskulárního systému, močových cest a ledvin, rovnováhu vaginální mikroflóry, funkce dýchacího systému a stav pokožky.

třezalkové kapky s MCT olejem blendea
Klikněte na tlačítko a podívejte se na detail třezalkových kapek. Případnou objednávku dostanete do 2 pracovních dnů.

Zázvorové kapky

Zázvorovník lékařský – oddenek (Zingiber officinale), 10 ml – 24 dávek. Užívejte 10 kapek kdykoliv během dne společně s jídlem.

Zázvorový extrakt udržuje normální hladinu cukru v krvi, normální trávení, udržuje vitalitu a energii, pomáhá kontrolovat tělesnou hmotnost, udržuje duševní pohodu a relaxaci, přirozenou obranyschopnost a imunitní systém jako antioxidant, normální činnost kardiovaskulárního systému a dýchacích cest, normální stav kostí a kloubů.

zázvorové kapky s MCT olejem blendea
Klikněte na tlačítko a podívejte se na detail zázvorových kapek. Případnou objednávku dostanete do 2 pracovních dnů.

Proč jsme jako nosič extraktů vybrali právě MCT olej?

Z účinků rostlin chceme vytěžit maximum a právě MCT olej je pro tento cíl nejvhodnějším materiálem. Olej metabolizují (rozkládají) játra a ty jej společně s rostlinnými extrakty posílají do krevního řečiště.

Účinné látky poté putují přímo do orgánů, kde pomáhají zlepšit a udržet jejich funkci. Konkrétně jde o posílení imunity, relaxace a spánku, funkce jater, kloubů a svalů, dýchacího systému a další důležité účinky, které jmenuji výše.

olejové kapky blendea, plnění
Kontrola vstupního materiálu a hotové olejové kapky Blendea.

Jaký je rozdíl mezi běžnými a Blendea tinkturami?

Většina výrobců vyrábí kapky macerací rostliny v etanolu a tedy v alkoholu. Alkohol použitý jako rozpouštědlo a nosné médium v kapkách ale značně degraduje celkovou kvalitu. Poškozuje některé organické sloučeniny a snižuje nebo zcela ničí jejich účinnost. Zároveň je nedovede vytěžit v maximální míře.

To znamená, že i pokud alkoholové kapky obsahují velké množství extraktů, nemusí být tak účinné. Mnohé zdegradované látky nemusejí účinkovat vůbec.

Při výrobě našich extraktů používáme unikátní technologii extrakce, která je prováděna za inertní atmosféry, nízkých tlaků a teplot při kterých nedochází k degradaci přírodních látek. Ve výsledných extraktech se nenachází zbytková rozpouštědla, jinak netoxického a farmaceutického plynu.

Pro rozpouštění našich koncentrátů jsme jako nosné médium zvolili MCT olej, který zajišťuje výbornou stabilitu a vstřebatelnost aktivních látek.

Stejně jako u našich ostatních produktů jsou vstupní suroviny poctivě vybrané od ověřených dodavatelů díky čemu můžeme vyrobit skutečně kvalitní extrakty.

Výsledkem jsou kvalitní rostlinné olejové kapky vhodné pro každého kdo chce účinně podpořit své zdraví přírodní cestou.

Navíc díky 0% obsahu alkoholu si svou denní dávku můžete nakapat i při jízdě autem nebo v práci či ve škole.

Kapky plníme ručně pod pečlivým dohledem laboratorního pracovníka.

Co je to MCT olej?

MCT (medium-chain triglycerides a tedy triglyceridy se středním řetězcem) je tuk nacházející se v kokosovém a palmovém oleji nebo plnotučných mléčných výrobcích či rybách. Díky kratšímu řetězci triglyceridů je snadněji a rychleji stravitelný, než tuky s dlouhým řetězcem (jiné rostlinné oleje, ořechy a semena, ryby a mořské plody, maso, vejce).

Rychleji tak působí jeho účinky a rychleji rovněž účinkují extrakty v MCT oleji rozpuštěné.

Pro kapky Blendea využíváme MCT olej z kokosových ořechů, který má užitečné zdravotní benefity i přes aktuální vlnu kontroverze. Je samozřejmě vhodný pro vegany a vegetariány.

V Blendea se vždy opíráme o výsledky odborných studií a vědecké důkazy. Ty potvrzují, že kokosový olej je v přiměřeném množství bezpečný a má prospěšné zdravotní účinky. Patří mezi zdravé tuky.

Kokosový olej můžete používat v teplé nebo studené kuchyni i v péči o tělo. Samotný MCT olej tvoří zhruba 50 % obsahu tuků v kokosovém ořechu. Díky výborným účinkům jej stačí užívat po kapkách. Jaké má vědecky potvrzené účinky?

Prospěšné účinky MCT oleje potvrzené studiemi

Účinky vybraných rostlin, oddenků a pepře nejsou jediné, díky čemu jsou olejové kapky Blendea tak prospěšné. Samotný MCT olej patří do skupiny zdravých tuků a čeká na své místo ve vašem jídelníčku 🙂

Lepší vstřebatelnost oleje a důležitých látek

Olejové kapky doporučujeme užívat před, během nebo hned po jídle, aby do organismu dostaly více živin rozpustných v tucích, zejména vitamíny A, D, E a K ze stravy.

MCT olej zlepšuje a zrychluje vstřebatelnost živin a účinných látek z bylinných extraktů, pro které je MCT nosným médiem. MCT má výbornou stabilitu, takže z něj koncentrovaný extrakt nevyprchá tak rychle, jako z alkoholového média.

Díky tomu olejové kapky Blendea vydrží déle a mají lepší, rychlejší a vydatnější vstřebatelnost, než kdybychom byliny macerovali v alkoholu, jak je to aktuálně běžné u většiny konkurenčních kapek.

MCT olej nemá žádnou specifickou chuť ani zápach, takže nezakrývá přirozené aroma extraktů. Zároveň není cítit po kokosu.

Dobrý zdroj energie

Díky kratší délce řetězce putuje MCT ze střeva do jater rychleji než tuky s dlouhým řetězcem. Olej tělo využije jako okamžitý zdroj energie a nebude jej ukládat do zásob, takže neovlivňuje váhu. Nezapomeňte na pravidelný pohyb a zvýšený výdej energie.

Možná podpora hubnutí

MCT olej podporuje vylučování hormonů peptidu YY a leptinu. Ty ovlivňují pocit sytosti, takže člověk není tak hladový a sní méně. Tento účinek má i samotný kokosový olej, takže jej klidně používejte v kuchyni.

Podle studie pomáhá MCT snížit tělesnou hmotnost a obvod pasu, díky čemu lze předcházet vzniku obezity. Vždy ale myslete na komplexně zdravý jídelníček, protože pouze pomocí MCT oleje zhubnout nelze.

MCT olej je dietnější a obsahuje o přibližně 10% méně kalorií než tuky s dlouhým řetězcem. Zároveň napomáhá množení prospěšných bakterií ve střevě (mikrobiom), což je také důležitým předpokladem pro přirozené hubnutí.

Prevence množení a růstu kvasinek a bakterií

Zde jsou důležité antibakteriální a antifungální účinky oleje. MCT olej i samotný kokosový olej snižuje množení kvasinek až o čtvrtinu. Zlepšuje tak stav infekčních kvasinkových onemocnění. Tyto účinky mají obsažené kyseliny kaprylová, kaprinová a laurová.

Kontrola hladiny krevního cukru

MCT nabízí výhody pro diabetiky. Snižuje ukládání a zrychluje spalování tuků. Cukrovkáři ve studii zaznamenali úbytek hmotnosti, zlepšení inzulínové rezistence a zmenšení obvodu pasu.

Snížení rizikových faktorů pro nemoci srdce

Riziko onemocnění srdce zvyšuje vysoký body mass index (BMI), vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak, kouření a tělesné záněty. MCT částečně podporuje hubnutí, díky čemu klesá riziko nemocí srdce.

Studie se účastnili lidé s nadváhou, kteří užívali MCT olej společně s lněným olejem. Po měsíci snížili rizikovou hladinu cholesterolu o 12,5 %. Účastnící, kteří konzumovali pouze olivový a lněný olej, snížili cholesterol o „pouhých“ 4,7 %. MCT zároveň zvyšuje hladinu dobrého HDL cholesterolu, který chrání srdce.

Lepší zvládání autismu, epilepsie a Alzheimerovy nemoci

Podle studií je MCT olej vhodný společně s ketogenní dietou pro pacienty s uvedenými nemocemi.

Konkrétně kyselina kaprinová z MCT oleje pomáhá zlepšit kontrolu záchvatů lépe než antiepileptikum. Upozorňuji ale, abyste se nesnažili epilepsii ani ostatní nemoci léčit či zlepšovat pomocí MCT oleje ani kapek Blendea. Jde o doplňky stravy. Vždy dodržujte lékařem předepsanou léčbu.

Mozky pacientů s Alzheimerovou nemocí nedovedou správně využívat cukr jako zdroj energie. MCT společně s ketogenní dietou nabízí jako zdroj energie tzv. ketony, které pomáhají lépe zachovat mozkové buňky. Podle studie může kyselina kaprinová a kaprylová z MCT oleje zlepšit příznaky mírné až střední Allzheimerovy nemoci.

Studie na autistických dětech potvrdila, že 6 měsíců na ketogenní a bezlepkové dietě s konzumací MCT oleje výrazně zlepšilo autistické chování u 6 z 15 sledovaných.

Opakuji, že jde pouze o orientační výsledky vědeckých studií a určitě se nesnažte tyto nemoci léčit doma a bez dohledu lékaře. Snažil jsem se pouze doložit významné účinky MCT oleje, kterým se nyní zabývají vědci a lékaři po celém světě 🙂

Rostlinné MCT olejové kapky Blendea netrpělivě čekají na váš nákup 🙂

Lukáš Chládek, blog Blendea
Lukáš Chládek, autor článku a redaktor blogu Blendea

Věřím, že jsem srozumitelně vysvětlil všechny prospěšné účinky kokosového MCT oleje a rostlinných extraktů, které do něj přidáváme.

MCT olej používáme kromě kapek jako nosič vitamínu D3 v měkkých kapslích Vegan Vitamin D3 a také v novém Rostlinném creameru do kávy.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy na nové výrobky, napište nám do komentáře pod článkem nebo ihned volejte +420 608 255 816 či pište na info@blendea.cz (odpovídáme po-pá 09:00-18:00).

Objednaný balíček vám doručíme do 2 dnů a ihned můžete začít těžit z výborných účinků čistě rostlinných olejů Blendea. Předem děkuji za objednávku a přeji krásný den a vždy pevné zdraví 🙂

olejové MCT kapky Blendea
autor

Lukáš Chládek

Ve firmě eMarkest, s.r.o. jsem začal jako prodejce, a právě to mě dovedlo k podrobnému studiu našich výrobků, a hlavně jejich účinků. Jako redaktor blogu Blendea Vám podrobně představím naše produkty. V článcích vysvětlím všechny pozitivní účinky složek produktů Blendea. Podíváme se i na nejčastější zdravotní komplikace, které naše zákazníky trápí, jejich příčiny a projevy. Poradíme, jak se jich nejrychleji zbavit. Kdykoliv mi můžete napsat na chladek.emarkest@gmail.com. Odpovídám během pracovních dnů mezi 09:00 až 18:00. Děkuji, že čtete náš blog a nakupujete u nás. Přeji Vám krásný den a pevné zdraví :)

Jeden komentář: “4 novinky v prodeji: Bylinné olejové kapky Blendea s MCT olejem. Jak je vyrábíme a jaké mají účinky?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Artyčok a extrakt z artyčoku: Potvrzené zdravotní účinky na játra, cukr, cholesterol a další

22.03.2023

Artyčok na pizzu patří! Ale to nás dnes zajímat nebude 🙂 Zajímat se budeme o zdravotní účinky artyčoku, a hlavně extraktu v doplňcích stravy, a tedy v tabletách a kapslích. Extrakt z artyčoku totiž přidáváme do nových kapslí Blendea se 400 mg extraktu v jedné. V článku vám vysvětlím, s čím vším vám může artyčok […]

Číst celý článek

Detoxikace jater: Odděluji fakta od mýtů. Co dělat, co nepomáhá a co je nemožné?

02.03.2023

Detoxikace jater je velice populární téma, zvlášť po zimě začátkem jara. Bohužel v této oblasti existuje více mýtů a dezinformací, než vědecky potvrzených, pravdivých a bezpečných informací. Skoro každá stránka se vás bude snažit přesvědčit, že díky detoxikaci jater se stanete téměř nesmrtelní a zbavíte se všech možných i nemožných nemocí. Není to pravda. Játra […]

Číst celý článek

Vypadávání vlasů: Zdravotní příčiny a rady pro podporu růstu

28.02.2023

Vypadávání vlasů běžně trápí ženy i muže. Ženy problém vnímají intenzivněji, protože přicházejí o jeden ze symbolů ženskosti a své přirozené krásy. Muži přemýšlejí stejně a čím méně vlasů mají, o to se cítí starší a méně přitažliví. V článku vám vysvětlím nejčastější zdravotní příčiny padání vlasů a také příčiny, za které si (bohužel) můžeme […]

Číst celý článek

Kelp (Ascophyllum nodosum), štítná žláza, správný vývoj dítěte a další vědecky potvrzené zdravotní účinky

31.01.2023

Kelp je výživná mořská řasa s výrazným vlivem na funkce a kondici štítné žlázy. Má vysoký obsah jódu, který štítná žláza rovněž potřebuje pro správné fungování. Kelp pro vás nově vyrábíme v kapslích Blendea pro každodenní užívání. V článku proto vysvětlím zdravotní účinky kelpu a odkážu na odborné a vědecké zdroje, které tyto účinky potvrzují.

Číst celý článek

Kontryhel obecný (Alchemilla vulgaris) jako „nejlepší přítel žen“: Vědecky potvrzené účinky na ženské intimní zdraví (menstruační komfort a menopauza)

25.01.2023

Kontryhel obecný extrahujeme a zpracováváme jako tradiční léčivou bylinu do olejových kapek s MCT olejem pod značkou Blendea. Ač je kontryhel prospěšný i pro zdraví muže, v článku představím hlavně vedecky potvrzené účinky na ženské intimní zdraví. Významná je pomoc s bolestivou menstruací, nadměrným krvácením a podpora menopauzálního komfortu. Pokud si kapky objednáte, do 2 […]

Číst celý článek

Holistický detox: Zdravý a účinný postup očisty

06.01.2023

Holistický přístup k životu je čím dál oblíbenější. Stále více a více lidí si uvědomuje, že síla přírody je daleko mocnější než všechny možné léky a praktiky, které nám nabízí klasické zdravotnictví. Možná je právě tato cesta tou vhodnou variantou, jak začít znovu a provést tolik potřebný detox těla i mysli. Očistit se od škodlivých […]

Číst celý článek

Ženšen pravý (Panax ginseng, Všehoj ženšenový): Vědecky podložené pozitivní účinky, vedlejší účinky a dávkování

16.11.2022

Ženšen pravý je vytrvalá rostlina s původem v Asii. Roste i v Rusku a Americe. Za nejučinnější se považuje ženšen s původem v Koreji. Pro lidské zdraví je důležitý ženšenový kořen, který obsahuje cenné ginsenosidy. Prohledal jsem odborné zdroje, abych vám představil všechny vědecky potvrzené zdravotní účinky pravého ženšenu. Kapsle se sušeným kořenem ženšenu vyrábíme […]

Číst celý článek

Nootropika podpoří paměť, soustředění a funkce mozku. Které chytré drogy jsou nejsilnější?

27.10.2022

Nootropika neboli chytré drogy (anglicky smart drugs) jsou psychoaktivní látky příznivě ovlivňující funkce mozku, myšlení, paměť, bdělost, soustředění i motivaci a úroveň stresu. Zpomalují stárnutí mozku a zmírňují neurodegenerativní procesy, kvůli kterým ubývá mozkových buněk (neuronů). Určitě se nelekejte označení chytré drogy. Ty přírodní jsou legální a můžete je bez omezení normálně nakupovat a užívat. […]

Číst celý článek

Jak snížit cholesterol dlouhodobě i rychle? Co jíst a jak změnit životosprávu?

25.10.2022

Jak snížit cholesterol, když jej ve zdravé míře potřebujeme všichni? Již nepatrně zvýšená hladina začne pomalu ucpávat cévy. Jelikož se zvýšený cholesterol prakticky nijak citelně neprojevuje, vysoká hladina zvyšuje riziko infarktů a mrtvic. „Tradiční“ český jídelníček obsahuje velmi tučné a nevhodně upravené potraviny, které cholesterol zvyšují. Je chudý na zdravé rostlinné tuky, které hladinu dovedou […]

Číst celý článek

Jak mi funkční houby doslova změnily život (zkušenost mladé maminky Niky)

11.10.2022

Před pár lety jsem byla na nějakém mém pomyslném životním dně, kde se mi nedařilo a vše se mi hroutilo. Hodinu před státnicemi se se mnou po šesti letech rozešel přes sms bývalý přítel. Nejen že proběhl rozchod, ale ke státnicím jsem v tom stavu nedošla, a tak jsem se “nemohla” a hlavně nechtěla vracet […]

Číst celý článek

Soubory cookie používáme pro správné fungování naší stránky, přizpůsobení obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a pro analýzu návštěvnosti. Informace o používání naší stránky také sdílíme s našimi sociálními médii, reklamními a analytickými partnery.