Moringa BIO Organic kapsle máme právě v akci 2+1 balení zdarma

+420 608 255 816 Po - Pá: 09:00 - 18:00
 • Domov
 • Recepty
 • Blog
 • Kurkuma – účinky, rizika a kompletní nutriční profil

Kurkuma – účinky, rizika a kompletní nutriční profil

Kurkuma patří díky mnoha prospěšným účinkům mezi superpotraviny. V podrobném profilu kurkumy zjistíte:

 • jak přesně vám kurkuma může zlepšit zdravotní stav a kondici,
 • jaký je vliv kurkumy na hubnutí, krásu a vitalitu,
 • jaký je kompletní výživový profil kurkumy,
 • proč kurkumu užívat spolu s piperinem z černého pepře,
 • jaké jsou nežádoucí účinky a kdo by kurkumu užívat neměl.
kurkumový prášek
Kurkumu jistě znáte jako sytě žluté až oranžové koření. Zajímavá je díky zdravotním účinkům a výborné chuti.

Sytě žlutooranžová kurkuma jako lék i koření

Kurkuma se nejčastěji používá jako koření a barvivo. V Indii a dalších částech Asie s ní však také léčí. Její zastánci předpokládají, že působí protizánětlivě, antioxidačně a dokonce i proti rakovině.

Proč píšeme o kurkumě?

Protože její sušený a mletý oddenek v BIO kvalitě obsahují kapsle Blendea pro podporu imunity, snížení zánětů a posílení kvality kloubů a kostí (produkt Kurkuma + Piperin BIO Organic 90 kapslí).

Kurkumu navíc obohacujeme o 1 % piperinu, který zvyšuje účinky kurkumy a zlepšuje vstřebávání prospěšného kurkukminu.

Klikněte na tlačítko a podívejte se na účinky kurkumových kapslí. V případě objednávky vám je doručíme do 2 pracovních dnů, a ihned je můžete začít pravidelně užívat.

kurkuma

Důležité informace o kurkumě

 • Známá také jako: turmeric, curcuma, indický šafrán, curcumin, kurkumovník dlouhý, kurkumin, awroot, koa, zlatý zázvor, zlatý med, kurkuma dlouhá, Curcuma longa
 • Krajina původu: Indie, Asie, Šrí Lanka, Čína, Indonésie, Peru, Jamajka
 • Prodává se ve formě: mletý prášek, škrobová moučka, tablety, kapsle, čaj, přísada pokrmů a nápojů, sušenky, latté, salátové dresinky, hořčice, tekutý extrakt, tinktura
 • Dostupnost v ČR a SR – ano jako koření, v potravinách nebo jako doplněk
kurkuma mapa obsatí pěstování
Kurkuma se nejčastěji pěstuje v těchto oblastech

Fakta o kurkumě

Věděli jste, že …

 • Kurkuma je jednou z hlavních složek kari koření. Dodává mu charateristickou barvu.
 • Kurkuma je běžnou ingrediencí indické, perské, pákistánské a thajské kuchyně. Koření běžně koupíte v českých obchodech.
 • Koření a doplňky stravy pochází z podzemních stonků (neboli rizomů) rostliny kurkuma. Jsou podobné oddenkům zázvoru nebo kosatci.
kurkumové stonky, oddenky
Kurkumové stonky se suší a melou na jemný prášek
 • Oddenky se několik hodin vaří, suší a následně pomelou na prášek.
 • Kurkuma je známá svou specifickou vůní a sladko-pikantní chutí. Díky aktivní složce kurkumin je kurkuma mírně nahořklá, se zemitou chutí podobnou hořčici nebo pepři.

VÍTE, ŽE kurkuma je příbuzná zázvoru? Pochází ze zdužnatělých kořenových oddenků, které mají hrubou hnědou slupku a tmavě oranžovou dužinu.

kurkuma, rostlina a listy
Listy kurkumy se pridávají do salátů i k dušeným rybám
 • Sytě žlutooranžové koření kurkuma se při vaření používá nejčastěji v Indii, Asii a na Středním východě. V oblibě ji ale mají i Češi.
 • Kurkuma se už více než 4000 let používá v tradičním léčitelství. Například v Indii se už po celá staletí používá jako pomocník s dýchacími problémy, bolestmi kloubů, zdravím kostí, záněty a infekcemi.
kurkumový rituál
Kurkuma se používá také při tradičních rituálech
 • V posledních letech se kurkuma za superpotravinu označuje kvůli tomu, že možná pomáhá s bojem proti rakovině, depresi a dalším nemocem.
 • Kurkuma obsahuje kolem 3 % nejúčinnější látky kurkuminu, který lidské tělo navíc špatně vstřebává. Jeho absorpci a biodostupnost můžete podpořit černým nebo bílým pepřem, který obsahuje piperin. Ten zvyšuje vstřebávání kurkuminu až o 2000 % a zpomaluje jeho rozklad v játrech.
 • Škrobová moučka neboli awroot (koa) se používá k zahušťování rybích a želvích polévek.

Podle vědců je jedním z problémů kurkumy to, že ji tělo nedokáže dobře absorbovat z trávicího systému do krve. Někteří odborníci ji proto doporučují konzumovat s černým pepřem, který obsahuje piperin.doporučuje dietoložka Katherine Brooking (red. přeloženo a zkráceno)

VIDEO (anglicky): Strojové zpracování kurkumy.

Účinky kurkumy

Většinu prospěšných účinků kurkumy způsobuje látka kurkumin.

 • Látka obsažená v kurkumě kurkumin může snižovat záněty. Proti zánětu se kurkuma používá zejména v ajurvédské medicíně.
 • Kurkuma může mírnit příznaky osteoartrózy a revmatoidní artritidy (bolest, ztuhlost a zánět). Je velmi vhodná pro pacienty, kteří trpí artritickými bolestmi kvůli zánětům kloubů.
 • Podle výsledků studií by kurkumin mohl blokovat růst některých nádorů (například rakovina prsou, prostaty a kůže). Jedna studie ukázala, že kurkumový výtažek může v některých případech stabilizovat kolorektální rakovinu, u které jiná léčba selhala.
 • Předběžné studie naznačují, že by kurkuma mohla být prevencí a potencionální součástí léčby některých typů kolitidy, infarktu, mrtvice,  žaludečních vředů a vysokého cholesterolu.
 • Jedna studie zjistila, že by kurkuma mohla pacienty po bypassové operaci chránit před infarktem.
 • Podle předběžných studií by kurkuma mohla pomáhat při léčbě žaludečních potíží (IBS), Crohnovy choroby, cukrovky, deprese, HIV, uveitidy a virových infekcí, metabolických poruch, obezity, i při bolesti.
kresba kurkumy
Kurkuma se nejčastěji prodává jako suchý prášek, který se vyrábí z jejího kořene
účinky kurkumy
Kurkuma může pomoci s některými nemocemi. Léčbu ale kurkumou nenahrazujte a uživejte ji pouze ve stravě nebo jako doplněk.
 • Někteří lidé se domnívají, že by kurkuma mohla pomoci i proti Alzheimerově chorobě.
 • Kurkuma může zejména u starších lidí podpořit kognitivní (poznávací) funkce mozku.
 • Podle recenze z ledna 2013 v časopise “Americká asociace farmaceutických vědců” by kurkuma mohla pomáhat s oční poruchou (uveitida), pankreatidou, psoriázou, akutními jaterními stavy a hepatitidou.
 • Lékařské centrum Univerzity v Marylandu uvádí, že látka kurkumin může stimulovat žlučník k větší produkci žluči. To může pomáhat například s plynatostí a nadýmáním.

Kurkuminu si vážím zejména pro jeho podpůrné účinky na trávení. Pomáhá také vylučovat žluč, a tím podporuje metabolismus tuků. V neposlední řadě je silným antioxidantem a v těle má protizánětlivé a antibakteriální účinky.komentuje výživová poradkyně Nutrinea Kateřina Svatošová (red. upraveno a zkráceno)

VIDEO (česky): Účinky kurkumy

Kurkuma je účinnější v kombinaci s piperinem

CO JE PIPERIN?

Piperin je alkaloid z černého a bílého pepře, který mu dodává pikantní chuť. Spolu s kurkumou piperin přidáváme do kapslí Blendea, abchom zvýšili jejich prospěšné účinky a zlepšili vstřebávání látek do těla.

Určitě si nemyslete, že pepř je „pouhé“ ochucovadlo. Právě díky piperinu prospívá zdraví. Má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti, podporuje mozkové funkce a pomáhá bojovat proti nemocím. Dále pomáhá ulevit od žaludečních nevolností, bolestí způsobených zánětem kloubů (artritidou) a zlepšovat poruchy trávení.

Díky tomu se podílí na budování spolehlivé imunity a schopnosti organismu čelit bakteriím, virům a škodlivinám. V těchto vlastnostech se na kurkumin podobá.

Zároveň zlepšuje vstřebávání kurkuminu z kurkumy do organismu (zlepšuje jeho biodostupnost), takže díky piperinu z něj lze vytěžit maximum pozitivních účinků.

Lepší vstřebávání a silnější účinek kurkuminu

Kurkumin se do krevního oběhu vstřebává špatně, kvůli čemu by uživatel mohl přijít o jeho prospěšné účinky. Podle výzkumu piperin zvýší vstřebávání kurkuminu až o 2000 %, než kdyby se vstřebával pouze z kurkumy.

 • Piperin usnadňuje kurkuminu přechod střevní stěnou do krve.
 • Zároveň piperin zpomaluje rozklad kurkuminu v játrech, takže zvyšuje jeho hladinu v krvi.

Jejich vzájemná kombinace buď ve stravě nebo v doplňcích je tak velmi žádoucí a pro uživatele mnohem efektivnější.

Kurkumu s prospěšným kurkuminem obohacujeme o piperin z černého pepře. Díky kapslím Blendea tak vytěžíte silnější účinek, než ze samotné kurkumy nebo pepře.

kurkuma
Jedna kapsle obsahuje 500 mg kurkumy, z toho 1 % piperinu.

Zdravotní, kosmetické a kulinářské využití kurkumy

Kurkumový čaj pro podporu imunity

Kurkumin může pomoci v boji proti různým virům (například herpes a chřipka). Pamatujte však, že kurkuma obsahuje zhruba jen 3 % kurkuminu, které lidské tělo neabsorbuje moc dobře (vstřebatelnost se zvyšuje díky piperinu z pepře). Šálek kurkumového čaje rozhodně nepovažujte za lék na akutní chřipku, ale jako způsob, jak se chřipce a nachlazení vyhnout.

Kurkuma na akné

Kurkumová pleťová maska nebo konzumace kurkumy podle odborníků pomáhá s akné a kvalitou pokožky díky antibakteriálním a protizánětlivým vlastnostem. Zároveň redukuje jizvy a nedokonalosti pleti, které akné způsobilo.

Kurkuma na pleť i proti nežádoucím chloupkům na obličeji

Kurkuma se dá použít také pro mytí obličeje. Podle zkušeností redukuje nejen akné, ale také nežádoucí ochlupení.

VIDEO (anglicky): Domácí kurkumová maska proti akné a pro vyhlazení drobných jizev

Bělení zubů kurkumou

Někteří lidé si zuby čistí a bělí kokosovým olejem a kurkumou. Podle odborníků je toto bělení bezpečné a účinnější, než u většiny výrobků z lékáren a drogerií. Kurkuma pomáhá udržet čistotu ústní dutiny, zpomaluje množení mikroorganismů a tlumí existující záněty.

Kurkuma a hubnutí

Kurkuma sama o sobě vám úbytek na váze nezaručí, ale může být skvělou přísadou redukčních jídelníčků. Díky kurkuminu napomáhá hubnutí. Studie Tuftsovy univerzity z roku 2009 na myších zjistila, že kurkuma potlačila přírůstek hmotnosti.

Zlaté mléko z kurkumy

Zejména v Asii si často dopřávají nápoj zvaný zlaté mléko, který se doporučuje pít večer. Připravuje se z kurkumy, kardamonu, chilli, zázvoru a rostlinného mléka.

VIDEO (anglicky): Recept na zlaté kurkumové mléko. Kurkuma se přidává i do čaje nebo kávy.

Kurkuma jako koření

Kurkumou s výbornou sladko-pikantní chutí okořeníte polévky, saláty, marinády, omáčky, grilované maso džusy i smoothie. Dobarvit a ochutit s ní můžete také například míchaná vajíčka nebo sýr.

pokrm s kurkumou
Kurkuma se nejčastěji používá v indické a asijské kuchyni, ale běžně ji najdete už i v českých kuchyních

Nutriční hodnoty kurkumy

100 g práškového koření kurkumy zhruba obsahuje tyto složky (DDD = doporučená denní dávka):

Nutriční hodnoty:Vitamíny:Minerály:
sacharidy – 71 % – 64,9 g – 22 % DDDvitamín C – 25,9 mg – 43 % DDDvápník – 183 mg – 18 % DDD
vláknina – 21,1 g – 84 % DDDvitamín E – 3,1 mg – 16 % DDDželezo – 41,4 mg – 230 % DDD
tuky – 23 % – 9,9 g – 15 % DDDvitamín K – 13,4 mcg – 17 % DDDhořčík – 193 mg – 48 % DDD
omega-3 mastné kyseliny – 482 mgthiamin – 0,2 mg – 10 % DDDfosfor – 268 g – 27 % DDD
omega-6 mastné kyseliny – 1694 mgriboflavin – 0,2 mg – 14 % DDDdraslík – 2525 mg – 72 % DDD
bílkoviny – 6 % – 7,8 g – 16 % DDDniacin – 5,1 mg – 26 % DDDsodík – 38 mg – 2 % DDD
354 kalorií (1482 kJ) – 18 % DDDvitamín B6 – 1,8 mg – 90 % DDDzinek – 4,3 mg – 29 % DDD
fytosteroly – 82 mgfolát – 369 mcg – 10 % DDDměď – 0,6 mg – 30 % DDD
voda – 11,4 gcholin – 49,2 mgmangan – 7,8 mg – 392 % DDD
popel – 6 gbetadine – 9,7 mgselen – 4,5 mcg – 6 % DDD
Výživové hodnoty kurkumy jako sušeného prášku – koření.

Dávkování kurkumy

Doporučené dávkování kurkumy zatím nebylo stanoveno. Nicméně odborné studie, které ověřovaly prospěšné účinky kurkumy, účastníkům dávkovali 500 až 2000 mg prášku z kurkumy (0,5 až 2 g) nebo 150 až 250 mg samotného kurkuminu denně.

Tato množství se považují za prospěšné, a zároveň bezpečné pro každodenní užití.

Připomínáme, že kurkumové kapsle Blendea obsahují 500 mg kurkumy. Denní dávka jsou 2 kapsle, takže dohromady 1 gram kurkumy s přidaným piperinem pro lepší vstřebávání.

2 kapsle obsahují dohromady 10 mg piperinu z černého pepře, který pomáhá vstřebatelnosti a využitelnosti kurkukminu.

Toto množství je bezpečné a podle studií má prokazatelně prospěšné účinky.

V případě objednávky vám balíček doručíme na adresu do 2 pracovních dnů.
kurkuma

Pro zdravé dospělé bývá velmi obecně doporučováno toto dávkování:

 • 1,5 – 3 g kurkumového prášku denně (podle Lékařského centra v Marylandu)
 • 60 – 100 mg kurkuminu koncentrovaného v doplňcích stravy (podle Lékařského centra v Marylandu)
 • 5 – 10 mg piperinu pro lepší vstřebávání kurkuminu
 • 15 g kurkumového kořene ve 150 ml horké vody jako čaj až 2x denně (podle Národních Institutů zdraví)
 • 30 – 90 kapek tekutého extraktu denně (podle Lékařského centra v Marylandu)
 • 15 – 40 kapek 4x denně tinktury z kurkumy a alkoholu (podle Lékařského centra v Marylandu)
zpracovaní a využití kurkumy
Kurkuma se používá v tradičním léčitelství i kuchyni

Užívání kurkumy

Kurkuma se může přidávat do jídel, pít v méce, čajích a nápojích nebo užívat jako potravinový doplněk v kapslích a tabletách.

kurkuma
Kurkuma se nejběžněji používá jako koření, smíchaná s džusem nebo v kapslích

Pravděpodobně kurkumu již užíváte: Je zodpovědná za jasně žlutou barvu hořčice i kari.vysvětluje výživová poradkyně Carolyn Brown (red. přeloženo a zkráceno)

Nežádoucí účinky kurkumy

Kurkuma je obecně považována za bezpečnou, může však vyvolat alergii. Zejména ve vysokých dávkách nebo při dlouhodobém užívání může způsobit nevolnost, otravu jater a průjem. Ve vysokých dávkách představuje také riziko vzniku vředů a při aplikaci na kůži její podráždění.

kurkuma
Někteří lidé mohou být na kurkumu alergičtí

Kdo by kurkumu užívat neměl?

Lidé trpící žlučovými kameny

Pokud máte žlučové kameny, buďte při užívání kurkumy opatrní a nejprve se poraďte s lékařem.

Lidé se zdravotními problémy

Pokud vás trápí onemocnění žlučníku, ledvin, poruchy krvácení nebo imunity, poraďte se před užíváním kurkumy s lékařem.

Kurkuma a onemocnění jater

Lékařské centrum University of Pittsburgh varuje, aby lidé s onemocněním jater kurkumu neužívali.

Cukrovkáři a kurkuma

Kurkuma může snižovat hladinu cukru v krvi. Pokud máte cukrovku, buďte při konzumaci kurkumy opatrní a nejdříve se poraďte s lékařem.

Kurkuma před operací

Kurkuma může zvyšovat riziko krvácení. Nejméně 2 týdny před operací ji proto raději neužívejte.

kurkuma, nežádoucí účinky
Před operací kurkumu nejezte

Kurkuma a žaludeční vředy

Kurkumin může zvyšovat hladinu žaludečních kyselin. Neužívejte proto kurkumové doplňky pro léčbu žaludečních vředů.

Těhotné, kojící ženy a kurkuma

Jako koření v malých dávkách je kurkuma pravděpodobně bezpečná i v těhotenství a během kojení. Kurkumovým doplňkům stravy se však raději vyhněte.

Tinktura z kurkumy s alkoholem

Tinkturám z kurkumy a alkoholu by se děti a nemocní s problémy s játry měli vyhnout.

S jakými léky kurkumu neužívat?

Pravidelné užívání léků a kurkuma

Pokud pravidelně užíváte nějaké léky, konzultujte užívání kurkumy nejdříve s lékařem. Může ovlivňovat funkci léků mezi které patří například aspirin, léky proti bolesti NSAID, chemoterapeutické léky, proti cukrovce, na krevní tlak a ředění krve.

Pravidelné užívání potravinových doplňků a kurkuma

Pokud pravidelně užíváte nějaké doplňky stravy, konzultujte užívání kurkumy nejdříve s lékařem. Může ovlivňovat účinek například ginka, ženšenu a česneku.

VIDEO: Jak si kurkumu vypěstovat doma

FAQ – často kladené dotazy

Jaké má kurkuma účinky?

Kurkuma obsahuje léčivé bioaktivní sloučeniny, působí proti zánětům, má antioxidační vlastnosti, zlepšuje funkce mozku, snižuje riziko nemocí srdce, snižuje riziko vzniku rakoviny, je užitečná při léčbě Alzheimerovy choroby, je vhodná pro pacienty s artritidou a bolestmi kloubů, působí proti depresi, snižuje riziko a dopady chronických nemocí souvisejících se stárnutím. Většinu těchto účinků má kurkumin, a tedy účinná látka v kurkumě.

Jak dlouho trvá, než se projeví prospěšné účinky?

Rychlost nástupu účinků se liší od člověka k člověku, obecně je ale lze pozorovat po 4 až 8 týdnech pravidelného užívání.

Jaké jsou negativní účinky kurkumy?

Vedlejší účinky hrozí při příliš vysokých dávkách. Může způsobit nevolnost a průjem, bolest hlavy a závratě. Ojediněle hrozí i tvorba ledvinových kamenů.

Proč je vhodné kurkumu kombinovat s piperinem??

Piperin z pepře zvyšuje vstřebatelnost kurkuminu z kurkumy až o 2000 %. Piperin tak pomáhá vytěžit maximum prospěšných účinků, které kurkuma a látka kurkumin na organismus má. Zároveň má piperin podobné účinky na imunitu, zažívací a mozkové funkce a působí proti zápalům jako samotná kurkuma.

Jak mám užívat kurkumu společně s piperinem?

Pokrmy, do kterých kurkumu přidáváte, vždy zároveň opepřete černým nebo bílým pepřem. Pokud užíváte doplňky stravy, kurkumu obohacujeme o piperin přímo v kapslích Blendea. Získáte tak jistotu, že z kurkumy vytěžíte všechny prospěšné účinky.

Mohu užívat kurkumu každý den?

Ano, je to možné a za bezpečné množství se považuje 0,5 až 2 gramy prášku z kurkumy denně. U piperinu pro zlepšení vstřebávání kurkuminu je to 5 až 10 miligramů.

Snižuje kurkuma krevní tlak?

Ano, kurkuma pomáhá snižovat krevní tlak. Buďte proto opatrní, pokud již užíváte antihypertenziva – léky proti vysokému tlaku.

Pomůže mi kurkuma zhubnout?

Kurkuma zvyšuje produkci žaludečních šťáv, které rozkládají tuk a urychlují jeho vstřebávání. Kurkuma tak může hubnutí podpořit.

Jaké má kurkuma účinky na pleť?

Kurkuma obsahuje antioxidanty, které pleť chrání před předčasným stárnutím. Dále obsahuje protizánětlivé látky, které pokožku chrání před podrážděním, vznikem akné a jiných kosmetických vad.

Má kurkuma vliv na hladinu cholesterolu?

Kurkuma a složka kurkumin snižují celkovou hladinu cholesterolu, triglyceridy a škodlivý LDL cholesterol.

Je kurkuma dobrá pro játra?

Díky antioxidantům kurkuma brání poškození jater toxiny a je vhodná pro lidi užívající silné léky, které mohou játrům škodit.

Pro koho není kurkuma vhodná?

Pro lidi s problematickým žlučníkem, s poruchou krvácení a srážlivosti krve, pro diabetiky, lidi. s refluxem, neplodné lidi, lidi s nedostatkem železa, nemocnými játry a hormonální nerovnováhou. Pro těhotné a kojící ženy je kurkuma v malém množství bezpečná.

Pomůže mi kurkuma lépe usnout?

Kurkuma má uklidňující vlastnosti, takže podporuje usínání.

Musí se kurkuma vařit?

Ano, pro co nejlepší stravitelnost by se měla čerstvá kurkuma vařit alespoň 7 minut.

Jaké mléko použít při výrobě zlatého mléka?

Záleží na vašich preferencích. Tradičně se používá rostlinné – například sojové, mandlové nebo třeba rýžové. Použít můžete i klasické kravské nebo kozí mléko.

Do čeho kurkumu přidávat?

Kurkuma se nejlépe vyjímá v jídlech indické a asijské kuchyně. Je však chutným kořením také do rozličných polévek, pečiva, smoothie, čaje, latté, nebo čehokoli vás napadne. Pozor však na její výraznou chuť a vůni.

Je kurkuma bezlepková?

Ano, kurkuma je přirozeně bezlepková potravina.

Můžu si kurkumu vypěstovat na zahradě?

Ano, můžete si vypěstovat kurkumu klasickou i okrasnou. Dopřejte jí dostatek relativně vysoké teploty a vlhkosti.

Jaký je rozdíl mezi kurkumou a kurkuminem?

Kurkuma je rostlina. Kurkumin je aktivní složka kurkumy, která tvoří 2 – 6 % kurkumy. Posilňuje imunitu, funkce mozku, tlumí záněty a pomáhá zažívání.

Jak používat kurkumové listí?

Kurkumové listí sežene v asijských či podobných specializovaných trzích. Je chutné například v salátech nebo dušených rybách.

Kde kurkumu seženu?

Na čerstvou kurkumu v našich obchodech nejspíš nenarazíte. Můžete si ji však vypěstovat. Nejjednodušší je však použít kurkumový prášek, který seženete v regálu s kořením v téměř jakémkoli obchodě s potravinami. Kurkumu obohacenou piperinem s doručením až k vám domů nabízíme pod značkou Blendea.

Jak kurkumou všechno nezašpinit?

Kurkumová dužina vše, s čím přijde do styku, zabarví sytou žlutou. Pokud pracujete s čerstvou kurkumou, nasaďte rukavice a používejte staré kuchyňské prkénko.

Můžou kurkumu užívat děti, těhotné a kojící ženy?

Kurkuma není vhodná pro děti do 3 let. Těhotné a kojící ženy ji mohou konzumovat jako součást jídel nebo užívat samotnou v malém množství (méně než 2 gramy denně).

NEZAPOMEŇTE:

Indickou kurkumu v kapslích společně s piperinem vyrábíme pod značkou Blendea.

Užívejte je během rizikového období nebo celoročně v rámci posílení obranyschopnosti, při bolesti kloubů nebo problémech s pletí.

Doplněk stravy. Kapsle s kurkumou.
Denní dávka jsou 2 kapsle s 1 gramem indické BIO kurkumy. Dávka obsahuje 10 mg přidaného piperinu.

Použité odborné zdroje a vědecké studie:

 
Další profily superpotravin: 
 
autor

Marta Svačinová

Psaní a přírodu jsem milovala vždy, k zájmu o aktivní zdravý styl života mě přivedlo až podlomené zdraví. Zjistila jsem, jaké zázraky se začnou dít, když tělu a duši namísto rozkazování začneme naslouchat. Nyní se snažím tyto 3 koníčky skloubit dohromady a zkušenosti s hledáním harmonie a spokojenosti sama se sebou předávat i mým čtenářům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Ostropestřec mariánský – zdravotní účinky nenápadného bodláku potvrzené studiemi

06.05.2022

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) znáte spíše jako bodlák s výrazným fialovým květem. V Česku běžně roste. Prakticky celá rostlina je jedlá. Možná jste ostropestřec přehlíželi, což je ale škoda, protože má řadu prospěšných účinků, pro které se užívají drcená semena. Hlavním z nich je podpora zdraví a očista jater. V článku vyjmenuji i další účinky, […]

Číst celý článek

Brahmi – prospěšné účinky, rizika a dávkování Bakopy drobnolisté

02.05.2022

Brahmi (Bakopa drobnolistá) je drobná plazivá rostlina s prospěšným vlivem nejen na kondici mozku a paměť. V podrobném profilu brahmi se podíváme: na studiemi potvrzené účinky, na negativní účinky a pro koho brahmi není vhodná, na bezpečné a účinné dávkování.

Číst celý článek

Ashwagandha – účinky, rizika a kompletní nutriční profil

29.04.2022

Ashwaganha neboli Vitánie snodárná je rostlina s prospěšnými zdravotními účinky. Pro ně se využívá hlavně kořen, ale konzumovat ze i plody a listy. V podrobném profilu superpotraviny ashwagandha zjistíte: jak přesně vám ashwagandha může zlepšit zdravotní stav a kondici, jaký je vliv ashwagandhy na hubnutí, krásu a vitalitu, jaký je výživový profil ashwagandhy, jaké jsou nežádoucí […]

Číst celý článek

Sinice spirulina – účinky, rizika a nutriční profil

27.04.2022

V podrobném profilu superpotraviny spirulina zjistíte: jaké má spirulina pozitovní účinky na zdravotní stav a kondici, jaký je vliv spiruliny na hubnutí, krásu a vitalitu, jaký je kompletní výživový profil spiruliny, odkud spirulina pochází a jak se pěstuje.

Číst celý článek

Acerola – účinky, rizika a kompletní nutriční profil

20.04.2022

Acerola je drobný ovocný plod Malpígie lysé s velmi vysokým obsahem vitamínu C. V podrobném profilu superpotraviny acerola zjistíte: jak přesně vám acerola může zlepšit zdravotní stav a kondici, jaký je vliv aceroly na hubnutí, krásu a vitalitu, jaký je kompletní výživový profil aceroly, jaké jsou nežádoucí účinky a kdo by acerolu užívat neměl.

Číst celý článek

Reishi – účinky, rizika a kompletní nutriční profil

14.04.2022

V podrobném profilu superpotraviny reishi neboli Ganoderma lucidum zjistíte: jak přesně vám houba reishi může zlepšit zdravotní stav a kondici, jaký je vliv reishi na hubnutí, krásu a vitalitu, jaký je kompletní výživový profil reishi, nežádoucí účinky a kdo by reishi užívat neměl.

Číst celý článek

Řasa chlorella – účinky, rizika a profil

08.04.2022

Chlorella je sladkovodní řasa původem z Asie. Díky zvýšenému obsahu živin a prospěšných látek se řadí mezi superpotraviny. Má velmi prospěšné účinky na organismus. V podrobném profilu chlorelly zjistíte: jak přesně vám chlorella může zlepšit zdravotní stav a kondici, jaký je vliv chlorelly na hubnutí, imunitu, detoxikaci, krásu a vitalitu, jaké jsou kompletní výživové hodnoty […]

Číst celý článek

Guarana podpoří bdělost, soustředěnost, paměť, hubnutí i zdraví srdce a očí (podloženo studiemi)

04.04.2022

Guarana je název pro semena rostliny Paulinie nápojné. Základním účinkem, díky kterému si lidé guaranu a výrobky z ní oblíbili, je stimulace energie, výkonu, soustředění a mozkové aktivity. V podrobném profilu vysvětlím: všechny prospěšné účinky a benefity guarany podložené studiemi, a tedy účinky semen, prášku nebo výrobků z nich, doporučené a bezpečné užívání, případné riziko […]

Číst celý článek

Maca – účinky, rizika a kompletní nutriční profil

30.03.2022

Maca je hlíznatý jedlý kořen rostliny Maca peruánská. V podrobném profilu superpotraviny maca zjistíte: jak přesně vám maca může zlepšit zdravotní stav a kondici, jaký je vliv macy na libido, plodnost a vitalitu, jaký je kompletní výživový profil macy, odkud maca pochází a jak se pěstuje.

Číst celý článek

Nemoc zažívacího traktu celiakie: Jak se projevuje a jak zmírnit její projevy 🙏🏼

28.03.2022

Zatímco někteří mohou jíst cokoliv a v jakékoliv kombinaci, aniž by je trápily žaludeční potíže, jiní mají problémy i při konzumaci obyčejného rohlíku. Různé poruchy zažívání nejsou neobvyklé a při správném přístupu nemusí ohrožovat zdraví. Mezi ty častější patří celiakie. Co to je a jak se s ní vypořádat?

Číst celý článek

Soubory cookie používáme pro správné fungování naší stránky, přizpůsobení obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a pro analýzu návštěvnosti. Informace o používání naší stránky také sdílíme s našimi sociálními médii, reklamními a analytickými partnery.