Rozmarýnový olej: Na vlasy jako stvořený 👩🏼

Výraz Rozmarýnový olej na vlasy hledá na českém internetu přes 6000 lidí měsíčně (!!). Jelikož rozmarýnový olej nově přidáváme do vlasového séra pod značkou Blendea, opět jsem si sedl nad odborné zdroje a hledal v nich důkazy jak rozmarýnový olej působí na růst a kvalitu vlasů a jakou roli hraje v prevenci před jejich vypadáváním. Pod podtrženými větami najdete odkazy na výsledky těchto vědeckých i lékařských studií.

Než článek dočtete, sérum s rozmarýnovým olejem Blendea může být na cestě k vám 🚐 Doručujeme již do 48 hodin.

Nyní se ale podíváme na to, jaké účinky má rozmarýnový olej na vlasy, jak olej bezpečně používat a samozřejmě zda hrozí nějaká zdravotní či kosmetická rizika, nedejbože riziko předávkování a vzniku vedlejších účinků.

rozmarýnový olej na vlasy

Poznámka: V článku píši o zevním používání rozmarýnového oleje na vlasy a tedy jako o součástí vlasové hygieny a kosmetiky.

O rozmarýnovém oleji tedy nepíši jako o potravině ani součásti jídelníčku, i když jej jistě dobře znáte jako bylinku do jídel, přísadu do marinád při grilování a pečení nebo do salátů, dresinků a omáček. Ve svém zdravém a pestrém jídelníčku si ale rozmarýn určitě ponechejte.

Rozmarýnový olej na vlasy

rozmarýnový olej a účinky na vlasy
Typická Řekyně a typická Chorvatka. Společný jmenovatel? Husté, pevné, lesklé a krásné vlasy! (už se těším na dovolenou 🙂 )

Rozmarýn je v Česku dobře známá bylinka a možná si jej pěstujete na balkóně stejně jako já pro své recepty. Rozmarýn pochází původně ze středomoří, kde se již tradičně a po staletí používá nejenom v kuchyni, ale i jako přírodní prostředek nejenom pro zdravé vlasy.

Dnes nás ale budou zajímat významné protizánětlivé a antioxidační účinky esenciálního oleje extrahovaného z rozmarýnu. Ty jsou velice přínosné hlavně pro zdraví a kondici vlasů. Kvalitní vlasy totiž musí vyrůstat ze zdravé vlasové pokožky. Rozmarýnový olej tedy nepůsobí přímo na „tělo“ vlasu, ale na pokožku a v ní uložené vlasové folikuly, ze kterých zdravý vlas vyrůstá.

Není překvapením, že středomořské národy používají různé výluhy a tinktury z rozmarýnu, kterými si oplachují své ukázkové „středomořské“ kštice.

Video (YouTube, angličtina): Youtuberka připravuje výluh z rozmarýnu a ukazuje techniku, jak jej nanášet na vlasy

Co tvrdí vědecké studie o vlivu rozmarýnového oleje na vlasy?

Rozmarýnový olej může díky svým významným účinkům podporovat růst zdravých vlasů a zároveň bránit jejich vypadávání. Esenciální rozmarýnový olej má totiž tyto prospěšné účinky:

Díky těmto účinkům mají vlasové folikuly dostatečnou výživu a nestárnou ani neumírají předčasně. To uchovává vlasové folikuly v dobré kondici a pouze z takových mohou bez problémů vyrůstat zdravé, pevné a krásné vlasy. Tyto účinky se připisují obsažené kyselině karnosové, která prospívá poškozeným tkáním vlasové pokožky i nervům, které přes ni vedou. Kyselina má schopnost léčit a omlazovat poškozená nervová zakončení, čímž podporuje obnovu růstu vlasů.

Studie extraktu z listů rozmarýnu (který najdete právě ve Vlasovém Séru Blendea) doložila stimulaci a tedy podporu růstu vlasů. Za úbytek a vypadávání vlasů byl v této studii odpovědný zvýšený dihydrotestosteron, což je primárně mužský hormon (androgen) vyskytující i v ženském těle, přičemž právě zvýšený DHT může za vypadávání vlasů a to u obou pohlaví.

I další studie uznala účinky rozmarýnového oleje pro růst vlasů. Tato studie doložila opětovný nárůst vlasů u lidí, kterým vypadávaly kvůli alopecii (neinfekční onemocnění vedoucí k vypadávání vlasů).

Druhá studie dokládá účinek oleje z rozmarýnu na zlepšení krevního oběhu ve vlasové pokožce, čímž pomáhá vlasy regenerovat a bránit jejich vypadávání.

Nedostatečně prokrvená a zanícená pokožka hlavy se projevuje podrážděním a začervenáním, vznikem lupů, předčasným šedivěním vlasů, odumíráním vlasových folikulů a ztenčováním i následným vypadáváním vlasů. Vlasy nadměrně nepřesušujte, a pokud máte po některých kosmetických přípravcích pocity svědění, daný výrobek přestaňte používat, nebo jej aspoň obohaťte několika kapkami Vlasového Séra Blendea.

Jak používat rozmarýnový olej proti vypadávání vlasů a pro zlepšení jejich kvality?

„Pokud trpíte řídnutím nebo vypadáváním vlasů, je vždy vhodné navštívit dermatologa. Zjistí příčinu a navrhne nejlepší léčebnou metodu,“

doporučuje dermatoložka Marisa Garshick, MD

Co se týče rozmarýnového oleje ve Vlasovém Séru Blendea, stačí jej 2x týdně vmasírovat ihned po umytí na 10 minut do vlasové pokožky a nechat aspoň hodinku působit, klidně ale i během celé noci. Poté vlasy opět opláchněte.

Pokud již máte jiný rozmarýnový olej určený na vlasy, používejte jej podle návodu na etiketě. Dále můžete vyzkoušet:

Vmasírujte rozmarýnový olej přímo do pokožky hlavy

Smíchejte 3 až 5 kapek rozmarýnového oleje s jiným nosným olejem (nikoliv olejem do nosu, ale s olejem, který zvětší objem celé směsi pro lepší nanášení na vlasovou pokožku, přičemž neovlivní terapeutické účinky rozmarýnového oleje na vlasy). Jako nosný olej můžete zvolit kokosový, arganový, jojobový, avokádový nebo i obyčejný, ale kvalitní olivový olej.

Směs po koupeli vmíchejte do pokožky hlavy a nechte působit aspoň 10 minut nebo déle. Poté opláchněte.

Vmíchejte rozmarýnový olej do svého vlasového přípravku

Rozmarýnový olej a stejně tak naše Vlasové Sérum můžete smíchat i se svými běžnými vlasovými přípravky. Do dlaně nakapejte obvyklé množství šamponu, kondicionéru, vlasového tonika nebo vlasové masky a na něj nakapejte 3 až 5 kapek rozmarýnového oleje nebo séra Blendea s jeho podílem.

Vmasírujte do vlasové pokožky a do vlasů. Nezapomeňte nechat působit aspoň 10 minut a poté produkt použijte jako obvykle. Poté směs smyjte.

Domácí recept na šampon na vlasy s rozmarýnovým olejem

Kdo rád experimentuje, může si šampon vyrobit i doma. Zde je jeden univerzální recept:

Přísady:Postup:
– 1/4 šálku tekutého mýdla na báze rostlinných olejů bez parfumace
– 1/4 šálku čisté vody
– 1 ČL aloe vera gelu
5 až 10 kapek esenciálního rozmarýnového oleje (nebo Vlasového Séra Blendea)
– 5 až 10 kapek esenciálního levandulového oleje
– 0,5 ČL kvalitního olivového nebo jojobového oleje
– 0,5 ČL glycerinu
– ve skleněné nádobě dobře smíchejte tekuté mýdlo s vodou
– přidejte aloe vera gel a olivový (či jojobový olej) a rozmíchejte dohladka
– přidejte rozmarýnový olej nebo Vlasové Sérum Blendea a míchejte
– jako posílení předejte glycerin a znovu promíchejte
– šampon nalijte do skleněné lahvičky s rozprašovačem pro jednoduché nanášení na vlasy
nezapomeňte šampon po nanesení nechat působit aspoň 10 minut
Recept na domácí vlasový šampon s rozmarýnovým olejem nebo Vlasovým Sérem Blendea

Možné negativní účinky a bezpečnostní zásady používání rozmarýnového oleje na vlasy nebo vousy

Vždy se snažte, aby se vám rozmarýnový olej ani jiná vlasová kosmetika nedostaly do očí. Pokud k tomu dojde, oči důkladně vypláchněte studenou vodou.

Rozmarýnový olej může stejně jako jiné rostlinné oleje vyvolat alergickou reakci. Pokud víte, že vás již rozmarýn podráždil v jídle, lze tento negativní účinek očekávat i v projevech na pokožce. Olej a výrobky s ním používejte vždy podle návodu na použití. Pokud by se alergie či nějaké podráždění objevilo, výrobek přestaňte používat. Jako značka Blendea zákazníkům nabízíme vrácení plné částky v případě jakékoliv nespokojenosti, takže nákupem nic neriskujete. Klikněte a račte sami vyzkoušet 🙂

Kromě těchto možných vedlejších účinků považujte rozmarýnový olej na vlasy za bezpečný, ovšem v normální míře. Do vlasové pokožky nenanášejte zbytečně velká množství.

Co se týče používání rozmarýnového oleje během těhotenství a kojení, bohužel se mi nepovedlo dohledat žádné konkrétní informace. Olej používejte lokálně tam, kde má působit, v tomto případě na vlasovou pokožku a vlasy.

Pokud by měl některý pán zájem o podporu růstu vousů, může výrobky používat ve formě balzámů a olejů na vousy stejně jako na vlasy.

Další pro vlasy prospěšné složky Vlasového Séra Blendea

Pod značkou Blendea neprodáváme samotný rozmarýnový olej, ale mícháme jej s dalšími prospěšnými oleji a složkami:

Arganový olejHloubkově hydratuje vlasovou pokožku, zabraňuje lámání vlasů, posilňuje je a dodává jasný a zdravější vzhled. Díky antioxidačním vlastnostem vlasy chrání před poškozením ze slunečního záření a také před teplem z fénů a žehliček. Tím pomáhá udržet lesklé a hedvábně jemné vlasy.
Avokádový olejBohatý na vitamíny A, D, E a omega-3 mastné kyseliny, které pronikají hluboko do vlasového vlákna, hydratují suché a poškozené vlasy, zlepšují elasticitu pokožky, čehož výsledkem jsou lesklé, silné a odolné vlasy. Olej zároveň redukuje lámavost vlasů, potlačuje krepatění a chrání vlasy před sluncem a teplem.
Cedrový olejStimuluje cirkulaci krve v pokožce hlavy, což podporuje růst vlasů a zabraňuje jejich vypadávání. Bohaté a výživné složení pomáhá hydratovat a zjemňovat vlasy, čímž rovněž přispívá ke zdraví, síle a lesku.
Hořčičný olejHloubkově vyživuje vlasovou pokožku, podporuje růst vlasů a posilňuje oslabené vlasové kořínky, což vede k silným a zdravým vlasům. Stimuluje cirkulaci krve v pokožce hlavy, která se tak lépe regeneruje a rychleji se zbavuje lupů.
Olej z Macy peruánskéDíky esenciálním mastným kyselinám, vitaminu E a minerálům hloubkově hydratuje vlasovou pokožku a posiluje vlasová vlákna, zlepšuje elasticitu vlasů a snižuje lámavost. Regenerační schopnosti napomáhají obnově poškozených vlasů a podporují zdravý růst, přičemž dodávají lesk a hladkost.
Mandlový olejJe bohatý na vitamíny A, E a mastné kyseliny, které hydratují suché vlasy, zabraňují lámání a zlepšují celkovou kondici vlasů. Lehká konzistence oleje proniká hluboko do vlasové pokožky, vyživuje ji a zklidňuje, stimuluje růst vlasů, čímž přispívá k silnějším a zdravějším vlasům.
Ricinový olejDíky obsahu omega-6 mastných kyselin a vitaminu E podporuje růst vlasů a zvyšuje odolnost proti lámání a křehkosti. Díky antifungálním a antibakteriálním vlastnostem pomáhá proti infekcím a podmínkám, které mohou jinak vést k vypadávání vlasů.
Šalvějový olejMá protizánětlivé vlastnosti a obsahuje antioxidanty, které uklidňují podrážděnou pokožku hlavy a snižují vypadávání vlasů. Tonizující účinky přispívají k posílení vlasů a podpoře jejich růstu.
Vitamín EPůsobí jako antioxidant, čímž chrání vlasy a pokožku hlavy před volnými radikály. Tím může zlepšovat celkovou kondici vlasů a zabraňovat jejich poškození. Dále podporuje hydrataci vlasů a pokožky, udržuje vlhkost vlasů a chrání je před suchem, lámavostí a křehnutím.
Účinné složení Vlasového Séra Blendea pro podporu růstu vlasů a zlepšení kvality těch stávajících

Co jsme zjistili o rozmarýnovém oleji na vlasy?

Lukáš Chládek, blog Blendea
Lukáš Chládek, autor článku, redaktor blogu Blendea
  • Rozmarýn se běžně používá v rámci péče o vlasy již dlouhá staletí. Používaly se různé odvary a tinktury, dnes se již extrahuje rozmarýnový olej samotný a přidává do nejrůznější vlasové kosmetiky.
  • Mezi hlavní účinky rozmarýnového oleje na vlasy patří zklidnění podrážděné vlasové pokožky, podpora hydratace pokožky a vlasových folikulů, lepší prokrvení a výživa pokožky i vlasů, snížení vypadávání vlasů a tlumení kožních problémů, zejména alopecie.
  • Esenciální rozmarýnový olej můžete na vlasy používat samotný (5 kapek vmasírovat do vlhké vlasové pokožky a nechat aspoň 10 minut působit, poté opláchnout), přidávat jej do svých běžných vlasových přípravků (5 až 10 kapek přidat k obvyklé dávce šamponu, kondicionéru, vlasové masky a podobně) nebo používat Vlasové Sérum Blendea, ve kterém spojujeme rozmarýnový olej s dalšími vlasům prospěšnými rostlinnými oleji.
  • Dávejte pozor, aby vám olej nezasáhl oči. Pokud ano, důkladně oči vymyjte.
  • Pokud byste zaznamenali podráždění či jakékoliv alergické reakce, olej a výrobky s ním přestaňte používat. Pokud by se tak nedejbože stalo s Vlasovým Sérem Blendea, v rámci garance spokojenosti vám vrátíme plnou sumu na bankovní účet. To se však pravděpodobně nestane, protože bezmála 100 % zákazníků je s výrobky Blendea dokonale spokojených, jak dokazují recenze a zkušenosti na stránce i na portálu Heuréka.
sérum blendea s rozmarýnovým olejem na vlasy

Pokud máte jakékoliv dotazy na účinky rozmarýnového oleje nebo na produkt Vlasové Sérum Blendea, ptejte se v komentářích pod článkem, volejte +420 608 255 816 nebo pište mail na info@blendea.czOdpovídáme během pracovních dnů mezi 08:00 – 17:00.

Děkuji, že nás čtete a nakupujete u nás. Přeji krásný den, vždy pevné zdraví a hlavně krásné, husté a odolné vlasy, vážení čtenáři 🙂

P.S.: Nezapomeňte, že již pozítří můžete mít doma Vlasové Sérum Blendea s rozmarýnovým olejem. Urychluje růst vlasů, hydratuje a opravuje pokožku hlavy, vlasy zvláčňuje a zahušťuje. Nenechte se obírat o krásu ani kvalitu vlasů a přidejte se k našim spokojeným zákazníkům 🙂

autor

Lukáš Chládek

Ve firmě eMarkest, s.r.o. jsem začal jako prodejce, a právě to mě dovedlo k podrobnému studiu našich výrobků, a hlavně jejich účinků. Jako redaktor blogu Blendea Vám podrobně představím naše produkty. V článcích vysvětlím všechny pozitivní účinky složek produktů Blendea. Podíváme se i na nejčastější zdravotní komplikace, které naše zákazníky trápí, jejich příčiny a projevy. Poradíme, jak se jich nejrychleji zbavit. Kdykoliv mi můžete napsat na chladek.emarkest@gmail.com. Odpovídám během pracovních dnů mezi 09:00 až 18:00. Děkuji, že čtete náš blog a nakupujete u nás. Přeji Vám krásný den a pevné zdraví :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Atopický ekzém jako důsledek mikrobiální dysbiózy. Jak souvisejí a co jíst? 🤔

12.03.2024

O příčinách vzniku atopického ekzému a metodách, jak jej zklidnit svépomocí jsem již obsáhlý článek psal nedávno. Na svět ale přicházejí pořád nové vědecké studie, které míru závažnosti a úlevu od atopického ekzému spojují se zdravím střev a tím, co přesně jíme. Důležité je zde zdraví střevní mikrobioty a optimální stav toho, co vědci nazývají […]

Číst celý článek

Vaginální mykóza: Příčiny a protikvasinková dieta, která vás zbaví infekce 🍄

22.02.2024

Vaginální mykóza je bezesporu nepříjemný a rizikový intimní problém způsobený vaginální kvasinkovou infekcí. Příznaky jsou vesměs nepříjemné a postiženou omezují v denních návycích i hygieně. Mykóza se projevuje pálením, podrážděním, zarudnutím a svěděním kůže kolem pochvy, zároveň může měnit vlastnosti poševního výtoku. Kromě toho, že postižená zažívá značně nepříjemné pocity a nemá jistotu v tom, […]

Číst celý článek

Detoxikace organismu pohledem nutričního speciality: Je detox vůbec správný?

01.02.2024

S příchodem nového roku přichází i různá novoroční předsevzetí. Jedním z nejčastějších je „očista“ a detoxikace organismu, abychom vcházeli do nového roku s tzv. „čistým štítem“. Je to ale skutečně zapotřebí? Potřebuje naše tělo skutečně detoxikační programy? Na to se podíváme v článku, který pro Vás napsala nutriční specialistka Mgr. Kristýna Kubíková. 

Číst celý článek

Steatóza jater (ztučnění) nesouvisí pouze s alkoholem. Co dělat, aby játra „zhubla“?

04.01.2024

Steatóza jater označuje nežádoucí a rizikový stav, kdy se v játrech nahromadí nadbytečné množství tuku (nad 5 % hmotnosti jater). Hlavním rizikovým faktorem ztučnění jater jsou různé metabolické stavy a tedy procesy proměny, které se v játrech odehrávají. Steatózu může vyvolat i nadměrné pití alkoholu a, co si budem, v Česku je alkohol velmi častou […]

Číst celý článek

Jak mít o svátcích v pohodě trávení?

30.11.2023

„Já si o svátcích jím co chci!“ řekl nejeden svátečník, kterého pak bolel žaludek a břicho se mu nafukovalo až do Tří králů. „Já o svátcích držím zásadně dietu!“ řekl si druhý a pak u sváteční tabule záviděl, jak si ostatní přidávají salátku, než se jim dosmaží třetí kapří podkovička a zatím si přicinkávali druhým […]

Číst celý článek

Reflux: Co dělat, když se obsah žaludku vrací přes jícen a proč se to děje?

25.11.2023

Reflux, v lékařském slovníku gastroezofageální reflux, v lidské řeči reflux jícnu nebo kyselý reflux označuje častou poruchu, kdy se natrávená potrava a žaludeční šťávy vracejí zpět do jícnu. Jícen je trubice spojující hltan s žaludkem. Reflux vyvolává nepříjemné pálení žáhy, krkání, pocity překyselení, tíhy, tlaku a bolesti na hrudi a někdy až zvracení. Mnozí lidé […]

Číst celý článek

Příběh vzniku značky Blendea: Jak to celé začalo?

06.11.2023

Znáte takové ty šťastné a obdivuhodné příběhy, kdy jeden člověk dostane skvělý nápad, zrealizuje ho, úspěšně proslaví a lidé se jdou utlouct, aby si mohli výrobek koupit taky? Příběhy, které končí někde na pláži na Bali, kde se pak onen šikovný člověk vyvaluje a postuje na sítě záviděníhodné fotky? Podobný, ne-li stejný je i příběh […]

Číst celý článek

Nutrikosmetika: Vaše nová kadeřnice a kosmetička ve stravě 😯

25.10.2023

Nutrikosmetika je přesně to, co jste si zřejmě mysleli 🙂 Nutri = výživa/potrava, kosmetika = péče o vnější vzhled pleti, vlasů a nehtů. Pojmenování zatím není příliš známé, ale z nutrikosmetiky se evidentně stává nový výživový trend a my jako Blendea na trendy vždy okamžitě (a velmi rádi) reagujeme. Pomocí kosmetiky se snažíme zlepšit stav […]

Číst celý článek

Koenzym Q10: Důležitá sloučenina, které máte v těle (pravděpodobně) dostatek

10.10.2023

Pojem koenzym Q10 jsem poprvé zachytil v televizních reklamách. Byl doslova všude a primárně jej obsahovala kosmetika pro zpomalení stárnutí. Mluvilo se hlavně o anti-age účincích a reklamy byly již tradičně zaměřené na ženy, které se předčasného stárnutí bojí a brání nejvíce. Ty jsou zároveň nejčastějšími zákaznicemi oněch výrobků. Podívám se proto, co o tomto […]

Číst celý článek

Atopický ekzém: Najděte konkrétní spouštěč a vyhněte se mu 🚫

07.09.2023

Atopický ekzém (atopická dermatitida) je zdravotní stav způsobující suchou, svědící, olupující se a zanícenou pokožku. Atopický ekzém je velmi častý u novorozenců a dětí, ale trápí a znesnadňuje život i mnoha dospělým. Ekzém je většinou dlouhotrvající, a tedy chronické povahy. Navíc může často měnit intenzitu od téměř nepatrných svědivých flíčků až po velká zanícená a […]

Číst celý článek