• Domov
 • Recepty
 • Blog
 • Kontryhel obecný (Alchemilla vulgaris) jako „nejlepší přítel žen“: Vědecky potvrzené účinky na ženské intimní zdraví (menstruační komfort a menopauza)

Kontryhel obecný (Alchemilla vulgaris) jako „nejlepší přítel žen“: Vědecky potvrzené účinky na ženské intimní zdraví (menstruační komfort a menopauza)

Kontryhel obecný extrahujeme a zpracováváme jako tradiční léčivou bylinu do olejových kapek s MCT olejem pod značkou Blendea. Ač je kontryhel prospěšný i pro zdraví muže, v článku představím hlavně vedecky potvrzené účinky na ženské intimní zdraví. Významná je pomoc s bolestivou menstruací, nadměrným krvácením a podpora menopauzálního komfortu. Pokud si kapky objednáte, do 2 dnů je máte doma a ihned můžete začít těžit z jejich benefitů.

Pod prokliky najdete odkazy na odborné studie a účinky, které potvrdil vědecký výzkum. Účinky kontryhelu posuzuje a odsouhlasuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce SZPI, která zkoumá jak rostlinu, tak výrobky z ní. Ta jej rovněž vnímá a uznává jako bylinu s prospěšnými účinky.

Kontryhelová nať s květy a sušené lístky kontryhelu pro výrobu čaje

Co je Kontryhel obecný?

účinky kontryhelové natě
Kontryhelová nať s lístky a květy

Kontryhel je léčivá bylina. V Česku běžně roste 21 druhů, po celém světě dokonce až 700 druhů. Blendea zpracovává právě Kontryhel obecný, který má nejvýraznější zdravotní přínosy. Zpracovávají a užívají se všechny části, které rostou nad zemí. Sbírají se v létě ve fázi kvetení. Listy (nať) a květy se suší a dále zpracovávají nejčastěji do formy čajových směsí nebo tinktur.

Do kapek Blendea jsme zvolili právě extrakt z listů kontryhelu. Zde jsem sepsal, proč extrakty mícháme právě s kokosovým MCT olejem. Mají díky němu lepší vstřebatelnost a vyšší účinnost.

Pozitivní účinky na zdraví má kontryhel díky tříslovinám (taninům). Jsou to rostlinné chemické sloučeniny, které mají vysušující účinek na pokožku i vnitřek těla. Třísloviny mají silné antioxidační účinky, pomáhají snížit hladinu cholesterolu, zvýšený krevní tlak a posilňují imunitní systém. Díky antibakteriálním vlastnostem mohou pomáhat v boji proti zubnímu kazu nebo nachlazení. Dalšími významnými látkami jsou glykosidy pomáhající se zažíváním a kyselina salicylová prospívající pleti.

Kontryhel, čaje, výluhy nebo tinktury z něj se v Česku tradičně používají na žaludeční problémy, průjem, ale také pro zmírnění krevního cukru u cukrovkářů. O tom, jak rychle snížit hladinu krevního cukru, jsem psal v samostatném článku pod odkazem.

Zdravotní účinky Kontryhelu obecného

Nejdříve chci poukázat na účinky, které ve svých vodítkách potvrzuje inspekce SZPI (stáhnout si je můžete v tabulce z dolní části webu). SZPI zároveň hlídá, pod jakými zdravotními a výživovými tvrzeními prodejci své produkty z kontryhelu a dalších bylin propagují.

Velmi časté je třeba tvrzení, že kontryhel pomáhá s hubnutím. Obsažené třísloviny sice zrychlují metabolismus, ale jiný uspokojivý vědecký důkaz jsem nedohledal.

účinky Kontryhelu obecného podle SZPI
Účinky Kontryhelu obecného podle inspekce SZPI

Pokud se někde dočtete o jiných účincích, nemusí se vždy zakládat na reálných výsledcích výzkumu. U konkurenčních výrobků si pro jistotu všímejte, zda je nepropagují jako „všeléky“ a pomoc s každým problémem. Takovou bylinu zatím bohužel neznáme 🙂 Dnes ale reklamní tvrzení snesou prakticky cokoliv, takže buďte ostřažití.

V lidové angličtině se kontryhelu říká Lady's mantle, což je v překladu ženský plášť. Tento „plášť“ lze chápat jako jakousi ochranu, která ženy chrání a pomáhá jim při silné a bolestivé menstruaci či nepříjemných příznacích menopauzy (které velmi důsledně popisuje web Proerecta.cz).

Kontryhel se běžně pěstuje i v Česku a používá se pro tlumení otoků, zažívacích potížích, proti průjmu, bolestem v krku, svalovým křečím a jako diuretikum proti nadměrnému zadržování vody v těle. Velmi vhodný je pro diabetiky, kteří mají zvýšené riziko nealkoholického ztukovatění jater. Kontryhel pomáhá snížit míru ztukovatění a chrání játra před oxidativním poškozením. Zároveň podporuje jejich detoxikační schopnost, čímž urychluje přirozené odstraňování toxinů z organismu.

Z potvrzených účinků Kontryhel obecný:

 • pomáhá při problematické, silné a bolestivé menstruaci,
 • zmírňuje negativní příznaky menopauzy,
 • upravuje krevní tlak,
 • napravuje trávení a pomáhá při průjmu,
 • chrání játra
 • a má antivirotické vlastnosti.

Pomoc při problematické menstruaci a vysokém krevním tlaku

Jako muž si úplně nedovedu představit, jaký je to pocit zažívat měsíc co měsíc křeče a bolesti, návaly horka, bušení srdce, nepříjemné změny nálad a všechny součásti menstruace. Všem čtenářkám chci vyjádřit upřímný obdiv za to, že svůj nelehký úděl snášíte 🙂

Ještě že je zde pro vás kontryhel. Pomáhá přirozeně tlumit menstruační křeče, nadměrné krvácení a zeslabit návaly horka. Pro tyto účely ženy tradičně pijí čaj z kontryhelu, často ve směsi s meduňkou. Netlumí pouze menstruační bolesti, ale bolest celkově, takže můžete kontryhel užívat i proti bolesti hlavy, zubů, zad nebo kloubů.

Extrakt z kontryhelu má tzv. vazorelaxační účinek, kterým snižuje napětí v cévách, uvolňuje je, rozšiřuje a umožňuje krvi lepší průtok. Výsledkem je zmírnění menstruačních bolestí, křečí a snížení vysokého krevního tlaku, který často trápí ženy v menstruaci.

Díky kontryhelu prožijete menstruaci mnohem pohodlněji a snesitelněji. Pokud jej nechcete užívat každý den, určitě mu dejte šanci aspoň během nejvíc nepříjemných úseků cyklu.

Kontryhel a tlumení nepříjemných příznaků menopauzy

Ženy v menopauze a perimenopauze (zhruba roční a obvykle náročné období před nástupem menopauzy) trápí výkyvy hladin hormonů. Ty způsobují návaly horka a pocení, časté změny nálady, nespavost, přibírání na váze či dokonce úzkosti. Odborníci doporučují tlumit tyto příznaky právě i pomocí kontryhelu. Díky němu bude menopauza a období před ní snesitelnější a méně náročné.

Zmírnění průjmu a náprava zažívání

Průjem je velmi ošemetný problém, který postižený člověk potřebuje vyřešit co nejrychleji. Kontryhel bojuje proti průjmu díky taninům (tříslovinám), rostlinným chemikáliím, které vysušují nadměrnou produkci vodnatého střevního sekretu. Díky antivirotickým vlastnostem hubí viry a bakterie, které průjem vyvolaly.

Pomocí kontryhelu zmírníte průjem, urychlíte jeho léčbu, ulevíte střevům a vyčistíte je.

Antivirotické účinky Kontryhelu obecného

Studie zkoumala antivirotické vlastnosti nadzemních částí kontryhelu i jeho kořene. Zde se nejúčinněji projevil právě kořen díky obsahu katechinů, které patří mezi rostlinné antioxidanty.

Kontryhel je velmi vhodný pro ženy, které trpí kvasinkovými či plísňovými vaginálními infekcemi. Tyto patogeny hubí, snižuje svědění a pomáhá i s poševními výtoky.

Kontryhel vám pomůže chránit se před viry a bakteriemi. Proto má smysl užívat jej s cílem vyhnout se nachlazení v zimě nebo průjmům a trávícím těžkostem během exotických dovolených i všude jinde a jindy.

Kontryhelem proti nespavosti

Velmi častou příčinou nespavosti (insomnie) je stres. Kvůli stresujícím myšlenkám postižený nedovede usnout nebo se budí příliš často a má nevydatný a nedostatečný spánek.

Kontryhel uvolňuje stres a zklidňuje mysl, díky čemu buduje pevný základ pro spolehlivý spánek. Může vás zbavit stresujících myšlenek a pomůže lépe se před spaním uvolnit.

O tom, jak rychle usnout a budit se odpočatí jsme psali v samostatném článku.

Jak užívat Kontryhel obecný?

Velmi jednoduchou formou užití je právě tinktura, a tedy kapky. Ty pro vás vyrábíme pod značkou Blendea z kontryhelu, který dovážíme z Bulharska.

Jedna 10 ml lahvička obsahuje 60 mg extraktu z listů. Toto množství odpovídá 15 gramům sušených listů.

 • Užívají se 4 kapky každý den, takže lahvička vydrží 60 dnů.
 • Při vážnějších problémech jako je silné menstruační nepohodlí nebo průjem lze užívat kapky jako rychlou úlevu. Tehdy doporučuji užívat 5 kapek 2x denně jako „první pomoc“. Lahvička tak vystačí na 24 krizových dnů.
tinktura v kapkách z Kontryhelu obecného
Klikněte na tlačítko a podívejte se na účinky a informace o kontryhelových kapkách. V případě objednávky vám je doručíme do 2 pracovních dnů. Ihned tak můžete zmírnit akutní menstruační bolest, návaly horka nebo zažívací komplikace.

Čaj z Kontryhelu obecného

čaj z Kontryhelu obecného

Čaje, čajové směsi a doplňky stravy z kontryhelu najdete běžně v prodejnách se zdravou výživou nebo v e-shopech. Čaj (ale i jiné výrobky!) je vhodné mít doma pro rychlou úlevu od průjmu, různých bolestí nebo oteklého a bolavého hrdla. Čaj lze popíjet, ale také používat jako kloktadlo pro pročištění ústní dutiny a krku. Stejně lze použít i několik olejových kapek Blendea nakapaných do vlažné vody.

Čaj připravujte z jedné polévkové lžíce sušené natě ve 2 dl horké vody. Čaj louhujte minimálně 10 minut, ale nebojte se louhovat déle. Účinek bude o něco silnější. Čaj přirozeně neobsahuje žádný kofein.

V potřebách pro zahrádkáře si můžete koupit semena kontryhelu. Je nenáročný na pěstování a nevadí mu ani chladné léto a vlhká půda. Semínka sázejte 20 až 30 cm od sebe, aby měly dostatek prostoru pro růst. Rostlinky snesou i přímé slunce, raději ale mají stín. Pokud možno, sázejte je do tmavějších koutů zahrádky.

Čerstvé lístky kontryhelu můžete používat pro rychlejší hojení jako obklad na záněty, otoky, rány, vředy, vyrážky a ekzémy. Jelikož jde o rostlinu, vždy si sledujte, zda se u vás neprojeví alergická reakce a podráždění. Pokud ano, kontryhel nepoužívejte.

Má kontryhel negativní vedlejší účinky?

Kontryhel obecný je považován za bezpečný pro většinu lidí, pokud jej užívají v přiměřeném množství. Při perorálním podání (užívání ústy) neexistuje dostatek spolehlivých informací o tom, zda může mít negativní účinky. Při dlouhodobém užívání nadměrného množství, a tedy nesprávném dávkování existuje malé riziko poškození jater. Několik kapek tinktury nebo jeden-dva čaje za den nejsou nadměrným množstvím.

Stejně je tomu při použití drogérie a kosmetiky z kontryhelu na pokožku. Odborníci před žádnými závažnými vedlejšími reakcemi nevarují.

Pro jistotu zmiňuji možnou alergii, které riziko je přítomno u jakékoliv rostliny a výrobků z ní. Kontryhel se podle dostupných důkazů jeví jako naprosto bezpečný.

Dále se kontryhel a výrobky z něj nedoporučují těhotným ani kojícím ženám. Setkat se můžete s doporučením užívat kontryhel pár týdnů před koncem těhotenství, aby se děloha připravila na porod a lépe se z něj zotavila. Zdůrazňuji, že kontryhel zlepšuje průtok krve, čímž podporuje hojení a samoregeneraci organismu. Zde ale doporučuji zeptat se i vašeho gynekologa, který má přesnější přehled o vašem těhotenství a kondici dělohy.

Kontryhel obecně lze kombinovat i s léky. Pokud ale některé na předpis užíváte, nechte si kontryhel schválit lékařem, který vám je předepisuje. Toto doporučení platí pro všechny doplňky stravy nebo bylinky. Pouze lékař dovede odhadnout, jak na ně budete reagovat.

Kontryhel obecný a často kladené otázky FAQ

Za jak dlouho začne kontryhel účinkovat?

Tinktura nebo čaj z kontryhelu začne při každodenním užívání účinkovat již po několika málo dnech.

Jaké má Kontryhel účinky na ženský organismus?

Kontryhel tlumí menstruační bolesti a křeče, nepříjemné příznaky menopauzy, udržuje zdraví dělohy před a po porodu, urychluje hojení ran, snižuje úzkost, účinkuje proti nespavosti a zlepšuje duševní pohodlí, působí protizánětlivě a jako antivirotikum, napravuje zažívání a pomáhá při průjmu, podporuje činnost jater a zlepšuje kondici pokožky.

Pomáhá kontryhel s menstruací?

Kontryhel díky tříslovinám pomáhá při nadměrném menstruačním krvácení, zároveň tlumí příliš silné menstruační bolesti.

Pomáhá kontryhel při menopauze?

Během menopauzy kontryhel tlumí návaly horka a poskytuje tělesnou i emocionální podporu. Ulevuje od žaludečních potíží, zvracení a průjmu. Má močopudné účinky.

Jak působí kontryhel na pokožku?

Má hojivý účinek, takže urychluje hojení ranek a podráždění, zároveň zklidňuje suchou a citlivou pokožku. Podporuje tvorbu elastinových vláken, čímž zrychluje obnovu pokožky.

Kolik čaje z kontryhele mohu za den vypít?

Denní doporučená dávka jsou 2 až 3 čaje z 1 polévkové lžíce sušeného kontryhelu.

Lze konzumovat čerstvé lístky kontryhelu?

Ano, mladé listy lze vařit nebo jíst syrové. Upozorňuji ale na přirozeně trpkou, hořkou až svíravou chuť, kterou listům dodávají obsažené třísloviny.

Co jsme zjistili o Kontryhelu obecném?

Lukáš Chládek, blog Blendea
Lukáš Chládek, autor článku a redaktor blogu Blendea

Přiznávám, že jsem toho o kontryhelu příliš nevěděl. Když se ale vedení rozhodlo vyrábět z něj olejové kapky, obrátil jsem se na výsledky vědeckých studií a názory odborníků. Zjistil jsem, že je zvlášť pro zdraví a pohodlí žen velmi vhodný, ne-li nezbytný 🙂

 • Kontryhel obecný je bylina běžně rostoucí i v Česku.
 • Užívá se nejčastěji ve formě čajů nebo kapek s tinkturou.
 • Do kapek Blendea přidáváme extrakt z lístků kontryhelu původem v Bulharsku. Jedna lahvička obsahuje ekvivalent 15 gramů sušených listů.
 • Tradičně se používá jako bylinný lék.
 • Pomáhá při silné menstruaci, proti menstruačním křečím a bolestem, tlumí příznaky menopauzy, ulevuje od zažívacích problémů, snižuje krevní tlak, prospívá činnosti jater, působí jako antioxidant a antivirotikum.
 • S hubnutím kontryhel pravděpodobně nepomáhá, respektive o tom není dostatek vědeckých důkazů.
 • Kontryhel je bezpečná bylinka a negativní příznaky má velmi mírné až vůbec žádné. Určitě jej vyzkoušejte 🙂

Pokud máte s kontryhelem vlastní zkušenost nebo jakékoliv další dotazy, ptejte se v komentářích pod článkem, volejte +420 608 255 816 nebo pište mail na info@blendea.cz. Odpovídáme během pracovních dnů mezi 08:00 – 17:00.

Děkuji, že nás čtete a nakupujete u nás. Přeji krásný den a vždy pevné zdraví, vážení čtenáři 🙂

Lukáš Chládek
tinktura v kapkách z Kontryhelu obecného
Klikněte a podívejte se na účinky kontryhelových kapek. V případě objednávky vám je doručíme do 2 pracovních dnů. Ihned můžete těžit z jejich prospěšných účinků.
autor

Lukáš Chládek

Ve firmě eMarkest, s.r.o. jsem začal jako prodejce, a právě to mě dovedlo k podrobnému studiu našich výrobků, a hlavně jejich účinků. Jako redaktor blogu Blendea Vám podrobně představím naše produkty. V článcích vysvětlím všechny pozitivní účinky složek produktů Blendea. Podíváme se i na nejčastější zdravotní komplikace, které naše zákazníky trápí, jejich příčiny a projevy. Poradíme, jak se jich nejrychleji zbavit. Kdykoliv mi můžete napsat na chladek.emarkest@gmail.com. Odpovídám během pracovních dnů mezi 09:00 až 18:00. Děkuji, že čtete náš blog a nakupujete u nás. Přeji Vám krásný den a pevné zdraví :)

6 komentářů: “Kontryhel obecný (Alchemilla vulgaris) jako „nejlepší přítel žen“: Vědecky potvrzené účinky na ženské intimní zdraví (menstruační komfort a menopauza)”

  • Doby den, Martino.
   Podle dostupných informací není kontryhel vhodný pro děti. Proto bych jej začal užívat nejdříve od 15ti let.
   Přeji krásný den a vždy pevné zdraví.
   Lukáš z blogu Blendea

 1. Dobrý den,
  pomůže mi kontryhel na zmenšení myomu v děloze a cysty na vaječníku? Koupila jsem si ještě pupalkový olej v kapslích a kapky gynex energy. Chci se vyhnout operaci LAVH. Je mi 62 let.

  • Dobrý den, Miluše.
   Našel jsem několik tvrzení, které nasvědčují, že by kontryhel s těmito problémy mohl pomoct.
   Nicméně jej nelze vnímat jako lék a také záleží na tom, v jak pokročilém stadiu Váš problém je. O tom má přehled pouze a jenom Váš gynekolog a to je také specialista, který Vám může pomoct přesně podle Vašich potřeb. Kontaktujte jej, prosím. Má o Vašem zdraví jasný přehled. Pokud vyhodnotí operaci jako nezbytnou, vnímejte ji jako nejvhodnější řešení. Tyto články na internetu nelze vnímat jako prevenci ani jako léčbu. Jde pouze o obecné informace.
   Přeji krásný den a pevné zdraví.
   Lukáš Chládek z blogu Blendea

 2. Dobrý den,chci se zeptat jestli kontryhel je možno
  používat na ženské problémy( bakterie). Děkuji

  • Dobrý den, Zdeňko.
   I Vám mohu doporučit pouze poslechnout svého gynekologa. Kontryhel může zlepšovat stav a kondici močové nebo reprodukční soustavy. Pokud máte ale nějakou bakteriální infekci, lékař Vám musí předepsat antibiotika či jiné specifické léky na předpis. Kontryhel tak silné a cílené antibiotické účinky nemá.
   Kontryhel můžete zařadit, pokud lékař nerozhodne jinak.
   Tyto články na internetu nelze vnímat jako prevenci ani jako léčbu. Jde pouze o obecné informace.
   Přeji krásný den a pevné zdraví.
   Lukáš Chládek z blogu Blendea

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Atopický ekzém: Najděte konkrétní spouštěč a vyhněte se mu 🚫

07.09.2023

Atopický ekzém (atopická dermatitida) je zdravotní stav způsobující suchou, svědící, olupující se a zanícenou pokožku. Atopický ekzém je velmi častý u novorozenců a dětí, ale trápí a znesnadňuje život i mnoha dospělým. Ekzém je většinou dlouhotrvající, a tedy chronické povahy. Navíc může často měnit intenzitu od téměř nepatrných svědivých flíčků až po velká zanícená a […]

Číst celý článek

Pískavice řecké seno: Cenná rostlinka pro podporu laktace s mnoha dalšími zdravotními benefity

31.08.2023

Pískavice řecké seno si dnes představíme hlavně díky její podpoře laktace, a tedy podpoře produkce mateřského mléka. Zároveň uvedu další zdravotní benefity pískavice a to na ženské i mužské zdraví. Pomáhá kontrolovat hladinu krevního cukru, cholesterolu a zvyšuje hladinu hormonu testosteronu. Některé účinky zatím nejsou potvrzené vědeckými studiemi, proto se zaměřím na ty, které již […]

Číst celý článek

Artritida: Zánětlivá nemoc kloubů, kvůli které dnes možná ani nevstanete z postele 😔

24.07.2023

Výraz artritida (lidově revma) hledá na českém internetu každý měsíc přes 4400 lidí, takže jde o rozšířený a době známý zdravotní problém pohybového aparátu, konkrétně jde o zánět kloubů. Lidi nejčastěji zajímá, proč artritida vzniká a jak se projevuje, jaké druhy artritidy známe, a samozřejmě jak zle artritidu léčit nebo aspoň zmírnit její bolestivé symptomy. […]

Číst celý článek

Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea): Krásná květinka pro podporu mentální výkonnosti a tělesné kondice 🧠💪

17.06.2023

Každý z času na čas potřebujeme mentální vzpruhu, která by podpořila naši soustředěnost, psychickou výkonnost, paměť, pozornost, a ideálně urychlila schopnost učit se. Obvykle sáhneme po kávě či jiném legálním stimulantu, protože jsou nejdostupnější. Existuje ale několik tradičních a rovněž dostupných bylin, které nám pomohou nakopnout duševní výkonnost aniž bychom si na nich vytvořili závislost. […]

Číst celý článek

Nedostatek hořčíku a negativní příznaky, které již možná pociťujete

15.06.2023

Nedostatek hořčíku má své jasné příznaky. Některých jste si na sobě již možná všimli, ale zatím netušíte, zda reálně trpíte nedostatkem. Proto vás navedu na určité „indice“, které mohou deficit prokazovat. V článku se nevěnuji nepostradatelnému významu hořčíku v těle. O něm se dočtete v lékařských a vědeckých zdrojích, na které v článku odkazuji. Hlavním […]

Číst celý článek

Blendea SUPERCOFFEE je prostě „jiný kafe“. Řeknu vám proč.

31.05.2023

Není žádným tajemstvím, že Blendea SUPERCOFFEE je aktuálně nejprodávanějším produktem, a tedy bestsellerem naší značky. Není se čemu divit, protože nás spokojení zákazníci „bombardují“ pochvalnými zkušenostmi a skvělými recenzemi. Několik jich přikládám níže. Pokud SUPERCOFFEE zatím ještě neznáte, rád bych vás seznámil s hlavními rozdíly mezi klasickou kávou a naší instantní, zdravější alternativou. Vyjmenuji prospěšné […]

Číst celý článek

Jak zlepšit kvalitu spánku? (vaše nová spánková hygiena)

27.04.2023

Spánek je nezbytný pro každou živou bytost. O kvalitním spánku si mnozí bohužel můžeme „nechat jenom zdát“. To, jak a kolik spíme, má přímý vliv na regeneraci organismu, zdravotní kondici, tělesnou i mentální energii a v neposlední řadě i na náš vzhled. Jistě to znáte. Pokud se jednu-dvě noci dobře nevyspíte, jste bledí nebo naopak […]

Číst celý článek

Tribulus terrestris (Kotvičník zemní): Cenná soupiska potvrzených účinků i rizik

26.04.2023

Tribulus terrestris (česky Kotvičník zemní) vyvolává zvýšený zájem mužů, protože pomáhá stimulovat přirozenou tvorbu vlastního testosteronu. Pod značkou Blendea jsme začali prodávat kapsle s extraktem z tribulusu. Zajímavý je 40% obsah saponínů. V článku srozumitelně vysvětlím, jak tribulus pomáhá s hladinou testosteronu, a samozřejmě odkáži na výsledky vědeckých studií, které všechny informace potvrzují. Zmíním i […]

Číst celý článek

Nafouklé břicho a změny stravování, které vás jej zbaví

29.03.2023

Nafouklé břicho dnes řeším, protože zmírnění až odstranění pocitů nafouklého břicha hlásíte jako jeden z nejčastějších prospěšných účinků směsi Blendea SUPERGREENS. Výrobek zároveň doporučuji hned na úvod. Než článek dočtete, směs může být na cestě k vám 🙂 Do té doby ale vysvětlím, kvůli kterým příčinám se vlastně břicho nafukuje a jak se problému zbavit […]

Číst celý článek

Artyčok a extrakt z artyčoku: Potvrzené zdravotní účinky na játra, cukr, cholesterol a další

22.03.2023

Artyčok na pizzu patří! Ale to nás dnes zajímat nebude 🙂 Zajímat se budeme o zdravotní účinky artyčoku, a hlavně extraktu v doplňcích stravy, a tedy v tabletách a kapslích. Extrakt z artyčoku totiž přidáváme do nových kapslí Blendea se 400 mg extraktu v jedné. V článku vám vysvětlím, s čím vším vám může artyčok […]

Číst celý článek

Soubory cookie používáme pro správné fungování naší stránky, přizpůsobení obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a pro analýzu návštěvnosti. Informace o používání naší stránky také sdílíme s našimi sociálními médii, reklamními a analytickými partnery.