• Domov
  • Recepty
  • Blog
  • Novoroční výzva s Blendeou aneb vstupte s námi do roku 2021 zdravější a silnější

Novoroční výzva s Blendeou aneb vstupte s námi do roku 2021 zdravější a silnější

S novým rokem přichází i nové začátky. Všichni teď jistě doufáme, že tento rok bude lepší, než byl 2020. Co si budeme povídat, k tomuto ďábelskému číslu se asi nebude nikdo rád vracet. Pojďme tedy společně vykročit a začít trochu lépe. Zdravěji.

Připravili jsme si pro vás novoroční výzvu. Každodenní dávka inspirace na cvičení, zdravé stravování, ale i mentální hygienu a rituály, které člověku pomohou zůstat fit i po psychické stránce.

Pro koho je výzva určená?

Do výzvy se může zapojit úplně každý, kdo chce:

✅ začít rok 2021 zdravěji,

✅ potřebuje trochu motivace ke cvičení

✅ osvojit si nové zdravější návyky

✅ nebo se jednoduše připojit do komunity lidí, kterým není jejich tělo lhostejné.

Odměna vás nemine

Přidávejte své jídelníčky, pokroky, cvičení nebo cokoliv dalšího, čím byste mohli ostatní motivovat, s hashtagem #blendeakalendar na svůj instagramový profil a my každý týden odměníme toho největšího dříče Blendea balíčkem! Tak co? Jste v tom s námi?

Výzva bude probíhat od pondělí 4.1.2021. do 29.1.2021.

Celý měsíc od nás ke každé objednávce získáte vzorečky produktů zdarma!

1. týden

Pondělí 4.1.2021

Spalujme tuky rychleji než kdy dřív

Kdo si dal předsevzetí, že začne konečně cvičit? Věříme, že je vás mnoho! Proto si ukážeme cviky pro rychlejší spalování tuků. Víme, že cvičení mnoho lidí odrazuje kvůli tomu, že výsledky nejsou vidět hned. Bohužel to tak je, na ty nejlepší věci se musí počkat, ale se sestavou cviků, kterou vám dnes ukáže @veronikaduzi, budete spalovat jak diví a změna se jistě dostaví o něco dříve.

TIP od @veronikaduzi

1. Udržujte se aktivní a hlídejte si počet kroků, který by měl být v redukci ideálně okolo 8 až 10 tisíc.

2. Před cvičením věnujte pět minut zahřátí, abyste zvýšili tepovou frekvenci, a cvičení bylo o to efektivnější.

3. Zařaďte do své cvičební rutiny dynamické cviky, které zvýší intenzitu vašich tréninků. Pokud postrádáte inspiraci, pět cviků najdete v novém příspěvku na Instagramu @veronikaduzi. Tento trénink vám nezabere více než patnáct minut, a přesto na vás nezůstane nit suchá.

Tak hurá cvičit a zůstaňte ve spojení! Sdílejte své výsledky na instagramu pod #blendeakalendar a zapojte se tak i do soutěže o Blendea balíček!

Úterý 5.1.2021

Zůstaňte pozitivní s ranními afirmacemi

Ráno dělá den! Opravdu. Pokud vstanete s dobrou náladou a dokážete se pozitivně naladit už z okraje dne je větši pravděpodobnost, že budete i s dobrým pocitem usínat.

V tento den se tedy zkuste už po probuzení protáhnout. Klidně ještě v teplých peřínách. Můžete zkusit třeba tuto ranní jógu od @niky.namaste nebo se prostě protáhněte tak, jak vám to přijde být pohodlné. Důležité je se uvolnit.

Ranní jóga v podání Niky Namaste

Po protažení přejdeme přímo k afirmacím.

Afirmace jsou pozitivní myšlenky, které nás směřují ke štěstí a úspěchu.

Pohodlně se usaďte tak, abyste se dokázali uvolnit a vzpomeňte si, co se vám v uplynulém týdnu povedlo. Vzpomeňte si na všechny pozitivní skutečnosti, které s sebou rok 2021 už přinesl. Vnímejte i maličkosti. Uvědomte si, čeho byste chtěli dosáhnout a to třeba jen v tento den nebo týden, nemusíte si na svá bedra klást velké a neuchopitelné cíle.

Pokud si už jste jistí, řekněte to nahlas.

„Tento týden se budu snažit najít na všem něco hezkého.“

„Nepolevím a půjdu si za svými cíli.“

„Vše, co dělám má smysl a já z toho mám radost.“

Mohou to být opravdu všelijaká přání nebo hodnoty. A aby to skutečně fungovalo, měly by to být větý, kterým věříme. Celkově bychom měli věřit tomu, co děláme a za čím si jdeme. Protože pokud to tak není a nevěříme svým dovednostem a snahám, nikdy se nestane to, v co doufáme.

Středa 6.1.2021

Dnes budeme oslavovat

Dnešní den věnujeme našim úspěchům. Malým i velkým. Pozvali jsme si k tomu Terezu Kassanovou, kterou můžete najít pod @kouc_na_podpatku, která nám pomůže se radovat z našich kroků dopředu.

Máš ve zvyku zaměřovat se na své neúspěchy a vracet se k nim stále dokola. Málokdo z nás má v dnešní zrychlené době zažité návyky spojené s pravidelným reflektováním a oslavováním svých úspěchů. Mnohokrát na malá vítězství zapomeneme, v horším případě jsou brány jako samozřejmost a ty větší vnímáme pouze jako přestupní stanici. Jak spojit vděčnost s efektivním dosahováním cílů a konzistentní motivací? 

@kouc_na_podpatku má pro tebe má jednoduchý tip, jak na to:

1. Zapisuj si každý den jednoduché postřehy (pocity, myšlenky…)

2. Zapiš si 3 věci, které se ti daný den povedly (i maličkosti se počítají)

3. Zdokumentuj 3 věci, které tě navedly k ponaučení – co mohu příště udělat lépe, nebo jinak, jak mi to následně pomůže k dosažení cíle

Tabulka pro naše úspěchy

Tento návyk ti zabere několik minut, ale přinese obrovskou přidanou hodnotu. Ve chvíli, kdy si uvědomíš své rezervy a poučíš se z nich, se můžeš posunout dopředu rychleji. Pokud si budeš pravidelně uvědomovat malá vítězství, nebudeš zbytečně podléhat demotivaci a budeš sledovat svůj progres směrem k cíli. 

Často se nám zdá, že celý den je k ničemu a že jsme vlastně nezvládli nic z toho, co jsme chtěli. Jediné, co musíme udělat, je přemýšlet o našich silných stránkách a vítězstvích a přestat se trestat za chyby, které jsou přirozeně součástí každé cesty.

Čtvrtek 7.1.2021

Osvojím si 5 tipů, které mi pomohou k pravidelnému pitnému režimu

Na pitný režim mnoho z nás zapomíná. Pijeme až když máme žízeň a to je špatně. Naše tělo bez dostatečného zavlažování začne vodu zadržovatv a to může vést k otékání nohou, celulitidě i ke zvýšené hmotnosti. To přece nechceme. Proto jsme poprosili @taste_our_life o nějaký radi a tipy, jak si tenot návyk osvojit.

TIP od @taste_our_life

Zkusme dnes dodržovat tyto body:

1. Budu mít neustále sklenici vody před sebou / u sebe

2. Pokud mi nebude samotná voda chutnat, dochutím si ji citronem či bylinným sirupem

3. Začnu se sklenicí vody hned po ránu

4. Vypiju 2,5- 3 litry vody denně (samozřejmě záleží na věku a pohlaví)

5. Pokud na pitný režim zapomínám, nastavím si pravidelné upozonění na telefonu

Uvídíte, že začnete mít mnohem větší žízeň a tělo vám za to poděkuje, protože pravidelný pitný režim je přesně to, co potřebuje.

Pitný režim
Udržovat pitný režim vám může pomoct Blendea shaker. Vejde se do každé kabelky a vypadá skvěle.

Pátek 8.1.2021

Je čas na povánoční úklid

Po Vánocích je většinou každý trochu rozhozený, plný cukroví a vracet se zpět ke zdravé vyvážené stravě může být malinko problém. Je to ale velmi důležité. Naše střeva totiž osidluje nespočet mikroorganismů, které nás významně ovlivňují. Mikrobiotou rozumíme bakterie, viry, plísně či houby, které jsou nedílnou součástí našeho imunitního systému a ovlivňují náš celkový zdravotní stav, psychiku, ale také to, co se nám bude v noci zdát.

TIP od @krojens_loves_fitness

Zdraví našich střev se budeme snažit každý den podpořit:

✓ Každý den vypiju sklenici kefíru (pokud jsem vegan, dám si nejlépe kombuchu).

✓ Zařadím 2 porce zeleniny denně + aspoň 1 kus ovoce

✓ Alespoň 1x týdně zařadím do jídelníčku luštěniny (fazole, čočka, hrách, cizrna,..)

✓ Zařadím do jídelníčku celozrnné produkty: vločky, těstoviny, chléb

✓ Budu se vyhýbat jednoduchým cukrům obsažených v cukrovinkách

detoxikační zeleninová šťáva
Zelenina a ovoce jsou perfektní pro udržení zdraví našich střev

2. týden

Pondělí 11. 1. 2021

Zaměřme se na své ranní rituály

Tento den věnujeme zdravým návykům. Rok 2020 nebyl zrovna jednoduchý, takže všichni jistě potřebujeme takovou očistu. Co takhle začít zlepšením svých raních rituálů a užit si tak ty dny o něco více? @marketa_baginska pro nás z Bali, kde žije, natočila podcast, kde rozebírá především její lifehacky a rituály pro pozitivní mysl.

Posluchačům chci v prvé řadě vysvětlit, proč je pro nás ranní rutina klíčová a jaký vliv má na nás začátek našeho dne.

@marketa_baginska
Ranní rituály Markéty Baginské

Na co se v podcastu můžete těšit? Jaké rady si pro vás Markét připravila?

Vstávat na budík a udělat si ráno čas pro sebe – Resp. Neodkládat budík. Proč nám odkládaní budíku škodí a jaký to na nás má vliv? Co udělat hned po probuzení?

? Výživa, vitamíny – Sklenice ledové vody, ranní dávka SUPERGREENS ?‍♀️

?‍♀️ Osobní rozvoj – Když krmíme naše tělo, proč nekrmíme i naši mysl? Pozitivní informace, kniha, pozitivní videa.

?‍♀️ Pohyb – jóga, meditace, dechové cvičení, popřípadě běh

? Journaling – Deník vděčnosti, Připomenutí svých cílů, svého důvodu proč

? Kvalitní snídaně snězená v klidu, nikoli spěchu a stresu ☺

Šálek kávy jako rituál k organizaci našeho dne, to – do listu.

Úterý 12. 1. 2021

Dnes uklidníme myšlenky a budeme meditovat

Pod pojmem meditace si můžeme představit nekonečný klid, sebepoznání nebo sebelásku. Díky meditování se dokážeme naučit, jak život opravdu prožít a zjistit, kam nás táhne srdce. Je to pár minut, během kterých prostě jen jsme a nic nás netíží. Líbí se vám ta představa? Nám moc! Proto jsme pro tento den Zdravého kalendáře našli lektorku, která se meditaceni zabývá.

Podcast Ditty Zavřelové na Spotify

@ditta.z dvakrát týdně vydává podcast, ve kterém probíhá právě řízená meditace a sebepoznání. Její lekce trvá vždy 10-15 minut, takže vám to nezabere mnoho času a přitom je to tolik přínosná chvíle.

Meditace jsou úžasným nástrojem k tomu, abychom naučili naši mysl zpomalit, uvolnili stres. Kvalita našeho odpočinku určuje zdraví a výkonnost našeho těla, tím i kvalitu našeho života. Díky tomu, že se pravidelně na pár minut denně posadíte sami se sebou bez jakýchkoliv předsudků a očekávání, vám opravdu dokáže změnit život!

Rozhodně nemusíme meditovat hodinu denně, abychom získali veškeré benefity, které meditace nabízí. Pravidelné meditace mohou být krátkou a jednoduchou technikou, která uklidňuje mysl, rozpouští nahromaděný stres v těle a znovu dodá tělu energii!

TIP Ditty:

Pokud budeš medituješ zcela poprvé, můžeš se cítit velice nesvůj. Je to zcela normální! Rozhodně se tímto pocitem nenech odradit. Čím častěji se sám k sobě vrátíš, tím víc ti to bude připadat přirozené ❤️

Výhody meditace:

✓ Větší odolnost proti stresu

✓ Více energie

✓ Snížení napětí a úzkosti

✓ Hlubší spánek

✓ Celkové zlepšení zdraví

✓ Jasnější myšlení

✓ Schopnost užívat si života

✓ Odolnější imunitní systém

✓ Zlepšené mezilidské vztahy

✓ Sebepoznání

Středa 13.1.2021

Dnešek věnujeme technice

I ty nejobyčejnější cviky může člověk dělat špatně. Technika správného kliku také není úplně jednoduchá a jak na něj nám tento den ukáže @barboradavidova. Domácí cvičení je možnost, kterou máme nyní všichni, tak toho pojďme využít co nejefektivněji, abychom dosáhli těch nejlepších výledků.

Mnoho z vás si jistě na Nový rok řeklo, že letos již vytvrvají a to cvičení si osvojí. Věřte, že to půjde mnohem snáz, když vás budou bolet ty správné partie a ne třeba klouby v případě, že nebudete mít tu dobrou techniku. Na insternetu existuje mnoho videí, které nám správnost našeptávají, ale i tak se můžeme někde zmýlit. Proto buďte opatrní a inspirujte se u těch pravých lidí. Třeba právě u Barči Davidové.

Při domácím cvičení se vám budou kliky hodit.

Dnešek bychom se tedy měli zkusit naučit cvik, který nám nikdy moc nešel. Třeba právě zákeřný klik, který nám ukáže Barča na svém profilu. Ale pokud jste už u kliků profíci, zkuste třeba stojku nebo zapracuj na braničním dýchání. A pojďme naši cestu sdílet, třeba namotivujeme i lidi okolo sebe!

Čtvrtek 14. 1. 2021

Dnes se naučíme, jak si správně přát

Přání. Říká se, že vše, co si dokážete představit, je možné. Věříte tomu? Pokud ne, dneska se o to alespoň pokuste. Strávně nastavený mindset vás totiž skutečně dokáže nasměrovat tam, kam si přejete.

Představte si, čeho byste chtěli dosáhnout. Nemyslete jen na veliké věci, ale zaměřte se i na maličkosti. Rádi byste odcestovali do zahraničí? Obklopovali se jen těmi nejlepšími lidmi? Nebo třeba ochutnali jídlo, které jste ještě nikdy nejedli? Můžete si přát opravdu cokoliv, ale mělo by to být něco, po čem opravdu toužíte a cítíte, že vám to přinese určitý klid a uspokojení.

Podle @adela_ko funguje vytvoření takzvané jantry.

„Ruku na srdce, jenom skvělá představivost a bujná fantazie nestačí. Osobně si už 7 let vytvářím přání a záměry, kterých vědomě krůček po krůčku dosahuji. A mám jednu malou velkou pomoc- visionboard neboli jantru.“

Jak si vytvořit jantru?
Jantra nebula visionboard přání je i skvělým doplňkem do bytu

TIP od @adela_ko: A jak takový visionboard plný snů a cílů vytvořit a přimět ho, aby fungoval?

1. Vyčleňte si čas – Neříkejte že žádný čas nemáte, máte. Zkuste si třeba před tím, než půjdete spát, udělat krátkou meditaci/vizualizaci. Kde se vidíte za 5 let? Co můžete udělat pro to, abyste dosáhli toho, co chcete?

2. Tvořte – To, jak bude celý výsledek vypadat je opravdu jen a jen na vás. Můžete na něj malovat pastelkama, barvama, nebo jen skládat z textů. Obecně platí, že je pro mozek jednodušší zpracovat věci které už vidí, nejen o nich čte, proto je úplně nejlepší cesta použít i vaše fotky a co nejvíc obrázků.

3. Věřte – Vytvořením to ovšem nekončí! Jantru si dejte někam, kde ji nejlépe každý den uvidíte. Naproti postele v ložnici, do obýváku, nebo klidně nad pracovní stůl (pokud u něj nesedíte vždycky jen naštvaní, taková energie by nebyla nejlepší). Vědomě svým přáním posílejte energii. No a občas se u jantry zastavte, zavřete oči a představte si, že vše co na ní je, už máte. 

Pátek 15. 1. 2021

Připravme si dokonalý oběd

Výživný oběd může vypadat všelijak. Záleží na co máte chuť. Pojďme se ale jeden den neodbít a uvařme si opravdu skvělý oběd! Na jaké jídlo myslíte už takovou dobu, ale ještě jste se nedokopali k tomu si ho uvařit?

Co třeba celozrnné těstoviny s plátky uzeného tempehu, orestovanou zeleninou a zakápnuté olivovým olejem? Není na tom nic těžkého a jídlo budete mít za chvíli hotové. Navíc plné tělu prospěsných látek.

Nebo můžete klidně vsadit na sladko a zkusit veganské švestkové knedlíky. Věřte, že nebudete litovat.

švestkové knedlíky s pudingem
Veganské švestkové knedlíky s pudingem

Více receptů na jednoduchá a výživná jídla najdete na našem blogu v sekci Zdravé recepty ? https://www.blendea.cz/category/zdrave-recepty/

3. týden

Pondělí 18. 1. 2021

Dnešní den věnujme protažení

Stretching je pro funkčí tělo hodně důležitý. Alespoň se dotknout země ze stoje s proplými koleny. Nehledě na to, že bychom se měli všichni podstivě protahovat před i po každém tréninku. Ale co takhle rozštěp? To už je vyšší dívčí. Naštěstí ale existují tipy a triky, jak na to a my vám s tím moc rádi pomůžeme.

Tipy a triky na rozštěp

Pokud byste se na rozštěp či provaz necítili, bude určitě stačit, když se doma ideálně ráno protáhnete a promasírujete si ztuhlé svaly po dlouhé noci. Avšak ve fantazii se meze nekladou, kdo přijde s nějakou originální protahovací sérií?

Úterý 19. 1. 2021

Řekněte NE přebytečným cukrům

Máte potřebu zajídat zdravé jídlo dezerty? Řeší vám sladkosti špatnou náladu? Víme, jaké to je, když si nemůžete pomoct a prostě si musíte doplnit hladinu cukru. Dostáváte do sebe ale zbytečně látky, které tělo úplně nepotřebuje a mohou pro něj být i škodlivé.

Dnes nám více o chuti na sladké poví @verunkaw, výživová poradkyně. Můžete se těšit na její rady, jak se zbyvit té neúnosné chutě, kterou cítíme když jsme rozladění nebo jednoduše po obědě a kdykoliv si na sladkosti vzpomeneme.

A dnešní výzva zní: Řekni „ne“ zbytečným a přebytečným cukrům v jídlu.

Středa 20. 1. 2021

Dnes si dejte bezmasou véču

Vynechat občas maso není úplně tak špatný nápad pro ty, kteří ho normálně konzumují. Správně připravená večeře bez živočišných bílkovin vás doplní energíí i živinami úplně totožně a navíc se budete cítit o něco lehčeji.

Tento den se nebojte rozjet své kulinářské schopnosti a udělejte si třeba domácí pizzu nebo sushi. Co vy na to? To zní jako plán!

Pokud byste se chtěli inspirovat u nás, není problém. Koukněte například na recept na pestrou zeleninovou bowl, která nejenže vypadá skvěle, ale ještě lépe chutná!

Zeleninová poke bowl
Bowl plná vitamínů

Své večeře nám sdílejte na Instagramu, označujte nás, abychom se mohli podívat a inspirovat se. Nápadů na večeře nikdy není dost.

Čtvrtek 21. 1. 2021

Dnes se naučíme vnímat svůj dech

Vědomé dýchání mám může pomoct od tíživých myšlenek, pomůže nám v usínání a dokonce i zvládat stres. Mnoho z nás si ani neuvědomuje, že vůbec dýcháme, bereme to jako samozřejmost, přirozenost. Pokud se však naučíte se na dech soustředit a vnímat ho, docílíte tak svého vnitřního klidu, který vám nikdo nevezme.

Vědomé dýchání podle Tomáše Strnada

TIP od Tomáše Strnada

Náš dech je jednou z hlavních esencí života.
Bez vody dokážeme žít pár dní, bez jídla několik týdnu, ale v momentu, kdy je naše tělo připraveno o kyslík, fyzické tělo zkolabuje.
Díky správnému ovládání dechu, můžeš zlepšit kvalitu života a proto, je na čase začít právě teď.

Pátek 22. 1. 2021

Dnes se otužíme

Minulý rok zažilo otužování velký boom. Mnoho lidí napříč Českem sdílelo svou cestu, jak přijmuli chladnou vodu a neskončili jen u ledové sprchy, ale klidně i rozbíjeli led na jezerech, kde poté plavali. A tomu moc fandíme!

Otužování má super vliv na imunitní systém a spolehlivě pomůže i vaší psychice. Snižuje riziko vysokého tlaku a odpuzuje virová onemocnění. Pravděpodobně to je důvod, proč otužování v roce 2020 nabylo na trendech. Pojďme si to zdraví ale udržet a vytvořit si tento návyk, který nás udrží fit.

Jak začít u ledové koupele

Samozřejmě je potřeba jít na to pomalu. Nejdříve si třeba na noc nechat otevřené okno, aby bylo v pokoji opravdu chladno, nebo překvapit tělo studenou sprchou. Kdybyste okamžitě skočili do řeky, nepřipravený organismus by vám asi nepoděkoval. Takže pokud byste se chtěli dostat do těchto vyšších fází, určitě vytrvejte a pomalu pomalinku se otužujte.

Pro dnešek bude stačit, když si dáte již zmiňovanou studenou sprchu.

4. týden

Pondělí 25. 1. 2021

Dnes si dáme všichni cheat day aneb nauč se odpočívat i v režimu

Pod pojmem cheat day is jistě vybavíme všichni to samé! Jídlo! Hromady jídla a nejen toho zdravého! Vše, na co máme v tento den chuť.

Sportovci ve striktní dietě tento den netrpělivě očekávají týden co týden. Pokud i někteří z vás máte přísný jídelníček, určitě to znáte. Avšak i při cheat day by se měla dodržovat určitá pravidla. Třeba vynechat fast food jídlo nebo alkohol.

Každopádně tento cheat day bychom rádi pojmuli malinko obecněji. Pojďme si dneska trochu zarebelovat a snídat ráno o něco déle, i když třeba musíte do práce nebo si odpusťte cvičení a dopřejte si místo toho třeba čas na horkou lázeň. Ve fantazii se meze nekladou, takže s chutí do toho! Dnes se na vás nikdo skrz prsty dívat nebude, když si dáte k po obědě ještě donut nebo třeba dortík z okénka vaší oblíbené kavárny.

čokoláda
Při cheat day se opravdu omezovat nemusíte.

Úterý 26. 1. 2021

Zamyslete se, jaká vůně vás uklidňuje a vyhledejte ji.

Aromaterapie doslova znamená terapii nebo léčení skrze naše čichové receptory. Pomáhá nám řešit psychické i fyzické neduhy akutního i chronického charakteru. Aromaterapie není jen o éterických olejích, ale v podstatě o čemkoliv, co náš nos dokáže zachytit. Ovšem ty pravé terapeutiké účinky získáme vždy jen z čisté přírody. Taková vůně lesa po dešti je balzámem na duši snad pro všechny.


Aromalampy, elektrické difuzéry a nově i elektrické kadidelnice jsou skvělými pomocníky, jak si kousek voňavého lesa dostat přímo domů. Jen pět kapek borovicové esence nebo pár kousků pryskyřice stačí k tomu, aby se váš domov proměnil v uvolňující oázu.

Aromaterapeutických účinků ale můžete docílit i například při péči o pleť, kdy si stačí před aplikací krému zvlhčit pleť sprškou květové růžové vody, jejíž vůně umí dodat sebevědomí a podpořit sebelásku a laskavost.


Jak najít tu svou terapeutickou vůni, co po duši pohladí, vám pomůže Karol z @hlavnelasku. Jak se říká: “Není bylina, aby na něco nebyla.”

Minikurz aromaterapie

Středa 27. 1. 2021

Dnes si udělejme krásnou snídani

Ráno dělá den a snídaně je jeho základ. Klidně si i přivstaňte, abyste měli opravdu čas si to první jídlo dne udělat hezké a vydatné, zaručeně vám to totiž vykouzlí úsměv na tváři. Ale pozor, pokud jste si teď představili krásnou načančanou instagramovou snídani, uvědomte si, že je především důležité, co snídaně přinese vašemu tělu a ne vašim sledujícím.

Snídaně by měla být vydatná, plná bílkovin a ideálně bez přidaného cukru, který nám dodává energii jen na krátkou dobu a to nechceme. Takže zapomeňte na cukr a nenápadné výrobky, ve kterých se tento nepřítel ukrývá. Sladit se dá totiž i jinak.

Pokud milujete sladké snídaně, zvolte třeba palačinky ze špaldové mouky s proteinem, který hravě nahradí cukr a dodá potřebné živiny, aby nám nekručelo v bříšku příliš brzy.

Zdravé palačinky bez přidaného cukru

A když se řekne „slaná snídaně“, okamžitě se nám vybaví vajíčka na milion způsobů. V tomto případě si můžete dopřát například míchaná vejce na cibulce s hrstkou čerstvého špenátu, celozrnným pečivem a rajčátky.

Čtvrtek 28. 1. 2021

Ráno se protáhněte 15 minutovou jógovou flow

Energii jen tak na zemi nenajdete a věřte, že trocha pohybu vám ji pomůže získat. Ještě že máme jógu. Zkusme se dnes lehce protáhnout a vyzkoušet pár pozic, které nám tu energii rozproudí v žilách.

Lekce jógy od @sarahticha

Inspiraci můžete hledat třeba právě na youtube kanálu Toma a Sáry. Mají tam mnoho videí, díky kterým si jógu zamilujete a hlavně tam najdete sestavy pro každou příležitost.

Pátek 29. 1. 2021

Poslední den výzvy si celý měsíc zrekapitulujeme a připomeneme si vaše nejlepší výkony, které budeme podrobně sledovat a inspirovat se.

Pokud jste zvládli celou výzvu, moc doufáme, že vám to něco přineslo a že jste se mnoho naučili. Za celý tým bychom vám také chtěli poděkovat za účast a odhodlání. Jsme na naši #BlendeaFamily nesmírně hrdí. Tvoříme nádhernou komunitu.

A nezapomeňte, vytvořit si návyk trvá přiblížně 21 dní! Tak vytrvejte a dělejte to, co vás baví a naplňuje, jen tak si ten život užijete na 100%!

Kamila Bárnetová

Můj život se točí okolo zvířat, přírody, marketingu a zdravého životního stylu. Už pěknou řadu let jsem vegetariánkou, ve volných chvílích sportuji nebo létám po světě. Cestování je totiž má největší vášeň. Poznávání nových míst, kultur, jídla a vystupování z komfortní zóny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Sleepy girl mocktail podpoří spánek, ale neohrozí linii 🍒😴

16.07.2024

Dnes se podíváme na nový tiktokový trend, kterým je sleepy girl mocktail a tedy moktejl ospalé dívky. Přiznám se, že TikTok nesleduji, nicméně jako značka Blendea trendy sledujeme a přizpůsobujeme jim svou nabídku. Jako zdravější alternativu přeslazených mocktailů, které zvlášť v létě neoceníte kvůli snaze udržet si štíhlou postavu do plavek a do svých tiktokových […]

Číst celý článek

Kyselina listová v těhotenství: Nebeská mana pro plod i kojence 👼🍀

05.06.2024

Kyselina listová se doporučuje každé těhotné ženě a také kojícím matkám. Pokud jste těhotná nebo otěhotnět teprve plánujete, váš lékař vám již kyselinu listovou pravděpodobně doporučil. Mimo zelených druhů zeleniny a dalších rostlinných potravin obsahují kyselinu listovou také doplňky stravy, ve kterých lze efektivněji dávkovat optimální denní množství v dobře vstřebatelné formě. V menším množství […]

Číst celý článek

Shilajit: Zdraví prospěšná pryskyřice? Jak se jí a co dělá? 🪨

14.05.2024

Shilajit je přírodní látka rostlinného původu s různými zdravotními účinky. Je to pryskyřice a tedy lepkavá, tmavá hmota podobná dehtu nebo syrové ropě, která se v přirozené formě vyskytuje různě po světě. Historicky nejvyšší oblibu si získala v tradiční ajurvédské a tedy původní indické medicíně. V článku jmenuji aktuálně dostupné důkazy o zdravotních účincích shilajitu, […]

Číst celý článek

Co je v doplňku lepší, extrakt nebo prášek ze sušené rostliny?

25.04.2024

Věčné téma a jeden z prvních požadavků na složení doplňků stravy: Užívat doplňky s extrakty z rostlin nebo sušené prášky či práškové směsi z celých surovin? Každá forma doplňků má své plusy i mínusy. Jelikož v Blendea vyrábíme několik doplňků v obou formách, vysvětleme si, pro koho je která vhodná a proč.

Číst celý článek

Bestseller SUPERGREENS hlásí nové svěží příchutě: lesní směs, mango, hruška, višeň a švestka 😍

17.04.2024

Co jste po nás chtěli, to jsme pro vás vyrobili! A pokud jste náhodou nechtěli nic, i tak budete příjemně překvapení. O co jde?

Číst celý článek

Rozmarýnový olej: Na vlasy jako stvořený 👩🏼

21.03.2024

Výraz Rozmarýnový olej na vlasy hledá na českém internetu přes 6000 lidí měsíčně (!!). Jelikož rozmarýnový olej nově přidáváme do vlasového séra pod značkou Blendea, opět jsem si sedl nad odborné zdroje a hledal v nich důkazy jak rozmarýnový olej působí na růst a kvalitu vlasů a jakou roli hraje v prevenci před jejich vypadáváním. […]

Číst celý článek

Atopický ekzém jako důsledek mikrobiální dysbiózy. Jak souvisejí a co jíst? 🤔

12.03.2024

O příčinách vzniku atopického ekzému a metodách, jak jej zklidnit svépomocí jsem již obsáhlý článek psal nedávno. Na svět ale přicházejí pořád nové vědecké studie, které míru závažnosti a úlevu od atopického ekzému spojují se zdravím střev a tím, co přesně jíme. Důležité je zde zdraví střevní mikrobioty a optimální stav toho, co vědci nazývají […]

Číst celý článek

Vaginální mykóza: Příčiny a protikvasinková dieta, která vás zbaví infekce 🍄

22.02.2024

Vaginální mykóza je bezesporu nepříjemný a rizikový intimní problém způsobený vaginální kvasinkovou infekcí. Příznaky jsou vesměs nepříjemné a postiženou omezují v denních návycích i hygieně. Mykóza se projevuje pálením, podrážděním, zarudnutím a svěděním kůže kolem pochvy, zároveň může měnit vlastnosti poševního výtoku. Kromě toho, že postižená zažívá značně nepříjemné pocity a nemá jistotu v tom, […]

Číst celý článek

Detoxikace organismu pohledem nutričního speciality: Je detox vůbec správný?

01.02.2024

S příchodem nového roku přichází i různá novoroční předsevzetí. Jedním z nejčastějších je „očista“ a detoxikace organismu, abychom vcházeli do nového roku s tzv. „čistým štítem“. Je to ale skutečně zapotřebí? Potřebuje naše tělo skutečně detoxikační programy? Na to se podíváme v článku, který pro Vás napsala nutriční specialistka Mgr. Kristýna Kubíková. 

Číst celý článek

Steatóza jater (ztučnění) nesouvisí pouze s alkoholem. Co dělat, aby játra „zhubla“?

04.01.2024

Steatóza jater označuje nežádoucí a rizikový stav, kdy se v játrech nahromadí nadbytečné množství tuku (nad 5 % hmotnosti jater). Hlavním rizikovým faktorem ztučnění jater jsou různé metabolické stavy a tedy procesy proměny, které se v játrech odehrávají. Steatózu může vyvolat i nadměrné pití alkoholu a, co si budem, v Česku je alkohol velmi častou […]

Číst celý článek