Předvánoční smoothie z liči s kiwi a Blendeou

smoothie s liči

O stravování a zdravé vaření jsem se však začala zajímat ve svých 15 letech, kdy jsem se stala vegankou. Sdílím své nápady na veganská jídla a snažím se tak inspirovat ostatní k rostlinnému stravování.

Liči se pěstuje převážně v Číně a Indii a u Asiatů je velmi oblíbeným druhem ovoce. Má většinou kulatý tvar, načervenalou barvu a pod jeho kůrou se skrývá sladká šťavnatá bílá dužina, kterou budeme v dnešním smoothie používat. Tato dužina je nejen velmi bohatá na antioxidanty a na vitamíny C, B1 a B2, ale také na minerály jako vápník, hořčík a draslík.

Navíc má liči nízký glykemický index a poměrně málo kalorií, takže je vhodné i při hubnutí. Liči teď na začátku zimy seženete v každém obchodě, takže se naučíme zajímavé a zdravé smoothie. 

Ingredience na 1 porci:

smoothie s liči a blendeou

Postup:

Liči oloupeme, rozkrojíme napůl a vyndáme pecku. Poté společně s banánem, lesními plody, kiwi, sezamovými semínky, chia semínky a Blendeou vložíme do mixéru, přidáme vodu dle potřeby a mixujeme do hladka. Hotové smoothie nakonec přelijeme do sklenice a ihned podáváme. Dobrou chuť!

smoothie z liči

Účinky použitých surovin:

Blendea koupit

… zkuste i další smoothie recepty:

 

Předvánoční smoothie z liči s kiwi a Blendeou
5 (100%) 1 hlas[ů]

Přidejte komentář

XHTML: Můžete použít tyto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

NOVÝ PRODUKT

Blendea
SUPERPROTEIN

Pořiďte si kvalitní zdroj rostlinných bílkovin se superpotravinami.

Zjístit více