Jak zhubnout po novém roce díky pohybu?

V minulém článku jsem vám dala několik rad, jak nastartovat hubnutí pomocí stravy. V tomto článku vám ukážu, jak zhubnout po novém roce díky pohybu. Dozvíte se příklady různých cvičení, které budete stíhat i během každodenního shonu.

V minulém článku jsem vám dala několik rad, jak nastartovat hubnutí pomocí stravy. V tomto článku vám ukážu, jak zhubnout po novém roce díky pohybu. Dozvíte se příklady různých cvičení, které budete stíhat i během každodenního shonu.

Hubnutí po novém roce a nejlepší pohybové aktivity

K hubnutí pohyb neodmyslitelně patří. Pomáhá nám zvýšit kalorický výdej a nejen to. Cvičením také aktivujeme svalovou hmotu a díky tomu zvýšíme i bazální metabolismus, protože svalová hmota spotřebovává v klidu více energie.

A nejen, že pohyb vám pomůže zhubnout, ale také je velmi důležitý pro vaše zdraví. Cvičení může snížit riziko obezity, osteoporózy, srdečních onemocnění a mnoho dalších nemocí. Také vám  může pomoci obrourat stres. Při cvičení tělo produkuje endorfiny (“hormony štěstí”), které v nás vzbuzují pocit štěstí.

DŮLEŽITÉ: Nezapomeňte po cvičení doplnit hodnotné a potřebné bílkoviny. Vhodným doplňkem je Blendea SUPERPROTEIN, který obsahuje 61,7 g rostlinných bílkovin ve 100 gramech směsi. 

Vyživuje sportem namožené svaly, regeneruje klouby a šlachy a na rozdíl od jiných rostlinných proteinů nenadýmá a skvěle chutná. 

Blendea SUPERPROTEIN ukaž složení

Každý pohyb se počítá, i těch několik minut denně

Pokud jste časově vytížení, není to důvod proč zavrhnout cvičení. Nemusíte totiž denně trávit několik hodin ve fitku, abyste zhubli. Stačí vám jakákoliv fyzická aktivita.

Pracujete ve městě? Jezdíte MHD? Zkuste si ráno přivstat a jít jednu či dvě stanice pěšky. Bydlíte v paneláku? Běžte po schodech a nejezděte výtahem. Jezdíte každý den pro pečivo do nedalekého obchodu autem? Běžte pěšky. I tento druh pohybu se počítá.

A pokud chcete udělat pro své tělo víc, čtěte dál. Doporučím vám několik druhů cvičení, které zvládne skutečně každý. Těch pár minut totiž určitě máte, pouze je možná neumíte najít.

běh do schodů pro hubnutí

Vyměňte výtah za schody a uděláte něco dobrého pro své zdraví

Tipy, jak začít s nenáročným, každodenním pohybem

Pokud plánujete cvičit pravidelně a teprve se cvičením začínáte, nepřehánějte to. Ze začátku se pohybu věnujte 1 až 2 dny v týdnu, ideálně 30 až 40 minut zvýšené tepové frekvence. 

Při sportování nezapomeňte dodržovat pitný režim, který je velmi důležitý.

Dále se nezapomínejte protahovat. Mnoho lidí na tuto aktivitu zapomíná, což je špatně. Strečink zlepšuje ohebnost, snižuje riziko úrazu, udržuje pružnost svalů a také uvolňuje celé tělo.

Ale opět – všeho moc škodí. Každý protahovací cvik by měl zabrat okolo 10-15 vteřin a neměl by vám působit bolest. Pokud bolest pociťujete, přestaňte.

VIDEO: Pokud nevíte, jak se správně protáhnout, zde máte tip, jak na to doma za 20 minut.

Vhodná strava před a po cvičení

Měli byste jíst 60-120 minut před tréninkem, i když je toto číslo velmi individuální. Jídlo by mělo být bohaté na bílkoviny a ani sacharidů se bát nemusíte.

Tuky se naopak snažte omezit, protože jejich trávení je nejdelší a může mít způsobit pomalejší trávení ostatních živin.

Příkladem jídla před cvičením může být:

Jíst byste měli přibližně 60-120 minut po cvičení a jídlo by mělo obsahovat sacharidy, které jsou dobře stravitelné, a bílkoviny. Hodnotné rostlinné bílkoviny získáte užíváním Blendey SUPERPROTEIN.

Ihned po cvičení si můžete dát proteinový nápoj. Po nějaké době po tom, co odcvičíte, je vhodné si dát například:

  • kuřecí maso se zeleninou,
  • losos se sladkými bramborami,
  • krůtí plátek s rýží,
  • zeleninu.

lehké jídlo po tréninku

Po tréninku je vhodné lehčí jídlo – například kuřecí prsa s grilovanou zeleninou

 

Intenzivní i méně náročné druhy cvičení

Pokud potřebujete doporučit nějaké cvičení, pokračujte ve čtení.

Druhy cvičení jsem rozdělila do různých skupin a jsem si jistá, že si každý vybere to, které je pro něj to pravé. Najdete zde cvičení, které můžete zkusit i pokud jste časově vytížení, a také cvičení, které vám zabere nějaký ten čas.

Pokud nějaké vyzkoušíte a nebude vám vyhovovat, vyzkoušejte jiné. Máte zde několik možností a je velmi důležité, aby vás cvičení bavilo. Proto si najděte to pravé pro vás.

Jak hubnout v zimě?

Klasické fitko, které najdete v každém městě

Pokud víte, že po práci budete mít hodinu volna, vezměte si ráno do tašky sportovní oblečení a vydejte se z práce rovnou do fitka. Téměř v každém městě nějaké to fitko najdete. A pokud nevíte co a jak, vydejte se tam se svým kolegou či kolegyní. Ve dvou se to lépe táhne.

Ale pozor, před první návštěvou byste si měli připravit plán, jak vlastně máte cvičit. Pokud totiž nezařadíte správné cviky, můžete naopak v určitých částech těla zesílit. Při hubnutí je dobré zařadit mezi cviky i jízdu na rotopedu či běhací pás. Jsou to tzv. aerobní cviky a měli byste se jim věnovat asi 20 minut.

UŽITEČNÉ ČTENÍ: Pokud jste ve fitku ještě nebyla, nevíte které vybrat a co přesně budete dělat, pomůže vám užitečný článek Jak najít nejlepší fitko a neřídit se reklamou?

hubnutí po novém roce ve fitku

Před návštěvou fitka si naplánujte, jak budete cvičit

 

HIIT (High intensity interval training) pro zvýšení tepové frekvence a rychlé hubnutí

HIIT, neboli vysoce intenzivní intervalový trénink, je jedna z efektivních metod, jak rychle spálit kalorie a nastartovat metabolismus.

Hiit vám zabere pouze 10 až 30 minut času. Proto jsou zde výmluvy typu “nemám na cvičení čas” bezpředmětné. Další výhodou je, že HIIT můžete provozovat doma.

Tento typ cvičení lze aplikovat na širokou škálu cviků a podstatou HIIT je, že střídáte intenzivní cvičení s několika vteřinovým odpočinkem.

VIDEO: Zde je ukázka jednoho tréninku, podle které můžete HIIT vyzkoušet:

Běh je zcela zdarma, navíc běžet můžete kdekoliv a kdykoliv

Nemáte šanci se dostat na různé lekce cvičení či do fitka, nemáte ani moc času a přesto se chcete hýbat? Vyzkoušejte běh.

Jediné, co k běhu potřebujete jsou správně boty. Pak je to už jen na vás. Pokud chodíte pozdě večer z práce, přivstaňte si, pusťte si vaši oblíbenou hudbu do sluchátek a běžte si na 30 minut zaběhat.

Ze začátku to hlavně nepřežeňte. Naopak, střídejte běh s rychlou chůzí nebo zvolte pouze rychlou chůzi a pozvolna zrychlujte.

ČTĚTE TAKÉ: Motivující rozhovor s profesionální běžkyní Ivankou Záškvarovou

Ivanka Záškvarová pri behu

Skupinové tance podpoří metabolismus, a navíc si najdete skvělý kolektiv, který vás namotivuje

Mnoho žen navštěvovalo během svého života hodiny aerobicu. Aerobic obsahuje nejen prvky tance, ale i gymnastiky. Během aerobicu se sice zapotíte, ale měli byste zvládnout každou lekci.

Aerobic má mnoho podob:

  • dance aerobic, který obsahuje více tanečních prvků,
  • kickbox aerobic, který je náročnější a kombinuje prvky kick-boxu a aerobicu,
  • step aerobic, který využívá stepper,
  • aqua aerobic, při kterém se cvičí ve vodě.

A nejen aerobic je vhodný k hubnutí, ale i zumba, twerk nebo port de bras jsou skvělé tance, při kterých se i zapotíte.

Pokud tedy rády trávíte večer se svou kamarádkou, vyzkoušejte spolu nějaké taneční hodiny namísto sezení u filmu nebo u skleničky vína.

Lyžování na čerstvém vzduchu je pro tělo přirozené a příjemné

Pokud máte o víkendu volný víkend a nevíte kam byste se vydali, zkuste jet lyžovat. Nejen, že si užijete zábavu, ale také pro své tělo něco uděláte.

Při lyžování posilujete svaly na horní části těla, nohou a hýždích.

Ale pozor, čas strávený při čekání na vlek a při vyjíždění na kopec se do lyžování nepočítá.

A pokud jste zdatní lyžaři, zvolte obtížnější sjezdovky. Na černé sjezdovce spálíte zaručeně více kalorií než na modré.

lyžování a hubnutí

Vyražte v zimě o víkendu lyžovat, užijete si při tom spoustu zábavy

Bruslení na ledě jako nenáročný sport pro celou rodinu

Dalším skvělým zimním sportem je bruslení na ledě. V dnešní době ani nepotřebujete mít v okolí zamrzlý rybník nebo zimní stadion. V mnoha městech najdete během zimy lední plochu.

Při bruslení na ledě posilujete mnoho svalů, anižbyste zatěžovali klouby a páteř. Především formujete stehna, hýždě a také boky. Což jsou především ženské problémové partie.

Sáňkování určitě není jenom pro děti

Napadl sníh, máte doma děti a nedaleko vašeho bydliště máte kopec? Pak to je skvělá zpráva! Vytáhněte sáňky nebo boby a běžte s dětmi sáňkovat.

Při samotném sáňkování sice nezhubnete, ale pokud budete vybíhat často kopec, pak už ano. A pokud do kopce vyvezete i děti na sáňkách, máte zaručeno, že nějaké ty kalorie určitě spálíte. A navíc si užijete krásně strávený čas se svými nejbližšími.

Jak hubnout v létě?

Volejbal jako výborná týmová aktivita

Volejbal patří mezi oblíbené letní sporty. A není se čemu divit, užijete si při něm spoustu zábavy a také spálíte spoustu kalorií.

Při volejbalu posilujete svaly na vašich rukou, nohou, hýždích a také břichu. A nejen to, díky písčitému povrchu, na kterém se volejbal hraje, je tento sport prospěšný pro vaše chodidla.

Takže pokud máte v létě volný víkend, běžte si ho s přáteli určitě zahrát.

Cyklistika pro zdravé poznávání okolí

Kdo by neměl rád jízdu na kole? A v létě, kdy je dlouho světlo, se určitě nějaká ta chvilka na projížďku najde. A pokud ne, můžete na kole vyrazit například do práce.

Jízdou na kole posilujete všechny vaše svaly a také si zlepšujete vaši kondici. Výhodou cyklistiky je to, že ji můžete provozovat téměř v každém věku a je vhodná i pro ty, kteří jsou obézní.

cyklistika a hubnutí

Letní odpoledne můžete strávit se svým partnerem na kole

 

Inline bruslení pro pevné nohy a zadeček

V létě popadněte s kamarádkou kolečkové brusle a popovídejte si spolu během jízdy na nich. Určitě se zasmějete a bude vás to víc bavit.

Během jízdy na inlinech posilujete svaly na nohách i hýždích a zlepšíte si i vaši kondičku.

 

Nenáročná a odpočinková cvičení

Jumping – aktivita, při které šetříte klouby

Milovali jste jako malí skákání na trampolíně? Pak je jumping určen pro vás.

Jumping, který má původ v Česku, tvoří dynamické skoky na trampolíně, které jsou doprovázeny hudbou. Při jumpingu posilujete svaly celého těla zábavnou formou. Také zlepšujete kardiovaskulární systém a spalujete kalorie.

ČTĚTE TAKÉ: Podrobný článek o jumpingu

Rychlá chůze jako nejpřirozenější pohybová aktivita

Nemáte moc času, ale máte doma pejska, kterého chodíte několikrát denně venčit? Zkuste několika minutové venčení změnit ve vaše každodenní cvičení. Namísto pomalé chůze zvolte rychlejší tempo a venčení o několik minut prodlužte.

Pokud máte zároveň ve vaší blízkosti nerovný terén a kopec, vydejte se tam. Kalorie spálíte mnohem rychleji. Touto rychlou chůzí uděláte něco prospěšného pro vaše zdraví, strávíte čas na čerstvém vzduchu a zároveň vám určitě váš mazlíček poděkuje.

turistika a hubnutí

Nemusíte běhat, stačí vyrazit rychlou chůzí do přírody a kalorie spálíte hned

Jóga, kterou vřele doporučujeme. Je naprosto bezvadná a velice prospěšná.

Jste vystresovaní z práce a chcete si během cvičení odpočinout? Pak je jóga pro vás to pravé cvičení. Jóga je způsob, jak se uvolnit, naučit se naslouchat svému tělu. Při józe odbouráte každodenní stres, zlepšíte kondici a také můžete zhubnout.

Pro začátek je určitě lepší navštívit nějakou lekci jógy v okolí, ale po nějaké době můžete jógu cvičit v klidu domova.

Připravili jsme pro vás instruktážní videa:

Domácí cvičení v klídku a bez nechtěných pohledů

Rádi trávíte čas doma a běh není pro vás? Nevadí, i doma můžete cvičit. Obrovskou výhodou cvičení doma je to, že si určujete kdy a jak dlouho budete cvičit. Tedy i pokud přijdete z práce později, než jste zvyklí, můžete jednoduše cvičit kratší dobu nebo si další den přivstat a zacvičit si ráno.

Doufám, že se vám nějaký z mých tipů zalíbil a vyzkoušíte ho.

A nezapomeňte, že hubnutí nelze docílit pouze cvičením nebo stravou. Tyto dvě věci musíte skloubit, abyste mohli efektivně zhubnout.

A jak u cvičení vydržet? Odměňujte se a najděte si něco, co vás bude motivovat. Například si nakupte hezké sportovní oblečení, ve kterém se vám určitě bude cvičit líp.

A určitě myslete na své svaly, klouby a šlachy, které potřebují kvalitní zdroj bílkovin po každé námaze.

Za nás jasně vede Blendea SUPERPROTEIN, který jsme namíchali tak, aby vám pomáhal. 

blendea superprotein

Anna Bezuchová

Jakožto pracující studentka vím, že je velmi důležité starat se o své tělo a dbát na to, co jím, i když jsem v neustálém pohybu a stresu. Jsem pescopollovegetarián. To znamená, že nejím masa savců, ale nevadí mi jíst ryby a drůbež. K přechodu na zdravou stravu mě přilákala moje sestra Květa, která je také součástí Blendea týmu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Zánět močových cest chytnete nahned. Jak se projevuje a léčí?

30.07.2024

Zánět močových cest vás zajímá ze 2 důvodů: Buď před ním máte respekt a zajímá vás, čemu všemu se vyhýbat nebo vám jej urolog již diagnostikoval a nyní hledáte možnosti úlevy a rady, aby se opět nevrátil. Standardně přicházím se všemi odpověďmi. Nejčastější příčinou zanícených močových cest je bakteriální infekce bakterií Escherichia coli nebo různá […]

Číst celý článek

Sleepy girl mocktail podpoří spánek, ale neohrozí linii 🍒😴

16.07.2024

Dnes se podíváme na nový tiktokový trend, kterým je sleepy girl mocktail a tedy moktejl ospalé dívky. Přiznám se, že TikTok nesleduji, nicméně jako značka Blendea trendy sledujeme a přizpůsobujeme jim svou nabídku. Jako zdravější alternativu přeslazených mocktailů, které zvlášť v létě neoceníte kvůli snaze udržet si štíhlou postavu do plavek a do svých tiktokových […]

Číst celý článek

Kyselina listová v těhotenství: Nebeská mana pro plod i kojence 👼🍀

05.06.2024

Kyselina listová se doporučuje každé těhotné ženě a také kojícím matkám. Pokud jste těhotná nebo otěhotnět teprve plánujete, váš lékař vám již kyselinu listovou pravděpodobně doporučil. Mimo zelených druhů zeleniny a dalších rostlinných potravin obsahují kyselinu listovou také doplňky stravy, ve kterých lze efektivněji dávkovat optimální denní množství v dobře vstřebatelné formě. V menším množství […]

Číst celý článek

Shilajit: Zdraví prospěšná pryskyřice? Jak se jí a co dělá? 🪨

14.05.2024

Shilajit je přírodní látka rostlinného původu s různými zdravotními účinky. Je to pryskyřice a tedy lepkavá, tmavá hmota podobná dehtu nebo syrové ropě, která se v přirozené formě vyskytuje různě po světě. Historicky nejvyšší oblibu si získala v tradiční ajurvédské a tedy původní indické medicíně. V článku jmenuji aktuálně dostupné důkazy o zdravotních účincích shilajitu, […]

Číst celý článek

Co je v doplňku lepší, extrakt nebo prášek ze sušené rostliny?

25.04.2024

Věčné téma a jeden z prvních požadavků na složení doplňků stravy: Užívat doplňky s extrakty z rostlin nebo sušené prášky či práškové směsi z celých surovin? Každá forma doplňků má své plusy i mínusy. Jelikož v Blendea vyrábíme několik doplňků v obou formách, vysvětleme si, pro koho je která vhodná a proč.

Číst celý článek

Bestseller SUPERGREENS hlásí nové svěží příchutě: lesní směs, mango, hruška, višeň a švestka 😍

17.04.2024

Co jste po nás chtěli, to jsme pro vás vyrobili! A pokud jste náhodou nechtěli nic, i tak budete příjemně překvapení. O co jde?

Číst celý článek

Rozmarýnový olej: Na vlasy jako stvořený 👩🏼

21.03.2024

Výraz Rozmarýnový olej na vlasy hledá na českém internetu přes 6000 lidí měsíčně (!!). Jelikož rozmarýnový olej nově přidáváme do vlasového séra pod značkou Blendea, opět jsem si sedl nad odborné zdroje a hledal v nich důkazy jak rozmarýnový olej působí na růst a kvalitu vlasů a jakou roli hraje v prevenci před jejich vypadáváním. […]

Číst celý článek

Atopický ekzém jako důsledek mikrobiální dysbiózy. Jak souvisejí a co jíst? 🤔

12.03.2024

O příčinách vzniku atopického ekzému a metodách, jak jej zklidnit svépomocí jsem již obsáhlý článek psal nedávno. Na svět ale přicházejí pořád nové vědecké studie, které míru závažnosti a úlevu od atopického ekzému spojují se zdravím střev a tím, co přesně jíme. Důležité je zde zdraví střevní mikrobioty a optimální stav toho, co vědci nazývají […]

Číst celý článek

Vaginální mykóza: Příčiny a protikvasinková dieta, která vás zbaví infekce 🍄

22.02.2024

Vaginální mykóza je bezesporu nepříjemný a rizikový intimní problém způsobený vaginální kvasinkovou infekcí. Příznaky jsou vesměs nepříjemné a postiženou omezují v denních návycích i hygieně. Mykóza se projevuje pálením, podrážděním, zarudnutím a svěděním kůže kolem pochvy, zároveň může měnit vlastnosti poševního výtoku. Kromě toho, že postižená zažívá značně nepříjemné pocity a nemá jistotu v tom, […]

Číst celý článek

Detoxikace organismu pohledem nutričního speciality: Je detox vůbec správný?

01.02.2024

S příchodem nového roku přichází i různá novoroční předsevzetí. Jedním z nejčastějších je „očista“ a detoxikace organismu, abychom vcházeli do nového roku s tzv. „čistým štítem“. Je to ale skutečně zapotřebí? Potřebuje naše tělo skutečně detoxikační programy? Na to se podíváme v článku, který pro Vás napsala nutriční specialistka Mgr. Kristýna Kubíková. 

Číst celý článek