• Domov
 • Recepty
 • Blog
 • Nutrikosmetika: Vaše nová kadeřnice a kosmetička ve stravě 😯

Nutrikosmetika: Vaše nová kadeřnice a kosmetička ve stravě 😯

Nutrikosmetika je přesně to, co jste si zřejmě mysleli :) Nutri = výživa/potrava, kosmetika = péče o vnější vzhled pleti, vlasů a nehtů.

Pojmenování zatím není příliš známé, ale z nutrikosmetiky se evidentně stává nový výživový trend a my jako Blendea na trendy vždy okamžitě (a velmi rádi) reagujeme.

Pomocí kosmetiky se snažíme zlepšit stav a hlavně vzhled naší pleti, vlasů, nehtů a ženy třeba i rtů. Stav "ukazatelů krásy" ve velké míře odzrcadluje naší stravu a celkový zdravotní stav.

 • Tučné a průmyslově zpracované potraviny? Projeví se unavenou a předčasně stárnoucí pletí s vyrážkami.
 • Kvůli nedostatku určitých živin trpí vlasy, které rychleji vypadávají a trpí také nehty, které se rychle lámou a tříští na konečcích.
 • Snížená imunita se projeví v podobě koutků, aftů, popraskaných rtů a zánětů.

Samozřejmě nemohu tvrdit, že pouze díky zařazení nutrikosmetických doplňků všechny kosmetické problémy zmizí. Avšak pokud se zaměříme na zdravou stravu a životosprávu, pomocí nutrikosmetiky tělu dodáme ještě více živin, které cíleně zlepšují stav zmíněných ukazatelů krásy.

V Blendea pro vás neustále vymýšlíme výrobky s vhodně namíchaným složením, které zcela přirozeně a hlavně prokazatelně "vylepší" vaší krásu. Nic, co by nafukovalo rty na moderní duck-face ani zvětšovalo prsa o 3 velikosti nemáme. Vše řešíme pomocí konkrétních bylin.

Jak sám rád říkávám: "Každá žena je krásná :) " Zároveň ale dodávám, že "Krása nemá mezí, a pokud je možnost přilepšit si jednoduše a hlavně zdravě, proč se tomu vyhýbat?"

Podívejte se, jaké nutrikosmetické doplňky pro vás značka Blendea nabízí. V článku najdete prokliky na uvedené produkty, takže než článek dočtete, zdravý nutrikosmetický balíček již může být na cestě k vám a do 48 hodin tam také bude, vážení čtenáři :)

nutrikosmetika

Co přesně je nutrikosmetika?

Nutrikosmetika znamená pravidelné užití živin (vitamínů, minerálů, antioxidantů, aminokyselin či konkrétních rostlin s jejich zvýšeným obsahem) pro zlepšení vzhledu a kondice pokožky, vlasů a nehtů zevnitř těla. Nutrikosmetika tedy není rtěnka, pudr nebo noční krém, ale různé kapsle, tablety, nápoje či práškové směsi s velmi jednoduchým užíváním, které prospěšné živiny doplňují přímo do organismu tam, kde je nezbytně potřebuje.

Nutrikosmetika spojuje specifické živiny pro zlepšení vhledu pokožky, vlasů a nehtů. Tyto 3 ukazatele krásy lidé kosmetikou zkrášlují nejčastěji, jakmile se ale večer odlíčí a najedí něčeho nezdravého, celá snaha je zmařená a ráno se můžeme líčit znovu 🙁 Přitom nutrikosmetiku jenom tak nesmyjete, protože tělo si bude z jejího efektivního složení postupně odebírat potřebné látky tak, jak samo potřebuje.

Nutrikosmetické doplňky Blendea s konkrétním cílem

Naše nutrikosmetické doplňky obsahují jednu konkrétní látku nebo ideálně namíchané směsi různých složek. Všechny mají jediný cíl a to podpořit zdraví a vzhled vašich vlasů a pokožky. Popřemýšlejte, co vám aktuálně dělá problémy a na co se nejvíce zaměřujete:

Koenzym Q10 pro pevné vlasy, odolnou pleť a podporu buněčné energie

Koenzym Q10 jste možná zaznamenali v reklamách na anti-age kosmetické výrobky. Proto jej při vyvíjení kapslí Blendea nešlo ignorovat. Hlavní úkolem koenzymu Q10, konkrétně jeho formy ubichinonu, je udržovat správný energetický metabolismus buněk.

Zjednodušeně se koenzym Q10 stará o to, aby se buňky bez problémů dělily, regenerovaly a obnovovaly. Díky tomu se správně obnovují i kožní buňky, takže pleť není tak suchá ani šupinatá, zároveň předčasné vrásky nevznikají tak brzy a nejsou tak výrazné. I to je definicí a očekávaným cílem anti-age nutrikosmetiky.

 • Koenzym Q10 díky antioxidačním schopnostem chrání pleť pleti před vznikem vrásek. Antioxidanty totiž chrání kožní buňky před volnými radikály, které jinak způsobují vrásky, předčasné stárnutí a celkovou ztrátu pružnosti a pevnosti pleti (nenáviděná povislá kůže). Nepíši zde pouze o pleti na tváři, ale na celém těle, která si rovněž zaslouží péči a výživu. Před stárnutím koenzym chrání i vlasové folikuly, díky čemu zanechává mladistvý, hustější a zdravější vzhled vlasů.
 • Účastní se procesu výroby buněčné energie, díky čemu zlepšuje jejich samoregenerační schopnosti.
 • Díky podpoře tvorby kolagenu zlepšuje texturu pleti. Jelikož vlastní produkce kolagenu klesá věkem, přibližně po 40. roku se vrásky začnou tvořit rychleji. Koenzym pomáhá udržet dostatečnou hladinu kolagenu a s ní zabezpečuje pružnou, pevnou a odolnou pleť.
 • Podpora tvorby kolagenu zároveň zlepšuje strukturu vlasů, které se díky němu stávají silnější, pružnější, hustější a odolnější vůči poškození teplem nebo agresivní kosmetikou.
 • Koenzym Q10 má zároveň schopnost ochránit pokožku před UV zářením, které ji poškozuje a rychleji opotřebuje. Nezapomeňte, že slunce je silné a dovede vás spálit i v zimě. Ochrana pomocí koenzymu Q10 má celoroční smysl.
 • Slabá a nevyživená pleť je náchylnější na vznik zánětů. Koenzym Q10 má silné protizánětlivé vlastnosti, takže zabraňuje vzniku zánětu, případně tlumí až odstraňuje ten existující.
 • Koenzym podporuje růst vlasů a to díky podpoře kondice a aktivity vlasových folikulů. Kromě rychlejšího růstu jsou vlasy pevnější a kvalitnější. I díky tomu koenzym běžně najdete v šamponech.
 • Jako antioxidant chrání folikuly před poškozením a záněty. Pouze ze zdravých folikulů mohou vyrůstat i zdravé a krásné vlasy.

Koenzym Q10 stimuluje výrobu buněčné energie přímo v buňkách, chrání je před poškozením, udržuje jejich membrány, kterých stabilita je nezbytná pro přenos a využití energie a zároveň stimuluje produkci kolagenu.

Kapsle koenzym q10
Jedna kapsle obsahuje 90 mg koenzymu Q10. Denně lze užít až 2 kapsle. Účastníci vědeckých studií užívali od 60 do 500 mg denně. Balení obsahuje 60 kapslí koenzymu, takže vám vydrží na 30 až 60 dnů péče o krásu. Klikněte na tlačítko a čtěte o všech účincích.

Kyselina hyaluronová pro krásné vlasy a pleť

Kyselinu hyaluronovou znáte z klasických kosmetických přípravků díky jejímu příznivému vlivu na kvalitu pleti a vlasů. Odborníci se shodují, že perorální užívání a tedy konzumace doplňků s kyselinou hyaluronovou:

 • Udržuje správě hydratovaný celý organismus, čeho si všimnete zejména na jemnější a pružnější pleti. Doplňky vždy zapíjejte dostatkem vody. Hydratuje také kůži na hlavě a vlasové folikuly. Díky dostatečné vlhkosti mohou vlasy růst rychle do krásy.
 • Kyselina hyaluronová zároveň podporuje tvorbu kolagenu a elastinu. Tyto bílkoviny jsou nezbytné pro pevnost a pružnost pokožky ve všech jejich vrstvách. Pomocí kyseliny do těla přijmete stavební kámen pro kolagen a elastin a přirozeně podpoříte jejich produkci. Kolagen a elastin zároveň posilňují pevnost vlasů, díky čemu jsou odolnější vůči slunečnímu záření, mrazivému nebo horkému počasí a ani fénování či barvení vlasů jim tolik neuškodí.
 • Kyselina zároveň působí jako antioxidant, takže nejenom buňky pokožky chrání před předčasným stárnutím. To běžně urychluje sluneční UV záření a volné radikály. Díky tomu kyselinu hyaluronovou najdete i v anti-age pleťové kosmetice, ale jak jsem psal, nikdy není na škodu obohatit stravu tak, abychom kosmetiku ani nepotřebovali. Antioxidační schopnosti chrání před poškozením také buňky vlasových folikulů, ze kterých zdravé vlasy vyrůstají.
Kyselina hyaluronová v kapslích
Jedna kapsle obsahuje 100 mg kyseliny hyaluronové, což je zároveň obecně doporučovaná denní dávka. Balení obsahuje 60 kapslí, takže vám vydrží na 60 dnů péče o vlasy a pleť. Klikněte na tlačítko a čtěte o všech účincích.

Nutrikosmetické kapsle Skin vitality pro krásnou a jasnou pleť

Skin vitality je směsí několika prospěšných rostlinných extraktů, vitamínů a minerálů. Všechny působí cíleně na kvalitu a kondici pleti na celém těle a nejenom na obličeji.

 • Aloe vera extrakt pozitivně ovlivňuje kvalitu pleti tím, že ji hydratuje, uklidňuje a redukuje záněty, zarudnutí, podráždění a olupování.
 • Astaxantin chrání pleť před poškozením volnými radikály a škodlivým slunečním zářením, díky čemu zachovává mladistvý vzhled a její celkové zdraví.
 • Kyselina hyaluronová hydratuje pokožku, zlepšuje pružnost a redukuje viditelnost vrásek, což přispívá k mladistvějšímu a zdravějšímu vzhledu pleti.
 • Přeslička rolní extrakt zpevňuje a zlepšuje texturu pleti díky minerálům a silným antioxidantům.
 • Vitamin C posilňuje tvorbu kolagenu, zvyšuje jas a srovnává jednotný tón pleti díky svým antioxidačním vlastnostem.
 • Vitamin E chrání pleť před poškozením volnými radikály a UV zářením, čímž přispívá k zachování jejího zdraví a mladistvého vzhledu.
 • Vitamin B3 zlepšuje texturu pleti, redukuje zarudnutí a podporuje produkci ceramidů, čímž přispívá k hydrataci a vytvoření přirozené ochranné bariéry pokožky.
 • Zinek má protizánětlivé vlastnosti a přispívá léčbě akné, vyrovnává tón pleti, reguluje nadměrnou produkci kožního mazu a brání tak před vznikem mastné a lesknoucí se pleti.
Kapsle na podporu pleti
Jedna kapsle obsahuje směs živin důležitých pro zdraví a kondici pleti. Balení obsahuje 60 kapslí, takže vám vydrží na 30 až 60 dnů prvotřídní péče o pleť. Klikněte na tlačítko a čtěte o všech účincích.

Přijměte nutrikosmetiku Blendea jako vaši novou kosmetičku a kadeřnici 😍

Máte mastnou pleť a jste zvyklá maskovat ji pudrem? Nebo máte křehké vlasy a denně si je myjete posilujícím šamponem? Ano, i to má určitě smysl, ale ještě větší smysl má zkontrolovat svůj jídelníček. Strava a vše, co do sebe dáváme, má významný vliv na všechny ukazatele krásy.

Pokud jídelníček nemáte právě ukázkový, případně máte, ale ráda byste jej obohatila, nutrikosmetické doplňky Blendea jsou vám kdykoliv k dispozici. Doručíme vám je do 48 hodin a ihned můžete začít pravidelně posilňovat své vlasy a pleť, a tedy ukazatele vaší krásy 🙂 Zdůrazňuji, že všechny naše výrobky jsou neméně vhodné i pro muže, kteří se chtějí také líbit. Nikdo není tak hezký, aby nemohl být ještě hezčí a nutrikosmetika Blendea vás na cestě ke krásnému a přitažlivému já velmi ráda doprovodí 🙂

Máte dotaz k nutrikosmetice, koenzymu Q10, kyselině hyaluronové, Skin vitality nebo s nimi máte vlastní zkušenost? Určitě se nám ozvěte do komentáře pod článkem.

Velmi rád zodpovím všechny vaše dotazy a vyslechnu si vaše zkušenosti. Těším se na vás u dalšího článku, takže nás určitě sledujte i na facebooku Blendea, aby vám žádný neutekl, milí čtenáři 🙂

autor

Lukáš Chládek

Ve firmě eMarkest, s.r.o. jsem začal jako prodejce, a právě to mě dovedlo k podrobnému studiu našich výrobků, a hlavně jejich účinků. Jako redaktor blogu Blendea Vám podrobně představím naše produkty. V článcích vysvětlím všechny pozitivní účinky složek produktů Blendea. Podíváme se i na nejčastější zdravotní komplikace, které naše zákazníky trápí, jejich příčiny a projevy. Poradíme, jak se jich nejrychleji zbavit. Kdykoliv mi můžete napsat na chladek.emarkest@gmail.com. Odpovídám během pracovních dnů mezi 09:00 až 18:00. Děkuji, že čtete náš blog a nakupujete u nás. Přeji Vám krásný den a pevné zdraví :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Jak mít o svátcích v pohodě trávení?

30.11.2023

„Já si o svátcích jím co chci!“ řekl nejeden svátečník, kterého pak bolel žaludek a břicho se mu nafukovalo až do Tří králů. „Já o svátcích držím zásadně dietu!“ řekl si druhý a pak u sváteční tabule záviděl, jak si ostatní přidávají salátku, než se jim dosmaží třetí kapří podkovička a zatím si přicinkávali druhým […]

Číst celý článek

Reflux: Co dělat, když se obsah žaludku vrací přes jícen a proč se to děje?

25.11.2023

Reflux, v lékařském slovníku gastroezofageální reflux, v lidské řeči reflux jícnu nebo kyselý reflux označuje častou poruchu, kdy se natrávená potrava a žaludeční šťávy vracejí zpět do jícnu. Jícen je trubice spojující hltan s žaludkem. Reflux vyvolává nepříjemné pálení žáhy, krkání, pocity překyselení, tíhy, tlaku a bolesti na hrudi a někdy až zvracení. Mnozí lidé […]

Číst celý článek

Příběh vzniku značky Blendea: Jak to celé začalo?

06.11.2023

Znáte takové ty šťastné a obdivuhodné příběhy, kdy jeden člověk dostane skvělý nápad, zrealizuje ho, úspěšně proslaví a lidé se jdou utlouct, aby si mohli výrobek koupit taky? Příběhy, které končí někde na pláži na Bali, kde se pak onen šikovný člověk vyvaluje a postuje na sítě záviděníhodné fotky? Podobný, ne-li stejný je i příběh […]

Číst celý článek

Koenzym Q10: Důležitá sloučenina, které máte v těle (pravděpodobně) dostatek

10.10.2023

Pojem koenzym Q10 jsem poprvé zachytil v televizních reklamách. Byl doslova všude a primárně jej obsahovala kosmetika pro zpomalení stárnutí. Mluvilo se hlavně o anti-age účincích a reklamy byly již tradičně zaměřené na ženy, které se předčasného stárnutí bojí a brání nejvíce. Ty jsou zároveň nejčastějšími zákaznicemi oněch výrobků. Podívám se proto, co o tomto […]

Číst celý článek

Atopický ekzém: Najděte konkrétní spouštěč a vyhněte se mu 🚫

07.09.2023

Atopický ekzém (atopická dermatitida) je zdravotní stav způsobující suchou, svědící, olupující se a zanícenou pokožku. Atopický ekzém je velmi častý u novorozenců a dětí, ale trápí a znesnadňuje život i mnoha dospělým. Ekzém je většinou dlouhotrvající, a tedy chronické povahy. Navíc může často měnit intenzitu od téměř nepatrných svědivých flíčků až po velká zanícená a […]

Číst celý článek

Pískavice řecké seno: Cenná rostlinka pro podporu laktace s mnoha dalšími zdravotními benefity

31.08.2023

Pískavice řecké seno si dnes představíme hlavně díky její podpoře laktace, a tedy podpoře produkce mateřského mléka. Zároveň uvedu další zdravotní benefity pískavice a to na ženské i mužské zdraví. Pomáhá kontrolovat hladinu krevního cukru, cholesterolu a zvyšuje hladinu hormonu testosteronu. Některé účinky zatím nejsou potvrzené vědeckými studiemi, proto se zaměřím na ty, které již […]

Číst celý článek

Artritida: Zánětlivá nemoc kloubů, kvůli které dnes možná ani nevstanete z postele 😔

24.07.2023

Výraz artritida (lidově revma) hledá na českém internetu každý měsíc přes 4400 lidí, takže jde o rozšířený a době známý zdravotní problém pohybového aparátu, konkrétně jde o zánět kloubů. Lidi nejčastěji zajímá, proč artritida vzniká a jak se projevuje, jaké druhy artritidy známe, a samozřejmě jak zle artritidu léčit nebo aspoň zmírnit její bolestivé symptomy. […]

Číst celý článek

Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea): Krásná květinka pro podporu mentální výkonnosti a tělesné kondice 🧠💪

17.06.2023

Každý z času na čas potřebujeme mentální vzpruhu, která by podpořila naši soustředěnost, psychickou výkonnost, paměť, pozornost, a ideálně urychlila schopnost učit se. Obvykle sáhneme po kávě či jiném legálním stimulantu, protože jsou nejdostupnější. Existuje ale několik tradičních a rovněž dostupných bylin, které nám pomohou nakopnout duševní výkonnost aniž bychom si na nich vytvořili závislost. […]

Číst celý článek

Nedostatek hořčíku a negativní příznaky, které již možná pociťujete

15.06.2023

Nedostatek hořčíku má své jasné příznaky. Některých jste si na sobě již možná všimli, ale zatím netušíte, zda reálně trpíte nedostatkem. Proto vás navedu na určité „indice“, které mohou deficit prokazovat. V článku se nevěnuji nepostradatelnému významu hořčíku v těle. O něm se dočtete v lékařských a vědeckých zdrojích, na které v článku odkazuji. Hlavním […]

Číst celý článek

3 důvody proč vyzkoušet adaptogenní kávu SUPERCOFFEE? ☕🍄

31.05.2023

Není žádným tajemstvím, že Blendea SUPERCOFFEE je aktuálně nejprodávanějším produktem, a tedy bestsellerem značky Blendea. Není se čemu divit, protože nás spokojení zákazníci „bombardují“ pochvalnými zkušenostmi a skvělými recenzemi. Několik jich přikládám níže. Pokud SUPERCOFFEE zatím ještě neznáte, rád bych vás seznámil s hlavními rozdíly mezi klasickou kávou a naší instantní, zdravější alternativou. Vyjmenuji prospěšné […]

Číst celý článek

Soubory cookie používáme pro správné fungování naší stránky, přizpůsobení obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a pro analýzu návštěvnosti. Informace o používání naší stránky také sdílíme s našimi sociálními médii, reklamními a analytickými partnery.