• Domov
 • Recepty
 • Blog
 • Nutrikosmetika: Vaše nová kadeřnice a kosmetička ve stravě 😯

Nutrikosmetika: Vaše nová kadeřnice a kosmetička ve stravě 😯

Nutrikosmetika je přesně to, co jste si zřejmě mysleli :) Nutri = výživa/potrava, kosmetika = péče o vnější vzhled pleti, vlasů a nehtů.

Pojmenování zatím není příliš známé, ale z nutrikosmetiky se evidentně stává nový výživový trend a my jako Blendea na trendy vždy okamžitě (a velmi rádi) reagujeme.

Pomocí kosmetiky se snažíme zlepšit stav a hlavně vzhled naší pleti, vlasů, nehtů a ženy třeba i rtů. Stav "ukazatelů krásy" ve velké míře odzrcadluje naší stravu a celkový zdravotní stav.

 • Tučné a průmyslově zpracované potraviny? Projeví se unavenou a předčasně stárnoucí pletí s vyrážkami.
 • Kvůli nedostatku určitých živin trpí vlasy, které rychleji vypadávají a trpí také nehty, které se rychle lámou a tříští na konečcích.
 • Snížená imunita se projeví v podobě koutků, aftů, popraskaných rtů a zánětů.

Samozřejmě nemohu tvrdit, že pouze díky zařazení nutrikosmetických doplňků všechny kosmetické problémy zmizí. Avšak pokud se zaměříme na zdravou stravu a životosprávu, pomocí nutrikosmetiky tělu dodáme ještě více živin, které cíleně zlepšují stav zmíněných ukazatelů krásy.

V Blendea pro vás neustále vymýšlíme výrobky s vhodně namíchaným složením, které zcela přirozeně a hlavně prokazatelně "vylepší" vaší krásu. Nic, co by nafukovalo rty na moderní duck-face ani zvětšovalo prsa o 3 velikosti nemáme. Vše řešíme pomocí konkrétních bylin.

Jak sám rád říkávám: "Každá žena je krásná :) " Zároveň ale dodávám, že "Krása nemá mezí, a pokud je možnost přilepšit si jednoduše a hlavně zdravě, proč se tomu vyhýbat?"

Podívejte se, jaké nutrikosmetické doplňky pro vás značka Blendea nabízí. V článku najdete prokliky na uvedené produkty, takže než článek dočtete, zdravý nutrikosmetický balíček již může být na cestě k vám a do 48 hodin tam také bude, vážení čtenáři :)

nutrikosmetika

Co přesně je nutrikosmetika?

Nutrikosmetika znamená pravidelné užití živin (vitamínů, minerálů, antioxidantů, aminokyselin či konkrétních rostlin s jejich zvýšeným obsahem) pro zlepšení vzhledu a kondice pokožky, vlasů a nehtů zevnitř těla. Nutrikosmetika tedy není rtěnka, pudr nebo noční krém, ale různé kapsle, tablety, nápoje či práškové směsi s velmi jednoduchým užíváním, které prospěšné živiny doplňují přímo do organismu tam, kde je nezbytně potřebuje.

Nutrikosmetika spojuje specifické živiny pro zlepšení vhledu pokožky, vlasů a nehtů. Tyto 3 ukazatele krásy lidé kosmetikou zkrášlují nejčastěji, jakmile se ale večer odlíčí a najedí něčeho nezdravého, celá snaha je zmařená a ráno se můžeme líčit znovu 🙁 Přitom nutrikosmetiku jenom tak nesmyjete, protože tělo si bude z jejího efektivního složení postupně odebírat potřebné látky tak, jak samo potřebuje.

Nutrikosmetické doplňky Blendea s konkrétním cílem

Naše nutrikosmetické doplňky obsahují jednu konkrétní látku nebo ideálně namíchané směsi různých složek. Všechny mají jediný cíl a to podpořit zdraví a vzhled vašich vlasů a pokožky. Popřemýšlejte, co vám aktuálně dělá problémy a na co se nejvíce zaměřujete:

Koenzym Q10 pro pevné vlasy, odolnou pleť a podporu buněčné energie

Koenzym Q10 jste možná zaznamenali v reklamách na anti-age kosmetické výrobky. Proto jej při vyvíjení kapslí Blendea nešlo ignorovat. Hlavní úkolem koenzymu Q10, konkrétně jeho formy ubichinonu, je udržovat správný energetický metabolismus buněk.

Zjednodušeně se koenzym Q10 stará o to, aby se buňky bez problémů dělily, regenerovaly a obnovovaly. Díky tomu se správně obnovují i kožní buňky, takže pleť není tak suchá ani šupinatá, zároveň předčasné vrásky nevznikají tak brzy a nejsou tak výrazné. I to je definicí a očekávaným cílem anti-age nutrikosmetiky.

 • Koenzym Q10 díky antioxidačním schopnostem chrání pleť pleti před vznikem vrásek. Antioxidanty totiž chrání kožní buňky před volnými radikály, které jinak způsobují vrásky, předčasné stárnutí a celkovou ztrátu pružnosti a pevnosti pleti (nenáviděná povislá kůže). Nepíši zde pouze o pleti na tváři, ale na celém těle, která si rovněž zaslouží péči a výživu. Před stárnutím koenzym chrání i vlasové folikuly, díky čemu zanechává mladistvý, hustější a zdravější vzhled vlasů.
 • Účastní se procesu výroby buněčné energie, díky čemu zlepšuje jejich samoregenerační schopnosti.
 • Díky podpoře tvorby kolagenu zlepšuje texturu pleti. Jelikož vlastní produkce kolagenu klesá věkem, přibližně po 40. roku se vrásky začnou tvořit rychleji. Koenzym pomáhá udržet dostatečnou hladinu kolagenu a s ní zabezpečuje pružnou, pevnou a odolnou pleť.
 • Podpora tvorby kolagenu zároveň zlepšuje strukturu vlasů, které se díky němu stávají silnější, pružnější, hustější a odolnější vůči poškození teplem nebo agresivní kosmetikou.
 • Koenzym Q10 má zároveň schopnost ochránit pokožku před UV zářením, které ji poškozuje a rychleji opotřebuje. Nezapomeňte, že slunce je silné a dovede vás spálit i v zimě. Ochrana pomocí koenzymu Q10 má celoroční smysl.
 • Slabá a nevyživená pleť je náchylnější na vznik zánětů. Koenzym Q10 má silné protizánětlivé vlastnosti, takže zabraňuje vzniku zánětu, případně tlumí až odstraňuje ten existující.
 • Koenzym podporuje růst vlasů a to díky podpoře kondice a aktivity vlasových folikulů. Kromě rychlejšího růstu jsou vlasy pevnější a kvalitnější. I díky tomu koenzym běžně najdete v šamponech.
 • Jako antioxidant chrání folikuly před poškozením a záněty. Pouze ze zdravých folikulů mohou vyrůstat i zdravé a krásné vlasy.

Koenzym Q10 stimuluje výrobu buněčné energie přímo v buňkách, chrání je před poškozením, udržuje jejich membrány, kterých stabilita je nezbytná pro přenos a využití energie a zároveň stimuluje produkci kolagenu.

Kapsle koenzym q10
Jedna kapsle obsahuje 90 mg koenzymu Q10. Denně lze užít až 2 kapsle. Účastníci vědeckých studií užívali od 60 do 500 mg denně. Balení obsahuje 60 kapslí koenzymu, takže vám vydrží na 30 až 60 dnů péče o krásu. Klikněte na tlačítko a čtěte o všech účincích.

Kyselina hyaluronová pro krásné vlasy a pleť

Kyselinu hyaluronovou znáte z klasických kosmetických přípravků díky jejímu příznivému vlivu na kvalitu pleti a vlasů. Odborníci se shodují, že perorální užívání a tedy konzumace doplňků s kyselinou hyaluronovou:

 • Udržuje správě hydratovaný celý organismus, čeho si všimnete zejména na jemnější a pružnější pleti. Doplňky vždy zapíjejte dostatkem vody. Hydratuje také kůži na hlavě a vlasové folikuly. Díky dostatečné vlhkosti mohou vlasy růst rychle do krásy.
 • Kyselina hyaluronová zároveň podporuje tvorbu kolagenu a elastinu. Tyto bílkoviny jsou nezbytné pro pevnost a pružnost pokožky ve všech jejich vrstvách. Pomocí kyseliny do těla přijmete stavební kámen pro kolagen a elastin a přirozeně podpoříte jejich produkci. Kolagen a elastin zároveň posilňují pevnost vlasů, díky čemu jsou odolnější vůči slunečnímu záření, mrazivému nebo horkému počasí a ani fénování či barvení vlasů jim tolik neuškodí.
 • Kyselina zároveň působí jako antioxidant, takže nejenom buňky pokožky chrání před předčasným stárnutím. To běžně urychluje sluneční UV záření a volné radikály. Díky tomu kyselinu hyaluronovou najdete i v anti-age pleťové kosmetice, ale jak jsem psal, nikdy není na škodu obohatit stravu tak, abychom kosmetiku ani nepotřebovali. Antioxidační schopnosti chrání před poškozením také buňky vlasových folikulů, ze kterých zdravé vlasy vyrůstají.
Kyselina hyaluronová v kapslích
Jedna kapsle obsahuje 100 mg kyseliny hyaluronové, což je zároveň obecně doporučovaná denní dávka. Balení obsahuje 60 kapslí, takže vám vydrží na 60 dnů péče o vlasy a pleť. Klikněte na tlačítko a čtěte o všech účincích.

Nutrikosmetické kapsle Skin vitality pro krásnou a jasnou pleť

Skin vitality je směsí několika prospěšných rostlinných extraktů, vitamínů a minerálů. Všechny působí cíleně na kvalitu a kondici pleti na celém těle a nejenom na obličeji.

 • Aloe vera extrakt pozitivně ovlivňuje kvalitu pleti tím, že ji hydratuje, uklidňuje a redukuje záněty, zarudnutí, podráždění a olupování.
 • Astaxantin chrání pleť před poškozením volnými radikály a škodlivým slunečním zářením, díky čemu zachovává mladistvý vzhled a její celkové zdraví.
 • Kyselina hyaluronová hydratuje pokožku, zlepšuje pružnost a redukuje viditelnost vrásek, což přispívá k mladistvějšímu a zdravějšímu vzhledu pleti.
 • Přeslička rolní extrakt zpevňuje a zlepšuje texturu pleti díky minerálům a silným antioxidantům.
 • Vitamin C posilňuje tvorbu kolagenu, zvyšuje jas a srovnává jednotný tón pleti díky svým antioxidačním vlastnostem.
 • Vitamin E chrání pleť před poškozením volnými radikály a UV zářením, čímž přispívá k zachování jejího zdraví a mladistvého vzhledu.
 • Vitamin B3 zlepšuje texturu pleti, redukuje zarudnutí a podporuje produkci ceramidů, čímž přispívá k hydrataci a vytvoření přirozené ochranné bariéry pokožky.
 • Zinek má protizánětlivé vlastnosti a přispívá léčbě akné, vyrovnává tón pleti, reguluje nadměrnou produkci kožního mazu a brání tak před vznikem mastné a lesknoucí se pleti.
Kapsle na podporu pleti
Jedna kapsle obsahuje směs živin důležitých pro zdraví a kondici pleti. Balení obsahuje 60 kapslí, takže vám vydrží na 30 až 60 dnů prvotřídní péče o pleť. Klikněte na tlačítko a čtěte o všech účincích.

Přijměte nutrikosmetiku Blendea jako vaši novou kosmetičku a kadeřnici 😍

Máte mastnou pleť a jste zvyklá maskovat ji pudrem? Nebo máte křehké vlasy a denně si je myjete posilujícím šamponem? Ano, i to má určitě smysl, ale ještě větší smysl má zkontrolovat svůj jídelníček. Strava a vše, co do sebe dáváme, má významný vliv na všechny ukazatele krásy.

Pokud jídelníček nemáte právě ukázkový, případně máte, ale ráda byste jej obohatila, nutrikosmetické doplňky Blendea jsou vám kdykoliv k dispozici. Doručíme vám je do 48 hodin a ihned můžete začít pravidelně posilňovat své vlasy a pleť, a tedy ukazatele vaší krásy 🙂 Zdůrazňuji, že všechny naše výrobky jsou neméně vhodné i pro muže, kteří se chtějí také líbit. Nikdo není tak hezký, aby nemohl být ještě hezčí a nutrikosmetika Blendea vás na cestě ke krásnému a přitažlivému já velmi ráda doprovodí 🙂

Máte dotaz k nutrikosmetice, koenzymu Q10, kyselině hyaluronové, Skin vitality nebo s nimi máte vlastní zkušenost? Určitě se nám ozvěte do komentáře pod článkem.

Velmi rád zodpovím všechny vaše dotazy a vyslechnu si vaše zkušenosti. Těším se na vás u dalšího článku, takže nás určitě sledujte i na facebooku Blendea, aby vám žádný neutekl, milí čtenáři 🙂

autor

Lukáš Chládek

Ve firmě eMarkest, s.r.o. jsem začal jako prodejce, a právě to mě dovedlo k podrobnému studiu našich výrobků, a hlavně jejich účinků. Jako redaktor blogu Blendea Vám podrobně představím naše produkty. V článcích vysvětlím všechny pozitivní účinky složek produktů Blendea. Podíváme se i na nejčastější zdravotní komplikace, které naše zákazníky trápí, jejich příčiny a projevy. Poradíme, jak se jich nejrychleji zbavit. Kdykoliv mi můžete napsat na chladek.emarkest@gmail.com. Odpovídám během pracovních dnů mezi 09:00 až 18:00. Děkuji, že čtete náš blog a nakupujete u nás. Přeji Vám krásný den a pevné zdraví :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Shilajit: Zdraví prospěšná pryskyřice? Jak se jí a co dělá? 🪨

14.05.2024

Shilajit je přírodní látka rostlinného původu s různými zdravotními účinky. Je to pryskyřice a tedy lepkavá, tmavá hmota podobná dehtu nebo syrové ropě, která se v přirozené formě vyskytuje různě po světě. Historicky nejvyšší oblibu si získala v tradiční ajurvédské a tedy původní indické medicíně. V článku jmenuji aktuálně dostupné důkazy o zdravotních účincích shilajitu, […]

Číst celý článek

Co je v doplňku lepší, extrakt nebo prášek ze sušené rostliny?

25.04.2024

Věčné téma a jeden z prvních požadavků na složení doplňků stravy: Užívat doplňky s extrakty z rostlin nebo sušené prášky či práškové směsi z celých surovin? Každá forma doplňků má své plusy i mínusy. Jelikož v Blendea vyrábíme několik doplňků v obou formách, vysvětleme si, pro koho je která vhodná a proč.

Číst celý článek

Bestseller SUPERGREENS hlásí nové svěží příchutě: lesní směs, mango, hruška, višeň a švestka 😍

17.04.2024

Co jste po nás chtěli, to jsme pro vás vyrobili! A pokud jste náhodou nechtěli nic, i tak budete příjemně překvapení. O co jde?

Číst celý článek

Rozmarýnový olej: Na vlasy jako stvořený 👩🏼

21.03.2024

Výraz Rozmarýnový olej na vlasy hledá na českém internetu přes 6000 lidí měsíčně (!!). Jelikož rozmarýnový olej nově přidáváme do vlasového séra pod značkou Blendea, opět jsem si sedl nad odborné zdroje a hledal v nich důkazy jak rozmarýnový olej působí na růst a kvalitu vlasů a jakou roli hraje v prevenci před jejich vypadáváním. […]

Číst celý článek

Atopický ekzém jako důsledek mikrobiální dysbiózy. Jak souvisejí a co jíst? 🤔

12.03.2024

O příčinách vzniku atopického ekzému a metodách, jak jej zklidnit svépomocí jsem již obsáhlý článek psal nedávno. Na svět ale přicházejí pořád nové vědecké studie, které míru závažnosti a úlevu od atopického ekzému spojují se zdravím střev a tím, co přesně jíme. Důležité je zde zdraví střevní mikrobioty a optimální stav toho, co vědci nazývají […]

Číst celý článek

Vaginální mykóza: Příčiny a protikvasinková dieta, která vás zbaví infekce 🍄

22.02.2024

Vaginální mykóza je bezesporu nepříjemný a rizikový intimní problém způsobený vaginální kvasinkovou infekcí. Příznaky jsou vesměs nepříjemné a postiženou omezují v denních návycích i hygieně. Mykóza se projevuje pálením, podrážděním, zarudnutím a svěděním kůže kolem pochvy, zároveň může měnit vlastnosti poševního výtoku. Kromě toho, že postižená zažívá značně nepříjemné pocity a nemá jistotu v tom, […]

Číst celý článek

Detoxikace organismu pohledem nutričního speciality: Je detox vůbec správný?

01.02.2024

S příchodem nového roku přichází i různá novoroční předsevzetí. Jedním z nejčastějších je „očista“ a detoxikace organismu, abychom vcházeli do nového roku s tzv. „čistým štítem“. Je to ale skutečně zapotřebí? Potřebuje naše tělo skutečně detoxikační programy? Na to se podíváme v článku, který pro Vás napsala nutriční specialistka Mgr. Kristýna Kubíková. 

Číst celý článek

Steatóza jater (ztučnění) nesouvisí pouze s alkoholem. Co dělat, aby játra „zhubla“?

04.01.2024

Steatóza jater označuje nežádoucí a rizikový stav, kdy se v játrech nahromadí nadbytečné množství tuku (nad 5 % hmotnosti jater). Hlavním rizikovým faktorem ztučnění jater jsou různé metabolické stavy a tedy procesy proměny, které se v játrech odehrávají. Steatózu může vyvolat i nadměrné pití alkoholu a, co si budem, v Česku je alkohol velmi častou […]

Číst celý článek

Jak mít o svátcích v pohodě trávení?

30.11.2023

„Já si o svátcích jím co chci!“ řekl nejeden svátečník, kterého pak bolel žaludek a břicho se mu nafukovalo až do Tří králů. „Já o svátcích držím zásadně dietu!“ řekl si druhý a pak u sváteční tabule záviděl, jak si ostatní přidávají salátku, než se jim dosmaží třetí kapří podkovička a zatím si přicinkávali druhým […]

Číst celý článek

Reflux: Co dělat, když se obsah žaludku vrací přes jícen a proč se to děje?

25.11.2023

Reflux, v lékařském slovníku gastroezofageální reflux, v lidské řeči reflux jícnu nebo kyselý reflux označuje častou poruchu, kdy se natrávená potrava a žaludeční šťávy vracejí zpět do jícnu. Jícen je trubice spojující hltan s žaludkem. Reflux vyvolává nepříjemné pálení žáhy, krkání, pocity překyselení, tíhy, tlaku a bolesti na hrudi a někdy až zvracení. Mnozí lidé […]

Číst celý článek