Smoothie miska s karobem a konopnými semínky

Karobový prášek (svatojánský chléb) se získává z lusků rohovníku obecného a používá jako velmi vhodná náhrada kakaa. Je specifický svým vysokým obsahem bílkovin, vitamínů a minerálů, z nichž stojí za zmínku např. hořčík, vápník, železo nebo fosfor. Oproti kakau obsahuje menší množství tuku a větší množství přírodního cukru, takže jej nemusíme při používání vůbec doslazovat. Oproti kakau má také nižší kalorickou hodnotu, takže je skvělou volbou při hubnutí.

Karobový prášek (svatojánský chléb) se získává z lusků rohovníku obecného a používá jako velmi vhodná náhrada kakaa. Je specifický svým vysokým obsahem bílkovin, vitamínů a minerálů, z nichž stojí za zmínku např. hořčík, vápník, železo nebo fosfor.

Oproti kakau obsahuje menší množství tuku a větší množství přírodního cukru, takže jej nemusíme při používání vůbec doslazovat. Oproti kakau má také nižší kalorickou hodnotu, takže je skvělou volbou při hubnutí.

Smoothie miska s karobem a konopnými semínky

smoothie bowl s karobem

Ingradience na 1 porci:

  • 1 zralý banán
  • 1 lžička karobu nebo  BIO kakaa
  • 1 lžíce lněných semínek
  • 1 lžička kakaových bobů
  • 1 lžíce konopných semínek
  • 4 sušené datle
  • 1 lžička Blendea SUPERGREENS

Postup přípravy:

blendea supergreens

Nejdříve si rozmixujeme pouze lněná semínka, abychom dosáhli co nejvyšší vstřebatelnosti výživných látek. Pokud již máte mletá lněná semínka doma, tento krok přeskočte. Poté všechny ingredience vložíme do mixéru a mixujeme do hladka.

Pokud chcete mít smoothie tekuté, můžete přidat trošku vody. Hotovou směs dáme do misky, popřípadě (pokud děláme klasické smoothie) přelijeme do sklenice, a libovolně ozdobíme např. konopnými semínky, kakaovými boby, hořkou čokoládou, nakrájeným banánem a dalším ovocem. Zelená směs Blendea SUPERGREENS podpoří zdravotní účinek celé smoothie bowl.

TIP: Banán si můžete před přípravou smoothie misky nakrájet a dát přes noc do mrazáku. Když budete poté mixovat, vytvoříte úžasnou krémovou zmrzlinu.

smoothie s blendeou recept

Tohle smoothie je dost sladké díky banánu a datlím. Opatrně, pokud právě držíte dietu

Účinky použitých surovin:

Blendea SUPERGREENS se skládá z mladého ječmene, pšenice, chlorelly a spiruliny. Tyto látky spolu v kombinaci tvoří skvělou směs, která pomůže s trávením, detoxikací těla a dodá přirozenou energii.

Lněná semínka obsahují velké množství vlákniny a jsou skvělým zdrojem omega-3 mastných kyselin. Dále také obsahují kvalitní rostlinné bílkoviny a mnoho vitamínů jako např. vitamíny B, C a E. Mimo to jsou také zdrojem železa, draslíku, vápníku a hořčíku. Dále velmi pomáhají při potížích s trávením, problematickou pletí a jako prevence proti virovým onemocněním.

Sušené datle jsou výborným zdrojem energie a také mnoha důležitých vitamínů. Obsahují např. vitamin B5, který podporuje soustředění a přispívá k dobré náladě a vitamíny A a K, které zlepšují kvalitu vlasů a pleti. Mimo to jsou datle zdrojem vlákniny, draslíku, vápníku, mědi a železa.

Konopná semínka jsou jedním z nejlepších zdrojů rostlinných bílkovin, kterých obsahují v jedné lžíci celých 6 gramů. Dále mají skvěle vyvážený poměr omega-3 a omega-6 mastných kyselin a obsahují vitamíny A, B1, B2, B6, C a E. Mimo to posilují imunitu a pomáhají lidem trpícím rakovinou, kožními problémy, kardiovaskulárními onemocněními apod.

Kakaové boby jsou skvělým zdrojem hořčíku, který podporuje nervovou soustavu, železa, manganu a mědi, které zlepšují krvetvorbu a zinku, který posiluje imunitu. Mají také vysoký obsah antioxidantů a tím napomáhají ke snížení vysokého krevního tlaku. Mimo to jsou považovány za nejlepší přírodní antidepresivum.

karoboá smoothie bowl s blendeou

Tato smoothie bowl má vysoký obsah bílkovin a je ta vhodná po těžkém tréninku 

TIP: Pro silnější účinek zelených potravin na zdraví přidejte navíc jednu lžičku Blendea SUPERGREENS. Balení vystačí na 30 smoothies. 

Zkuste i naše další smoothies…

jablečné smoothie s kešu ořechy

…nebo domácí ovocnou šťávu:

autor

Karolina Ohlídalová

O stravování a zdravé vaření jsem se však začala zajímat ve svých 15 letech, kdy jsem se stala vegankou. Sdílím své nápady na veganská jídla a snažím se tak inspirovat ostatní k rostlinnému stravování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Sleepy girl mocktail podpoří spánek, ale neohrozí linii 🍒😴

16.07.2024

Dnes se podíváme na nový tiktokový trend, kterým je sleepy girl mocktail a tedy moktejl ospalé dívky. Přiznám se, že TikTok nesleduji, nicméně jako značka Blendea trendy sledujeme a přizpůsobujeme jim svou nabídku. Jako zdravější alternativu přeslazených mocktailů, které zvlášť v létě neoceníte kvůli snaze udržet si štíhlou postavu do plavek a do svých tiktokových […]

Číst celý článek

Kyselina listová v těhotenství: Nebeská mana pro plod i kojence 👼🍀

05.06.2024

Kyselina listová se doporučuje každé těhotné ženě a také kojícím matkám. Pokud jste těhotná nebo otěhotnět teprve plánujete, váš lékař vám již kyselinu listovou pravděpodobně doporučil. Mimo zelených druhů zeleniny a dalších rostlinných potravin obsahují kyselinu listovou také doplňky stravy, ve kterých lze efektivněji dávkovat optimální denní množství v dobře vstřebatelné formě. V menším množství […]

Číst celý článek

Shilajit: Zdraví prospěšná pryskyřice? Jak se jí a co dělá? 🪨

14.05.2024

Shilajit je přírodní látka rostlinného původu s různými zdravotními účinky. Je to pryskyřice a tedy lepkavá, tmavá hmota podobná dehtu nebo syrové ropě, která se v přirozené formě vyskytuje různě po světě. Historicky nejvyšší oblibu si získala v tradiční ajurvédské a tedy původní indické medicíně. V článku jmenuji aktuálně dostupné důkazy o zdravotních účincích shilajitu, […]

Číst celý článek

Co je v doplňku lepší, extrakt nebo prášek ze sušené rostliny?

25.04.2024

Věčné téma a jeden z prvních požadavků na složení doplňků stravy: Užívat doplňky s extrakty z rostlin nebo sušené prášky či práškové směsi z celých surovin? Každá forma doplňků má své plusy i mínusy. Jelikož v Blendea vyrábíme několik doplňků v obou formách, vysvětleme si, pro koho je která vhodná a proč.

Číst celý článek

Bestseller SUPERGREENS hlásí nové svěží příchutě: lesní směs, mango, hruška, višeň a švestka 😍

17.04.2024

Co jste po nás chtěli, to jsme pro vás vyrobili! A pokud jste náhodou nechtěli nic, i tak budete příjemně překvapení. O co jde?

Číst celý článek

Rozmarýnový olej: Na vlasy jako stvořený 👩🏼

21.03.2024

Výraz Rozmarýnový olej na vlasy hledá na českém internetu přes 6000 lidí měsíčně (!!). Jelikož rozmarýnový olej nově přidáváme do vlasového séra pod značkou Blendea, opět jsem si sedl nad odborné zdroje a hledal v nich důkazy jak rozmarýnový olej působí na růst a kvalitu vlasů a jakou roli hraje v prevenci před jejich vypadáváním. […]

Číst celý článek

Atopický ekzém jako důsledek mikrobiální dysbiózy. Jak souvisejí a co jíst? 🤔

12.03.2024

O příčinách vzniku atopického ekzému a metodách, jak jej zklidnit svépomocí jsem již obsáhlý článek psal nedávno. Na svět ale přicházejí pořád nové vědecké studie, které míru závažnosti a úlevu od atopického ekzému spojují se zdravím střev a tím, co přesně jíme. Důležité je zde zdraví střevní mikrobioty a optimální stav toho, co vědci nazývají […]

Číst celý článek

Vaginální mykóza: Příčiny a protikvasinková dieta, která vás zbaví infekce 🍄

22.02.2024

Vaginální mykóza je bezesporu nepříjemný a rizikový intimní problém způsobený vaginální kvasinkovou infekcí. Příznaky jsou vesměs nepříjemné a postiženou omezují v denních návycích i hygieně. Mykóza se projevuje pálením, podrážděním, zarudnutím a svěděním kůže kolem pochvy, zároveň může měnit vlastnosti poševního výtoku. Kromě toho, že postižená zažívá značně nepříjemné pocity a nemá jistotu v tom, […]

Číst celý článek

Detoxikace organismu pohledem nutričního speciality: Je detox vůbec správný?

01.02.2024

S příchodem nového roku přichází i různá novoroční předsevzetí. Jedním z nejčastějších je „očista“ a detoxikace organismu, abychom vcházeli do nového roku s tzv. „čistým štítem“. Je to ale skutečně zapotřebí? Potřebuje naše tělo skutečně detoxikační programy? Na to se podíváme v článku, který pro Vás napsala nutriční specialistka Mgr. Kristýna Kubíková. 

Číst celý článek

Steatóza jater (ztučnění) nesouvisí pouze s alkoholem. Co dělat, aby játra „zhubla“?

04.01.2024

Steatóza jater označuje nežádoucí a rizikový stav, kdy se v játrech nahromadí nadbytečné množství tuku (nad 5 % hmotnosti jater). Hlavním rizikovým faktorem ztučnění jater jsou různé metabolické stavy a tedy procesy proměny, které se v játrech odehrávají. Steatózu může vyvolat i nadměrné pití alkoholu a, co si budem, v Česku je alkohol velmi častou […]

Číst celý článek