Těžké kovy nemusí jen škodit. Které pomáhají?

Jako těžké kovy se označují takové kovy, které jsou nebezpečné pro životní prostředí i lidský organismus.

Není to však tak jednoznačné, jak by se mohlo zdát. Na jedné straně stojí vysoce toxické kovy, kterým je nejlepší se vyhnout.

Na druhé straně jsou tu však i kovy, které lidský organismus v nízkých dávkách potřebuje pro své fungování.

Přesto se i tyto kovy někdy označují jako těžké.

Jako těžké kovy se označují takové kovy, které jsou nebezpečné pro životní prostředí i lidský organismus.

Není to však tak jednoznačné, jak by se mohlo zdát. Na jedné straně stojí vysoce toxické kovy, kterým je nejlepší se vyhnout.

Na druhé straně jsou tu však i kovy, které lidský organismus v nízkých dávkách potřebuje pro své fungování.

Přesto se i tyto kovy někdy označují jako těžké.

Jak těžké kovy odstranit z těla?

Očistěte se unikátní směsí Blendea SUPERGREENS, která vašemu tělu odlehčí od nebezpečných těžkých kovů, zároveň doplní tolik potřebné vitamíny a minerály v optimální formě i množství.

Které kovy patří mezi těžké?

Dle Wikipedie k těžkým kovům (polokovům) patří: olovo, rtuť, kadmium, arsen, thalium, stříbro, ale někdy se tak označují i kovy jako chrom, kobalt, nikl, měď, zinek nebo selen.

Těmi nejnebezpečnějšími kovy jsou aktuálně olovo, rtuť, kadmium a arsen, kterým je také lidský organismus vystavován nejčastěji.

Jsou prokazatelně toxické, poškozují struktury živých organismů a páchají také zásadní škody na lidském zdraví.

Životní prostředí, zdravá strava

Další z kovů označovaných jako těžké jsou toxické pouze ve velkých dávkách.

Ve stopovém množství jsou pro zdraví člověka dokonce nezbytné. Ve zdravé výživě je označujeme jako stopové prvky (mikroprvky).

Pokud půjde o kovy, bude to zejména železo, měď nebo zinek. Pro fungování lidského organismu jsou potřebné v dávce několika miligramů denně.

Vedle toho známe i tzv. ultrastopové prvky jako chrom, kobalt, nikl, vanad nebo selen s denní dávkou ve výši do jednoho miligramu.

 

Tři kovy, bez kterých se organismus neobejde

Železo, zinek a měď. To jsou kovy (někdy označované také jako těžké kovy), které každý lidský organismus přirozeně potřebuje pro své fungování.

Jde přitom o zástupce minerálních látek, které jsou pro zdraví nezbytné podobně jako vitamíny.

Od vitamínů se liší svým chemickým složením. Minerální látky jsou charakteristické svým anorganickým původem.

Jsou součástí neživé hmoty a živé organismy je neumí sami produkovat.

Lidskému organismu proto tyto látky musíme dodávat zvenčí, nejlépe prostřednictvím stravy.

Mezi potravinami se dají najít i takové, které nabízejí hned celou paletu minerálních látek, vitamínů a dalších bioaktivních prvků.

Pro jejich komplexní obsah je označujeme jako superpotraviny.

Náš tip – hned čtyři zelené superpotraviny v jednom najdete ve směsi Blendea SUPERGREENS.

Jde o směs BIO spiruliny, BIO chlorelly, BIO zeleného ječmene a BIO mladé pšenice

Všechny tyto superpotraviny se pyšní hodnotným složením s mnoha cennými složkami, nechybí mezi nimi ani železo, zinek a měď.

Obsah železa v zelené směsi Blendea SUPERGREENS

Proč jsou kovy v těle tolik potřebné?

Železo

Železo je životně důležitým prvkem. Je klíčovou složkou hemoglobinu – červeného krevního barviva.

Podílí se na stavbě a funkci červených krvinek, tedy i přenosu kyslíku. Nedostatek železa vede k anémii, ale stojí také za nadměrnou únavou a vyčerpáním.

Železo má totiž vliv na okysličení důležitých životních orgánů – mozku nebo srdce, ale také svalů.

Dostatek železa v organismu je předpokladem správného fungování imunitního systému, zvyšuje obranyschopnost vůči infekcím.

Naopak nadbytek železa poškozuje buňky, stimuluje tvorbu volných radikálů, negativně ovlivňuje játra nebo kardiovaskulární systém.

Prostřednictvím stravy je však téměř nemožné dosáhnout předávkování železem.

Zdrojem železa je červené maso, vnitřnosti, mořské plody, vaječný žloutek, ale také cereálie a obiloviny, některé ořechy, listová zelenina nebo meruňky. 

Ve stravě se železo přirozeně vyskytuje v doprovodu dalších látek, které podporují jeho vstřebávání, jde například o vitamín C.

Přísun železa by naopak neměl být provázen přísunem vitamínu E, který snižuje jeho vstřebávání.

Zdravá strava, minerály, železo

Zinek

Zinek najdeme ve všech živých buňkách, živočišných i rostlinných. Je základní složkou více než stovky enzymů, účastní se tak základních životních funkcí jako je trávení, růst nebo reprodukce.

Zinek se podílí na tvorbě nových tkání. Souvisí také s produkcí energie v organismu.

Podporuje činnost imunitního systému, pomáhá v boji proti infekcím, zlepšuje hojení. Je nezbytný pro činnost a funkce jater, správnou funkci zraku nebo vývoj pohlavních žláz.

Nedostatek zinku se může projevovat chutí na sladké. Stojí také za pomalým růstem dětí, impotencí nebo kožními potížemi.

Příjem zinku v dávce vyšší než 200 mg je vysoce toxický. Pokud zinek přijímáme prostřednictvím stravy, předávkování nehrozí.

Zdrojem zinku je maso, vejce, některá semínka a ořechy, celozrnné obiloviny, pšeničné klíčky nebo luštěniny.

Zdravá strava, minerály, luštěniny

Měď

Po železe a zinku má být měď třetím nejvíce zastoupeným stopovým prvkem v lidském těle.

Je nezbytná pro fungování nervové soustavy i další důležité tělesné pochody. Podílí se na stavbě kostí. S

polu s železem se účastní krvetvorby, spolu se zinkem má zase vliv na využití cukrů.

Měď podporuje protizánětlivé reakce v těle a v neposlední řadě je prospěšná pro zmírnění křečí.

Zdravá strava, minerály, měď

Nedostatek mědi v organismu se projevuje oslabením imunity, únavou, chudokrevností, nechutenstvím, také zhoršením kvality kůže a vlasů.

Nadbytek mědi, který však téměř není možné dosáhnout skrze stravu, vede k poškození jater a k poruchám nervové soustavy. Projevuje se třesem a křečemi.

Zdrojem mědi jsou játra, mořské plody, ořechy, ovesné vločky, droždí, kakao, maliny, sušené švestky nebo houby.

Přírodní původ

Všechny potřebné minerály nebo vitamíny, ale také další mikro a makroživiny nezbytné pro lidské zdraví by měly být součástí stravy.

Obecným pravidlem je, že vyvážený jídelníček a pestrá strava by měla pokrýt příjem všech živin.

Svůj jídelníček můžete zpestřit také o směs Blendea SUPERGREENS. Přírodní původ, ověřené zdroje a organická kvalita jsou zárukou, že obsažené živiny tělo maximálně zužitkuje.

Obsah železa v zelené směsi Blendea SUPERGREENS
autor

Radka X Křivánková

Popsala jsem stohy papírů. Zaplnila jsem nespočet webových stránek články o zdravé výživě a životním stylu. A přece je pro mě toto téma nadále nevyčerpatelnou studnicí. Jíst zdravě je jednoduché. Klíčem je spokojenost. Cílem je cítit se dobře. A přece se mnoho z nás trápí s tím, co jíst, kdy jíst, jak jíst. A přece jsou tu věčné diety založené na omezování a nespokojenosti se sebou samým. Tak jsem stvořila PARADOX dietu, dietu zaměřenou na spokojenost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Blendea SUPERCOFFEE je prostě „jiný kafe“. Řeknu vám proč.

31.05.2023

Není žádným tajemstvím, že Blendea SUPERCOFFEE je aktuálně nejprodávanějším produktem, a tedy bestsellerem naší značky. Není se čemu divit, protože nás spokojení zákazníci „bombardují“ pochvalnými zkušenostmi a skvělými recenzemi. Několik jich přikládám níže. Pokud SUPERCOFFEE zatím ještě neznáte, rád bych vás seznámil s hlavními rozdíly mezi klasickou kávou a naší instantní, zdravější alternativou. Vyjmenuji prospěšné […]

Číst celý článek

Jak zlepšit kvalitu spánku a pokaždé spinkat jako dudek? (vaše nová spánková hygiena)

27.04.2023

Spánek je nezbytný pro každou živou bytost. O kvalitním spánku si mnozí bohužel můžeme „nechat jenom zdát“. To, jak a kolik spíme, má přímý vliv na regeneraci organismu, zdravotní kondici, tělesnou i mentální energii a v neposlední řadě i na náš vzhled. Jistě to znáte. Pokud se jednu-dvě noci dobře nevyspíte, jste bledí nebo naopak […]

Číst celý článek

Tribulus terrestris (Kotvičník zemní): Cenná soupiska potvrzených účinků i rizik

26.04.2023

Tribulus terrestris (česky Kotvičník zemní) vyvolává zvýšený zájem mužů, protože pomáhá stimulovat přirozenou tvorbu vlastního testosteronu. Pod značkou Blendea jsme začali prodávat kapsle s extraktem z tribulusu. Zajímavý je 40% obsah saponínů. V článku srozumitelně vysvětlím, jak tribulus pomáhá s hladinou testosteronu, a samozřejmě odkáži na výsledky vědeckých studií, které všechny informace potvrzují. Zmíním i […]

Číst celý článek

Nafouklé břicho a změny stravování, které vás jej zbaví

29.03.2023

Nafouklé břicho dnes řeším, protože zmírnění až odstranění pocitů nafouklého břicha hlásíte jako jeden z nejčastějších prospěšných účinků směsi Blendea SUPERGREENS. Výrobek zároveň doporučuji hned na úvod. Než článek dočtete, směs může být na cestě k vám 🙂 Do té doby ale vysvětlím, kvůli kterým příčinám se vlastně břicho nafukuje a jak se problému zbavit […]

Číst celý článek

Artyčok a extrakt z artyčoku: Potvrzené zdravotní účinky na játra, cukr, cholesterol a další

22.03.2023

Artyčok na pizzu patří! Ale to nás dnes zajímat nebude 🙂 Zajímat se budeme o zdravotní účinky artyčoku, a hlavně extraktu v doplňcích stravy, a tedy v tabletách a kapslích. Extrakt z artyčoku totiž přidáváme do nových kapslí Blendea se 400 mg extraktu v jedné. V článku vám vysvětlím, s čím vším vám může artyčok […]

Číst celý článek

Detoxikace jater: Odděluji fakta od mýtů. Co dělat, co nepomáhá a co je nemožné?

02.03.2023

Detoxikace jater je velice populární téma, zvlášť po zimě začátkem jara. Bohužel v této oblasti existuje více mýtů a dezinformací, než vědecky potvrzených, pravdivých a bezpečných informací. Skoro každá stránka se vás bude snažit přesvědčit, že díky detoxikaci jater se stanete téměř nesmrtelní a zbavíte se všech možných i nemožných nemocí. Není to pravda. Játra […]

Číst celý článek

Vypadávání vlasů: Zdravotní příčiny a rady pro podporu růstu

28.02.2023

Vypadávání vlasů běžně trápí ženy i muže. Ženy problém vnímají intenzivněji, protože přicházejí o jeden ze symbolů ženskosti a své přirozené krásy. Muži přemýšlejí stejně a čím méně vlasů mají, o to se cítí starší a méně přitažliví. V článku vám vysvětlím nejčastější zdravotní příčiny padání vlasů a také příčiny, za které si (bohužel) můžeme […]

Číst celý článek

Kelp (Ascophyllum nodosum), štítná žláza, správný vývoj dítěte a další vědecky potvrzené zdravotní účinky

31.01.2023

Kelp je výživná mořská řasa s výrazným vlivem na funkce a kondici štítné žlázy. Má vysoký obsah jódu, který štítná žláza rovněž potřebuje pro správné fungování. Kelp pro vás nově vyrábíme v kapslích Blendea pro každodenní užívání. V článku proto vysvětlím zdravotní účinky kelpu a odkážu na odborné a vědecké zdroje, které tyto účinky potvrzují.

Číst celý článek

Kontryhel obecný (Alchemilla vulgaris) jako „nejlepší přítel žen“: Vědecky potvrzené účinky na ženské intimní zdraví (menstruační komfort a menopauza)

25.01.2023

Kontryhel obecný extrahujeme a zpracováváme jako tradiční léčivou bylinu do olejových kapek s MCT olejem pod značkou Blendea. Ač je kontryhel prospěšný i pro zdraví muže, v článku představím hlavně vedecky potvrzené účinky na ženské intimní zdraví. Významná je pomoc s bolestivou menstruací, nadměrným krvácením a podpora menopauzálního komfortu. Pokud si kapky objednáte, do 2 […]

Číst celý článek

Holistický detox: Zdravý a účinný postup očisty

06.01.2023

Holistický přístup k životu je čím dál oblíbenější. Stále více a více lidí si uvědomuje, že síla přírody je daleko mocnější než všechny možné léky a praktiky, které nám nabízí klasické zdravotnictví. Možná je právě tato cesta tou vhodnou variantou, jak začít znovu a provést tolik potřebný detox těla i mysli. Očistit se od škodlivých […]

Číst celý článek

Soubory cookie používáme pro správné fungování naší stránky, přizpůsobení obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a pro analýzu návštěvnosti. Informace o používání naší stránky také sdílíme s našimi sociálními médii, reklamními a analytickými partnery.