Grapefruitové smoothie s vlašskými ořechy

Grapefruit je známý svou nahořklou chutí, kvůli které ho někteří lidé nemusí mít zrovna v oblibě. Za touto chutí stojí antioxidant jménem naringenin, který má velký vliv na naši imunitu. Nejen z tohoto důvodu by se tedy grapefruit v našem jídelníčku vyskytovat. A ať už patříte mezi ty, kteří grapefruitu přišli na chuť či nikoliv, máme pro vás skvělý tip, jak jej do svého jídelníčku zařadit.

Grapefruit je známý svou nahořklou chutí, kvůli které ho někteří lidé nemusí mít zrovna v oblibě. Za touto chutí stojí antioxidant jménem naringenin, který má velký vliv na naši imunitu. Nejen z tohoto důvodu by se tedy grapefruit v našem jídelníčku vyskytovat. A ať už patříte mezi ty, kteří grapefruitu přišli na chuť či nikoliv, máme pro vás skvělý tip, jak jej do svého jídelníčku zařadit.

Grapefruitové smoothie s vlašskými ořechy a Blendeou

smoothie s grapefruitem

  • Doba přípravy: 10 minut
  • Náročnost: lehká
  • Množství: 2 porce

Ingradience na 1 porci:

Blendea koupit

Postup:

Do mixéru nejdříve vložíme vlašské ořechy a rozmixujeme je na prach. Poté přidáme ostatní ingredience, zalijeme vodou a mixujeme do hladka. Hotové smoothie přelijeme do sklenice, dozdobíme nasekanými oříšky a ihned podáváme. Dobrou chuť!

TIP: Pokud vám vadí nahořklá chuť grapefruitu, můžete do smoothie pro jemnější chuť přidat pár datlí.

grapefruitové smoothie recept

Obzvláště během zimy seženete veliké a sladké grapefruity všude. Stejně tak vlašské ořechy.

Účinky použitých surovin:

  • Grapefruit má mimo naši imunitu vliv také na spalování tuků, protože podporuje látkovou přeměnu cukrů, které se tak neukládají do tuků. Kromě toho má také pozitivní vliv na srdce a cévy a zlepšuje trávení. Z vitamínů a minerálů obsahuje např. vitamin C, hořčík, vápník, draslík nebo železo.
  • Chia semínka obsahují velké množství vápníku a jsou skvělým zdrojem omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Mimo to jsou schopna stabilizovat hladinu cukru v krvi a pomáhají snížit hladinu cholesterolu. Jak asi víte, chia semínka také velmi snadno absorbují vodu a bobtnají, čímž nám dají pocit sytosti a ušetří nám tak zbytečné chutě na nezdravé potraviny.
  • Vlašské ořechy jsou známé pro svůj obsah kvalitních tuků a také různých vitamínů a minerálů. Mezi ty se řadí např. vitaminy B, E a minerály jako draslík, fosfor, hořčík, železo a zinek. Pomáhají při chudokrevnosti a zlepšují kvalitu vlasů, nehtů a pleti. Mnozí lidé si je také oblíbili pro jejich příznivý vliv na nervovou soustavu.
  • Blendea SUPERGREENS se skládá z mladého ječmene, pšenice, chlorelly a spiruliny. Tyto látky spolu v kombinaci tvoří skvělou směs, která Vám pomůže s trávením, detoxikací těla a dodá Vám přirozenou energii. Objednejte si ji ideálně hned. 

Vyzkoušejte také ostatní smoothies…

meruňkové smoothie s mangem a rakytníkem

…nebo domácí ovocné šťávy:

autor

Karolina Ohlídalová

O stravování a zdravé vaření jsem se však začala zajímat ve svých 15 letech, kdy jsem se stala vegankou. Sdílím své nápady na veganská jídla a snažím se tak inspirovat ostatní k rostlinnému stravování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo hodně čte, hodně se dozví 🙂

Čtěte další užitečné články

Co je v doplňku lepší, extrakt nebo prášek ze sušené rostliny?

25.04.2024

Věčné téma a jeden z prvních požadavků na složení doplňků stravy: Užívat doplňky s extrakty z rostlin nebo sušené prášky či práškové směsi z celých surovin? Každá forma doplňků má své plusy i mínusy. Jelikož v Blendea vyrábíme několik doplňků v obou formách, vysvětleme si, pro koho je která vhodná a proč.

Číst celý článek

Bestseller SUPERGREENS hlásí nové svěží příchutě: lesní směs, mango, hruška, višeň a švestka 🥰

17.04.2024

Co jste po nás chtěli, to jsme pro vás vyrobili! A pokud jste náhodou nechtěli nic, i tak budete příjemně překvapení. O co jde?

Číst celý článek

Rozmarýnový olej: Na vlasy jako stvořený 👩🏼

21.03.2024

Výraz Rozmarýnový olej na vlasy hledá na českém internetu přes 6000 lidí měsíčně (!!). Jelikož rozmarýnový olej nově přidáváme do vlasového séra pod značkou Blendea, opět jsem si sedl nad odborné zdroje a hledal v nich důkazy jak rozmarýnový olej působí na růst a kvalitu vlasů a jakou roli hraje v prevenci před jejich vypadáváním. […]

Číst celý článek

Atopický ekzém jako důsledek mikrobiální dysbiózy. Jak souvisejí a co jíst? 🤔

12.03.2024

O příčinách vzniku atopického ekzému a metodách, jak jej zklidnit svépomocí jsem již obsáhlý článek psal nedávno. Na svět ale přicházejí pořád nové vědecké studie, které míru závažnosti a úlevu od atopického ekzému spojují se zdravím střev a tím, co přesně jíme. Důležité je zde zdraví střevní mikrobioty a optimální stav toho, co vědci nazývají […]

Číst celý článek

Vaginální mykóza: Příčiny a protikvasinková dieta, která vás zbaví infekce 🍄

22.02.2024

Vaginální mykóza je bezesporu nepříjemný a rizikový intimní problém způsobený vaginální kvasinkovou infekcí. Příznaky jsou vesměs nepříjemné a postiženou omezují v denních návycích i hygieně. Mykóza se projevuje pálením, podrážděním, zarudnutím a svěděním kůže kolem pochvy, zároveň může měnit vlastnosti poševního výtoku. Kromě toho, že postižená zažívá značně nepříjemné pocity a nemá jistotu v tom, […]

Číst celý článek

Detoxikace organismu pohledem nutričního speciality: Je detox vůbec správný?

01.02.2024

S příchodem nového roku přichází i různá novoroční předsevzetí. Jedním z nejčastějších je „očista“ a detoxikace organismu, abychom vcházeli do nového roku s tzv. „čistým štítem“. Je to ale skutečně zapotřebí? Potřebuje naše tělo skutečně detoxikační programy? Na to se podíváme v článku, který pro Vás napsala nutriční specialistka Mgr. Kristýna Kubíková. 

Číst celý článek

Steatóza jater (ztučnění) nesouvisí pouze s alkoholem. Co dělat, aby játra „zhubla“?

04.01.2024

Steatóza jater označuje nežádoucí a rizikový stav, kdy se v játrech nahromadí nadbytečné množství tuku (nad 5 % hmotnosti jater). Hlavním rizikovým faktorem ztučnění jater jsou různé metabolické stavy a tedy procesy proměny, které se v játrech odehrávají. Steatózu může vyvolat i nadměrné pití alkoholu a, co si budem, v Česku je alkohol velmi častou […]

Číst celý článek

Jak mít o svátcích v pohodě trávení?

30.11.2023

„Já si o svátcích jím co chci!“ řekl nejeden svátečník, kterého pak bolel žaludek a břicho se mu nafukovalo až do Tří králů. „Já o svátcích držím zásadně dietu!“ řekl si druhý a pak u sváteční tabule záviděl, jak si ostatní přidávají salátku, než se jim dosmaží třetí kapří podkovička a zatím si přicinkávali druhým […]

Číst celý článek

Reflux: Co dělat, když se obsah žaludku vrací přes jícen a proč se to děje?

25.11.2023

Reflux, v lékařském slovníku gastroezofageální reflux, v lidské řeči reflux jícnu nebo kyselý reflux označuje častou poruchu, kdy se natrávená potrava a žaludeční šťávy vracejí zpět do jícnu. Jícen je trubice spojující hltan s žaludkem. Reflux vyvolává nepříjemné pálení žáhy, krkání, pocity překyselení, tíhy, tlaku a bolesti na hrudi a někdy až zvracení. Mnozí lidé […]

Číst celý článek

Příběh vzniku značky Blendea: Jak to celé začalo?

06.11.2023

Znáte takové ty šťastné a obdivuhodné příběhy, kdy jeden člověk dostane skvělý nápad, zrealizuje ho, úspěšně proslaví a lidé se jdou utlouct, aby si mohli výrobek koupit taky? Příběhy, které končí někde na pláži na Bali, kde se pak onen šikovný člověk vyvaluje a postuje na sítě záviděníhodné fotky? Podobný, ne-li stejný je i příběh […]

Číst celý článek